10 نکته کلیدی برای نوشتن انگیزه نامه شخصی برای پذیرش از دانشگاه ها (قسمت دوم)

10 نکته کلیدی برای نوشتن انگیزه نامه شخصی برای پذیرش از دانشگاه ها (قسمت دوم)

انگیزه نامه شخصی

6- از کار و نظرات شخصی خود صحبت کنید

پیشنهاد می کنیم برای نوشتن انگیزه نامه شخصی از نامه های اشخاص دیگر در اینترنت استفاده نکنید، بلکه خودتان پیش نویس آن را بنویسید. تقلید از دیگران شما را به اشتباه خواهد انداخت و دنبال کردن قالب یا الگوهای تکراری برای انگیزه نامه شخصی شما بی ارزش می باشند. در نهایت این نامه درباره شما خواهد بود نه هیچ کس دیگر.

7- صادق باشید

اگر فقط عبارت I Love You  را در زبان اسپانیایی بلد هستید در این نامه نگویید که به اسپانیایی تسلط دارید. یا نگویید که در حل مشکلات تخصص دارید اگر تنها مثال شما چگونگی حمل 5 بطری با یک دست می باشد. اگر شما خوب باشید همانطور که هستید می توانید خوب باشید. در انتها نیازی به دروغگویی نیست زیرا دیر یا زود حقیقت برملا خواهد شد.

8- از شخص دیگری بخواهید نامه شما را چک کند.

برای این کار می توانید از والدین، استاد، دوست یا حتی دشمن خود بخواهید یک بار انگیزه نامه شما را بخوانند، هرچه افراد بیشتری این نامه را بخوانند بازتاب های بیشتری درباره آن دریافت خواهید کرد و نسخه نهایی شما کیفیت بیشتری خواهد داشت. البته بعضی از نظرات مفید و بعضی غیر مفید می باشند ولی بهتر است در ابتدا از چندین نفر بخواهید نامه شما را چک کنند و در نهایت از نظرات مفید استفاده کنید.

9- چند مرتبه با صدای بلند نامه خود را بخوانید.

خواندن انگیزه نامه شخصی برای خانواده و دوستان می تواند برای شما مفید باشد. وقتی که در حین نگارش جملات را یکی پس از دیگری می نویسید ممکن است متوجه نشوید که در میان آنها انسجام و یکپارچگی متن وجود ندارد، ولی زمانی که این نامه را به صورت بلند می خونید این اشتباهات خود را نشان می دهند و می توانید آنها را تصحیح کنید.

10- پس از ارسال آن به دانشگاه از خواندن مجدد نامه خودداری نمایید!

بهتر است تا چند ماه پس از ارسال نامه به دانشگاه از خواندن دوباره آن پرهیز کنید. با خواندن مجدد ممکن است احساس کنید که به آن خوبی که تصور میکردید نیست و این کاملا طبیعی است. انتظار برای جواب نهایی دانشگاه سخت ترین مرحله پروسه اخذ پذیرش می باشد و پس از دریافت جواب مثبت دانشگاه متوجه خواهید شد که نامه شما همانطور که آن را ارسال کرده اید کاملا مناسب بوده است.

در نهایت برای نگارش این نامه خودتان باشید و در باره تجربیات خود صادق باشید زیرا این نامه درباره شخص شما می باشد و دانشگاه ها به این موضوع اهمیت می دهند و در واقع میخواهند درباره شما بدانند نه درباره مقالات ” چگونه انگیزه نامه شخصی بنویسیم ” …