به منظور اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از گسترش کرونا، گروه امیدار مشاوره‌های غیرحضوری (تلفنی و آنلاین) خود را با تخفیف ۵۰ درصدی ارائه می‌کند.

موسسات مجاز اعزام دانشجو

آخرین به روز رسانی: 20 آبان 1397 5,715 بدون دیدگاه

موسسات مجاز اعزام دانشجو

در این قسمت برای آگاهی بیشتر شما و تسهیل در امر انتخاب مجری امور تحصیلات بین الملل، فهرست موسسات مجاز اعزام دانشجو و نکات حائز اهمیت قبل از عقد قرارداد به هر یک از موسسات مجاز اعزام دانشجو شرح داده می شود.

توجه: متقاضیان محترم در هنگام عقد قرارداد با هر یک از موسسات مجاز اعزام دانشجو ، لازم است نسبت به تاریخ انقضاء مجوز صادره دقت لازم را داشته باشند.

  • موسساتی که اعتبار مجوز فعالیتشان منقضی شده است، حائز شرایط برای عقد قرارداد نیستند.
  • عقد قرارداد با موسساتی که تمدید مجوزشان در دست بررسی است در صورتیکه زمان عقد قرارداد مراتب را با دبیرخانه کار گروه موسسات هماهنگ نمایند بلامانع خواهد بود.
» مطلب مرتبط:  قرارداد اعزام دانشجو

» مطلب مرتبط: تعرفه اعزام دانشجو

در صورت بروز شکایت نسبت به عملکرد موسسه طرف قرارداد، میتوانید ضمن ضمیمه نمودن مستندات لازم (بویژه قرارداد) به یکی از طرق به طرح درخواست نمایید:

الف) مراجعه حضوری به دبیرخانه سازمان امور دانشجویان جهت ارائه و ثبت شکوائیه

ب) ارسال از طریق پست به آدرس میدان فردوسی، خ شهید موسوی (فرصت سابق) پلاک ۲۷

پست الکترونیکی: moasesat@saorg.ir

تلفن: 96664494

 

تغییرات لحاظ شده در به روز رسانی تیر 1397

معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان ، لیست موسسات و شرکت‌های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو و همچنین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو را به روز کرد.
کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین به روز رسانی، لیست موسسات و شرکت‌های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو و همچنین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام کرد.

موسسات لغو مجوز شده اعزام دانشجو با توجه به ضوابط و مقررات، اجازه هیچگونه فعالیت درخصوص اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و… نخواهند داشت.

بنابراین تمام متقاضیان نسبت به اقدامات این موسسات باید دقت نظر کامل داشته باشند. پس از تاریخ لغو مجوز درصورت عقد قرارداد جهت پیگیری شکایت احتمالی خویش، ضروری است از طریق مراجع قضایی اقدام کنند.
به گزارش مهر، متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام می کنند، قبل از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی لیست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب کنند سپس به لیست موسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز که در وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم منتشر شده به آدرس http://scholarship.saorg.ir مراجعه کرده و هیچ آدرس دیگر را قبول نکنند.
متقاضی باید بعد از اینکه از لیست وزارت علوم، دانشگاه و سپس موسسه معتبر را انتخاب کرد با موسسه تماس حاصل کند و موسسات موظف هستند اطلاعات و مشاره لازم را ارایه دهند و فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی را توصیف کنند.

 

» برای دانلود لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو (آخرین به روز رسانی تیر 1397) بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

آخرین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو

 

» برای دانلود لیست موسسات اعزام دانشجو که مجوز آنها لغو شده است (آخرین به روز رسانی تیر 1397) بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

آخرین لیست موسسات لغو مجوز شده

منبع : پرتال خبری معاونت بورس و امور دانشجویان خارج از کشور

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید