Peking University در چین

آخرین به روز رسانی: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ 488 بدون دیدگاه

peking university

یکی از مشهورترین دانشگاههای چین دانشگاه پکن Peking University است که همانطور که از اسمش پیداست در پایتخت این کشور، پکن واقع شده است. پردیس این دانشگاه در منطقه‌ای به نام “Yan Yuan” (بمعنای باغ یان) در غرب شهر پکن قرار دارد و با ۲۷۴ هکتار یکی از بزرگترین دانشگاههای چین به حساب می‌آید.

معرفی Peking University

دانشگاه پکن Peking University در سال ۱۸۹۸ و با نام Imperial University of Peking تأسیس شد. این دانشگاه که اولین دانشگاه ملی چین است که در زمینه‌های تحصیلی زیاد و متنوع دانشجو پذیرفته، از همان آغاز کار خود، بعنوان دانشگاهی معتبر شناخته شده است. در سال ۱۹۱۲ دانشگاه Imperial University of Peking به دانشگاه پکن تغییر نام داد. در سال ۲۰۰۰ دانشگاه پکن با دانشگاه پزشکی بیجینگ (پکن) ادغام شد تا شاخه پزشکی را هم به زمینه‌های تحصیلی خود اضافه کند.

» مطلب مرتبط: تحصیل در چین

در حال حاضر نزدیک به ۴۰ هزار دانشجو در این دانشگاه و زیرمجموعه‌های آن مشغول به تحصیل هستند. تعداد دانشجویان بین المللی محصل در این دانشگاه هم بالغ بر ۷۰۰۰ نفر می‌شود. این دانشگاه دارای ۳۰ کالج، ۱۲ دپارتمان، ۲۱۶ مرکز تحقیقاتی، ۲ مرکز ملی تحقیقات مهندسی و ۱۲ لابراتور ملی است.

رشته های تحصیلی

همانطور که گفتیم دانشگاه پکن زمینه های تحصیلی متنوعی را پوشش می‌دهد؛ از علوم انسانی و علوم اجتماعی و زبانشناسی و مدیریت تا علوم کاربردی، مهندسی و پزشکی در این دانشگاه تدریس می‌شود. رشته‌های تحصیلی دانشگاه پکن در مقاطع مختلف عبارتند از:

  • ۹۳ رشته برای مقطع کارشناسی
  • ۱۹۹ رشته برای مقطع کارشناسی ارشد
  • ۱۷۳ رشته برای مقطع دکترا

دوره‌های کارشناسی دانشگاه پکن ۴ ساله؛ کارشناسی ارشد ۳ ساله (در برخی رشته‌ها ۲ساله) و دکترا ۴ ساله است. هر سال دو ترم تحصیلی دارد که ترم پاییزی  از سپتامبر تا ژانویه و ترم بهاری از فوریه تا ژوئن به طول می‌انجامد.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه با قبول در آزمون ورودی آن، از ارائه مدرک زبان چینی معاف می‌شوند. در حال حاضر دانشگاه پکن در مقطع کارشناسی ارشد ۱۱ دوره تحصیلی  را در رشته‌های روابط بین الملل، حقوق (چین)، سیاست عمومی و مدیریت کسب و کار به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد که برای تحصیل در این دوره‌ها ارائه مدرک آیلتس ۷ ضروری است.

شهریه تحصیلی

شهریه دانشگاه پکن رای مقاطع مختلف، بصورت زیر است:

 مقطع کارشناسی: ۲۶٫۰۰۰ تا ۳۰٫۰۰۰ یوان در سال

مقطع کارشناسی ارشد: ۲۹٫۰۰۰ تا ۳۳٫۰۰۰ یوان در سال

مقطع دکترا: ۳۲٫۰۰۰ تا ۴۰٫۰۰۰ یوان در سال

هزینه‌های زندگی در شهر پکن (شامل اسکان، خورد و خوراک، رفت و آمد و دیگر هزینه ها) حدودا ۶۰ هزار یوان در سال برآورد می‌شود.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید