به منظور اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از گسترش کرونا، گروه امیدار مشاوره‌های غیرحضوری (تلفنی و آنلاین) خود را با تخفیف ۵۰ درصدی ارائه می‌کند.

MBA در آلمان

آخرین به روز رسانی: 18 آبان 1397 6,301 29 دیدگاه

MBA در آلمان

آلمان یکی از پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشورهای دنیا است، همچنین تحصیل در آلمان نیز جزو مقاصد محبوب برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. همچنین برای متقاضیانی ایرانی که خواهان ادامه تحصیل در زمینه مدیریت بازرگانی در یک دانشگاه معتبر و مورد تایید وزارت علوم ایران هستند تحصیل در رشته MBA در آلمان یکی از جذاب ترین گزینه ها به شمار می رود.

» مطلب مرتبط: تحصیل در آلمان

ثبت نام برای تحصیل در رشته MBA در آلمان برای ترم مارچ سال 2016 آغاز شده است. در این مطلب به معرفی این رشته و همچنین بررسی شرایط ثبت نام می پردازیم:

چرا  MBA در آلمان ؟

آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازارهای بین المللی هدف اصلی دوره مدیریت پیشرفته یا همان MBA است. دانشگاه های متعددی در آلمان به علت کیفیت آموزش  و دوره های کاربردی جزو 3 دانشگاه برتر جهان محسوب می شوند و در حال حاضر 2100 دانشجو تنها در این یکی از دانشکده های کسب و کار آلمان مشغول به تحصیل می باشند که نیمی از آنها دانشجویان بین المللی هستند که برای تحصیل در رشته MBA در آلمان به این کشور سفر کرده اند. همچنین لازم به ذکر است که تمامی دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

 

مزایای تحصیل در رشته MBA در آلمان

  • در آلمان اکثر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شوند و از آنجایی که اخذ مدرک زبان آلمانی برای هموطنان ایرانی دشوار می باشد عموماً دانشجویان ایرانی ترجیح میدهند که به زبان انگلیسی تحصیل نمایند، خبر خوب این است که فرصت تحصیل در رشته MBA در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه های معتبر آلمان فراهم می باشد.
  • یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی، فرصت کارآموزی در کمپانی های بزرگ می باشد که می تواند تجربه ی واقعی دنیای کسب و کار برای متقاضیان باشد. اکثر دانشگاه های مدیریت و کسب و کار در آلمان در ایالت باواریا واقع شده که در نزدیکی کمپانی های مشهوری مانند BMW ، Adidas، Audi، Siemens است و دانشجویان این  قسمت با توجه به روابط نزدیک دانشگاه و این کمپانی ها امکان کارآموزی در این شرکت ها را خواهند داشت.
  • از نظر شرایط آب و هوایی شهرهای جنوبی آلمان شرایط مساعد تری نسبت به شهرهای شمالی دارند.
  • دانشجویانی که در رشته MBA در آلمان تحصیل می کنند میتوانند در صورت کسب موافقت دانشگاه تعدادی از واحدهای درسی خود را در آمریکا (میامی) یا چین (ژجیانگ) بگذرانند.
  • مدرک صادر شده از این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و فناوری ایران می باشد.
  • امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در صورت استخدام شدن در یک شرکت آلمانی فراهم می باشد.

شهریه دوره MBA در آلمان

دوره MBA 2 ساله می باشد و شهریه کل دوره بسته به اینکه متقاضی مدرک کارشناسی مرتبط داشته باشد یا نه متفاوت است:

دوره 4 ترمی ( 2 ساله ) برای متقاضیانی که مدرک کارشناسی در رشته های حسابداری، تجارت، مدیریت یا اقتصاد ندارند 18000 یورو برای کل دوره می باشد.

دوره 3 ترمی ( یک ساله و نیم ) برای متقاضیانی که مدرک کارشناسی در رشته های حسابداری، تجارت، مدیریت یا اقتصاد دارند 15000 یورو برای کل دوره می باشد.

شهریه دانشگاه به صورت قسطی به حساب دانشگاه واریز می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

مدرک لیسانس معتبر دانشگاهی
تجربه کاری (حداقل ۲ سال )
تسلط به زبان انگلیسی
حضور موفقیت آمیز در مصاحبه شخصی

مدت زمان اخذ پذیرش 1 تا 2 ماه می باشد.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید