شرایط اخذ اقامت ترکیه

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 992 بدون دیدگاه

اخذ اقامت ترکیه

موج مهاجرت به کشورهای همسایه برای اهدافی از قبیل اقتصادی، تجاری، تحصیلی، خانوادگی و یا به صورت کلی ساخت یک آینده بهتر در سالهای اخیر همواره شاهد رشد روزافزونی بوده است. یکی از انواع رایج راههای اخذ اقامت کشورهای خارجی اقدام برای اخذ اقامت ترکیه می باشد که در این مطلب به بررسی شرایط آن می پردازیم.

چرا ترکیه ؟

هر ساله بر تعداد متقاضیان ایرانی که برای اخذ اقامت موقت و دائم ترکیه اقدام می کنند افزوده می شود و این موضوع دارای دلایل مختلفی می باشد. کشور ترکیه به عنوان یکی از مقاصد توریستی مشهور در دنیا ( قرار گرفتن در لیست ۱۰ مقصد برتر توریستی در سالهای اخیر ) و همچنین شرایط مناسب برای کسب و کار و تحصیل همواره از جذابیت های خاصی برای متقاضیان اخذ اقامت ترکیه برخوردار بوده است.

 اگر بخواهیم از دلایل افزایش درخواست برای دریافت اقامت ترکیه در میان متقاضیان ایرانی صحبت کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • شرایط آب و هوایی مطبوع برای زندگی
  • تشابه های فرهگی بین ایران و ترکیه
  • عدم نیاز به دریافت ویزا برای سفر به ترکیه
  • روابط تجاری و سیاسی مناسب ترکیه با ایران
  • امکان افتتاح حساب بانکی بین المللی به منظور انجام فعالیت های اقتصادی
  • امکان تحصیل در مدارس بین المللی برای فرزندان
  • شرایط آسان برای دریافت اقامت موقت و دائم ترکیه

اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت از یک کشور خارجی هستید توصیه می کنیم شرایط اخذ اقامت ترکیه را به عنوان یکی از مقاصد مناسب مهاجرتی در همسایگی ایران و با صرف هزینه های کم در نظر داشته باشید.

روشهای اخذ اقامت ترکیه

برای دریافت اقامت موقت و دائم ترکیه راههای متعددی وجود دارد که در این قسمت به برخی از آنها اشاره می کنیم:

اقامت از طریق خرید / اجاره ملک

طبق قوانین دولت ترکیه اتباع خارجی که اقدام به خرید یا اجاره ملک نمایند می توانند اقامت موقت ترکیه (مجوز یک ساله) را دریافت کنند که این نوع اقامت سالانه قابل تمدید می باشد و پس از ۵ سال اقامت موقت با رعایت شرایط تعیین شده (مانند مالکیت ملک خریداری شده در طول اقامت) می توانند برای اقامت دائم ترکیه (شهروندی و پاسپورت) اقدام نمایند. افرادی که از این طریق اقامت ترکیه را به دست می اورند می توانند حساب بانکی بین المللی افتتاح کنند و فرزندان خود را در مدارس بین المللی ثبت نام نمایند.

اقامت از طریق تحصیل

برای دریافت اقامت موقت ترکیه از طریق تحصیل متقاضیان بین المللی باید در یکی از دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی ترکیه ثبت نام کنند. پیش نیاز ورود به دانشگاههای ترکیه برای تحصیل به زبان ترکی از طریق کسب حدنصاب لازم در آزمون تومر Tomer (آزمون زبان ترکی) می باشد. دانشجویانی که پذیرش دانشگاهی در ترکیه داشته باشند می توانند اقامت موقت ترکیه (مجوز یک ساله) را دریافت کنند که به میزان طول تحصیل قابل تمدید می باشد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در ترکیه

اقامت از طریق توریستی

این روش را می توان رایج ترین و ساده ترین راه برای اخذ اقامت موقت ترکیه محسوب کرد که در آن فرد متقاضی بدون نیاز به خرید ملک ، ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری می تواند با هزینه ای اندک در حدود ۲۰۰۰ دلار اقامت یک ساله یا تحت شرایطی خاص دو ساله را دریافت نماید و با تمدید این اقامت به مدت ۵ سال می تواند برای اقامت دائم ترکیه درخواست بدهد.

افرادی که از طریق اقامت توریستی ترکیه اقدام می کنند می توانند برای افراد خانواده خود نیز اقامت موقت دریافت کنند و از مزایایی همچون افتتاح حساب بانکی، تحصیل فرزندان در مدارس بین المللی، آموزش رایگان زبان ترکی و غیره برخوردار شوند.

گروه آریانا با بهره گیری از مشاوران مقیم ترکیه انواع خدمات مشاوره و اخذ اقامت موقت و دائم، مشاوره و همکاری در اجاره یا خرید ملک، مشاوره سرمایه گذاری را در کوتاه ترین زمان ممکن و با هزینه کاملا مقرون به صرفه را به متقاضیان اخذ اقامت ترکیه ارائه می نماید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران ما تماس بگیرید.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید