تحصیل در ارمنستان

تحصیل در ارمنستانارسال در تلگرام

تحصیل در ارمنستان

جمهوری ارمنستان کشوری مستقل، دموکرات و دارای ۴ میلیون نفر جمعیت است که با گرجستان، ایران، ترکیه و آذربایجان همسایه است. پایتخت این کشور ایروان می باشد که بیشترین دانشگاه ها و مراکز آموزش های عالی را در خود جای داده است و بهترین انتخاب برای تحصیل در ارمنستان محسوب می شود.

ارمنستان کشوری ثروتمند با پیشینه ای غنی، مناظری زیبا و کوه های مرتفع است که در هیچ جای دنیا مانندش را پیدا نمیکنید. اگرچه که موقعیت های شغلی برای تحصیل در ارمنستان در مقایسه با سایر کشورهای تراز اول محدود است، ولی تمرکز زیاد بر روی رشته های پزشکی، حقوق و تجارت این کشور را به یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در این رشته ها هستند تبدیل کرده است.

ارمنستان ضمن داشتن فرهنگی غنی، تنوع آب و هوایی و موقعیت های مناسب کسب و کار در کنار بازار کاری پویا که برای بهترین تلاش میکند مکانی مناسب برای اشخاصی است که به دنبال تجارب، موقعیت ها و مهارت های جدید هستند تا بعد از اتمام تحصیل در ارمنستان  به موفقیت حرفه ای دست یابند.

 سیستم آموزشی در ارمنستانتحصیل در ارمنستان

تحصیلات عالی در کشور ارمنستان در موسسه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است. این موسسه ها شامل دانشگاهها، موسسات، آکادمی ها و هنرستان ها میباشند.

 دانشگاهها: شامل مراکز آموزش عالی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه های مختلف علوم طبیعی و روانشناسی، علمی، فرهنگی و تکنولوژی است که موقعیت هایی برای تحقیقات علمی و مطالعاتی فراهم میکنند.

موسسات: شامل مراکز آموزش عالی برای انجام تخصصی برنامه های آکادمیک و تحقیقات علمی در زمینه های علمی، اقتصادی و فرهنگی می باشند.

آکادمی: شامل مراکز آموزش عالی برای فعالیت های تحصیلی، علمی، فنا‌وری، فرهنگی است که برنامه های متنوع برای متخصصین با حیطه های مشخص و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ارائه می کنند.

هنرستان ها: تربیت متخصصین در زمینه موسیقی به منظور بالا بردن قابلیت ها در این مراکز انجام می شود.

سال تحصیلی در ارمنستان به طور معمول شامل دو ترم می باشد و از سپتامبر (اواخر شهریور) آغاز و تا ماه مه (اواسط اردیبهشت) ادامه دارد. امتحانات میان ترم در ماه اکتبر (مهر) و مارس (اسفند) و امتحانات پایان ترم در انتهای هر ترم گرفته می شوند.

حجم درسی که به صورت هفتگی در مراکز آموزشی ارائه می شوند برای مقطع کارشناسی  ۲۸ تا ۳۲ ساعت در هفته (بعضاً بالای ۳۶ ساعت)، ۱۶ تا ۱۸ ساعت برای مقاطع کارشناسی ارشد و برای مقطع دکترا ۴ تا ۸ ساعت برنامه ریزی شده است. از سال ۲۰۰۸ تمام برنامه های آموزشی برای تحصیل در ارمنستان منطبق بر ECTS شدند.

برنامه تحصیلی برای یک دانشجوی مقطع کارشناسی شامل دوره های مورد نیاز علوم انسانی، اقتصاد اجتماعی، ریاضیات، علوم اجتماعی و دوره های اختیاری و انتخابی دیگر می باشد. دریافت مدرک کارشناسی ۴ سال زمان میبرد که البته این دوره برای متخصصین پزشکی ۵ ساله است.

دانشگاه های ارمنستانتحصیل در ارمنستان

اکنون ۲۶ دانشگاه دولتی که چهار دانشگاه آن بین المللی هستند و ۳۳ دانشگاه غیر دولتی در جمهوری ارمنستان فعالیت می کنند. آموزش عالی توسط مراکز آموزشی مانند دانشگاهها، موسسات، آکادمی ها و هنرستان ها ارائه می شود. رشته های محبوب تحصیلی برای تحصیل در ارمنستان عبارتند از: فیزیک، ریاضیات، شیمی، میکروبیولوژی، مهندسی، پزشکی و فناوری اطلاعات.

دانشگاه امریکایی ارمنستان – The American University of Armenia

دانشگاه امریکایی ارمنستان در سال ۱۹۹۱ با مشارکت دولت ارمنستان، انجمن خیریه ارمنستان و دانشگاه کالیفرنیا تاسیس شد. دانشگاه امریکایی ارمنستان از طریق پرورش و پیشبرد علم، بهداشت، بازرگانی، روابط بین المللی، علوم و مهندسی سهم زیادی در رشد جامعه ارمنستان ایفا کرده است. انتظار میرود در سال های آتی AUA وجهه بین المللی بیشتری پیدا کرده و سهم قابل توجه ای از متقاضیان بین المللی که برای تحصیل در ارمنستان به این کشور سفر می کنند را پذیرش کند. این دانشگاه همچنین رشته های متنوعی را از مقطع کارشناسی تا دکترا ارائه می دهد.

دانشگاه دولتی ایروان – Yerevan State University

دانشگاه دولتی ایروان ” آلما متر” (Alma Mater) تاریخچه پر بار و سابقه بالای ۹۰ سال دارد و به عنوان معتبرترین مقصد برای تحصیل در ارمنستان به شمار می رود و هر ساله هزاران دانشجو برای یادگیری علوم و مهارت های مختلف پا به این دانشگاه می گذارند. مهمترین مسئله برای این دانشگاه ایجاد محیطی امن و آرام برای محققین و دانشجویان بیان شده است.

کنسرواتور موسیقی

این دانشگاه یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که تمایل به ادامه تحصیل در رشته های مربوط به موسیقی دارند. زبان تدریس در این کنسرواتور ارمنی می باشد و قبل از شروع دوره اصلی برای دانشجویان خارجی دوره زبان ارمنی برگزار می شود. این دانشگاه از سال 2017 به بعد مورد تایید ایران می باشد.

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان:

گروه ج (متوسط)

 • Yerevan State University  صرفاً رشته زبان و ادبیات ارمنی
 • Yerevan Komitas State Conservatory

گروه د (ضعيف)

 • Armenian State Agrarian University
 •  “European Regional Educational Academy” Foundation
 • National academy of Sciences of Armenia
 • State Engineering University of Armenia
 • Yerevan State Academy of Fine Arts  صرفا” رشته هاي وابسته به هنر
 • Yerevan State Linguistic University After V.Brusov   صرفاً در رشته هاي علوم انساني
 • Yerevan state University  غیر از رشته زبان و ادبیات ارمنی
 • Yerevan State University of Architecture and construction

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ارمنستان:

برای رشته های علوم پزشکی

تحصیل در هیچکدام از دانشگاه های ارمنستان در رشته های علوم پزشکی مورد تایید ایران نمی باشد.

هزینه زندگی و تحصیل در ارمنستان

کشور ارمنستان به نسبت اکثر کشورها کشوری ارزان برای زندگی محسوب می شود و تحصیل در ارمنستان به دلیل نزدیکی به ایران و دارا بودن فرهنگی نزدیک برای متقاضیان ایرانی گزینه مطلوبی می باشد. به صورت میانگین هزینه زندگی در ارمنستان را برای یک نفر می توان 500 تا 700 دلار در ماه برآورد کرد. هزینه شرکت در کالج زبان پیش از ورود به دانشگاه برای شروع دوره اصلی در حدود 1900 تا 2500 دلار برای 1 سال می باشد. همچنین هزینه تحصیل در ارمنستان در مقاطع مختلف به صورت میانگین به شرح زیر می باشد:

 • مقطع کارشناسی: 1500 تا 2000 دلار در سال
 • مقطع کارشناسی ارشد: 2000 تا 2500 دلار در سال
 • مقطع دکترا ( غیر از رشته های پزشکی ): 2500 تا 4000 دلار در سال
 • رشته پزشکی 4000 دلار ، داروسازی 3000 دلار و دندانپزشکی 5000 دلار در سال

ویزای دانشجویی ارمنستانتحصیل در ارمنستان

برای دستیابی به ویزای دانشجویی ارمنستان ابتدا میتوانید ویزای توریستی گرفته و پس از آن به دانشگاه مورد نظر خود درخواست بدهید. پس از پذیرش، موسسه مورد نظر اجازه ورودتان را از وزارتخانه مورد نظر میگیرد. پس از دریافت اجازه نامه، دانشجوی پذیرفته شده میتواند به سفارت ارمنستان در کشور خود مراجعه و درخواست ویزای دانشجویی نماید.

مدارک مورد نیاز:

 • درخواست آدرس محل پذیرش از وزارت علوم
 • درخواست فرم ارائه شده از وزارت علوم
 • برگه سلامت
 • پاسپورت یا کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • کپی مدارک تحصیلی
 • ۴عکس ۳*۴ مشابه عکس پاسپورت
 • رزومه به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

57 پاسخ
 1. Elmira
  Elmira says:

  سلام.برای ثبتنام دندانپزشکی ارمنستان تا کی وقت هست؟نیاز به آزمون ورودی داره یا نه؟اینکه میگن پذیرش مستقیم کسانیکه لیسانس علوم پزشکی دارن در رشته های پزشکی چه رشته هایی منظورشونه چون من لیسانس علوم تغذیه دارم و میخام پذیرش مستقیم و بدون آزمون بگیرم مدرک زبان هم ندارم

  پاسخ دادن
 2. fati
  fati says:

  سلام ببخشید معدل خیلی مهمه؟من با معدل کل دیپلم ۱۴و ۹۱و معدل نهایی ۱۰و۵۹چه رشته هایی رو میتونم برم توی ارمنستان؟و اینکه زبان هم بلد نیستم درسته که یه خودشون توی یه دوره ی یک ساله یادمیدن؟

  پاسخ دادن
 3. امیرحسین
  امیرحسین says:

  سلام من ۱۹ سال دارم دارای دیپلم تجربی با معدل ۱۶ .میخوام بدونم آیا در رشته پرستاری یا فیزیوتراپی در ارمنستان میتونم پذیرش بگیرم و هزینه سالانه دانشگاه در دو رشته پرستاری و فیزیوتراپی چقدر است .و تا کی مهلت پذیرش دارم .مرسی از زحماتتون

  پاسخ دادن
 4. ناهید ناظمی
  ناهید ناظمی says:

  سلام من ارشد مدیریت کسب وکار با معدل نوزده و هشتاد و کارشناسی کرمان با معدل شانزده و دیپلم با معدل نوزده و هفتاد میخوام بورسیه بشم برا دکترا و هزینه زندگی با کار بتونم تامین کنم کجا پیشنهاد میکنید

  پاسخ دادن
 5. ناهید ناظمی
  ناهید ناظمی says:

  سلام خسته نباشید من ارشد مدیریت کسب وکار دارم با معدل نوزده وهشتادوکارشناسي فیزیک با معدل شانزده و معدل دیپلم نوزده و هفتاد میخوام برا ادامه تحصیل برم ی کشوری که بورسیه بشم و هزینه اشم بشه تامین کرده لطفا راهنماييم کنید

  پاسخ دادن
 6. شیما
  شیما says:

  سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری علم و صنعت ایران هستم
  برای ادامه تحصیل در ارمنستان چه جوری باید اقدام کنم، شرایط پذیرش به چه صورت هست، شرایط بورسیه تحصیلی رو هم میخواستم بدونم
  و اینکه برم ارمنستان میشه حضوری برای ثبت نام اقدام کرد؟
  ممنون

  پاسخ دادن
 7. ناصر
  ناصر says:

  با سلام و خسته نباشید
  برای دانشگاه پزشکی ارمنستان در رشته داروسازی میخوام اقدام کنم,دیپلم ریاضی فیزیک با معدل 12,30 دارم آیا میتونم برای امسال ثبتنام کنم؟چه زمانی اقدام کنم؟؟راهی هست مستقیم وارد کورس اصلی بشم؟لطفا راهنمائی کنید تا سریع اقدام کنم ممنون

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید اقدام کنید ماههای خرداد و تیر بهترین زمان اقدام کردن است.
   خیر حتما باید دوره Zero course رو پشت سر بزارید.

   پاسخ دادن
 8. ادانا ابدیان
  ادانا ابدیان says:

  با سلام
  میخواستم ببینم دانشگاه پزشکی ارمنستان شامل چه تخصص هایی می باشد. یعنی بعد از گذراندن ۶ سال پزشکی ، چه تخصص هایی را میتوانم انتخاب کرد.

  پاسخ دادن
 9. سلملن
  سلملن says:

  سلام
  من 17 سالمه و دارم سال یازدهم رشته ریاضی فیزیک رو میگزرونم. زبان انگلیسی هم به خوبی میتونم صحبت کنم. میخواستم ببینم برای رشته های مهندسی مدرکش تو ایران قابل قبوله؟
  دوم اینکه برای دانشگاه AUA می خواستم بدونم رزومه باید چطوری باشه؟ و سوم اینکه اگر در رشته ریاضی دیپلمم رو بگیرم میتونم اقدام به دریافت ویزا کنم یا نه
  ممنون

  پاسخ دادن
 10. منیر میرحسینی
  منیر میرحسینی says:

  سلام من فصد دارم در کشور ارمنستان فیزیوتراپی بخوانم میخاستم ببینم شهریه دانشگاهاش تو مقطع لیسانس رشته فیزیوتراپی چقدر است و چه مدارکی نیاز دارد؟ با سپاس فراوان

  پاسخ دادن
 11. میترا داستان
  میترا داستان says:

  سلام . من باطلاعاتی که تو سایت گذاشتید و مطالعه کردم میخواستم بدونم برای مشاوره ی تصیل رشته پزشکی در ارمنستان از چه طریق باید با مشاوره مربوطه صحبت کرد و ریز نمرات دیپلم و پیشدانشگاهی رو براشون فرستاد . من موفق به تماس نشدم با شماره های ثبت شده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
 12. ژاله فلاح آزاد
  ژاله فلاح آزاد says:

  با سلام و آرزوی موفقیت برایتان ،پسرم متولد ۱۳۷۷ و در حال حاضر دانشجوی ترم اول عمران دانشگاه ملارد میباشد .وی علاقمند به تحصیل در رشته موسیقی است.لطفا در مورد رشته های مختلف موسیقی در ارمنستان و محل دانشگاه مورد نظر اطلاعاتی را ارسال نمائید.باسپاس فراوان

  پاسخ دادن
 13. Reza lesani
  Reza lesani says:

  سلام ایا با دیپلم عمران ، میتوان در رشته مهندسی کامپیوتر و یا رشته های علوم کامپیوتری در مقطع فوق دیپلم شرکت کرد ?
  اصلا مقطع فوق دیپلم پذیرش میکنن ?

  پاسخ دادن
 14. امیر
  امیر says:

  سلام در دانشگاه امریکایی ارمنستان اگر کسی در رشته ورزشی خاصی توانایی استسنایی داشته باشد برایتان بورسیه ورزشی به یکی از دانشگاههای امریکا تعلق میگیرد یا خیر با تشکر

  پاسخ دادن
 15. مرجان
  مرجان says:

  سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه دولتی دارم معدلم ۱۵،۸۱ هست اگه بخوام برای ارشد جزا برم ارمنستان چقدر باید هزینه کنم؟ آیا میشه همزمان با تحصیل کار کرد؟ و در مورد وکالت آیا مثل ایران آزمون خاصی داره؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنید در مورد هزینه کلا چقد سرمایه باید داشته باشم مرسی

  پاسخ دادن
 16. شهرزاد
  شهرزاد says:

  با سلام
  تا كي فرصت هست كه براي نزديكترين ترم ارمنستان اقدام كنم و شروع ترم كي ميشود؟
  در كل ترم هاي ارمنستان چه زمان هايي هستند و تا چه زمان هايي فرصت پذيرش گرفتن وجود دارد؟

  پاسخ دادن
 17. محمد
  محمد says:

  سلام
  بنده زمانی ک پزشکی ارمنستان مشروط بود تا سال دوم دانشگارو اونجا خوندن و بنا ب دلایلی انصراف دادم
  میخاستم بدونم اگه الان قصد ادامه داشته باشم واسه ارزشیابی مدارک ب مشکل نمیخورم

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   اگر دانشگاهتون قبول کنه ورودی همان سال رو بهتون بده میتونید ارزشیابی کنید.
   برای اطلاعات بیشتر به وزارت بهداشت مراجعه کنید.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 18. حانیه
  حانیه says:

  سلاممم

  در امنستان هم ازمونی داره که بشه از رشته های پیرا پزشکی مثل مامایی پزشکی طی سه الی چهار سال خوند؟

  پاسخ دادن
 19. aar
  aar says:

  سلام.من18 سالمه دیپلمم , میتونم واسه ادامه تحصیل برم هنوستان ؟اخه بعضیا میگن با دیپلم نمیشه رفت-این درسته ک هندوستان دیگه دیگه دانشجو نمیپذیره؟

  پاسخ دادن
 20. هما
  هما says:

  سلام. درسته ک پزشکی ارمنستان مورد تایید یران نیس، ؟
  و اینکه من وبعضی از صفحه ها دیدم ک میزنن امکان انتقال به ایران بعداز دوسال! این واقعیت داره؟ اگر واقعیه میشه یکم راجبش توضیح بدین؟
  مطلب دیگ اینکه، من میخوام اقدام کنم برای ارمنستان بخاطر نزدیکیش، برای پزشکی ، اگرباید چیکارکنم؟ میشه راهنماییم کنین؟ هنوز وقت هست ک برای مهر ثبت نام کنم؟ ، ینی الان باید برم ارمنستان و حضوری درخواست پذیرش بدم؟ معدل براشون مهمه؟

  پاسخ دادن
 21. hiva
  hiva says:

  سلام ، وقتتون به خیر
  من سوالی درمورد ارمنستان و دانشجو شدن دارم . چون ایران نیستم نمیتونم تماس بگیرم .
  یک آیا میتونیم برای رشته خاصی مثلا ام بی ای در دانشگاه اقدام کنیم؟ اگر لیسانسمون غیر مرتبط باشه این امکان هست؟ یا خیر ؟
  و برای اقدام از طریق موسسه شما هزینه چقدره؟
  آیا شما این کارو میکنید ؟
  چطور میتونیم از طریق این موسسه اقدام کنیم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید اقدام کنید . رزومه تحصیلیتون و یا خلاصه شرایط تون رو برای ما ایمیل کنید به آدرس Info@omidar.ir همکاران ما بعد از بررسی بهتون پاسخ میدن.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 22. محمد ممبینی
  محمد ممبینی says:

  دوباره سلام
  ببخشید یعنی اگر داتشگاهی مورد تایید وزارت بهداشت بود و بنده بخواهم بدون سربازی رفتن برای تحصیل اقدام کنم میتوانم با وثیفه برم و دیکه نخوام اول سربازی برم ؟ ممنون

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   اگر شما از دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت پذیرش داشته باشید در مقطع دکترای پیوسته بله میتونید با سپردن وثیقه خارج بشید .

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 23. محمد ممبینی
  محمد ممبینی says:

  سلام میخواستم بدونم اگر کسی مشمول خدمت سربازی باشد و بخواد برای تحصیل پزشکی به ارمنستان بیاید حتما باید سربازی برود یل میتواند با و ثیقه برای تحصیل به ارمنستان اقدام کند ؟ ممنون
  دیدگاه شما در انتظار تایید است

  پاسخ دادن
 24. علی
  علی says:

  سلام خسته نباشید. من سوالم مربوط به ارمنستان نیست . فقط جایی پیدا نکردم بپرسم اینجا پرسیدم. ببخشید من رشتم مهندسی کامپیوتره. معدل دیپلمم ۱۹.۴۸ بوده و پیش دانشگاهیم ۱۶. میخاستم ی کشوری دندون پزشکی بخونم. ولی خب میخام ایران تاییدش کنه. من شانسی دارم با این معدل پیش دانشگاهی پایینم؟ لطفا راهنماییم کنید. متشکرم

  پاسخ دادن
 25. حامد روهنده
  حامد روهنده says:

  سلام من میخواهم دندانپزشکی بخونم رشته خودم حقوق بوده که دیگه ادامه ندادم اصلا هم برام مهم نیست که دانشگاه ها مورد تایید ایران نباشه چون کلا مهم نیست معدل هم پایین داشتم دیپلم و پیش تجربی دارم لطفا راهنمایی کنید که چطور شروع کنم

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی تون رو برای مشاور مجموعه بفرستید.
   برای اخذ پذیرش و ویزا راهنماییتون میکنند.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 26. mahla
  mahla says:

  الان اگه بخونم تا پنج سال دىگھ اگه
  دانشگاه مورد تایىد شھ مشگل نداره*دانشگاه دولتی ارمنستان مى شھ ببخشید زیاد سوال پرسیدم

  پاسخ دادن
 27. mahla
  mahla says:

  سلام*
  ببخشید مىشھ بگید حداکثر تا کى مى تونم اقدام کنم شھرستانىم
  از مھر شروع کلاس مى شھ
  بىام تهران *پاسپرتم ندارم باسالى بىست مىلىون مىشھ
  *خىلى ممنونم بابت پیگیری

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   هزینه سالانه دانشگاهتون حدود 4000 دلاره
   هزینه زندگیتون بین 1/5 تا 2 میلیون تومان در ماهه.
   آخرین زمان ثبت نام تا پایان تیر ماه

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 28. mahla
  mahla says:

  سلام *من معدل کتبى نهاىى16/40کل18/40مىخوام دندون ارمنستان بخونم *شهریه سالى 20مىتونم حدودا مىشھ کدوم دانشگاه زبانم بدنىست*کى باید اقدام کنم،دیر نشھ*لطفابھ تومانسرانگشتى خرجش بگىنباىدبراوردکنم مثل بىنل ملل مىشھ 20سالمه

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر

   میتونید ، شرایط معدلتون مشکلی ندارد.
   نکته: ارمنستان در حال حاضر دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ندارد.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 29. Sina
  Sina says:

  باسلام
  بنده فارق التحصيل ارشدودانشجوي دكتري هستم ونيز متقاضي تحصيل دررشته ي دندان پزشكي هستم،
  (خاطرنشان باشم كه معدل ديپلم وپيش دانشگاهي تعريف چنداني ندارد.)
  ب گونه اي كه ازمهر٩٦مشغول ب تحصيل شوم؛وهزينه تحصيل(هزينه زندگي جداازاين مسيله ميباشد) درسال يعني درطول ٢ترم چيزي حدود٤٠ميليون تومان باشد
  ونيزازطرفي موردتاييدوزارت بهداشت ايران باشد
  چون تمايل ب برگشت ب ايران رادارم.
  باسپاس%

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در ابتدا توصیه میکنم صفحه زیر را مطالعه بفرمایید
   جدول مقایسه تحصیلات پزشکی
   بعد از اینکه شرایط تحصیلی و هزینه ای خودتون رو با یکی از کشور ها مناسب دونستید برای مشاوره بعدی میتونید با ما تماس بگیرید
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 30. سعادت
  سعادت says:

  با سلام
  با معدل كل ١٤/٥ ديبلم ، كتبي ٩/٥پيش دانشگاهي هنوز اعلام نشده مي تؤم تو كدوم دانشگاه هاي ارمنستان رشته بزشكي درس بخونم
  با تشكر

  پاسخ دادن