تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپورارسال در تلگرام

تحصیل در سنگاپور

کشور سنگاپور ممکن است کوچک باشد ولی در عرصه تحصیلات عالی و تحقیقات، سنگاپور یکی از بزرگترین انتخاب ها است. در این مطلب شرایط تحصیل در سنگاپور را شرح می دهیم.

بر طبق چندین تحقیق جهانی سنگاپور به عنوان یکی از پیشروان جهانی در تحقیق و نو آوری در چند دهه گذشته شناخته شده است. در سال های اخیر، سنگاپور در رتبه هفتم در فهرست نو آوری های جهانی INSEAD در سال 2014، در رتبه سوم رنکینگ رقابت جهانی IMD و در رتبه دوم گزارش رقابت جهانی و انجمن اقتصادی جهانی در سال 2015 قرار داشته است.

در زمینه رقابت و نو آوری جهانی، دانشگاه های سنگاپور نیز صاحب نام هستند، که به عنوان مراکز عالی یک کشور آسیایی در بازار تحصیلات بین المللی جای پای خود را محکم کرده اند. دو دانشگاه پیشتاز سنگاپور الان در لیست 15 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و خود شهر سنگاپور هم از لحاظ کیفیت جزو بهترین شهر های دانشجویی در سال 2015 قرار دارد که این موارد بیانگر عالی بودن کیفیت تحصیل در سنگاپور، شرایط مناسب برای زندگی و جامعه دانشجویی متنوع این کشور است.

دانشگاه های سنگاپور

برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور گزینه های زیادی وجود دارد. به صورت کلی 34 دانشگاه در سنگاپور وجود دارد که از این تعداد 6 دانشگاه دولتی هستند. 2 دانشگاه برتر سنگاپور، دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) می باشند که هر دو در رنکینگ QS جهانی در سال 2015-2016 دارای رتبه بسیار خوبی هستند و طیف وسیعی از دوره های تحصیلی متنوع در رشته های مختلف را برای جمعیت دانشجویی بیش از 30.000 نفر مشغول به تحصیل در این دو دانشگاه ارائه می دهند.تحصیل در سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور –  National University of Singapore

بی گمان برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور جذاب ترین گزینه دانشگاه ملی سنگاپور NUS خواهد بود که دارای اعتبار بین المللی فراوان است به طوریکه در حال حاضر در رنکینگ جهانی QS رتبه ی 12 و در بین دانشگاه های آسیایی در سال 2015 در رتبه اول قرار دارد. از نظر کیفیت آموزش رشته های تحصیلی این دانشگاه در رشته مهندسی عمران و سازه در رتبه 3 جهانی و در زمینه مهندسی و فناوری در رتبه 4 جهانی و همچنین در علوم طبیعی در رتبه 10 جهانی قرار دارد.

دانشگاه فنی نانیانگ – Nanyang Technological University

در رنکینگ جهانی، دانشگاه فنی نانیانگ NTU در رتبه 13 جهان و پس از دانشگاه ملی سنگاپور قرار دارد و این موضوع خود بیانگر سطح کیفی تحصیل در سنگاپور می باشد.دانشگاه NTU همانند دانشگاه NUS، در دوره های مهندسی دارای اعتبار بین المللی می باشد و از لحاظ کیفیت استادان دانشگاه که به تدریس مهندسی و فناوری می پردازند در رتبه 10 جهانی و در رشته ی مهندسی عمران جزو 10 دانشگاه برتر محسوب می شود. در تحولات اخیر و به عنوان بخشی از یک سرمایه گذاری مشترک با کالج سلطنتی لندن در انگلستان، NTU دسته اول از دانشجویان را در مدرسه ی پزشکی جدید خود لی کونگ چیان در تابستان 2013 نام نویسی کرد.

دانشگاه مدیریت سنگاپور – Singapore Management University

این دانشگاه رشته های تخصصی زیادی در زمینه های حسابداری و مالی، علوم کامپیوتر، اقتصاد، قانون و آمار ارائه می دهد و یکی دیگر از دانشگاه های شناخته شده برای تحصیل در سنگاپور به شمار می رود که دارای شهرت جهانی می باشد. دانشگاه مدیریتی سنگاپور در لیست 50 دانشگاه برتر در زمینه حسابداری و مالی در جهان و در لیست 100 دانشگاه برتر در زمینه علوم و مدیریت قرار دارد.

دیگر دانشگاه های بین المللی سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی از مراکز پیشرو در جهان در زمینه همکاری بین دانشگاه ها با بسیاری از دانشگاه های پیشتاز در جهان برنامه های مشترک ارائه می دهد. برای مثال دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور با دانشگاه فناوری آمریکایی ماساچوست (MIT ) و دانشگاه چینی ژژیانگ همکاری می کند. همچنین دانشگاه  Yale-NUS  که در سال 2011 به عنوان اولین دانشگاه هنر در سنگاپور 2011 با همکاری و شراکت بین دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه آمریکایی Yale تاسیس شده است. این همکاری ها بیشتر بر روی بهبود کیفی جنبه های بین المللی  آموزش در دانشگاه های سنگاپور متمرکز شده اند تا گزینه های بیشتری برای متقاضیان بین المللی تحصیل در سنگاپور مهیا کنند.

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در سنگاپور:

گروه الف (ممتاز)

 • (Nanyang Technological University (NTU
 • National University of Singapore

گروه ج (متوسط)

 • (Singapore University of Technology and Design (SUTD صرفاً دانشكده فناوري اطلاعات

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در سنگاپور:

برای رشته های علوم پزشکی

 • (National University of Singapore (NUS
 • (Nanyang Technological University, Singapore (NTU

 

زندگی در سنگاپورزندگی در سنگاپور

سنگاپور به عنوان یک کشور پر جمعیت در عین حال با امنیت بالا به همراه کره جنوبی، هنگ کنگ و تایوان یکی از چهار کشور آسیایی است که در نیمه ی دوم قرن بیستم از لحاظ اقتصادی رشد زیادی داشته اند.

این توسعه و موفقیت در سنگاپور باعث جذب جمعیت نسبتاً زیاد در مقابل سایر کشور های جهان به نسبت مساحت گردیده است. با وجود ثبات اقتصادی و سهولت راه اندازی کسب و کار، سنگاپور به یکی از مقاصد ایده آل برای بسیاری از مهاجران اقتصادی تبدیل شده است. این کشور همچنین بیشتر به خاطر تمیزی شناخته شده برای مثال شما اجازه ی آدامس جویدن در سنگاپور را ندارید تا زمینه انداختن آدامس در پیاده رو فراهم نباشد. سنگاپور قوانین سختگیرانه ای در مورد استفاده از مواد مخدر دارد که همین موضوع باعث شده این سنگاپور در میان کشورهای با پایین ترین نرخ استفاده از مواد مخدر در جهان قرار گیرد.

سنگاپور همچنین دارای تنوع فرهنگی، مذهبی و زبانی بسیاری می باشد که از ترکیب با فرهنگ چینی، مالزیایی و هندی تشکیل شده است. فرهنگ بریتانیایی هم در سنگاپور تاثیر زیادی دارد، که از جمعیت خارجی ساکن و تاریخ استعماری این کشور نشات می گیرد و به همین دلیل این منطقه را  “تلاقی شرق با غرب” می نامند. یکی از مثالهای تاثیرات فرهنگی در سنگاپور غذاهای این کشور است که مخلوطی از غذاهای آسیایی با تاثیر از ذائقه های غربی است که توجه هر گردشگری را جلب می کند.

با وجود دولت سکولار اعتقادات مذهبی گوناگون و متنوع در سنگاپور رواج دارند و غیر معمول نیست که در کنار یک معبد یک مسجد ببینید، اضافه کردن رنگ های مختلف به نمای شهر جذابیت خاصی داده و ایده ی احترام متقابل به همبستگی اجتماعی در سنگاپور بسیار قابل اهمیت است.

هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور

اقتصاد قوی و سطح کیفی بالای زندگی همواره با هزینه های نسبتا بالای زندگی همراه است به همین دلیل تحصیل در سنگاپور یکی از پر هزینه ترین انتخاب ها در آسیا محسوب می شود، اگر چه در مقایسه با شهریه دانشگاه های بین المللی نسبتاً گزینه ارزانی است. شهریه سالانه به طور متوسط  14000 دلار  سنگاپور (10000 دلار آمریکا) است ولی نسبت به امتیاز دانشگاه و نوع برنامه ای که انتخاب می کنید هشیار باشید زیرا ممکن است هزینه نهایی مقدار قابل ملاحظه ای بیشتر باشد. خبر خوب این است که بیش از نیمی از دانشجویانی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به سنگاپور می آیند می توانند از کمک هزینه های مالی استفاده کنند.

شهریه سالانه دانشگاه ملی سنگاپور از 15900 دلار سنگاپور (11350 دلار آمریکا) تا حداکثر 50800 دلار سنگاپور(36250 دلار آمریکا) برای پزشکی و دندانپزشکی  متغییر است. برنامه هایی که یارانه یا کمک هزینه دولت به آن تعلق نمی گیرد از 29050دلار سنگاپور (29050 دلار آمریکا) شروع می شود.

یکی دیگر از هزینه های مهم شما، هزینه ی زندگی در سنگاپور است. با در نظر گرفتن خانه و مالیات و بقیه هزینه های ضروری به طور متوسط سالانه 10000 دلار سنگاپور (7150 دلار آمریکا) است.

هم دانشجویان بومی و هم بین المللی واجد الشرایط برای اخذ کمک مالی برای تحصیل در سنگاپور هستند و این کمک هزینه بیشتر خرج شهریه دانشگاه را پوشش می دهد. در عوض این کمک مالی، دانشجویانی که از کشور های دیگر می آیند باید تعهد نامه ای امضا کنند که برای یک شرکت ثبت شده در سنگاپور حداقل سه سال کار کنند تا تحصیلاتشان تکمیل شود،که کشور هم از مهارت دانشجویان بین المللی بهره ببرد. برای دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی این مدت طولانی تر خواهد بود ( 5 یا 6 سال).

نکته مهم: با توجه به کیفیت آموزشی و استانداردهای زندگی در کشور سنگاپور که برابر با کشورهای تراز اول مانند آمریکا و انگلستان است و متعاقباً هزینه ها نیز به تناسب بالاتر است و همچنین دشواری اخذ پذیرش از دانشگاههای این کشور به دلیل نیاز به معدل بالا و مدارک زبان و مدارک تخصصی و در نهایت روند اخذ ویزا که تقریباً 50 درصد شانس موفقیت دارد، توصیه ما برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور این است که پذیرش از دیگر کشورهای آسیایی مانند چین را در نظر بگیرند که به نسبت دارای شرایط آسانتر و امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه است.

در خواست پذیرش برای تحصیل در سنگاپورتحصیل در سنگاپور

برای اینکه به عنوان یک دانشجوی بین المللی به تحصیل در سنگاپور بپردازید باید مستقیما از دانشگاه مربوطه پذیرش بگیرید بنابراین اولین گزینه شما مراجعه به وبسایت دانشگاه ها خواهد بود تا آخرین مهلت ثبت نام، روند پذیرش و هر نوع اطلاعات دیگر را به دست آورید و در صورت هر گونه سوال با دفتر بین المللی مستقیما تماس بگیرید.

ویزای دانشجویی سنگاپور

دانشجویان بین المللی که می خواهند به ادامه تحصیل در سنگاپور بپردازند نیاز به ویزای دانشحجویی دارند که هنگامی که درخواست شما توسط یک دانشگاه شناخته شده تایید گردد این ویزا به همراه نامه پذیرش شما صادر خواهد شد. درخواست شما باید شامل مدارک تحصیلی قبلی، مدارک مورد نیاز و اثبات آشنایی کافی با زبان انگلیسی باشد.

در حالیکه این روند اتوماتیک به این معناست که نیازی نیست که نگران درخواست ویزای دانشجویی باشید، شما باید تا 2 هفته پس از اخذ تاییدیه پذیرش درخواستتان را به اداره بازرسی و مهاجرت سنگاپور (ICA) ارائه دهید که این موضوع هم نباید زودتر از 2 ماه قبل از شروع دوره و دیرتر از یک ماه قبل از شروع دوره باشد. ارائه درخواست شما از طریق سیستم ثبت نام آنلاین ویزای دانشجویی که به عنوان سولار شناخته می شود انجام میگیرد.

برای اینکه به صورت آنلاین برای ویزای دانشجویی اقدام کنید، در سولار وارد می شوید و با اطلاعات ارائه شده توسط دانشگاه مربوطه، فرم eForm 16 را تکمیل نمایید که شامل اطلاعات پاسپورتی معتبر، آدرس دانشگاه، آدرس ایمیل شما و یک عکس جدید خواهد بود.

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 پاسخ
 1. کیان
  کیان says:

  آیا امکان تحصیل در مقطع تخصص پزشکی پس از اتمام دوره عمونی در ایران، برای ایرانیان وجود دارد؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   شما بعد از تحصیل در هر رشته علوم پزشکی در خارج از ایران اگر دانشگاههتون مورد تایید وزارت بهداشت باشد میتونید مدارکتون رو در ایران ارزشیابی و مثل افرادی که ایران تحصیل کردند، به ادامه تحصیل و کار بپردازید.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 2. فرزاد
  فرزاد says:

  باسلام
  من فرزاد جعفری نژاد دانشجوی ترم ۲ در قبرس در دانشگاه Emu تحصیل میکنم
  امکان ادامه تحصیل در کشور دیگر با بورسیه ۱۰۰% هست ؟!

  پاسخ دادن
 3. Neda
  Neda says:

  با عرض سلام
  دکتری من تمام شده و مایل هستم که بدانم برای دوره پست داک و یا دوره تحقیقیاتی در سنگاپور به چه نوع ویزایی نیاز هست و هزینه و مدارک مورد نیاز درخواست این نوع ویزا چقدر است؟ آیا محتمل هست که این نوع ویزا را دریافت کنم؟
  با تشکر

  پاسخ دادن
 4. محمد
  محمد says:

  با سلام و خداقوت خدمت شما.
  بنده الان دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک هستم و دارای دو مقاله ISOR و علمی ترویجی و همچنین الان دارم ردی مقاله ISI کار میکنم معدلم هم بالای 17 برای ارشد بورسیه ئر دانشگاه های سنگاپور میتونم بگیرم.

  پاسخ دادن
 5. آروین جعفری
  آروین جعفری says:

  سلام.من پسرم مقیم کشور ازبکستان و دارای دو تابعیت ازبکستانی و ایرانی است که تا کلاس دوم راهنمایی در ازبکستان به زبان روسی خوانده و الان دو سال هست در مدرسه بین المللی ایران، تهران به زبان انگلیسی درس میخواند الان در کلاس دهم میباشد…
  سوالم اینکه آیا بعد از اتمام کلاس دهم امسال میتواند در شعبه دانشگاههای سنگاپور که در کشورهای دیگری مثل ازبکستان و…وجود دارد میتواند ثبت نام و ورود کند و ادامه تحصیل در رشته دلخواه خودش را ادامه بدهد.
  در ضمن شعبه دانشگاههای سنگاپور در ایران هست .
  با سپاس

  پاسخ دادن
 6. Arman
  Arman says:

  سلام. من فارغ التحصیل دانشگاه شیراز در رشته برق با معدل الف ۱۸.۵۵ هستم. نمره تافل ۹۶ و gre ۳۱۲ دارم. متاسفانه مقاله ISI ندارم. امسال دانشگاه NUS و همچنین singa اپلای کرده ام. بنظرتون شانس پذیرش من چقدر است. و آیا راهی وجود داره که بتونم این شانس را افزایش دهم؟

  پاسخ دادن
 7. سارا
  سارا says:

  سلام
  من برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه در دانشگاه نانیانگ پذیرفته شدم. آیا برای ویزا نیاز به ارائه مدرک زبان بین المللی دارم یا گواهی ارائه شده به وزارت علوم کافی است؟
  در صورت نیاز به مدرک آیلتس یا تافل مورد قبول است و چه حد نمره ای کافی است؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   در پذیرشتون ذکر میکنند اگر نیاز به ارائه مدرک داشته باشید .
   در صورت نیاز میتونید از سفارت سنگاپور استعلام بگیرید.

   پاسخ دادن
 8. مریم
  مریم says:

  سلام.در ابتدا جا داره از مطالب مفیدتون تشکر کنم.بنده فارغ التحصیل رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری هستم و در حال حاضر مشغول به کارم ولی از 3 سال پیش که سفری به سنگاپور داشتم در فکر این هستم که برای گذراندن یک دوره یا حتی یک فوق دیگه به سنگاپور بیام تا بتونم اونجا اقامت بگیرم و کار کنم .میشه در مورد نحوه کار و اقامت بنده رو راهنمایی بفرمایید؟ ممنونم

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   متشکرم از نظر تون.
   متاسفانه موسسه ما در حال حاضر خدماتی برای کشور سنگاپور ندارد.
   پیشنهاد میکنم خودتون برای سنگاپور اقدام کنید.

   پاسخ دادن
 9. فاطیما
  فاطیما says:

  سلام و خسته نباشید و تشکر بابت سایت و اطلاعات مفیدتون.
  پشت کنکوری هنر هستم و شرایط درسیم خوبه و مطمنم رتبه ی خوبی میارم. اصلا قصد تحصیلات دانشگاهی در ایران رو ندارم و برای کارشناسی پیوسته میخوام مستقیما بعد از کنکور در دانشگاه هنر نانیانگ سنگاپور تحصیل کنم. اما متاسفانه نتونستم اطلاعات کاملی در این مورد پیدا کنم. امکانش هست بفرمایید که ایا میشه توی مقطع کارشناسی، رشته هنر (گرافیک)، بورسیه بشم ؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   در زمینه کشور سنگاپور بهترین گزینه برای کسب اطلاعات وبسایت خود دانشگاه است.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 10. مجید
  مجید says:

  باسلام فرزند من امسال پیش دانشگاهی است وقصددارم قبل ازاتمام سال تحصیلی ومشمول شدن ایشان رابرای تحصیل به خارج بفرستم سطح زبان وی متوسط یوده ولی مدرک بین المللی ندارد چه کمکی جهت راهنمایی وتسهیل دراعزام توسط شما صورت می پذیرد .باتشکر

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   در ابتدا توصیه میکنم مطلب مقایسه تحصیلی پزشکی رو به دقت بخونید.
   با توجه به شرایط تون میتونید بفهمید کدام کشور براتون مناسبه.
   در انتها اگر باز هم سوالی داشتید با شماره های دفتر تماس بگیرید همکاران ما در خدمتتون هستن.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 11. علی
  علی says:

  باسلام و خسته نباشید
  ممنون میشم اگر بتونید به دو سوال من جواب بدین:
  1-امکانش هست در مورد بفرمایید هزینه ماهیانه یک زندگی دانشجویی در سنگاپور چقدر هست؟
  2-ویزای فرصت مطالعاتی شرایط خاصی داره؟
  متشکرم

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   از اونجایی که هزینه زندگی در سنگاپور برابر با کشورهایی مثل کانادا و امیرکا است . شما باید برای یک ماه مبلغی بین 1500 تا 2000 دلار در نظر بگیرید.
   در مورد شرایط ویزا بهتره با دانشگاهی که میخواهید اقدام کنید ، مکاتبه کنید

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 12. رضا بابایوسفی
  رضا بابایوسفی says:

  سلام
  لیسانس نمایش و فوق نمایش از دانشگاه ازاد اسلامی تهران مرکزی هستم . بنده زبان انگلیسی ضعیفی دارم و نمیدانم دردانشگاه میتوانم زبان انگلیسی بخوانم یا باید آیلتس یا تافل داشته باشم که ندارم. در ضمن میخواهم رشته های گروه تاتر و علوم انسانی را برایم در نظر بگیرید.
  تشکر از محبت شما .
  د

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان مطرح باید حتما مدرک تسلط به زبان انگلیسی متناسب با مقطعتون داشته باشید .

   موفق باشید

   پاسخ دادن