رموز موفقیت در لیسینینگ

ITELS LISTENING

رموز موفقیت در لیسینینگ

ITELS LISTENING

 لیسینینگ از جمله مهارت هایی است که تقویت آن نیازمند تکرار و تمرین بسیار زیاد است. البته چنانچه این فرآیندِ تمرینی هدفمند و بر اساس نیازهای مرتبط با آزمون آیلتس باشد، سریعتر و بهتر نتیجه می دهد. چند موردِ مهم در خصوص تمرینات مربوط به لیسینینگ وجود دارد که با هم بررسی میکنیم.

نوشتن تاریخ ها را تمرین کنید

یکی از مواردی که حتما در تمرینات خود باید مدنظر قرار دهید، نحوه نگارش تاریخ است. فرمت های زیر همگی در آزمون آیلتس قابل قبول هستند:

ماه / روز / سال

روز / ماه / سال

روز / ماه به عدد / سال

زمانیکه لیسینینگ تمرین میکنید حتما به نحوه بیان تاریخ ها دقت کنید و آنها خوب یاد بگیرید. در یکی از بخش های آزمون آیلتس با این موضوع مواجه خواهید شد!

املای کلمات را یاد بگیرید

یکی از ایراد های اساسی اکثر زبان آموزان، بحث املای کلمات است. چنانچه در حال تمرین مهارت لیسینینگ هستید، فقط بر روی گوشتان تمرکز نکنید و نحوه ی صحیح نگارش کلمات دشوار را هم تمرین کنید.

تمرین Spelling بکنید!

اسامی خاص در بخش اول لیسینینگ “اِسپِل” میشوند. پس حتما در تمرینات خود به این موضوع هم بپردازید. امری ظاهرا آسان اما بسیار غلط انداز که در مواقع زیادی سبب از دست رفتن نمره داوطلبین شده است.

نوشتن حین گوش دادن را بیاموزید

داشتن تمرکز بالا در زمان تست لیسینینگ بسیار حیاتی است. زیرا شما باید همزمان بشنوید و بنویسید واین موضوعی است که حتما باید در تمرینات خود مد نظر داشته باشید. توصیه من انجام تمرین Script است. یعنی یک فایل صوتی را انتخاب کنید و متناسب با سطح و توانایی خودتان آنرا جمله به جمله گوش داده، پاز بزنید و بنویسید. این تمرین را حتما در دستور کارتان قرار دهید.

 

نویسنده این مطلب

حمید آزاد

علاقه وافر به زبان انگلیسی سبب شد تا از سن ۲۰ سالگی کار تدریس را آغاز کنم و حالا بعد از گذشت ۱۴ سال و کسب تجارب بسیار در موسسات مختلف و کار با صدها زبان آموز ، با علاقه ای بیشتر و بصورت تخصصی به تدریس آیلتس مشغول میباشم.
در طول هفت سال گذشته که تمرکز اصلی ام بر روی آزمون های بین المللی نظیر آیلتس و تافل بوده و بیشتر دانشجویانم قشر هدفمند جامعه با انگیزه های تحصیلی و کاری در خارج از کشور بوده اند، با دغدغه ها و مشکلات رایج این قشر بخوبی آشنا شده ام و برنامه ریزی مبتنی بر صرفه جویی زمانی و کار دقیق بر روی ضعف های واقعی داوطلبین آیلتس را در دستور کار خودم قرار داده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره رایگان کلیک کن