Delft University of Technology در هلند

آخرین به روز رسانی: 11 نوامبر 2018 731 بدون دیدگاه

Delft University of Technologyبرای بسیاری از دانشجویان بین المللی، تحصیل در هلند به عنوان یکی از مقاصد محبوب به شمار می رود و یکی از دلایل این محبوبیت وجود دانشگاههای معتبر با رتبه جهانی بالا است. در مطالب قبلی دانشگاه آمستردام University of Amsterdam با رتبه جهانی ۵۵ را معرفی کردیم، مطلب این هفته به معرفی دانشگاه دلف Delft University of Technology با رتبه ۶۴ جهانی اختصاص دارد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در هلند

» مطلب مرتبط: دانشگاه آمستردام

 

معرفی دانشگاه

بیش از ۱۷۰ سال از فعالیت Delft University of Technology به عنوان یک مرکز آموزشی میگذرد ولی این دانشگاه هویت فعلی خود را در سال ۱۹۸۶ دریافت کرده است. دانشگاه دلف به علت کیفیت بالای تحصیل در زمینه های مهندسی و تکنولوژی یکی از دانشگاههای پیشتاز در جهان محسوب می شود به طوریکه در حال حاضر در رنکینگ QS در رتبه ۶۴ جهانی و در رشته معماری در رتبه ۴ جهانی قرار گرفته است.

دانشگاه تکنولوژی دلف مشارکت و همکاریهای متعددی با دیگر دانشگاه های معتبر هلند و دنیا دارد. سالانه بیش از ۵۰۰۰ مقاله علمی توسط این دانشگاه منتشر می شود. استانداردهای بالای آکادمیک با پشتوانه اساتید و هیئت علمی مجرب و مراکز تحقیقاتی معتبر در Delft University of Technology موقعیت بی نظیری را برای فارغ التحصیلان خود در نزد کارفرمایان ایجاد کرده است. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۰٫۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل در دانشگاه دلف بوده اند که از این تعداد بیش از ۳۰۰۰ نفر دانشجویان خارجی هستند.

رشته های تحصیلی

دانشگاه دلف دارای ۸ دانشکده است که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند که عبارتند از:

  • معماری و ساخت و ساز
  • عمران و زمین شناسی
  • ریاضیات، کامپیوتر و برق
  • طراحی صنعتی
  • هوافضا
  • تکنولوژی و مدیریت
  • علوم کاربردی
  • مکانیک و مهندسی مواد

در دانشگاه دلف ۱۶ رشته در مقطع کارشناسی و ۳۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود و زبان تدریس در مقطع ارشد به زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی به زبان هلندی می باشد.

شهریه تحصیلی

شهریه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی Delft University of Technology هر ساله مورد بازبینی قرار می گیرد و شهریه دانشجویان برای سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ به شرح زیر می باشد:

  • مقطع کارشناسی سالانه ۱۰٫۰۰۰ یورو
  • مقطع کارشناسی ارشد سالانه ۱۵٫۰۰۰ یورو

هزینه زندگی یک دانشجو در حین تحصیل در هلند به صورت میانگین ۹۲۰ یورو در ماه تخمین زده شده است که شامل هزینه اسکان، خورد و خوراک، بیمه، پوشاک و تفریح می شود. همچنین برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته و ۳ ماه تابستان به صورت تمام وقت وجود دارد.

نکته: توجه داشته باشید با علم به این موضوع که دانشجویان خارجی اجازه کار در هلند دارند ولی درآمد حاصله به عنوان درآمد اضافی در نظر گرفته می شود و دانشجویان باید بدون این درآمد قادر به پرداخت مخارج تحصیل و زندگی خود باشند. به همین دلیل دانشگاه دلف به متقاضیان توصیه می کند به هیچ عنوان روی کسب درآمد از طریق کار در دانشگاه به عنوان دستیار و محقق برای پوشش هزینه ها حساب نکنند.

وبسایت دانشگاه: http://www.tudelft.nl/en

 

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید