شهرهای دانشجویی انگلستان

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 615 بدون دیدگاه

شهرهای دانشجویی انگلستان

با توجه به وجود دانشگاههای متعدد در شهرهای مختلف برای تحصیل در انگلستان در این مطلب به معرفی  شهرهای دانشجویی انگلستان می پردازیم:

» مطلب مرتبط: تحصیل در انگلستان

لندن

لندن London به عنوان پایتخت انگلستان ، در ردیف یکی از بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان و دنیا قرار دارد. نزدیک به ۱۸ دانشگاه برتر انگستان در لندن قرار دارند که در لیست جهانی رتبه بندی دانشگاه ها، در  کیو اٍس QS World University Rankings® جای گرفته اند. با جمعیت ۱۰ میلیون نفری ، این کلان شهر عظیم مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی انگلستان است. لندن شهری با سرعت بالای زندگی،  مدرن و پر هیاهو است. اگر جز آن دسته افرادی هستید که از زندگی سریع و مدرن بیزارید پس لندن گزینه مناسب شما نیست. همچنین اگر چه لندن شهری نسبتا گران برای زندگی است  ولی در مقابل ، فرصت های شغلی بین المللی، فرهنگ چند ملیتی و آشنایی با افراد جدید چیزهای است که می تواند ارمغان  این سرمایه گذاری برای شما باشد.

شهر های انگلستان

لندن با داشتن بهترین کتابخانه ها، موزه های جذاب، گالری های هنری، رستوران ها و تئاترها در انگلستان ، و مرکزیت  بسیاری از اصناف حرفه ای در خود آنقدر جاذبه های فراوانی برای اکتشاف در خود جای داده که اگر شما تا انتهای اخذ دکترا هم ساکن این شهر باشید زمان کافی برای دیدن تمام آنها نخواهید یافت. اگر در دنیا فقط  چند مکان وجود داشته باشد که بتواند به طور قطع شما را از نظر آکادمیک، حرفه ای و زندگی به اغنا برساند، قطعا لندن یکی از آن شهر هاست.

از جمله دانشگاه های لندن میتوانیم به :

  • امپریال کالج لندن- Imperial College London در رتبه جهانی ۲
  • و کالج دانشگاهی لندن UCL -University College London در رتبه  جهانی ۲
  • کینگز کالج لندن- King’s College London در رتبه جهانی۱۶
  • و دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن –London School of Economics and Political Science LSE ، که  در رتبه جهانی ۷۱ قرار دارد اشاره کنیم.

منچستر

شهر های انگلستان

آنچه که منچستر Manchester را در ۳۰ سال گذشته معروف کرده، موسیقی و تیم فوتبال این شهر است. تعداد اندکی از شهر های جهان به اندازه منچستر گروه های برجسته موسیقی به دنیا معرفی کرده اند. این شهر دارای بزرگترین  سن برگزاری موسیقی در نوع خود در اروپا با ظرفیت بیش از ۲۰،۰۰۰ هزار صندلی است. همچنین اماکن برگزاری مراسم (صحنه اجرا) متعددی در سطح شهر ، بخصوص در منطقه شمالی که قلب فرهنگ و موسیقی این شهر است وجود دارد.  علاوه بر این منطقه شمالی، نزدیک به ۳۰ محل دیگر در سطح شهر منچستر وجود دارد که هنرمندان شناخته شده و حتی آماتور به معرفی کارهای خود می پردازند. این امر منچستر را مقصد مناسبی برای گروه های موسیقی و علاقه مندان به این هنر تبدیل کرده است.

از موسیقی و هنر که بگذریم ، منچستر خانه شیاطین سرخ یا همان تیم فوتبال منچستر یونایتد انگلیس است. این تیم با قدمت بالا و سابقه ورزشی درخشان در طول سالیان بعنوان پر طرفدارترین و یکی از ثروتمند ترین باشگاه های ورزشی جهان میباشد.

منچستر به عنوان یکی دیگر از شهرهای دانشجویی انگلستان دارای تعداد زیادی از پردیس های دانشگاهی می باشد که خود باعث شده که این شهر به یکی از مقصد دانشجویان بین المللی تبدیل شود. خوابگاه ها و آپارتمان های دانشجویی فراوانی برای اسکان دانشجویان در شهر وجود دارد.  بعنوان مثال منچستر میزبان سومین جامعه  بزرگ دانشجویان چینی در اروپا است و این خود نشان دهنده سطح کیفی بالای آموزش این شهر است. منچستر برای علاقمندان به معماری مکان ایده الی است. تنها با قدم زدن در سطح شهر میتوانید  شاهد  بناهای که با معماری آجرهای سبک گوتیک و ویکتوریایی  گرفته تا آسمان‌خراش‌هایی مدرن باشیم. تعداد زیادی ساختمان‌های آجر قرمز که در کنار هم قرار گرفته‌اند نیز جلوه زیبایی به شهر داده اند.

در میان دانشگاه های این شهر میتوانیم به دانشگاه منچستر – University of Manchester که در رتبه جهانی ۳۰ قرار دارد اشاره کنیم. این دانشگاه صاحب مدرسه کسب و کار معروف  منچستر – Manchester Business School نیز میباشد ، که در جایگاه خوبی در میان مدارس کسب و کار انگلستان قرار دارد. از میان چیزهای جالب در منچستر برای دانشجویان، رادیوهای دانشجویی است که آخرین اطلاعات و دستاوردهای دانشجویی را ارائه میدهد. این رادیوها توسط دانشجویان دانشگاه های متروپولیتن منچستر -Manchester Metropolitan University و دانشگاه سالفرد منچستر – University of Salford اداره میشود.

 

بیرمنگام

شهر های انگلستان

بیرمنگام Birmingham دومین شهر بزرگ انگلستان است، که نقش برجسته ای در دوران انقلاب صنعتی اروپا ایفا کرد. امروزه بعنوان مرکز تجاری پررونق و بزرگترین مرکز خرید خارج از لندن شناخته میشود. بیرمنگام دارای محیطی با تنوع فرهنگی بالا در انگلستان است ، و جز معدود شهر های است که به شما تجربه فرهنگ های گوناگون را میدهد.

در کنار هم قرار گرفتن ۶ دانشگاه در بیرمنگام این شهر را به بزرگترین مرکز پژوهش های آکادمیک و آموزش عالی خارج از لندن  و همچنین یکی از برترین شهرهای دانشجویی انگلستان تبدیل کرده است. از برنامه اصلی این شهر، این است که طی ۲۰ سال آینده به یکی از ۲۰ شهر ایده آل برای زندگی در جهان مبدل شود. شما همیشه میتوانید از هنر فزآینده و رو به رشد ، موسیقی ، نمایش های ادبی و ارکستر سمفونی با شکوه بیرمنگام لذت ببرید.

معتبرترین دانشگاه های بیرمنگام:

  • دانشگاه بیرمنگامUniversity of Birmingham در رتبه جهانی ۶۴
  • دانشگاه استونAston University در لیست ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان
  • و دانشگاه اوپنOpen University و چهار دانشگاه دیگر میباشد.

گلاسگو – اسکاتلند

شهر های انگلستان

اگر چه گلاسگو Glasgow, Scotland طی سالیان متمادی تحت فرمانروایی ادینبرو  (که در واقع در صاحب ششمین دانشگاه برتر انگلستان یعنی دانشگاه ادینبرو- University of Edinburgh است ) بوده، اما بزرگترین شهر اسکاتلند ، با تغییر در  سیاستهای اصلی خود در سالهای اخیر به  شهری پویا و نوظهوردر اسکاتلند مبدل شده است.

گلاسگو با سبک معماری تاریخی ، آداب  و رسوم محلی متمایز کننده و موزه های دیدنی میتواند، بخوبی رقیب هر یک از شهرهای انگلستان باشد. از دیگر مزایای گلاسگو هزینه نسبتاٌ پایین آن نسبت به دیگر شهرهای دانشجویی انگلستان میباشد. همین واقعیت باعث شده که بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی اسکاتلند (و بیشترین تعداد دانشجویان بین الملی در حال تحصیل در انگلستان را بعد از لندن) را در خود جای دهد. کافه ها، رستوران ها و بلند ترین سینمای دنیا همگی از اماکن تفریحی و سرگرمی این شهر می باشند.

همراه با رشد سریع و قابل توجه این شهر در تمامی زمینه ها، دانشگاه های آن نیز متعاقباٌ در رتبه بندی جهانی رشد کرده اند.

  • دانشگاه گلاسگوUniversity of Glasgow رتبه ۵۵ جهان
  • دانشگاه استراتکلایدUniversity of Strathclyde رتبه ۲۴۶ جهان

آکسفورد و کمبریج

شهر های انگلستان

البته که آکسفورد و کمبریج Oxford and Cambridge دو شهر کاملاٌ مجزا از یکدیگر با تاریخ و شخصیت جدا از هم هستند، اما آنچه که این دو شهر را به هم نزدیک میکند، در واقع تصور عمومی از این دو شهر بعنوان همزادهای آکادمیک با تاریخچه ای از همکاری های بیشمار و همچنین رقابت دوستانه با یکدیگر به عنوان معتبرترین شهرهای دانشجویی انگلستان میباشد. هر دو این شهر ها با قدمت قرون وسطایی خود ، در کنار رودخانه و در قسمت جنوبی انگلستان با فاصله نسبتا نزدیک به لندن واقع شده اند.  آکسفورد و کمبریج هر دو از قدیمی ترین شهر های انگلیسی زبان دنیا هستند. محیط  آرام و بی سر و صدا به دور از تمامی هیجانات امروزی آنها توجه هر شخص را به خود جلب میکند. فضای حاکم بر این دو شهر  کاملا تحت تاثیر دانشگاه های آن ها می باشد.

آکسفورد و کمبریج هر دو از بنام ترین و معتبرترین دانشگاههای جهان میباشند. دانشگاه کمبریج که در حال حاضر در رتبه ۲ جهان،  در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان – QS World University Rankings و دانشگاه دانشگاه آکسفورد در رتبه پنجم این لیست قرار گرفته اند. نا گفته نماند که این دو دانشگاه در طی فعالیتشان تا به امروز مفاخر و دانشمندان بی نظیری به جامعه بشری تحویل داده اند که برای لیست کردن آنها قطعاٌ طوماری بی پایان خواهیم داشت.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *