رموز موفقیت در لیسینینگ

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 159 بدون دیدگاه

ITELS LISTENING

 لیسینینگ از جمله مهارت هایی است که تقویت آن نیازمند تکرار و تمرین بسیار زیاد است. البته چنانچه این فرآیندِ تمرینی هدفمند و بر اساس نیازهای مرتبط با آزمون آیلتس باشد، سریعتر و بهتر نتیجه می دهد. چند موردِ مهم در خصوص تمرینات مربوط به لیسینینگ وجود دارد که با هم بررسی میکنیم.

نوشتن تاریخ ها را تمرین کنید

یکی از مواردی که حتما در تمرینات خود باید مدنظر قرار دهید، نحوه نگارش تاریخ است. فرمت های زیر همگی در آزمون آیلتس قابل قبول هستند:

ماه / روز / سال

روز / ماه / سال

روز / ماه به عدد / سال

زمانیکه لیسینینگ تمرین میکنید حتما به نحوه بیان تاریخ ها دقت کنید و آنها خوب یاد بگیرید. در یکی از بخش های آزمون آیلتس با این موضوع مواجه خواهید شد!

املای کلمات را یاد بگیرید

یکی از ایراد های اساسی اکثر زبان آموزان، بحث املای کلمات است. چنانچه در حال تمرین مهارت لیسینینگ هستید، فقط بر روی گوشتان تمرکز نکنید و نحوه ی صحیح نگارش کلمات دشوار را هم تمرین کنید.

تمرین Spelling بکنید!

اسامی خاص در بخش اول لیسینینگ “اِسپِل” میشوند. پس حتما در تمرینات خود به این موضوع هم بپردازید. امری ظاهرا آسان اما بسیار غلط انداز که در مواقع زیادی سبب از دست رفتن نمره داوطلبین شده است.

نوشتن حین گوش دادن را بیاموزید

داشتن تمرکز بالا در زمان تست لیسینینگ بسیار حیاتی است. زیرا شما باید همزمان بشنوید و بنویسید واین موضوعی است که حتما باید در تمرینات خود مد نظر داشته باشید. توصیه من انجام تمرین Script است. یعنی یک فایل صوتی را انتخاب کنید و متناسب با سطح و توانایی خودتان آنرا جمله به جمله گوش داده، پاز بزنید و بنویسید. این تمرین را حتما در دستور کارتان قرار دهید.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


برچسب ها: -

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *