5 دانشگاه برتر چین

دانشگاه برتر چین

5 دانشگاه برتر چین

5 دانشگاه برتر چین

دانشگاههای چین در سالهای اخیر شاهد پیشرفت چشمگیری در کیفیت آموزشی و جذب دانشجویان بین المللی بوده اند و رتبه بالای دانشگاههای چین در رنکینگ های جهانی را می توان گواهی بر این مدعا دانست. در رنکینگ دانشگاههای کشورهای BRICS (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) دانشگاههای چینی 40 جایگاه از 100 جایگاه اول، 7 جایگاه از 10 جایگاه اول و تقریباً نیمی از 50 دانشگاه اول این لیست را به خود اختصاص داده اند. همچنین در رنکینگ جهانی دو دانشگاه Tsinghua University و Peking University در لیست 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند که این موضوع بیانگر اعتبار بین المللی تحصیل در چین می باشد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در چین

 

در مطلب این هفته به معرفی 5 دانشگاه برتر چین می پردازیم:

1. Tsinghua University

Tsinghua University

Tsinghua University در رنکینگ کشورهای BRICS در رتبه اول، در کشورهای آسیایی در رتبه 11 و در رتبه جهانی در رتبه 25 قرار دارد و در سال 1911 در شهر بیجینگ تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 30.000 دانشجو (4000 دانشجوی بین المللی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای 14 دانشکده و 56 دپارتمان می باشد که دوره های تحصیلی متنوع در زمینه های علوم انسانی، پزشکی، حقوق، تاریخ، فلسفه، اقتصاد، مدیریت و هنر ارائه می کند.

 

 

2. Peking University

Peking_University

Peking University در رنکینگ کشورهای BRICS در رتبه دوم، در کشورهای آسیایی در رتبه 7 و در رتبه جهانی در رتبه 41 قرار دارد و در سال 1898 در شهر بیجینگ تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 38.000 دانشجو (5800 دانشجوی بین المللی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای 30 دانشکده و 12 دپارتمان می باشد که دوره های زیادی را در مقاطع تحصیلی مختلف و به صورت تخصصی در زمینه علوم طبیعی و رشته های علمی کاربردی ارائه می دهد.

 

3. Fudan University

Fudan-university

Fudan University در رنکینگ کشورهای BRICS در رتبه چهارم، در کشورهای آسیایی در رتبه 16 و در رتبه جهانی در رتبه 52 قرار دارد و در سال 1905 در شهر شانگهای تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 27.000 دانشجو (4100 دانشجوی بین المللی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای 17 دانشکده و 4 دپارتمان می باشد که دوره های زیادی را در مقاطع تحصیلی مختلف در زمینه های علوم سیاسی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم طبیعی، ریاضیات، پزشکی و تجارت ارائه می دهد.

 

4. Nanjing University

Nanjing_university

Nanjing University در رنکینگ کشورهای BRICS در رتبه پنجم، در کشورهای آسیایی در رتبه 26 و در رتبه جهانی در رتبه 130 قرار دارد و در سال 1902 در شهر نانجینگ تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 33.000 دانشجو (2000 دانشجوی بین المللی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای 20 دانشکده و 4 دپارتمان می باشد که دوره های زیادی را در مقاطع تحصیلی مختلف در زمینه های ادبیات چینی، تاریخ، فلسفه، زبانهای خارجی، علوم سیاسی، حقوق، فناوری اطلاعات، روزنامه نگاری، علوم انسانی و اجتماعی، علوم طبیعی، ریاضیات، پزشکی، تجارت و … ارائه می دهد.

 

5. University of Science and Technology of ChinaUSTC

University of Science and Technology of China در رنکینگ کشورهای BRICS در رتبه ششم، در کشورهای آسیایی در رتبه 23 و در رتبه جهانی در رتبه 113 قرار دارد که در سال 1958 در شهر بیجینگ تاسیس شد و در سال 1970 به شهر هفی انتقال یافت و در حال حاضر بیش از 16.000 دانشجو (200 دانشجوی بین المللی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای 12 دانشکده و 30 دپارتمان می باشد که دوره های زیادی را در مقاطع تحصیلی مختلف در زمینه های علوم، تکنولوژی، علوم انسانی و مدیریت و رشته های فنی ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *