Peking University در چین

peking university

Peking University در چین

peking university

یکی از مشهورترین دانشگاههای چین دانشگاه پکن Peking University است که همانطور که از اسمش پیداست در پایتخت این کشور، پکن واقع شده است. پردیس این دانشگاه در منطقه‌ای به نام “Yan Yuan” (بمعنای باغ یان) در غرب شهر پکن قرار دارد و با 274 هکتار یکی از بزرگترین دانشگاههای چین به حساب می‌آید.

معرفی Peking University

دانشگاه پکن Peking University در سال 1898 و با نام Imperial University of Peking تأسیس شد. این دانشگاه که اولین دانشگاه ملی چین است که در زمینه‌های تحصیلی زیاد و متنوع دانشجو پذیرفته، از همان آغاز کار خود، بعنوان دانشگاهی معتبر شناخته شده است. در سال 1912 دانشگاه Imperial University of Peking به دانشگاه پکن تغییر نام داد. در سال 2000 دانشگاه پکن با دانشگاه پزشکی بیجینگ (پکن) ادغام شد تا شاخه پزشکی را هم به زمینه‌های تحصیلی خود اضافه کند.

» مطلب مرتبط: تحصیل در چین

در حال حاضر نزدیک به 40 هزار دانشجو در این دانشگاه و زیرمجموعه‌های آن مشغول به تحصیل هستند. تعداد دانشجویان بین المللی محصل در این دانشگاه هم بالغ بر 7000 نفر می‌شود. این دانشگاه دارای ۳۰ کالج، ۱۲ دپارتمان، ۲۱۶ مرکز تحقیقاتی، ۲ مرکز ملی تحقیقات مهندسی و ۱۲ لابراتور ملی است.

رشته های تحصیلی

همانطور که گفتیم دانشگاه پکن زمینه های تحصیلی متنوعی را پوشش می‌دهد؛ از علوم انسانی و علوم اجتماعی و زبانشناسی و مدیریت تا علوم کاربردی، مهندسی و پزشکی در این دانشگاه تدریس می‌شود. رشته‌های تحصیلی دانشگاه پکن در مقاطع مختلف عبارتند از:

  • ۹۳ رشته برای مقطع کارشناسی
  • ۱۹۹ رشته برای مقطع کارشناسی ارشد
  • ۱۷۳ رشته برای مقطع دکترا

دوره‌های کارشناسی دانشگاه پکن 4 ساله؛ کارشناسی ارشد 3 ساله (در برخی رشته‌ها 2ساله) و دکترا 4 ساله است. هر سال دو ترم تحصیلی دارد که ترم پاییزی  از سپتامبر تا ژانویه و ترم بهاری از فوریه تا ژوئن به طول می‌انجامد.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه با قبول در آزمون ورودی آن، از ارائه مدرک زبان چینی معاف می‌شوند. در حال حاضر دانشگاه پکن در مقطع کارشناسی ارشد 11 دوره تحصیلی  را در رشته‌های روابط بین الملل، حقوق (چین)، سیاست عمومی و مدیریت کسب و کار به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد که برای تحصیل در این دوره‌ها ارائه مدرک آیلتس 7 ضروری است.

شهریه تحصیلی

شهریه دانشگاه پکن رای مقاطع مختلف، بصورت زیر است:

 مقطع کارشناسی: ۲۶٫۰۰۰ تا ۳۰٫۰۰۰ یوان در سال

مقطع کارشناسی ارشد: ۲۹٫۰۰۰ تا ۳۳٫۰۰۰ یوان در سال

مقطع دکترا: ۳۲٫۰۰۰ تا ۴۰٫۰۰۰ یوان در سال

هزینه‌های زندگی در شهر پکن (شامل اسکان، خورد و خوراک، رفت و آمد و دیگر هزینه ها) حدودا 60 هزار یوان در سال برآورد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.