لطفا Reading بخورید!

ITLES READING

لطفا Reading بخورید!

ITLES READING

اگر در مهارت ریدینگ مشکل دارید و هرچه تست میزنید نتیجه ی دلخواه را نمیگیرید، حتما مطلب زیر را بخوانید.

عادت به خواندن ، یکی از اتفاق های خوبی است که میتواند مسیر شما را در مهارت ریدینگ کاملا تحت تاثیر قرار دهد. همانطورکه یکسری عادات روزمره را بصورت همیشگی انجام میدهید، خواندن ریدینگ را هم در برنامه روزانه خودتان قرار دهید، درست مثل غذا خوردن!

حالا به بررسی چند فایده مهمِ خواندن روزانه ریدینگ میپردازیم.

اول – تقویت دامنه لغاتreading-11

با خواندن متون مختلف از منابع معتبر که قبلا معرفی کرده ام، میتوانید سطح واژگان خود را ارتقاء دهید. این روشِ یادگیری لغات بسیار موثرتر و کارآمدتر از خواندن کتاب های لغت یا حفظ کردن لیستی از کلمات میباشد. شما زمانیکه یک واژه جدید را در داخل یک متن یاد میگیرید، راحت تر در ذهنتان میماند و همچنین آن کلمه را در متنی موضوعی یاد میگیرید و این یعنی یک تیر و دو نشان!

دوم – افزایش سرعتِ خواندن

اگر Reading تبدیل به عادت شما شود، مسلما به مرور زمان سرعت خواندن تان هم بیشتر میشود. مهارت رانندگی را در نظر بگیرید: کسیکه تازه پشت فرمان می نشیند بسیار آهسته حرکت میکند زیرا تسلط کافی را ندارد. اما بعد از چند وقت ، همان شخص براحتی و با سرعت جرکت میکند و دلیل این امر جسارتی است که بواسطه تسلط بر کار پیدا کرده است. هر روز ریدینگ بخوانید و بعد از چند وقت، تندخوان شوید. البته در نوشته های قبلی در خصوص تکنیک های تندخوانی برایتان صحبت کرده ام.

سوم – تسلط بر Scan و Skim

حتما بارها و بارها در موردِ این دو مهارت شنیده و خوانده اید. اما یکی از بهترین و موثرترین راه های ارتقاء این دو، خواندنِ متون مختلف بصورت روزانه است. عادت به خواندن قطعا مغز شما را بصورت کاملا اتوماتیک به دو مهارت Scan و Skim مسلط میکند و این موضوع میتواند به شدت به افزایش سرعت پاسخگویی شما در بخش ریدینگ آزمون آیلتس منجر شود.

چهارم – شناخت ضعف ها

اگر هر روز ریدینگ بخوانید کم کم با ضعف های خودتان آشنا میشوید و با پیروی از راه حل های درست، میتوانید بر آنها غلبه کنید. چنانچه درک مطلب شما ضعیف باشد، فقط و فقط با خواندن روزمره و تمرین مستمر قابل بهبود است. البته فراموش نکنید که خواندن تان باید هدفمند باشد و روز به روز بر تسلط شما بیافزاید و ضعف هایتان را تبدیل به نقطه قوت کند.

 

نویسنده این مطلب

حمید آزاد

علاقه وافر به زبان انگلیسی سبب شد تا از سن ۲۰ سالگی کار تدریس را آغاز کنم و حالا بعد از گذشت ۱۴ سال و کسب تجارب بسیار در موسسات مختلف و کار با صدها زبان آموز ، با علاقه ای بیشتر و بصورت تخصصی به تدریس آیلتس مشغول میباشم.
در طول هفت سال گذشته که تمرکز اصلی ام بر روی آزمون های بین المللی نظیر آیلتس و تافل بوده و بیشتر دانشجویانم قشر هدفمند جامعه با انگیزه های تحصیلی و کاری در خارج از کشور بوده اند، با دغدغه ها و مشکلات رایج این قشر بخوبی آشنا شده ام و برنامه ریزی مبتنی بر صرفه جویی زمانی و کار دقیق بر روی ضعف های واقعی داوطلبین آیلتس را در دستور کار خودم قرار داده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *