زندگی در چین

آخرین به روز رسانی: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ 1,302 بدون دیدگاه

زندگی در چین

کشور چین با توجه به سیاستهای اتخاذ شده توسط دولت این کشور در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های تحصیلات بین المللی می باشد و به همین منظور تسهیلات فراوانی برای جذب هر چه بیشتر دانشجویان بین المللی ارائه می کند. بر اساس دستورالعمل های تازه ای که دولت صادر کرده، گروه های بیشتری از افراد خارجی می‌توانند به طور قانونی تقاضای اقامت دائمی در این کشور کنند و از حقوق مساوی با شهروندان چینی برخوردار شوند. بر این اساس، محدودیت هایی که در حال حاضر در مورد دانشجویان خارجی متقاضی کار اعمال می شود نیز کم خواهد شد.

تحصیل در چین همچنین در چند سال اخیر به عنوان یکی از گزینه های جذاب برای هموطنان ایرانی به شمار می رود به همین دلیل مطلب این هفته را به بررسی شرایط زندگی در چین اختصاص می دهیم.

فرهنگ مردم چین

فرهنگ چینی شامل آداب و رسوم متعدد با جشنهایی با ریشه تاریخی با تنوعی عظیم از پوشش و آداب میان شهرها و استان‌های گوناگون کشور چین به وضوح دیده می شود. فرهنگ چینی به مرور زمان در مناطق زیادی از آسیای شرقی رسوخ کرده است. با زندگی در چین می توانید با یکی از قدیمی ترین فرهنگ‌ها در جهان که شامل ادبیات، موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای رزمی، هنر آشپزی و غیره می‌شود آشنا شوید.

آب و هوای چین

کشور چین به علت وسعت زیاد دارای تنوع آب و هوایی زیادی است که در مناطق مختلف دارای تفاوتهایی می باشد به همین دلیل دانشجویانی بین المللی برای زندگی در چین می توانند منطقه ای را انتخاب کنند که با شرایط اقلیمی کشور مبدا، مشابه باشد. شهرهای شمالی چین دارای آب و هوای چهار فصل می باشند و در این مناطق تابستانها به شدت گرم و در زمستانها بسیار سرد هستند. شهرهای جنوبی چین به نسبت دارای آب و هوای معتدل و مرطوب تر هستند.

هزینه زندگی در چین

به صورت کلی می توان گفت هزینه زندگی در چین در شهرهای پکن و شانگهای برای یک نفر در حدود ۴۵۰۰ یوان در ماه و در دیگر شهرها تا حدود ۳۰۰۰ یوان در ماه تخمین زده می شود. اگرچه باید به این نکته توجه داشت که سبک زندگی هر فرد و سطح توقعات شخصی تعیین کننده مخارج یک فرد می باشد ولی برای یک زندگی دانشجویی معمولی می توان ارقام ذکر شده را در نظر گرفت.

» مطلب مرتبط: تحصیل در چین

 

قسمت عمده هزینه زندگی در چین مربوط به اسکان می شود که برای تعدیل آن می توانید از خوابگاههای دانشگاه استفاده کنید که با ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ یوان در ماه می توانید در خوابگاههای دو نفره زندگی کنید. در صورتیکه تمایل به اجاره خانه شخصی داشته باشید کرایه یک واحد یک خوابه مناسب برای هموطنان ایرانی در حدود ۲۰۰۰ تا ۲۶۰۰ یوان در ماه می باشد که به تناسب موقعیت مکانی و امکانات این مقدار متغیر می باشد. هزینه انرژی مانند آب، برق، گاز و … بسته به میزان مصرف ۱۰۰ تا ۴۰۰ یوان است.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید