تحصیل در ارمنستان

۲۶ دی ۱۳۹۴ 1,966 بار نمایش ۶۱ دیدگاه

تحصیل در ارمنستان

جمهوری ارمنستان کشوری مستقل، دموکرات و دارای ۴ میلیون نفر جمعیت است که با گرجستان، ایران، ترکیه و آذربایجان همسایه است. پایتخت این کشور ایروان می باشد که بیشترین دانشگاه ها و مراکز آموزش های عالی را در خود جای داده است و بهترین انتخاب برای تحصیل در ارمنستان محسوب می شود.

ارمنستان کشوری ثروتمند با پیشینه ای غنی، مناظری زیبا و کوه های مرتفع است که در هیچ جای دنیا مانندش را پیدا نمیکنید. اگرچه که موقعیت های شغلی برای تحصیل در ارمنستان در مقایسه با سایر کشورهای تراز اول محدود است، ولی تمرکز زیاد بر روی رشته های پزشکی، حقوق و تجارت این کشور را به یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در این رشته ها هستند تبدیل کرده است.

ارمنستان ضمن داشتن فرهنگی غنی، تنوع آب و هوایی و موقعیت های مناسب کسب و کار در کنار بازار کاری پویا که برای بهترین تلاش میکند مکانی مناسب برای اشخاصی است که به دنبال تجارب، موقعیت ها و مهارت های جدید هستند تا بعد از اتمام تحصیل در ارمنستان  به موفقیت حرفه ای دست یابند.

 

 سیستم آموزشی در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان

تحصیلات عالی در کشور ارمنستان در موسسه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است. این موسسه ها شامل دانشگاهها، موسسات، آکادمی ها و هنرستان ها میباشند.

 دانشگاهها: شامل مراکز آموزش عالی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه های مختلف علوم طبیعی و روانشناسی، علمی، فرهنگی و تکنولوژی است که موقعیت هایی برای تحقیقات علمی و مطالعاتی فراهم میکنند.

موسسات: شامل مراکز آموزش عالی برای انجام تخصصی برنامه های آکادمیک و تحقیقات علمی در زمینه های علمی، اقتصادی و فرهنگی می باشند.

آکادمی: شامل مراکز آموزش عالی برای فعالیت های تحصیلی، علمی، فنا‌وری، فرهنگی است که برنامه های متنوع برای متخصصین با حیطه های مشخص و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ارائه می کنند.

هنرستان ها: تربیت متخصصین در زمینه موسیقی به منظور بالا بردن قابلیت ها در این مراکز انجام می شود.

سال تحصیلی در ارمنستان به طور معمول شامل دو ترم می باشد و از سپتامبر (اواخر شهریور) آغاز و تا ماه مه (اواسط اردیبهشت) ادامه دارد. امتحانات میان ترم در ماه اکتبر (مهر) و مارس (اسفند) و امتحانات پایان ترم در انتهای هر ترم گرفته می شوند.

حجم درسی که به صورت هفتگی در مراکز آموزشی ارائه می شوند برای مقطع کارشناسی  ۲۸ تا ۳۲ ساعت در هفته (بعضاً بالای ۳۶ ساعت)، ۱۶ تا ۱۸ ساعت برای مقاطع کارشناسی ارشد و برای مقطع دکترا ۴ تا ۸ ساعت برنامه ریزی شده است. از سال ۲۰۰۸ تمام برنامه های آموزشی برای تحصیل در ارمنستان منطبق بر ECTS شدند.

برنامه تحصیلی برای یک دانشجوی مقطع کارشناسی شامل دوره های مورد نیاز علوم انسانی، اقتصاد اجتماعی، ریاضیات، علوم اجتماعی و دوره های اختیاری و انتخابی دیگر می باشد. دریافت مدرک کارشناسی ۴ سال زمان میبرد که البته این دوره برای متخصصین پزشکی ۵ ساله است.

 

دانشگاه های ارمنستان

تحصیل در ارمنستان

اکنون ۲۶ دانشگاه دولتی که چهار دانشگاه آن بین المللی هستند و ۳۳ دانشگاه غیر دولتی در جمهوری ارمنستان فعالیت می کنند. آموزش عالی توسط مراکز آموزشی مانند دانشگاهها، موسسات، آکادمی ها و هنرستان ها ارائه می شود. رشته های محبوب تحصیلی برای تحصیل در ارمنستان عبارتند از: فیزیک، ریاضیات، شیمی، میکروبیولوژی، مهندسی، پزشکی و فناوری اطلاعات.

دانشگاه امریکایی ارمنستان – The American University of Armenia

دانشگاه امریکایی ارمنستان در سال ۱۹۹۱ با مشارکت دولت ارمنستان، انجمن خیریه ارمنستان و دانشگاه کالیفرنیا تاسیس شد. دانشگاه امریکایی ارمنستان از طریق پرورش و پیشبرد علم، بهداشت، بازرگانی، روابط بین المللی، علوم و مهندسی سهم زیادی در رشد جامعه ارمنستان ایفا کرده است. انتظار میرود در سال های آتی AUA وجهه بین المللی بیشتری پیدا کرده و سهم قابل توجه ای از متقاضیان بین المللی که برای تحصیل در ارمنستان به این کشور سفر می کنند را پذیرش کند. این دانشگاه همچنین رشته های متنوعی را از مقطع کارشناسی تا دکترا ارائه می دهد.

دانشگاه دولتی ایروان – Yerevan State University

دانشگاه دولتی ایروان ” آلما متر” (Alma Mater) تاریخچه پر بار و سابقه بالای ۹۰ سال دارد و به عنوان معتبرترین مقصد برای تحصیل در ارمنستان به شمار می رود و هر ساله هزاران دانشجو برای یادگیری علوم و مهارت های مختلف پا به این دانشگاه می گذارند. مهمترین مسئله برای این دانشگاه ایجاد محیطی امن و آرام برای محققین و دانشجویان بیان شده است.

 

کنسرواتور موسیقی

این دانشگاه یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که تمایل به ادامه تحصیل در رشته های مربوط به موسیقی دارند. زبان تدریس در این کنسرواتور ارمنی می باشد و قبل از شروع دوره اصلی برای دانشجویان خارجی دوره زبان ارمنی برگزار می شود. این دانشگاه از سال ۲۰۱۷ به بعد مورد تایید ایران می باشد.

» مطلب مرتبط: تحصیل رشته های پزشکی در ارمنستان

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان:

گروه ج (متوسط)

 • Yerevan State University  صرفاً رشته زبان و ادبیات ارمنی
 • Yerevan Komitas State Conservatory

 

گروه د (ضعیف)

 • Armenian State Agrarian University
 •  “European Regional Educational Academy” Foundation
 • National academy of Sciences of Armenia
 • State Engineering University of Armenia
 • Yerevan State Academy of Fine Arts  صرفا” رشته های وابسته به هنر
 • Yerevan State Linguistic University After V.Brusov   صرفاً در رشته های علوم انسانی
 • Yerevan state University  غیر از رشته زبان و ادبیات ارمنی
 • Yerevan State University of Architecture and construction

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ارمنستان:

برای رشته های علوم پزشکی

تحصیل در هیچکدام از دانشگاه های ارمنستان در رشته های علوم پزشکی مورد تایید ایران نمی باشد.

 

هزینه زندگی و تحصیل در ارمنستان

کشور ارمنستان به نسبت اکثر کشورها کشوری ارزان برای زندگی محسوب می شود و تحصیل در ارمنستان به دلیل نزدیکی به ایران و دارا بودن فرهنگی نزدیک برای متقاضیان ایرانی گزینه مطلوبی می باشد. به صورت میانگین هزینه زندگی در ارمنستان را برای یک نفر می توان ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه برآورد کرد. هزینه شرکت در کالج زبان پیش از ورود به دانشگاه برای شروع دوره اصلی در حدود ۱۹۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای ۱ سال می باشد. همچنین هزینه تحصیل در ارمنستان در مقاطع مختلف به صورت میانگین به شرح زیر می باشد:

 • مقطع کارشناسی: ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در سال
 • مقطع کارشناسی ارشد: ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در سال
 • مقطع دکترا ( غیر از رشته های پزشکی ): ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در سال
 • رشته پزشکی ۴۰۰۰ دلار ، داروسازی ۳۰۰۰ دلار و دندانپزشکی ۵۰۰۰ دلار در سال

ویزای دانشجویی ارمنستان

تحصیل در ارمنستان

برای دستیابی به ویزای دانشجویی ارمنستان ابتدا میتوانید ویزای توریستی گرفته و پس از آن به دانشگاه مورد نظر خود درخواست بدهید. پس از پذیرش، موسسه مورد نظر اجازه ورودتان را از وزارتخانه مورد نظر میگیرد. پس از دریافت اجازه نامه، دانشجوی پذیرفته شده میتواند به سفارت ارمنستان در کشور خود مراجعه و درخواست ویزای دانشجویی نماید.

مدارک مورد نیاز:

 • درخواست آدرس محل پذیرش از وزارت علوم
 • درخواست فرم ارائه شده از وزارت علوم
 • برگه سلامت
 • پاسپورت یا کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • کپی مدارک تحصیلی
 • ۴عکس ۳*۴ مشابه عکس پاسپورت
 • رزومه به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی


ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

 1. mobina گفت:

  با سلام من ۲۳سالمه دیپلم فنی حسابداری دارم میخوام برای ادمه تحصیل اقدام کنم ولی نمیدونم قبولم میکنن یا برای رشته پزشکی یا پرستاری

  1. سلام
   دیپلم و پیش تجربی نیار دارید حتما

   1. مبینا گفت:

    یعنی فقط باید باشه تا قبول کنند هیچ رشته ی دیگری نیست ؟

    1. شما باید ۱۲ سال تحصیلیتون کامل باشه برای ورود به دانشگاه.
     مگر اینکه برید دوره پیش بگذرونید در اون حالت میتونید با دیپلم هم وارد بشید

 2. Elmira گفت:

  سلام.برای ثبتنام دندانپزشکی ارمنستان تا کی وقت هست؟نیاز به آزمون ورودی داره یا نه؟اینکه میگن پذیرش مستقیم کسانیکه لیسانس علوم پزشکی دارن در رشته های پزشکی چه رشته هایی منظورشونه چون من لیسانس علوم تغذیه دارم و میخام پذیرش مستقیم و بدون آزمون بگیرم مدرک زبان هم ندارم

  1. سلام
   همه ساله تا پایان مرداد ماه زمان ثبت نام هست.
   حتما باید دوره های پیش پزشکی (زیرو کورس) رو شرکت کنید و بعد از اون وارد رشته پزشکی یا دندان بشید.
   اطلاعات بیشتر در لینک زیر:
   پزشکی در ارمنستان

 3. fati گفت:

  سلام ببخشید معدل خیلی مهمه؟من با معدل کل دیپلم ۱۴و ۹۱و معدل نهایی ۱۰و۵۹چه رشته هایی رو میتونم برم توی ارمنستان؟و اینکه زبان هم بلد نیستم درسته که یه خودشون توی یه دوره ی یک ساله یادمیدن؟

  1. سلام
   معدلتون پایینه. بله باید در دوره های زیرو کورس (پیش پزشکی) شرکت کنید تا بتونید وارد رشته های علوم پزشکی بشید.

 4. امیرحسین گفت:

  سلام من ۱۹ سال دارم دارای دیپلم تجربی با معدل ۱۶ .میخوام بدونم آیا در رشته پرستاری یا فیزیوتراپی در ارمنستان میتونم پذیرش بگیرم و هزینه سالانه دانشگاه در دو رشته پرستاری و فیزیوتراپی چقدر است .و تا کی مهلت پذیرش دارم .مرسی از زحماتتون

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتوندید، لیسانس ها ۴ ساله و میانگین هزینه هر سال دانشگاه حدودا ۴۰۰۰ دلار است، مهلت ثبت نام تا پایان مرداد ماه هر سال.
   نکته: دانشگاههای ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند.
   لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت

 5. ناهید ناظمی گفت:

  سلام من ارشد مدیریت کسب وکار با معدل نوزده و هشتاد و کارشناسی کرمان با معدل شانزده و دیپلم با معدل نوزده و هفتاد میخوام بورسیه بشم برا دکترا و هزینه زندگی با کار بتونم تامین کنم کجا پیشنهاد میکنید

 6. ناهید ناظمی گفت:

  سلام خسته نباشید من ارشد مدیریت کسب وکار دارم با معدل نوزده وهشتادوکارشناسی فیزیک با معدل شانزده و معدل دیپلم نوزده و هفتاد میخوام برا ادامه تحصیل برم ی کشوری که بورسیه بشم و هزینه اشم بشه تامین کرده لطفا راهنماییم کنید

 7. شیما گفت:

  سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری علم و صنعت ایران هستم
  برای ادامه تحصیل در ارمنستان چه جوری باید اقدام کنم، شرایط پذیرش به چه صورت هست، شرایط بورسیه تحصیلی رو هم میخواستم بدونم
  و اینکه برم ارمنستان میشه حضوری برای ثبت نام اقدام کرد؟
  ممنون

 8. ناصر گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  برای دانشگاه پزشکی ارمنستان در رشته داروسازی میخوام اقدام کنم,دیپلم ریاضی فیزیک با معدل ۱۲,۳۰ دارم آیا میتونم برای امسال ثبتنام کنم؟چه زمانی اقدام کنم؟؟راهی هست مستقیم وارد کورس اصلی بشم؟لطفا راهنمائی کنید تا سریع اقدام کنم ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید اقدام کنید ماههای خرداد و تیر بهترین زمان اقدام کردن است.
   خیر حتما باید دوره Zero course رو پشت سر بزارید.

 9. ادانا ابدیان گفت:

  با سلام
  میخواستم ببینم دانشگاه پزشکی ارمنستان شامل چه تخصص هایی می باشد. یعنی بعد از گذراندن ۶ سال پزشکی ، چه تخصص هایی را میتوانم انتخاب کرد.

 10. سلملن گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و دارم سال یازدهم رشته ریاضی فیزیک رو میگزرونم. زبان انگلیسی هم به خوبی میتونم صحبت کنم. میخواستم ببینم برای رشته های مهندسی مدرکش تو ایران قابل قبوله؟
  دوم اینکه برای دانشگاه AUA می خواستم بدونم رزومه باید چطوری باشه؟ و سوم اینکه اگر در رشته ریاضی دیپلمم رو بگیرم میتونم اقدام به دریافت ویزا کنم یا نه
  ممنون

 11. منیر میرحسینی گفت:

  سلام من فصد دارم در کشور ارمنستان فیزیوتراپی بخوانم میخاستم ببینم شهریه دانشگاهاش تو مقطع لیسانس رشته فیزیوتراپی چقدر است و چه مدارکی نیاز دارد؟ با سپاس فراوان

 12. میترا داستان گفت:

  سلام . من باطلاعاتی که تو سایت گذاشتید و مطالعه کردم میخواستم بدونم برای مشاوره ی تصیل رشته پزشکی در ارمنستان از چه طریق باید با مشاوره مربوطه صحبت کرد و ریز نمرات دیپلم و پیشدانشگاهی رو براشون فرستاد . من موفق به تماس نشدم با شماره های ثبت شده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای گرفتن اطلاعات لطفا با مشاوران ما در تماس باشید.
   تماس با ما

 13. ژاله فلاح آزاد گفت:

  با سلام و آرزوی موفقیت برایتان ،پسرم متولد ۱۳۷۷ و در حال حاضر دانشجوی ترم اول عمران دانشگاه ملارد میباشد .وی علاقمند به تحصیل در رشته موسیقی است.لطفا در مورد رشته های مختلف موسیقی در ارمنستان و محل دانشگاه مورد نظر اطلاعاتی را ارسال نمائید.باسپاس فراوان

  1. مشاور گفت:

   سلام
   شما حتما بایستی دوره های زبان ارمنی رو گذرونده باشید تا به رشته موسیقی ورود پیدا کنید.

 14. Reza lesani گفت:

  سلام ایا با دیپلم عمران ، میتوان در رشته مهندسی کامپیوتر و یا رشته های علوم کامپیوتری در مقطع فوق دیپلم شرکت کرد ?
  اصلا مقطع فوق دیپلم پذیرش میکنن ?

  1. مشاور گفت:

   سلام
   اصولا پذیرش در مقطع لیسانس انجام میگیره

 15. امیر گفت:

  سلام در دانشگاه امریکایی ارمنستان اگر کسی در رشته ورزشی خاصی توانایی استسنایی داشته باشد برایتان بورسیه ورزشی به یکی از دانشگاههای امریکا تعلق میگیرد یا خیر با تشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام
   دانشگاه های امریکایی خصوصی هستند و شهریه دارند . امکان بورس ندارند.

 16. مرجان گفت:

  سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه دولتی دارم معدلم ۱۵،۸۱ هست اگه بخوام برای ارشد جزا برم ارمنستان چقدر باید هزینه کنم؟ آیا میشه همزمان با تحصیل کار کرد؟ و در مورد وکالت آیا مثل ایران آزمون خاصی داره؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنید در مورد هزینه کلا چقد سرمایه باید داشته باشم مرسی

 17. شهرزاد گفت:

  با سلام
  تا کی فرصت هست که برای نزدیکترین ترم ارمنستان اقدام کنم و شروع ترم کی میشود؟
  در کل ترم های ارمنستان چه زمان هایی هستند و تا چه زمان هایی فرصت پذیرش گرفتن وجود دارد؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   ترم تحصیلی در شهریور هر سال شروع می شوند که اخرین زمان ثبت نام اواسط مرداد است .

 18. محمد گفت:

  سلام
  بنده زمانی ک پزشکی ارمنستان مشروط بود تا سال دوم دانشگارو اونجا خوندن و بنا ب دلایلی انصراف دادم
  میخاستم بدونم اگه الان قصد ادامه داشته باشم واسه ارزشیابی مدارک ب مشکل نمیخورم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   اگر دانشگاهتون قبول کنه ورودی همان سال رو بهتون بده میتونید ارزشیابی کنید.
   برای اطلاعات بیشتر به وزارت بهداشت مراجعه کنید.

   موفق باشید

 19. مسیح گفت:

  سلام.وقت بخیر.هزینه تحصیل دردانشگاه هایبوساک چقدره؟(دندانپزشکی)

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   دوره دندانپزشکی ۵ ساله و هزینه شهریه سالی ۵۰۰۰ دلار است.

   موفق باشید

  2. زهرا گفت:

   هزینه دندان پزشکی در هایبوساک ۳۷۰۰ دلار هست

 20. حانیه گفت:

  سلاممم

  در امنستان هم ازمونی داره که بشه از رشته های پیرا پزشکی مثل مامایی پزشکی طی سه الی چهار سال خوند؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   من منظورتون رو درست متوجه نشدم.
   لطفا سوالتون رو واضح تر بفرمایید

 21. aar گفت:

  سلام.من۱۸ سالمه دیپلمم , میتونم واسه ادامه تحصیل برم هنوستان ؟اخه بعضیا میگن با دیپلم نمیشه رفت-این درسته ک هندوستان دیگه دیگه دانشجو نمیپذیره؟

 22. هما گفت:

  سلام. درسته ک پزشکی ارمنستان مورد تایید یران نیس، ؟
  و اینکه من وبعضی از صفحه ها دیدم ک میزنن امکان انتقال به ایران بعداز دوسال! این واقعیت داره؟ اگر واقعیه میشه یکم راجبش توضیح بدین؟
  مطلب دیگ اینکه، من میخوام اقدام کنم برای ارمنستان بخاطر نزدیکیش، برای پزشکی ، اگرباید چیکارکنم؟ میشه راهنماییم کنین؟ هنوز وقت هست ک برای مهر ثبت نام کنم؟ ، ینی الان باید برم ارمنستان و حضوری درخواست پذیرش بدم؟ معدل براشون مهمه؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله درسته، دانشگاههای ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت نیستند این یعنی اینکه مدارک دانشگاههای علوم پزشکی ارمستان ارزشیابی نمیشه.
   برای آشنایی با لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت بروی صفحه زیر کلیک کنید .
   لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت

   موفق باشید

 23. hiva گفت:

  سلام ، وقتتون به خیر
  من سوالی درمورد ارمنستان و دانشجو شدن دارم . چون ایران نیستم نمیتونم تماس بگیرم .
  یک آیا میتونیم برای رشته خاصی مثلا ام بی ای در دانشگاه اقدام کنیم؟ اگر لیسانسمون غیر مرتبط باشه این امکان هست؟ یا خیر ؟
  و برای اقدام از طریق موسسه شما هزینه چقدره؟
  آیا شما این کارو میکنید ؟
  چطور میتونیم از طریق این موسسه اقدام کنیم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید اقدام کنید . رزومه تحصیلیتون و یا خلاصه شرایط تون رو برای ما ایمیل کنید به آدرس Info@omidar.ir همکاران ما بعد از بررسی بهتون پاسخ میدن.

   موفق باشید

 24. محمد ممبینی گفت:

  دوباره سلام
  ببخشید یعنی اگر داتشگاهی مورد تایید وزارت بهداشت بود و بنده بخواهم بدون سربازی رفتن برای تحصیل اقدام کنم میتوانم با وثیفه برم و دیکه نخوام اول سربازی برم ؟ ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام
   اگر شما از دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت پذیرش داشته باشید در مقطع دکترای پیوسته بله میتونید با سپردن وثیقه خارج بشید .

   موفق باشید

 25. محمد ممبینی گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگر کسی مشمول خدمت سربازی باشد و بخواد برای تحصیل پزشکی به ارمنستان بیاید حتما باید سربازی برود یل میتواند با و ثیقه برای تحصیل به ارمنستان اقدام کند ؟ ممنون
  دیدگاه شما در انتظار تایید است

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   از اونجایی که دانشگاهای ارمنستان جزء دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت نیستند طبیعتا شما هم نمیتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید .

   لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت
   موفق باشید

 26. علی گفت:

  سلام خسته نباشید. من سوالم مربوط به ارمنستان نیست . فقط جایی پیدا نکردم بپرسم اینجا پرسیدم. ببخشید من رشتم مهندسی کامپیوتره. معدل دیپلمم ۱۹.۴۸ بوده و پیش دانشگاهیم ۱۶. میخاستم ی کشوری دندون پزشکی بخونم. ولی خب میخام ایران تاییدش کنه. من شانسی دارم با این معدل پیش دانشگاهی پایینم؟ لطفا راهنماییم کنید. متشکرم

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   توصیه میکنم برای آشنایی با شرایط تحصیلات پزشکی صفحه زیر رو مطالعه کنید. اگر سوالی داشتید با مشاوران ما تماس بگیرید.
   مقایسه تحصیلات پزشکی
   موفق باشید

 27. حامد روهنده گفت:

  سلام من میخواهم دندانپزشکی بخونم رشته خودم حقوق بوده که دیگه ادامه ندادم اصلا هم برام مهم نیست که دانشگاه ها مورد تایید ایران نباشه چون کلا مهم نیست معدل هم پایین داشتم دیپلم و پیش تجربی دارم لطفا راهنمایی کنید که چطور شروع کنم

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی تون رو برای مشاور مجموعه بفرستید.
   برای اخذ پذیرش و ویزا راهنماییتون میکنند.

   موفق باشید

 28. mahla گفت:

  الان اگه بخونم تا پنج سال دىگھ اگه
  دانشگاه مورد تایىد شھ مشگل نداره*دانشگاه دولتی ارمنستان مى شھ ببخشید زیاد سوال پرسیدم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   ارمنستان دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ندارد .

   موفق باشید

 29. mahla گفت:

  سلام*
  ببخشید مىشھ بگید حداکثر تا کى مى تونم اقدام کنم شھرستانىم
  از مھر شروع کلاس مى شھ
  بىام تهران *پاسپرتم ندارم باسالى بىست مىلىون مىشھ
  *خىلى ممنونم بابت پیگیری

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   هزینه سالانه دانشگاهتون حدود ۴۰۰۰ دلاره
   هزینه زندگیتون بین ۱/۵ تا ۲ میلیون تومان در ماهه.
   آخرین زمان ثبت نام تا پایان تیر ماه

   موفق باشید

 30. mahla گفت:

  سلام *من معدل کتبى نهاىى۱۶/۴۰کل۱۸/۴۰مىخوام دندون ارمنستان بخونم *شهریه سالى ۲۰مىتونم حدودا مىشھ کدوم دانشگاه زبانم بدنىست*کى باید اقدام کنم،دیر نشھ*لطفابھ تومانسرانگشتى خرجش بگىنباىدبراوردکنم مثل بىنل ملل مىشھ ۲۰سالمه

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر

   میتونید ، شرایط معدلتون مشکلی ندارد.
   نکته: ارمنستان در حال حاضر دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ندارد.

   موفق باشید

 31. Sina گفت:

  باسلام
  بنده فارق التحصیل ارشدودانشجوی دکتری هستم ونیز متقاضی تحصیل دررشته ی دندان پزشکی هستم،
  (خاطرنشان باشم که معدل دیپلم وپیش دانشگاهی تعریف چندانی ندارد.)
  ب گونه ای که ازمهر٩۶مشغول ب تحصیل شوم؛وهزینه تحصیل(هزینه زندگی جداازاین مسیله میباشد) درسال یعنی درطول ٢ترم چیزی حدود۴٠میلیون تومان باشد
  ونیزازطرفی موردتاییدوزارت بهداشت ایران باشد
  چون تمایل ب برگشت ب ایران رادارم.
  باسپاس%

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در ابتدا توصیه میکنم صفحه زیر را مطالعه بفرمایید
   جدول مقایسه تحصیلات پزشکی
   بعد از اینکه شرایط تحصیلی و هزینه ای خودتون رو با یکی از کشور ها مناسب دونستید برای مشاوره بعدی میتونید با ما تماس بگیرید
   موفق باشید

 32. سعادت گفت:

  با سلام
  با معدل کل ١۴/۵ دیبلم ، کتبی ٩/۵پیش دانشگاهی هنوز اعلام نشده می تؤم تو کدوم دانشگاه های ارمنستان رشته بزشکی درس بخونم
  با تشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینه که دانشگاههای ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.
   دوم اینکه معدلتون خیلی پایینه و این کارتون رو برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی خیلی سخت میکنه.
   میتونید با کلیک بروی لینک روبرو بروزترین لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در مشاهده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با دفتر ما به شماره های ۸۸۴۵۷۰۳۵-۸۸۴۵۷۲۴۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

   سپاس

   1. baran گفت:

    کی گفته مورد تایید نیستن ؟ پسرخاله ی من مدرکش تایید شده که . الانم مشغوله !

    1. مشاور گفت:

     سلام
     دوست عزیز ما که از خودمون خبر منتشر نمیکنیم.
     میتونید بروزترین آیین نامه وزارت بهداشت در مورد ارزشیابی مدارک رو مطالعه کنید.
     اینجا هم لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت هستند.

     موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *