هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. همچنین هزینه تحصیل در مجارستان در مقایسه با کشورهای چون امریکا و انگلستان ناچیز است. این گفته میتواند با ذکر مثال زیر برای شما کمی ملموس تر شود.

هزینه های زندگی در مجارستان

مرکز خرید – بوداپست – مجارستان

شهریه هر ترم در  دانشگاه اتوش لورند –Eötvös Loránd University رتبه 551-600 جهان، برابر است با:

  • 2،500 تا 4،200 یورو برای مقطع کارشناسی
  • 3،000 تا 5،000 یورو برای مقطع کارشناسی ارشد
  • 4،500 تا 5،500 برای مقطع دکترا
  • هزینه بیمه درمانی 60 یورو در ماه
  • هزینه اسکان بین 200 الی 400 یورو
  • دیگر هزینه های جاری بطور میانگین 200 یورو در ماه

میتوان گفت هر دانشجو برای پوشش هزینه زندگی در مجارستان ، بطور میانگین نیاز به اختصاص 500  الی 600 یورو در ماه برای تمامی مصارف خود دارد.

اکثر دانشگاه های مجارستان برای دانشجویان خوابگاه های مناسبی دارند که در مقایسه با اجاره خانه ها به مراتب ارزان تر است. هزینه این خوابگاه ها چیزی کمتر از 200 یورو در ماه خواهد بود. این هزینه میتواند در مواردی که دانشجو با شخص دیگری بصورت اشتراکی زندگی کند ، نصف یا به یک سوم کاهش پیدا کند.

دانشجویان بین المللی میتوانند به اشتغال کارهای پاره وقت در حین تحصیل خود نیز فکر کنند تا قسمتی از هزینه تحصیل در مجارستان را تحت پوشش قرار دهند. البته پیدا کردن کار خود به تنهایی بدون داشتن توانایی ها و مهارت های مورد نیاز در مجارستان کاره ساده ای نخواهد بود. (مثلا: آشنایی ابتدایی به زبان مجاری میتواند در یافتن کار به شما کمک بسزایی کند)

در برخی موارد بورسیه هایی از طرف انجمن بورس تحصیلی مجارستان به دانشجویان بین المللی ممتاز تعلق میگیرد. معمولا دانشجویان بعد ار دریافت نامه پذیرش و احراز شرایط لازم برای تحصیل در رشته های مورد نظر که در لیست هفت گانه اولویت های اخذ کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی میباشد ، میتوانند برای طول تحصیل خود از این بورسیه ها استفاده کنند.