University of Barcelona در اسپانیا

آخرین به روز رسانی: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ 476 بدون دیدگاه

University of Barcelona

در میان دانشگاههای برتر برای تحصیل در اسپانیا ، دانشگاه بارسلونا University of Barcelona از اعتبار ویژه ای برخوردار است که جزو دانشگاههای برتر اروپا و دنیا محسوب می شود. در مطلب این هفته به معرفی این دانشگاه می پردازیم:

معرفی دانشگاه

تاریخ تاسیس دانشگاه بارسلونا به سال ۱۴۵۰ میلادی باز میگردد اگرچه از تاریخ تاسیس تاکنون دستخوش تغییرات زیادی گشته است و ساختمان مرکزی فعلی دانشگاه از سال ۱۸۷۱ مشغول به فعالیت می باشد. دانشگاه بارسلونا در سال ۲۰۱۶ در رتبه ۱۶۶ جهانی در رنکینگ QS قرار دارد که از این لحاظ معتبرترین دانشگاه اسپانیا به شمار می رود. همچنین در حال حاضر بیش از ۶۵٫۰۰۰ دانشجو در ۴ پردیس این دانشگاه در نقاط مختلف بارسلونا مشغول به تحصیل می باشند که در حدود ۱۰٫۰۰۰ نفر دانشجوی بین المللی هستند و سالانه ۱۰٫۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد و ۴۵۰ دانشجوی دکترا از دانشگاه بارسلونا فارغ التحصیل می شوند.

رشته های تحصیلی

دانشگاه بارسلونا دارای ۲۰ دانشکده و ۹۷ دپارتمان است و رشته های تحصیلی متنوعی در زمینه علوم انسانی و هنر، علوم پزشکی، علوم اجتماعی و مهندسی ارائه می کند. به صورت کلی بیش از ۶۰ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۳۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۷۳ رشته در مقطع دکترا برای تحصیل در دانشگاه بارسلونا وجود دارد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در اسپانیا

 

 

زبان تدریس در دانشگاه بارسلونا اسپانیایی و انگلیسی است اگرچه تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی تدریس می شود ولی رشته های زیادی در مقاطع  کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

شهریه تحصیلی

شهریه تحصیل در دانشگاه بارسلونا نسبتاً ارزان می باشد و معمولاً شهریه سالانه به ازای تعداد واحدهای درسی ارائه شده محاسبه می شود و قیمت هر واحد تقریباً ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو در مقطع کارشناسی و ۷۰ تا ۱۰۰ یورو در مقطع کارشناسی ارشد است. به صورت میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو در سال و در مقطع کارشناسی ارشد ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ یورو در سال می باشد. همچنین شهریه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه بارسلونا در سال در حدود ۷۰۰ یورو است.

آدرس وبسایت دانشگاه: http://www.ub.edu/web/ub/en

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید