آزمون زبان هلندی – Staatexamens NT2

StaatexamensNT

آزمون زبان هلندی – Staatexamens NT2

Staatexamens NT2

افرادی که قصد کار، تحقیق یا ادامه تحصیل در هلند و یا مهاجرت به این کشور را دارند باید برای اثبات مهارت خود در زبان هلندی در آزمون Staatexamens NT2 (هلندی به عنوان زبان دوم) شرکت کنند و حد نصاب لازم را کسب کنند. این آزمون توسط سازمان DUO – IB Groep وابسته به وزارت آموزش، فرهنگ و تحقیقات هلند برگزار می شود. هزینه شرکت در این آزمون 90 یورو است.

آزمون Staatexamens NT2 به صورت کامپیوتری در دو سطح programma I و programma II انجام می شود و متقاضیان به نسبت هدف خود از سفر به هلند در سطح مربوطه شرکت می کنند.

سطح اول Staatexamens NT2 programma I : افرادی که قصد کار کردن در شرکتهای هلندی و یا تحصیل در دانشگاههای هلند را دارند در این سطح شرکت می کنند و مدرک CEFR در سطح B1 دریافت می کنند. این سطح از آزمون ساده تر از سطح دوم می باشد

سطح دوم Staatexamens NT2 programma II :  این سطح از آزمون مناسب کسانی است که قصد شرکت در دوره های تحقیقاتی یا تحصیل در مقاطع عالی تحصیلی در دانشگاه را دارند و در انتها مدرک CEFR در سطح B2 دریافت می کنند.

» مطلب مرتبط: تحصیل در هلند

 

ساختار آزمون Staatexamens NT2

این آزمون همانند دیگر آزمون های بین المللی زبانهای خارجی مانند آیلتس و تافل، هر 4 مهارت زبانی فرد را شامل خواندن، گفتار، شنیدار و نوشتار مورد ارزیابی قرار می دهد.

آزمون خواندن: در این قسمت قدرت خواندن و درک مطالب فرد مورد بررسی قرار می گیرد. سوالات این قسمت به صورت 40 سوال چهارگزینه ای است که در انتهای چندین متن قرار گرفته اند و زمان پاسخگویی به این قسمت در سطح اول 110 دقیقه و در سطح دوم 100 دقیقه می باشد. متن های استفاده شده در این قسمت معمولاً درباره موقعیت های کاری و یا مسائل فرهنگی و اجتماعی با زمینه فرهنگ هلند می باشند.

آزمون گفتاری: این بخش از آزمون به عقیده بسیاری از شرکت کنندگان سخت ترین قسمت است. در این بخش فرد پاسخ های خود را با استفاده از هدست و میکروفن در کامپیوتر ضبط می کند و فایل های ضبط شده بعداً مورد بررسی قرار می گیرد. زمان آزمون مکالمه 30 دقیقه می باشد و شامل سه قسمت است که در دو قسمت اول سوالات کوتاه با جوابهای 30 ثانیه ای مطرح می شود و در قسمت سوم متقاضی باید درباره دو موضوع به مدت 2 دقیقه صحبت کند.

آزمون شنیداری: این قسمت از آزمون نیز شامل 40 سوال چهار گزینه ای است که متقاضی باید پس از گوش دادن به فایل های صوتی متنوع باید پاسخ خود را ثبت کند. این فایل های صوتی شامل مکالماتی درباره مسائل تحصیلی، مسائل کاری، مسائل خانوادگی و غیره هستند و زمان در نظر گرفته شده برای این قسمت در حدود 60 دقیقه می باشد.

آزمون نوشتار: سوالات این قسمت شامل تکمیل جملات، ساختن جملات تازه، نوشتن نامه یا مقاله درباره مسائل تعیین شده می باشد. تسلط متقاضی به گرامر، دایره لغات و املای کلمات در این قسمت مورد ارزیابی قرار می گیرد. زمان آزمون برای بخش نوشتار 120 دقیقه است.

سیستم نمره دهی آزمون Staatexamens NT2

در این آزمون هر یک از 4 مهارت زمانی به صورت جداگانه تصحیح شده و نمره جداگانه می گیرند که این نمره از 100 تا 900 متغییر است. نمره قبولی در هر مهارت 500 می باشد و در صورتی که متقاضی در یک یا چند مهارت نتواند نمره قبولی را کسب کند می تواند در آزمون بعدی همان مهارت را به صورت جداگانه شرکت کند. نتایج آزمون پس از 5 هفته و از طریق پست برای متقاضیان ارسال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *