بورسیه تحصیلی چین (قسمت دوم)

بورسیه تحصیلی چین (قسمت دوم)بورسیه تحصیلی چین

آیا من می توانم بدون نامه پذیرش، بورسیه تحصیلی چین را دریافت کنم؟

بله، متقاضیان بدون نامه پذیرش از دانشگاه نیز مجاز به دریافت بورسیه تحصیلی چین هستند. با این حال، CSC حق تنظیمات لازم / تغییرات در دانشگاه میزبان، رشته تحصیلی، مدت بورسیه را برای خود محفوظ میدارد، اگر نامه پیش پذیرش را همراه مدارک خود ارسال کرده باشید از نوع و مدت زمان بورسیه تحصیلی تعیین شده تبعیت می کند و درخواست های بورسیه که همراه با نامه پیش پذیرش هستند برای تایید به طور مستقیم به دانشگاه میزبان ارسال می شوند.

آیا نامه پذیرش یا ایمیل ازطرف استاد راهنما، با نامه پیش پذیرش برابر است؟

خیر، فقط نامه پذیرش (یا پذیرش نامه) صادر شده توسط دفتر پذیرش از دانشگاه های تعیین شده چینی معتبر است. فایل های دیگر مانند نامه پذیرش از استادان راهنما و یا ایمیل از استادان، به عنوان معادل یا جایگزین در نظر گرفته نمی شود.

“شماره سازمان دریافت کننده ” چیست و چطور می توانیم آن را دریافت کنیم؟

در هنگام استفاده از سیستم آنلاین CSC، توسط دانشجویان بین الملل شماره سازمان دریافت کننده بورسیه تحصیلی چین به عنوان اولین مورد باید ارائه شود. هر شماره سازمان متعلق به یک سازمان دریافت کننده بورسیه است و تنها به متقاضیان توصیه شده، داده می شود. ارائه شماره سازمان صحیح منجر به ورود برنامه و دریافت مدارک توسط سازمان مربوطه می شود در حالیکه شماره اشتباه منجر به رد تقاضا برای بورسیه تحصیلی چین می شود. شما این شماره را فقط از سازمان مربوطه خود (برای مثال سفارت چین، دبیرخانه AUN ، و غیره) زمانی که شما به عنوان یک نامزد انتخاب شده اید دریافت می کنید.

دانشجویان بین المللی چطور می توانند وارد سیستم نرم افزاری CSC شوند؟

  • به آدرس www.csc.edu.cn/laihua یا www.campuschina.org بروید، و بر روی آیکون “Application Online for International Students”  برای ورود به سیستم کلیک کنید.
  • کاربرانی که برای اولین بار قصد استفاده از سیستم را دارند در ابتدا باید به صورت آنلاین ثبت نام کنند.
  • برای عملکرد بهتر از اینترنت اکسپلورر (6.0 یا 7.0) استفاده کنید. ممکن است در مرورگرهای دیگر درست کار نکند.

هنگام درخواست آنلاین باید به چه چیزی توجه ویژه داشته باشیم؟

  • لطفا برنامه بورسیه دولت چین را انتخاب کنید.
  • گزینه Apply For به مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل مربوط می شود نه مدرکی که شما قبلاً اخذ کرده اید.
  • رشته مورد نظر شما باید یکی از رشته های اصلی ارائه شده توسط دانشگاه های چین باشد و مرتبط با سوابق تحصیلی شما باشد. انتخاب رشته نا مناسب یا ناموجود در نتیجه نهایی تاثیر منفی می گذارد.
  • اولویت موسسات باید از بین 279دانشگاه تعیین شده چینی که توسط وزارت علوم تعیین شده است انتخاب شوند. دانشگاه های خارج از لیست بورسیه ارائه نخواهند داد.
  • مدت دوره آموزش باید با برنامه درخواست شده توسط شما هماهنگ باشد، برای آگاهی از طول هر دوره تحصیلی خاص باید اطلاعات مربوط به آن دوره را مد نظر قرار دهید.
  • درخواست های ارائه شده می توانند برای تجدید نظر بازنگری شوند.در هنگام بازنگری، درخواستی که قبلا ارائه شده کنسل می شود، بنابراین برای تجدید نظر باید یکبار دیگر درخواست خود را ارسال کنید.