تحصیل در کره جنوبی

۰۴ آذر ۱۳۹۴ 8,797 بار نمایش ۲۰۷ دیدگاه

تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی پس از جداشدن از کره شمالی در سال ۱۹۴۸ به عنوان یک کشور مستقل با همسایه شمال خود تفاوت چشمگیری داشته به عنوان یک کشور آسیایی به عنوان کشوری پیشرو در زمینه هایی همچون فناوری، آموزش و گردشگری، در جهان شناخته میشود.

در کشور کره جنوبی سنت و مدرنیته با یکدیگر در هم آمیخته شده اند و سبک های گوناگون زندگی و تفاوت های فرهنگی را به ارمغان آورده اند. گرچه این کشور به شدت متاثر از فرهنگ غرب به ویژه ایالات متحده بوده اما به فرهنگ غنی خود و شیوه زندگی سنتی پایبند است. سئول پایتخت کره جنوبی حدود ۱۰٫۵ میلون نفر جمعیت داشته و مکانی بسیار مناسبی برای گردشگران و البته دانشجویانی که برای تحصیل در کره جنوبی به این کشور سفر کرده اند میباشد. علی رغم جمعیت زیاد این شهر دسترسی به نقاط مختلف آن بسیار آسان بود زیرا از سیستم جابه جایی و حمل نقل بسیار پیشرفته مجهز بهره میبرد.

اطلاعات تکمیلی درباره تحصیل در کره جنوبی

در سال ۲۰۰۴ کره جنوبی  جذب حداقل ۱۰۰ هزار دانشجو بین المللی را  تا سال ۲۰۱۲ در دستور کار خود قرار داد و از این میزان تا سال ۲۰۱۱ تعداد ۸۵ هزار دانشجو را  از ۱۷۱ کشور مختلف را برای تحصیل در کره جنوبی گرد هم آورده است.  این رشد ۷۰ هزار نفری در طی ۱۰ سال موفقیتی عظیم تلقی شده و موجب گردیده که هدف جذب ۲۰ هزار دانشجو تا سال ۲۰۲۰ در دستور کار قرار گیرد.

دانشگاه های کره جنوبی

در راستای این رویکرد بین المللی دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه Yonsei به منظور جذب متقاضیان تحصیل در کره جنوبی از سرتاسر جهان اقدام به تاسیس پردیس های بین المللی نموده است. البته پنج دانشگاه امریکایی نیز از جمله دانشگاه دولتی نیویورک نیز در تلاش برای بازگشایی پردیس هایی در دانشگاه Songdo Global میباشند. در حال حاضر بیش از ۳۷۰ موسسه رسمی آموزش عالی در کره جنوبی فعالیت میکنند، که از این میان ۱۷۹ دانشگاه خصوصی و ۴۳ مرکز ملی میباشند.تحصیل در کره جنوبی

دانشگاه ملی سئول – Seoul National University

این دانشگاه یکی از بهترین مراکز آموزشی این کشور است که بر اساس رده بندی QS در سال ۲۰۱۵ در جایگاه ۳۱ جهانی و در رتبه هشتم آسیا قرار دارد و برای دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در کره جنوبی هستند بهترین گزینه به حساب می آید. این دانشگاه در سال ۱۹۴۶ به عنوان اولین دانشگاه ملی کره جنوبی تاسیس شد و اکنون در ارائه خدمات پژوهشی به دانشجویان بسیار پیشرفته بوده و دارای ۳۰ هزار دانشجو در مقاطع لیسانس تا دکترا میباشد. با توجه به داده های جمع آوری شده توسط موسسه مطالعات و توسعه آموزش کره، دانشگاه ملی سئول بیشترین سرانه را برای هر یک از دانشجویان خود هزینه مینماید.

این دانشگاه دارای دو پردیس میباشد که یکی در Gwanak  و مناطق جنوبی شهر و دیگری در مرکز شهر و در Jongno واقع شده است که بزرگترین پردیس در پایتخت نیز میباشد. دانشگاه ملی سئول همچنین دارای حجم وسیعی از همکاری های بین المللی  با ۲۷۳ دانشگاه در ۵۶ کشور نیز میباشد.

دانشگاه ملی سئول دارای عملکرد قوی در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان QS بوده و در رشته های با موضوع حسابداری و امور مالی، مهندسی شیمی، شیمی، مهندسی عمران و سازه، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی ، محیط زیست مطالعات، تاریخ و باستان شناسی، زبان شناسی، مهندسی مکانیک، زبان های مدرن، پزشکی، علوم مواد، ریاضیات، حقوق، فیزیک و نجوم و برق و نه رشته دیگر در بین  ۵۰  دانشگاه برترجهانی قرار گرفته است.

موسسه علوم و صنعت کره – Korea Advanced institute of Science & Technology

موسسه علم و صنعت کره به عنوان دومین دانشگاه برتر کره جنوبی در شهر Daejeon واقع شده است و یکی دیگر از گزینه های مناسب برای متقاضیان تحصیل در کره جنوبی محسوب می شود. این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی عمومی به شمار می رود که با جمعیت دانشجویی بیش از ده هزار و دویست نفر به عنوان اولین موسسه علوم و مهندسی پژوهش محور کشور تاسیس شد. در رده بندی دانشگاه های جهان QS  در رده ۵۱ جهانی  سوم آسیایی و رده سوم دانشگاه هایی با قدمت کمتر از پنجاه سال قرار دارد.

اکثر برنامه های در KAIST در  رشته های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات هستند، و رتبه دانشگاه در میان ۵۰ مؤسسه برتر در جهان در بسیاری از این رشته به چشم میخورد. تنها با یک سفر دو ساعته با قطار در جنوب پایتخت، شهر دائجون، پنجمین شهر بزرگ در کره جنوبی با نمود های پیشرفته تکنولوژی را مشاهده خواهید نمود.

دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ – Pohang University of Science & Technology

دانشگاه خصوصی علوم و فناوری پوهانگ (POSTECH) یکی دیگر از معتبرترین مراکز برای تحصیل در کره جنوبی است که به ارائه برنامه آموزشی علم و فن آوری متمرکز و پژوهش پرداخته و بر اساس رده بندی سال ۲۰۱۴ QS در رتبه ۸۶ جهانی، ۱۰ در آسیایی و چهارم در در بین ۵۰ دانشگاه برتر دارای قدمت کمتر از  ۵۰ سال میباشد. POSTECH در فاصله ۲۰ دقیقه از مرکز شهر پوهانگ قرار گرفته است و نه تنها شامل تمام امکانات معمول – خوابگاه دانشجویی، کافه ها و غیره است بلکه دارای یک کتابخانه دیجیتال، مجتمع ورزشی، باغ های زیبا و بازیهای آبی، یک پارک مجسمه سازی و یک کلوب به نام کابین چوبی است که به طور کامل از چوب ساخته شده است.

POSTECH همچنین اولین دانشگاه کره جنوبی بود  که به طور رسمی در سال ۲۰۱۰ پردیس دانشگاهی دو زبانه خود را تاسیس نمود، و برنامه های تحصیلی در مقطع دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به هر دو زبان کره ای و انگلیسی را برای متقاضیان بین المللی تحصیل در کره جنوبی ارائه میدهد.

دانشگاه یون سی – Yonsei Universityتحصیل در کره جنوبی

دومین دانشگاه برتر واقع در سئول پایتخت کره جنوبی، دانشگاه یونسی است که در حال حاضر در رتبه ۱۰۶ در جهان قرار دارد. به عنوان یک موسسه تحقیقاتی خصوصی، دانشگاه یونسی یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه ها در کره جنوبی است که در حال حاضر بیش از ۳۸۷۰۰ دانشجو دارد. در کنار فرهنگ هیجان انگیز سئول، دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در کره جنوبی، دانشگاه یونسی را انتخاب کرده اند می توانند در بسیاری از رویدادها و فعالیت در دانشگاه ، از جمله جشنواره سالانه Mooak در بهار و بازیهای محلی در پاییز بهره مند شوند. رویداد های معمول عبارتند از سمینارها، جشنواره های فیلم، کنسرت، نمایشگاه ها و مسابقات ورزشی که به محیط دانشگاه فضای بسیار اجتماعی می بخشند. در سال ۲۰۰۶ اولین مرکز دانشگاهی ارائه دهنده برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه تاسیس شد.

دانشگاه کره – Korea University

سومین موسسه پژوهشی خصوصی در کره جنوبی است و در جهان در رده  ۱۱۶ و در آسیا در ۱۹ رتبه قرار دارد. دانشگاه کره دارای پیشینه رقابتی بسیار طولانی با دانشگاه یونسی داشته که می توان این موضوع را در بسیاری از رویدادهای ورزشی بین این دو دانشگاه مشاهده نمود. دانشگاه کره در حال حاضر با بیش از ۲۵۱۰۰ دانشجو ، و ۱۵۰۰ عضو هیئت علمی که بیش از ۹۵ درصد انها دارای مدرک دکتری میباشند فعالیت میکند. کالج حقوق این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور است.

این دانشگاه همچنین دارای رتبه بسیار بالا در رشته های ارتباطات و مطالعات رسانه، سیاست و اقتصاد میباشد. لازم به ذکر است این دانشگاه در سئول واقع شده و دپارتمان های این دانشگاه در سراسر شهر  تاسیس شده اند که دارای فاصله اندکی از رستوران ها، کافه ها، مغازه ها و جاذبه های فرهنگی، از جمله معبد مشهور بودائی میباشد.

دیگر دانشگاه های معتبر کره جنوبی عبارتند از:

 دانشگاه Sungkyunkwan در رتبه ۱۴۰ جهان و ۱۷ آسیا، دانشگاه Hanyang در رتبه ۲۱۹ جهان و ۳۰ آسیا، دانشگاه Kyung Hee در رتبه ۲۷۵ جهان و ۳۸ آسیا ، دانشگاه Ewha Womans در رتبه ۳۵۵ جهان و ۴۳ آسیا ، و دانشگاه Sogang University در رتبه ۳۴۸ جهان و ۶۱ آسیا قرار دارند. بجز دانشگاه Kyung Hee بقیه دانشگاه در سئول واقع شده و این شهر را به یک مرکز دانشگاهی با کیفیت برای متقاضیان تحصیل در کره جنوبی تبدیل کرده اند.

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی:

گروه الف (ممتاز)
 • KAIST – Korea Advanced Institute of Science & Technology
 • Korea University
 • (Pohang University of Science And Technology (POSTECH
 • Seoul National University
 • Sungkyunkwan University
 • Yonsei University
گروه ب (خوب)
 • Chonbuk National University
 • Chonnam National University
 • Chung-Ang University
 • Chungnam National University
 • Ewha Womans University
 • Hankuk (Korea) University of Foreign Studies
 • Hanyang university
 • Inha University
 • Kyung Hee University
 • Kyungpook National University
 • Pusan National University
 • Sejong University
 • Sogang University
 • University of Seoul
 • University of Ulsan
 • University of Science and Technology (UST) – Daejeon
گروه ج (متوسط)
 • Ajou University
 • Catholic University of Korea
 • (Cheju National University (CNU
 • (Gwangju Institute of Science & Technology (K-JIST
 • Gyeongsang National University
 • (Information & Communications University (ICU
 • Kangwon National University
 • Konkuk University
 • Korea Maritime University Busan
 • Korea National University of Physical Education
 • Pukyong National University

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در کره جنوبی:

برای رشته های علوم پزشکی

۱٫ Seoul National University
۲٫ Sungkyunkwan University(SKKU)
۳٫ Yonsei University
۴٫ Korea University
۵٫ University of Ulsan
۶٫ Hanyang University
۷٫ KAIST University
۸٫ Gachon University of Medicine and Science
۹٫ Kyung Hee University

۱۰٫ Chonbuk National University
۱۱٫ Chonnam National University
۱۲٫ Chungnam National University
۱۳٫ Ewha Womans University
۱۴٫ Kyungpook National University
۱۵٫ Pusan National University
۱۶٫ The Catholic University of Korea
۱۷٫ Chung-Ang University
۱۸٫ Ajou University

۱۹٫ Yeungnam University
۲۰٫ Hallym University
۲۱٫ Konkuk University
۲۲٫ Inje University
۲۳٫ Gyeongsang National University
۲۴٫ Chungbuk National University
۲۵٫ Dankook University
۲۶٫ Gwangju Institute science&Technology

زندگی در کره جنوبی

زندگی در کره جنوبی حتی در خارج از پایتخت موجب حیرت تمام کسانی خواهد شد که با این فرهنگ چند وجهی مواجه میشوند. سرعت زندگی در شهر ها بالا و بسیار پر جنب و جوش است و درجه حرارت هوا نیز بسیار بالاست. اما نگران نباشید، چون آرامش و تمدد اعصاب در بالای قله کوه، در میان جنگل های انبوه از پارک های معروف ملی کره جنوبی، در یک سونا، و یا در یک معبد بودایی که در آن روز با مدیتیشن شروع می شود نیز یافت می شود. همچنین سواحل زیبا با مردمی مهمان نیز پذیرای شما هستند.

تحصیل در کره جنوبی نیز از شرایط خاصی برخوردار است و در مدت زمان برگزای ترم های تحصیلی فضای آرامی بر این کشور حاکم است و حتی برنامه پرواز ها نیاز تغیییر پیدا میکند و فروشگاه ها نیاز برای ایجاد کمترین مزاحمت در طی امتحانات ساعات کاری خود را تغییر میدهند. اما اجازه ندهید فضای این محیط شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

شهر های دانشجویی کره جنوبی

در ادامه با تعدای از شهر های دانشجویی کره آشنا شوید.

سئول – Seoulتحصیل در کره جنوبی

سئول یکی از کلان شهرهای جهان است که دارای ۱۰٫۵ میلیون جمعیت و دارای ۴۰ دانشگاه از جمله گروه دانشگاه های (Seoul National University و  Korea University و Yonsei Universit ) میباشد که سئول را به معتبرترین شهر برای تحصیل در کره جنوبی تبدیل می کنند. در ۵۰ سال اخیر به عنوان یکی از شهر های اقتصادی بزرگ جهان فعالیت کرده و در این راستا رشد چشمگیری نیز داشته است. در حال حاضر به عنوان یک مرکز آموزشی،تکنولوژی،فرهنگ، تاریخ و طراحی شناخته شده است همچنین این شهر به عنوان مرکز جهانی طراحی سال ۲۰۱۰ نیز نامگذاری شد.

حمل و نقل بسیار عالی و دسترسی به انواع غذا های باکیفیت و گروه های موسیقی پاپ برای دانشجویان فراهم است. مردم این شهر همانند سایرین همواره در حال تلاش حداکثری در شغل خود میباشند و ساعت کاری در انتهای روز به پایان میرسد اما اماکنی در این شهر به طور شبانه روزی اقدام به خدمت رسانی در زمینه غذایی، خرید، اینترنت و سرگرمی مینمایند.

 

شهر داجون – Daejeon

این شهر به دلیل تمرکزش بر پژوهش و نوآوری شهرت دارد و به دلیل حضور دانشگاه های پیشرو همچون KAIST، دانشگاه Woosong، دانشگاه Chungnam National، و دانشگاه Korea University of Science and Technology در این شهر یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل در کره جنوبی میباشد. و همچنین آزمایشگاه های تحقیقاتی بیشماری به همراه، پارک علم و فناوری در زمینه  شبیه سازی های مختلف و نمایشگاه ها و سینمای IMAX  نیز وجود دارد. در نزدیکی موزه شهر یک مرکز تحقیقاتی قرار دارد که به عوان پایه اصلی شهر شناخته میشود.

 

 شهر  پوهانگ – Pohang

بندری در سواحل شرقی این کشور است که دانشگاه Pohang University of Science and Technology در آن واقع شده است. گرچه این شهر به عنوان یک شهر صنعتی شناخته میشود اما دارای فضای بسیار با نشاطی میباشد. جاذبه های فرهنگی و تفریحی بسیاری شامل موزه ها و پارک ها میباشد همچنین جشنواره آتش بازی معروف در Bukbu هر تابستان در این شهر بر پا میشود.

 

شهر بوسان – Busanتحصیل در کره جنوبی

یک شهر پر رفت و آمد بندری است که به خاطر لهجه و شخصیت منحصر به فرد مردمش مشهور است. این شهر پس از سئول پرجمعیت ترین شهر کره میباشد و دارای جاذبه های فروانی است که از جمله آنها میتوان به غذاهای دریایی معروف تازه محلی، شب زنده داری، معبد تاریخی، یک خط ساحلی شاعرانه اشاره کرد. این شهر  همچنین با توجه به دانشگاه ملی بوسان و دانشگاه دونگ یک مقصد مناسب برای تحصیل در کره جنوبی با جمعیت دانشجویی پر جنب و جوش به شمار می رود.

 

 

اخذ پذیرش برای تحصیل در کره جنوبی

شیوه اخذ پذیرش برای تحصیل در کره جنوبی در موسسات مختلف متفاوت است اما به طور عمومی میتوان از طریق پست یا به صورت آنلاین درخواست خود را به موسسه ارائه نمود. سال تحصیلی در مارس شروع میشود ولی اکثر دانشگاه در سال دو نوبت پذیرش دارند که نوبت دوم در ماه سپتامبر می باشد. مهلت ثبت نام برای نوبت مارس به طور معمول بین سپتامبر و نوامبر تعیین شده است، در حالی که برای ورود در ماه سپتامبر، مهلت ثبت نام اغلب از می تا ژوئن اعلام میگردد. سال تحصیلی در دانشگاه ها در کره جنوبی شامل دو ترم است و تعطیلات تابستانی از جولای تا آگوست و یک تعطیلات زمستانی از دسامبر تا فوریه می باشد.

دانستن زبان کره ای برای دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کره جنوبی یک مزیت به شمار میرود اگرچه ۲۵ درصد برنامه های تحصیلی در کره به زبان انگلیسی ارائه میشود که این امر موجب گردیده تا دانشجویان بین المللی دیگر مشکلی از نظر برقرای ارتباط در این کشور نداشته باشند. البته تحصیل در کره جنوبی موجب خواهد شد تا زبان کره را نیز تا حدودی یاد بگیرید. اثبات توانایی زبانی در رشته ای که شما به تحصیل میپردازید امری لازم می باشد.

ویزای تحصیلی کره جنوبیتحصیل در کره جنوبی

برای تحصیل در کره جنوبی به ویزای نوع D-2  نیازمند میباشید که از طریق سفارت خانه و یا کنسولگری کره در کشورتان قابل دریافت است. به طور معمول، در کنار اثبات مهارت خود در زبان انگلیسی یا کره ای، از شما خواسته خواهد شد که به ارائه گذرنامه ، یک گواهی نامه از ریزنمرات مدرسه، تاییدیه پذیرش خود را از یک دانشگاه کره جنوبی، گواهی تمکن مالی بپردازید. برای دریافت ویزای D-2  شما ملزم به پرداخت هزینه پردازش به میزان ۳۰ دلار برای ویزا با یک مرتبه اجازه ورود و ۵۰ دلار برای اجازه ورود به دفعات متعدد به سفارت هستید.

 

 

هزینه تحصیل در کره جنوبی

 در کشور کره جنوبی هزینه تحصیلی برای دانشجویان بومی و بین المللی به یک میزان میباشد و به نوع رشته و دانشگاه بستگی دارد. با توجه به دستورالعمل دولت برای دانشجویان بین المللی، یک دوره کارشناسی در یک دانشگاه دولتی هزینه ای معادل ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در هر ترم در بر خواهد داشت. در یک دانشگاه خصوصی کره جنوبی، هزینه ها بین سه تا شش هزار دلار در ترم خواهد بود.

در هر سال تحصیلی دو ترم گنجانده شده و به عنوان مثال مقطع کارشناسی چهار سال به طول می انجامد. بورسیه های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است که بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد شهریه تحصیلی را پوشش میدهد  البته دولت کره  نیز بورسیه هایی را از جمله Global Korea Scholarship ارائه مینماید.ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

 1. حسینی گفت:

  سلام وقتتون بخیر اسم دانشگاهایی که رشته تربیت بدنی پدیرش میکنن میشه بگین یا اصلا پذیرش تربیت بدنی دارن/؟؟

 2. Y.J گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم با رشته علوم انسانی و نمرات بالا و داشتن مدرک تافل و مدرک زبان کره میشه بعد از اتمام دبیرستان به دانشگاه ملی سئول رفت به رشته مترجمی ؟؟؟
  خواهش میکنم لطفا پاسخ بدید؟!

  1. سلام
   با داشتن مدرک زبان گره ای قطعا میتونید پذیرش بگیرید

   1. Y.J گفت:

    خیلی خیلی ممنونم پس میشه بورس گرفت به دانشگاه ملی سئول؟؟
    بعد نمراتمم باید بالای ۱۹/۵ باشه؟؟

 3. آيين گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من مقطع ارشد را تمام کردم و میخوام برای دکترا یا حتی مستر مجدد در کشور کره اقدام کنم
  میخواستم بدونم ابتدا باید با اساتید مکاتبه کنم یا باید درخواستم را مستقیما برای دانشگاه بفرستم
  ممنون از وقتی که برای پایخگویی میگذارید

  1. سلام
   از هر دو حالت میتونید اقدام کنید

 4. ژاله بار گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.درباره گرفتن پدیرش وگرفتن بورسیه پزشکی ازدانشگاههای کره جنوبی برای دانش اموزممتازی که معدل بالاست میشه راهنمایی کنید.ازنظرمالی خیلی دستش بازنیست.وگرفتن بورسیه براش اهمیت داره وازنظرزبان کره ای بسیارمسلطه.خواهشاراهنمایی کنید.ممنونم

  1. سلام
   مدرک تسلط به زبان کره ای + پشت سر گذاشتن کنکور پزشکی در کره

 5. ساناز اسدی گفت:

  با سلام وقت بخیر من دانش اموز پشت کنکوری هستم و میخوام امسال پزشکی قبول بشم اما ایران نخونم
  مشکل اینجاس که خانوادم توانایی مالی زیادی ندارن که هر سال ۲۵۰ میلیون پول بفرستن بهم
  میشه تو ایران دوسال از پزشکی بخونم بعدش بورسیه بگیرم برم کره؟؟
  چون واقعا نمیتونم اینجا درس بخونم اون دو سال رو هم برای بورسیه گرفتن مجبورم اینجا بخونم

 6. 다솜 گفت:

  سلام ببخشید من در حال حاضر پایه یازدهم رشته ی انسانی هستم. خواستم بدونم واسه تحصیل تو کره بعد از دیپلم میتونم یا باید تا لیسانس صبر کنم

 7. Mohammad گفت:

  باسلام کاری به بورسیه نداریم اگه نخوایم بورس بگیریم باز معدل شرط هست ؟؟؟
  بیشتر هم منظورم با دانشگاه های ممتازشه

 8. پریناز گفت:

  سلام ببخشید من مهندسی کامپیوتر میخونم توی دانشگاه دولتی ولی به دلایل شخصی مجبورم از ترم ۳ بیام ازاد کرج این موضوع ینی دانشگاه آزاد درس خوندن باعث میشه من دیگه نتونم برای کره جنوبی بورسیه بگیرم؟

 9. Aida گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من تازه امسال میخوام برم دانشگاه میخواستم بدونم حتما باید دانشجو باشم تا بتونم برم کره برای تحصیل یا الانم میتونم درخواست بدم ؛ در چه صورتی بهم بورسیه تعلق میگیره ، آیا رشته زبان انگلیسی هم بورسیه میشه؟

 10. zahra گفت:

  وضعیت پذیرش برای رشته ی IT چطوریه ؟

  1. سلام
   رشته های کامپیوتر جز بهترین رشته ها هستند

 11. shadi گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم که آیا سفارت کره به دانشجو های ایرانی ویزا میده و سخت گیری نمیکنه ؟
  و این که کلاس زبان کره ای خوب توی تهران کجاست ؟
  سوال دیگه این که موقع تحصیل اجازه کار خارج دانشگاه رو میدن ؟

  1. سلام
   هر سفارتی شرایط مخصوص به خودش رو داره.
   اجازه کار پاره وقت دارید اگر زبان کره خوب بلد باشید.

 12. Sara گفت:

  سلام خسته نباشید من تازه سال یازدهم رشته معماری هستم میخواستم بدونم بعد از اینکه دیپلم سال دوازدهمم رو بگیرم میتونم برای بورسیه اقدام کنم بعد اصلا رشته مهندسی بورسیه داره؟ برای بورسیه شدن باید با جای خاصی از کره تماس بگیرم یا نه میتونم از طریق همین سفارتخانه اقدام کنم معدلمم ۱۹ هستش کلاس زبانم میرم تا حدودی مسلطم زبان کره ایمم خوبه در حد فهمیدن یکم راهنماییم میکنید ؟

 13. sahar گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی پزشکی تهرانم این امکان وجود داره که دو سال اخر تحصیل بورس دولتی کره بگیرم ؟؟رتبه کنکور تاثیری در پرفتن بورس داره ؟؟؟

 14. پرنیان عامری گفت:

  سلام خسته نباشید من برای تاییدیه از دانشگاه ملی سئول باید چی کار کنم

 15. پرنیان عامری گفت:

  سلام من چجوری می تونم تاییدیه از دانشگاه ملی سئول بگیرم

 16. فریما گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی رشته ی مدیریت جهانگردی ترم دو هستم
  میخواستم بدونم میتونم با این رشته در کره ادامه تحصیل بدم یا نه
  هنوز مدرک زبان تافل یا آیلس دریافت نکردم چون اطلاعات کاملی ندارم و نمیدونم
  میتونید یکم اطلاعات بهم بدید؟!

  1. سلام
   ابتدا باید کارشناسی تون رو تمام کنید.
   و باید مدرک زبان کره ای بگیرید.

 17. نازنین گفت:

  عذر میخوام من کارشناسی رو فوق دیپلم مطرح کردم.عذر می خوام

 18. نازنین گفت:

  سلام و وقت بخیر.سوال من در مورد تحصیل مقطع فوق دیپلم درکره جنوبیه و من حتی اطلاعیه KGSp و دانشگاه های مربوطه رو مطالعه کردم. منتها وقتی از یکی از اشخاص کارشناس در این زمینه سوال کردم گفتند که کره بورسیه مقطع فوق دیپلم نداره!!!
  الان من واقعا آشفته ام چون تو تمام برنامه هام به کلی معلقه! لطف میکنید پاسخ دقیق بدید؟ممنون میشم.

  1. سلام
   متاسفانه در حال حاضر خدماتی برای کشور کره جنوبی نداریم که بتونیم راهنماییتون کنیم.

 19. ava گفت:

  سلام من رشتم گرافیک سال اخرم سال دیه دیپلم میگیرم بعد اینکه دیپلم گرفتم میتونم بورسیه شم کره به زبون کره ایم کاملن مسلطمم اثن اگه زبانم خوب باشه از ‌چه راهی باید اقدام کنم؟

 20. Maryam گفت:

  سلام من میخوام برم دانشگاه خبرنگاری کره و انجوری که متوجه شدم برای اینکه برای تحصیل برم ریزنمراتمو میخوان اگه من سال یازدهم به بعد با معدل ۱۹ قبول شم میتونم اقدام کنم یا حتما باید ۲۰باشه با اینکه هم کره ایی و هم اینگلیسی کاملا مسلط هستم.

 21. لیان گفت:

  سلام وقتتون بخیر من رشته حسابداری میخونم تو دانشگاه ازاد کاردانیم تموم شده و کارشناسی رو شروع کردم میخواستم بدونم در این صورت که نمرات دانشگاهیم بالا باشه میتونم برای ادامه تحصیل اقدام کنم یا چون دانشگاه ازاد میخونم نمیتونم؟

 22. rezai گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم . بنده هم اکنون مشغول یادگیری زبان کره ای در یکی از شهرهای کره ی جنوبی میباشم . سوال بنده در مورد امکان و شرایط بورسیه شدن در مقطع لیسانس می باشد. با تشکر از شما .

  1. مشاور گفت:

   سلام
   با داشتن تسلط به زبان کره ای میتونید برای بورسیه اقدام کنید.
   شما که اونجا حاضر هستید راحتر میتونید برای استعلام و گرداوری اطلاعات اقدام کنید .

 23. rezai گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم . بنده هم اکنون مشغول یادگیری زبان کره ای در یکی از شهرهای کره ی جنوبی میباشم . سوال بنده در مورد امکان و شرایط بورسیه شدن در مقطع لیسانس می باشد. آیا تسلط به زبان انگلیسی هم کمکی در این زمینه می کند یا فقط زبان کره ای مدنظر می باشد. با تشکر از شما .

 24. نسیم گفت:

  الان ما برا دریافت بورسیه تحصیلی رتبه کنکورمون باید از چند به پایین باشه؟اگه رتبه کنکورمون خوب بود خودشون نامه ای چیزی میفرستن یا ما باید اقدام کنیم؟

 25. زهرا سلیمانی گفت:

  سلام … من فقط میخوام درباره ی بورس پزشکی این کشور بیش تر بدونم….

 26. سارا گفت:

  سلام
  برای تحصیل در کره رشته پزشکی به انگلیسی ایا نیازی به مدرک زبان نیست؟؟
  برای اقدام دقیقا چکاری انجام بدیم؟
  ممنون از راهنمایی

  1. مشاور گفت:

   سلام
   اکثر رشته ها به زبان کره ای برگزار میشن و مدرک میخوان

 27. Frost.sb400@Gmail.com گفت:

  سلام من دانشجوی سال آخر کارشناسی مهندسی پزشکی هستم… میخواستم بدونم بهترین زمان برای درخواست اپلای چه زمانیه و به صورت کلی چه زمانی (تاریخی ) باید درخواست اپلای هست… اصلا زمان خاصی داره؟؟؟
  * اپلای مقطع کارشناسی ارشد مدیریت نظر است.*

  1. مشاور گفت:

   سلام
   ماههای فوریه تا می بهترین زمان برای اقدام هستند .

 28. ST گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم که کره رشته فیزیوتراپی رو بورس میکنه در مقطع کارشناسی و اینکه برای بورس رتبه کنکور مهمه یا نه ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   خیر

 29. Fatiw گفت:

  سلام ببخشید من رشته تحصیلم گریم سینما و تلویزیون
  به نظر شما می تونم به کشور کره جنوبی راحت مهاجرت کنم و کار پیدا کنم … البته ترم اول این رشته ام ‌… و چقدر طول می کشه تا اقامت بگیرم و حتما باید تافل داشته باشمم ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   باید زبان کره ای مسلط باشید

 30. Im گفت:

  سلام.من در رشته مهندسی صنایع درس میخونم میخوام برای فوق برم کره جنوبی آیا این کشور برای رشته من مناسبه؟.و چجوری بایید بورسیه شد؟

 31. sara گفت:

  با عرض سلام
  بنده دانشجوی ارشد ژنتیک انسانی هستم
  میخواستم بدونم بعد از اتمام دوره ارشد میتونم برای اخذ بورس در رشته پزشکی در دانشگاه های کره اقدام کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   متاسفانه در زمینه این رشته ها اطلاعاتی چندانی در دست نیست.

 32. امیر گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید
  تحصیل در مدارس شبانه روزی چه شرایطی داره؟؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   متاسفانه در زمینه این رشته ها اطلاعاتی چندانی در دست نیست.

 33. شادی گفت:

  سلام
  با معدل دیپلم ۱۹٫۳۱ و نمره تافل خیلی خوب امکان فاند گرفتن هست ؟ و این که برای زبان کره ای امکانش هست به صورت خود آموز خوند ؟؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   متاسفانه در زمینه این رشته ها اطلاعاتی چندانی در دست نیست.

 34. its_prstu گفت:

  سلام میخواستم ببینم با دیپلم انسان میشه در رشته تربیت بدنی کره ادامه تحصیل داد؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   متاسفانه در زمینه این دسته از رشته ها اطلاعات چندانی نداریم.

   1. ssss گفت:

    تو که از هیچی اطلاع نداری

    1. مشاور گفت:

     سلام
     ممنون . نظر شماست.
     اگر اطلاعاتی کسب کردید با بقیه به اشتراک بزارید .
     ما هم استفاده میکنیم.

 35. نگار گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم اگه معدل پیش دانشگاهیمون بالای ۱۸ باشه و بخوایم بورس شیم و مدرک زبان کره ای داشته باشیم برای رشته دندونپزشکی باید حتما کنکور بدیم یا قبل از کنکور هم میتونیم بورس شیم؟؟

 36. نگار گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم
  برای تحصیل در کره جنبوی باید مدرک آیتلس یا تافل داشته باشیم؟
  یا با مدرک تاپیک هم میشه بورس شد؟

 37. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید می شه به سوالم جواب بدین از هرکی می پرسم به جواب دقیق نمی رسم … اگه یه نفر در حال تحصیل پزشکی در واحد پردیس بین الملل باشه می تونه انتقالی بگیره به یکی از دامشگاه های کره ؟ (بورسیه شدن و دانشگاه های الف مهم نیست )

 38. عباس زنگنه گفت:

  سلام.روزتون به خیر.
  ازتون تشکر میکنم که این قسمت رو برای پاسخ به سوالات در نظر گرفتید.
  برادر زاده من مارس ۲۰۱۷ به کره جنوبی رفت و کلاسهای زبان آموزشی رو شروع کرد.اما حدودا سه ماه پیش در حالیکه مدتی هم ترم ۴ رو هم گذرانده بود بدلیل شرایط بوجود آمده به دانشگاه نرفت .
  فقط بدلیل سهل انگاری و شرایط روحی غیبت کرده.
  اما حالا که برای ادامه تحصیل به دانشگاه مراجعه کرده ثبت نامش نکردن و اون هم فعلا بلاتکلیف. آیا راهی هست که بتونه ادامه بده و یا میتونه در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 39. SUGA گفت:

  سلام.خسته نباشید.ببخشید من میخوام امسال کنکور تجربی بدم و حتما قبول میشم میخوام علوم آزمایشگاهی بخونم.معدل دیپلمم ۱۸ خوره ایه.ولی معدل کتبی م ۱۴.قصد دارم مدرک زبان کره رو هم بگیرم صد در صد میتونم چون عاشقشم..آیا میتونم با‌ این شرایط برای ادامه تحصیل تو کره بورسیه شم بعد لیسانس؟ معدل کنکور امسالم تاثیر داره؟ لطفا جوابمو بدین.ممنونم

  1. دلارام گفت:

   من فقط میدونم ک بورس کره تو هر رشته ای نیست
   بیشتر رشته های هنریه من خیلی تحقیق کردم و کره کشوری هست که به این راحتی ها اجازه ورود و بورس و این چیزا نمیده مگر اینکه با پول خودت بری که اونم باید ببینی اجازه میدن تو رشته های تجربی باشی یا ن یه موقع الکی وقتت رو هدر ندی برای زبان کره ای

   1. مهسا گفت:

    نه اتفاقا بورس میده ولی خیلی سخته
    اما اینطور نیست که اصلن نشه
    موفق باشید

   2. yekta گفت:

    ببین عزیزم حتی اگه نتونی قبول بشی ولی اگه علاقه به کشورش و زبانش داشته باشی چه اشکالی داره زبانش رو یاد بگیری مثل این می مونه که من الان دارم زبان انگلیسی یاد میگیرم پس حتما باید برم انگلیس.
    درضمن اگه اراده داشته باشی راحت می تونی اونجا قبول شی من خودم اونجا درس می خونم و خیلی راحت حقوق قبول شدم.
    پس اونایی که می خوان برن با این حرف دلارام خانوم نا امید نشن از آرزوشون.

  2. مهسا گفت:

   معدل کتبی تون کمه 🙁
   حداقل ۱۸ به بالا
   تو گرفتن بورس کره خیلی رقابته
   علاوه بر این معدل دبیرستان تون هم هست
   به نظرم فکر کره رو از سرتون بیرون بیارید یا اگه امکانش رو دارید پذیرش بگیرید. اونم دانشگاه های سطح بالا نه چون اگه توی درس کم بیارید و نتونید اخراج میشین.
   موفق باشی آرمی 🙂 فایتینگ

   1. yekta گفت:

    چرا باید فکر کره رو از سرش بیرون کنه.
    اگه یکم تلاش داشته باشه حتما می تونه اونجا درس بخونه.

 40. حانیه گفت:

  تا حالا کسی شده ک با تزدادن بورسیه بشه

 41. آقای حسینی گفت:

  سلام خیلی ممنون که این قسمت رو برای سوال متقاضیان ایجاد کردبن.
  اول وضعیت خودم رو شرح بدم بعد سوال رو بپرسم.
  بیست ساله هستم دانشجوی رشته ی کامپیوتر در دانشگاه آزاد و دارای دیپلم از هنرستان(بدون پیش دانشگاهی)
  الان وضعیت من برای درخواست بورسیه کارشناسی در دانشگاه ملی یا علوم فناوری چگونه هست؟ میتونم؟ با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهیی ندارم. و اینکه در صورت داشتن وقت توضیح مختصری برای مهاجرت تحصیلی افراد در حال تحصیل در رشته های غیر نظری بدین.
  با تشکر از شما و اطلاعات خوب وبسایت تون.

 42. یاسمین گفت:

  کلا بورسیه ها فقط واسه دکتراست؟؟؟یعنی من که الان ۱۸ سالمه نمیتونم بورسیه بگیرم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   اکثر بورسیه برای مقطع دکترا هست اما در مواردی هم میتونید برای کارشناسی هم بورسیه پیدا بکنید.

  2. مهسا گفت:

   بیشترش واسه دکتراست. ولی توی لیسانس هم میتونید
   اما خیلی سخته… بیش از حد

 43. HH گفت:

  سلام خسته نباشید
  من درحال حاضر دانشجوی زبان کره ای در دانشگاه Incheon National University در اینچئون کره جنوبی هستم تقریبا ۶ ماه دیگه تاپیک ۵ یا بالای ۵ رو میتونم بگیرم…راستش یه سوالی دارم میگن اینجا نمیذارن خارجی ها رشته های پزشکی و داروسازی رو بخونن اگر هم بشه شرایط سختی داره..من میخوام رشته بیهوشی و یا تکنسین اتاق عمل بخونم خواستم ببینم شما شرایطش رو میدونید؟ ممنون

  1. مهسا گفت:

   شما باید با مسئولای دانشگاه مورد نظرتون در این باره صحبت کنین چون هیچ کس به خوبی اونا نمیتونه راهنمایتون کنه

 44. انید گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برا ی سال ۲۰۱۸ چه رشته هایی شامل بورسیه میشه؟منظورم اینه به طور کلی چه رشته هایی شامل بورسیه میشه؟بعدم برای هر رشته ای که بورسیه میشی باید یه میزان پول مشخصی تو حسابت باشه ؟راستی رشته های گرافک طراحی صحنه ولباس وریاضی فیزیک هم شامل بورسیه هست

 45. Architect گفت:

  با سلام.ممنون از اطلاعات خوبتون.من کاردانی معماری دارم.معدل هجده.خیلی دوست دارم در کره لیسانسمو بگیرم.زبان کره ای بلدم و دوستان زیادی دارم.زبان انگلیسی هم تا حدودی مسلط هستم,به زودی برای تافل اقدام میکنم.برای بورس گرفتن باید چی کار کنم دقیقا؟مدرکمو ترجمه کنم یا چی؟اگه یک راهنمایی کامل کنید ممنون میشم.

 46. Nadia گفت:

  سلام وقت بخیر.میخواستم بدونم پدیرش دانشگاه هنر برای ارشد رشته طراحی صحنه در کره جنوبی چطوریه؟ایا نیاز به قبولی کنکور سراسری هست؟و مدرک زبان انگلیسی یا کره ای باید داشته اشیم و نمره مدرک زبان باید چند باشه ایا نیاز به ایلتس هست؟و اینکه من در دانشگاه ازاد درس میخونم ای قبول میکنند چون بعصی از کشورا دانشگاه ازاد رو قبول ندارند.و چه قدر نیاز به سرمایه هست؟

 47. nims گفت:

  سلام برای رشته ی ارشد نقاشی در دانشگاه ملی کره جنوبی امکان بورس شدن هست؟

 48. morvarid گفت:

  سلام … من سال اینده برای چهارمین بار کنکور تجربی میدم و قصد دارم رشته‌ی فیزیوتراپی بخونم ….. برای گرفتن بورس تحصیلی برای تحصیل در کره در همین رشته ، چه زمانی باید اقدام کنم ؟!

 49. السا گفت:

  سلام ببخشید من سوال داشتم شیوه اعزام به کره درزمینه هنر ودروس مربوط به زمینه اعزام به هنر چطور هستش

 50. mohanna گفت:

  سلام.من دیپلم ریاضی دارم. میخواستم ببینم شرایط بورس در رشته طراحی دوخت چیه؟.واینکه با دیپلم انسانی فقط میشه تو رشته های مربوط به انسانی بورس شد؟

 51. رضا گفت:

  سلام.وقت بخیر. امکان اینکه پسر ۱۲ ساله ام را به مدرسه شبانه روزی در کره بفرستم وجوددارد؟ هزینه ها چگونه است؟

  1. Kim masa گفت:

   سلام
   آیا پسر شما کاملا کره ای بلده؟!
   یکی از ملزومات اینکه تو کره زندگی کنید اینه که کامل کره ای بلد باشید تا بتونید با مردمش ارتباط برقرار کنید.
   زبان انگلیسی شون خیلی خوب نیست و برای همین از صحبت کردن ممکنه خجالت بکشن.
   پس باید کره ای بلد باشه
   و اینکه به نظرتون یکم سن پسرتون کم نیست؟!

 52. مهسا گفت:

  سلام من معدل کل دیپلمم ۱۹٫۴۹ هست خواستم ببینم برای تحصیل پزشکی در کره چطور باید اقدام کنم؟چطور باید مدرک زبان بگیرم؟هزینش چطوره؟

  1. مهسا گفت:

   بعضی از موسسات هستن که کمکتون میکن
   برای مدرک زبان هم باید کره ای بخونین و آزمونش دوبار در ساله. از سفارت کره میتونین زمانشو بفهمین.
   تاپیک I که سطح ۱ و۲ و تاپیک II دو به بالا تا شش

 53. N. H گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی مشهدم میخواستم بپرسم امکان گرفتن بورسیه دارم

  1. Sara گفت:

   پزشکی و داروسازی و رشته های بالای پنج سال کره اصلا بورس نمیکنهه

 54. ㅏㅅㅁ어 گفت:

  با سلام ببخشید اگه میشه بگید بهترین شغل در کره جنوبی از نظر درامدواهمیت و…چیه ؟یا اینکه بعد از گذراندن دوران دبیرستان میتوان درآنجا درس خواند ؟هزینه ها در چه سطحی است ؟اگه بدون بورسیه بریم میصرفه ؟

 55. مهدیه گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما. بنده سال سوم معماری هستم و در فکر گرفتن بورس مقطع لیسانس در رشته معماری داخلی و به کلی رشته های معماری . و دیپلمم هم ۱۸٫۵ بود نمرش ولی تاپیک ندارم و از نظر نمره آیلتس یا تافل هم خیالم تقریبا راحته. برای مراحل بورس میشه لطفا راهنماییم کنید؟ خیلی ممنون میشم. محدودیت سنی رو هم اگر لحاظ کرد مشکلی پیش میاد برای بنده؟ بازهم ممنون

  1. Kim masa گفت:

   سلام. شما باید زبان کره ای بلد باشید
   اینکه میگن زبان انگلیسی کافیه، باید بدونید تو کره خیلی ها انگلیسی بلد نیست
   من پیشنهاد میکنم اول کره ای بگیرید( و حتمااااااااااا مدرکش رو) بدون مدرک امکانش صفر درصده!

 56. ماریا گفت:

  با سلام و سپاس از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار دادید لطفا بفرمایید چطور می شه پذیرش گرفت ایا موسسات یا کسانی هستند که بتونم به ما در گرفتن پذیرش کمک کنن ؟ با سپاس

  1. ارین گفت:

   اره یه شرکت اسمشilmcخیلی خوبه کمکت میکنه برا پذیرشو بورسو همه چییییی
   بزن تو گوگل شرکت بازرگانیilmcهمه چیو میاره

   1. سورا گفت:

    قبل از مراجعه به شرکت هایی که دانشچو به کره می فرستن به سایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید و از هزینه ها مطلع شوید

 57. مهرا گفت:

  سلام.شرایط تحصیل رشته های هنری در کره جنوبی چگونه است؟ ایا دانشگاه های این کشور در زمینه هنر مطرح هستند؟

 58. شین گفت:

  سلام
  میخوام فیزیوتراپی بخونم تو کره برای ترم سپتامبر ۲۰۱۸.
  کدوم دانشگاه ها مد نظرتونه که قیمتشم خوب باشه و سطحش در حدی باشه که بتونم بورس بگیرم؟!

  1. ارین گفت:

   شما ین ماه به سفارت کره تو تهران زنگ بزنیو درخواست بورس بدی واسه دانشگاه ملی کره .اگر بورسو برنده شی ۱۰۰درثد بورس میشیو برای پزشکی البته بورس گرفتم خیلی سخته

 59. nims گفت:

  سلام خسته نباشید،من تصمیم دارم ارشدم رو در کره جنوبی بخونم،کارشناسیم رو دارم نگارگری میخونم،به نظرشما میتونم برای رشته ی نقاشی در دانشگاه ملی کره ارشد قبول شم؟؟ برای این میپرسم که من الان شرایط تغییر رشته درکارشناسی نگارگری به سفال گری دارم اگر نمیتونم با مدرک کارشناسی نگارگری برای ارشد تو کره نقاشی بخونم،الان تغییر رشته بدم به سفال گری تا مدرک کارشناسیم سفال گری باشه.نظرشما چیه؟

 60. maria گفت:

  سلام ببخشید کره ی جنوبی در دوره ی دبیرستان هم بورس میکنه؟

 61. Warren گفت:

  سلام مرسی از مطالب خوب سایتتون.من کارشناسی زیست رو دارم میخونم .در ایران برای ارشد میشه کنکور وزارت بهداشت داد و وارد گروه پزشکی شد و درمقطع دکتری به فرد اجازه داده میشه که آزمایشگاه بزنه آیا در کره هم همین طور هس؟ ورشته هایی مثل ژنتیک پزشکی،هماتولوژی و….. جزو موارد بورسیه هستن؟برای دانشگاه های معتبر؟

 62. nims گفت:

  سلام برای رشته ی ارشد نقاشی در دانشگاه ملی کره جنوبی امکان بورس شدن هست؟

 63. zara گفت:

  سلام. گرفتن ویزای تحصیلی کره جنوبی ( بیش از ۹۰ روز و اکسپرس) در صورتی که عجله داشته باشیم چقدر طول میکشه؟

 64. رضا گفت:

  سلام، خسته نباشید. میخواستم بدونم کل هزینه ای که تا قبل از رفتن به کره برای پذیرش و وثیقه(نظام وظیفه) و … باید پرداخت کرد حدودا چه مقداره؟

  1. ارین گفت:

   اون دیگه بهای این کارای اداری و حقوقی میگسرین بستگی داره و متغیره

 65. هستى گفت:

  سلام . با معدل دیپلم ١٧ و زبان انگلیسى خبلى خوب میتونم پذیرش بگیرم براى زبان خوندن ؟

  1. ارین گفت:

   ببینید دقت کنید برای برنده شدن بورس افراد زیادی درخواست میدن و شانس برنده شدن شما تو بورس به مدارکی که ارائه میدین بستگی داره.مثلا مدارک و گواهی نامه های متفرقه شما شانستونو بالا میبره.برای مثال داشتن گواهی نامه رانندگی یا مربی گری در رشته هنری یا ورزشی یا داشتن مدرک زبان های دیگه و …

 66. مهدیه گفت:

  سلام‌من میخوام رشته حقوق ارشد رو ازکره بورس بگیرم؟آیا امکانش هس ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کره جنوبی باید کاملا به زبان کره ای مسلط باشید
   و مدرکشو داشته باشید.
   سفارت کره جنوبی

 67. مهرناز گفت:

  ببخشید ی سوال دیگ .پزشکی چند ترمه؟ و هرترم چقدره؟؟؟

 68. مهرناز گفت:

  سلام مرسی از سایت خوبتون.رشته تجربی هستم خواستم بپرسم بعد از مدرک دیپلم. برای پزشکی در کره. دانشگاه سئول. چه شرایطی برای پذیرش کالج زبان کره هست؟ میانگین معدل حداقل باید چند باشه؟ و چطوری باید اقدام کنم؟ چه مدارکی لازمه؟ و دوره پزشکی اونجا چقدر طول میکشه؟ مرررررسی

  1. مهسا گفت:

   دانشگاه سئول بورسیه نداره
   هزینه هاش گرونه. اگه مسئله هزینه رو ندارید خیلی راحت پذیرشتون میکنن

 69. الهام گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید آیا امکان خواندن رشته های گریم سینمایی و یا طراحی پشت صحنه دردانشگاه سئول وجود دارد؟

 70. رویا گفت:

  سلام ببخشید یه سوال؟
  من میخوام بورسیه کره بگیرم و اصلا زبان کره ای بلد نیستم مدرک زبان انگلیسی هم ندارم اگه اومدم اونجا با دو سال زبان کره ای خوندن مشکلم رفع میشه یا باید کلا یه مدرک انگلیسی داشته باشم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   شما برای گرفتن بورسیه دراین کشور حتما بایستی مشکل زبانتونو حل کنید.

 71. رویا گفت:

  سلام
  لطفا نمونه سوالات بورسیه با پاسخ بذارید ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بورسیه نمونه سوال ندارد .
   شرایط بورسیه برای هر کشوری متفاوت است

   1. Mahshid گفت:

    سلام، خسته نباشید
    من مدرک کارشناسی مهندسی برق کنترل از دانشگاه سراسری تبریز رو دارم،با معدل ۱۴،میخواستم ببینم با نمره IELTS 7 کدوم دانشگاه های کره جنوبی قبول میشم؟ مقاله ندارم،ولی با دوستام شرکت زده بودیم و یه سنسور اثر انگشت ساختیم که حتی روی یکی از خونه ها نصب کردیم و فروختیم..

    1. مهسا گفت:

     باید با دانشگاه ها صحبت کنید در موردش
     در مورد اون وسیله تون… من بازم میگم با دانشگاه ها صحبت کنین. اگه خوششون اومد و قبول کردند خیلی راحت میتونید برید

 72. نیوشا گفت:

  پزشکی در کره به زبان کره ای است فقط؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله شما باید مدرک زبان کره ای را داشته باشید.

 73. نيوشا گفت:

  سلام
  مبخواستم بدونم با داشتن مدرک زبان کره ای و معدل ١۶ برای دیپلم میتونم رشته دندان پزشکی در کره جنوبی بخونم ؟!
  و اینکه هزینه تحصیل و زندگی چه مقداره؟!
  تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی هم ممکن هست؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   با مدرک زبان کره ای بله میتونید .
   اما معدلتون باید بهتر باشه .
   به زبان انگلیسی این رشته ها ارائه نمیشوند.
   برای اطلاعات بیشتر به سایت سفارت کره مراجعه کنید .

   موفق باشید

 74. مهسا گفت:

  سلام این سوالم رو لطفا پاسخ بدید
  من رشته ام گرافیکه و میخوام در ادامه موسیقی بخوتم
  آیا از رشته موسیقی هم میشه رفت کره؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید. باید مدرک زبان کره ای داشته باشید .

 75. MS گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم ایا بعد از إتمام تحصیلات در کره امکان گرفتن ویزا اقامت دائم وجود دارد ؟

 76. haniyeh گفت:

  سلام خسته نباشید من درباره بورس در کره جنوبی تحقیقات زیادی کردم …
  در بعضی از منابعی ازشون اطلاعات جمع اوری کردم ذکر شده بود که دانشگاه های کره جنوبی دانشجویان رشته پزشکی رو بورس نمیکنن ولی تو سایت های دیگه عکس این نوشته شده بود…
  میخواستم بدونم که گفته کدوم منبع تحقیقم درسته و اینکه ایا میتونم بلافاصله بعد از کنکور در صورت داشتن شرایط در رشته پزشکی بورس بشم ؟ با تشکر

  1. فاطیما گفت:

   نه بورسیه می کنند اما بعضی ها فقط باداشتن تافل وبعضی ازدانشگاه ها فقط بازبان کره ای من از خود دانشگاه ها پرسیدم وهمچنین سفسر کره به من گفت اطلاعاتی در مورد بورسیه دانشگاهای کشورش ندارد

 77. افشار گفت:

  سلام و وقت به خیر
  من دکترای دامپزشکی دارم ، میخواستم برای دوره ی تخصص بورسیه از یکی از دانشگاه های کره بگیرم ایا با داشتن نمره ی تافل بالا و سطح پنج زبان کره ای امکان گرفتن بورسیه برای دوره ی تخصص هست.ممنونم

  1. مهسا گفت:

   آره میتونید. ولی سعی کنید سطح ۶ رو بگیرید واسه پزشکی بهتره

 78. فاطمه گفت:

  سلام وخسته نباشین .من دانشجوی رشته زیست شناسی گرایش سلولی مولکولی هستم درمقطع کارشناسی .اگر بخواهم برای گرفتن بورس درکره جنوبی درمقطع فوق اقدام کنم چه رشته هایی در کره هستند که درزمینه رشته من باشن ومیتونم انتخاب کنم وکدام دانشگاه این زمینه رشته رو دارد ؟!

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای اطلاع از شرایط بورس های تحصیلی کره بهتره به سایت سفارت کره در ایران مراجعه کنید .

   موفق باشید

 79. Fs گفت:

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم اگه معدلم بالای ۱۹ باشه در سه سال دبیرستان و رشتم ریاضی و فیزیک باشه و مدرک تافل داشته باشم و زبان کره ای بلد باشم میتونم برای دانشگاه سیول در سن ۱۸ سالگی برای بورسیه اقدام کنم و رشته تجربی یا هنر بخونم به جای ریاضی فیزیک؟
  بعد با بورسیه و شرایطی که دارم شهریه دانشگاه ترمی چقدر در میاد؟
  کمترین هزینه ای که برای تحصیل و زندگی در سیول باشه سالی چقدر است؟
  بعد بهترین رشته و شغل در کره جنوبی و شهر سیول چیه؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از شرایط بورس های دولتی به سایت سفارت کره در ایران مراجعه کنید .

   موفق باشید

 80. goli گفت:

  سلام من رشته تجربى هستم مدرک زبان کره اى ندارم اما شرایط مالیم خوبه مى خواستم ببینم مى تونم واسه دندانپزشکى پذیرش بگیرم ؟!؟!؟
  موسسه شما برام پذیرش میگیره؟!؟!؟!؟(هم واسه کالج زبان و هم دانشگاه)
  از چه ماهى میتونیم اقدام کنیم براى پذیرش؟!؟!؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کره در رشته های پزشکی حتما باید مدرک زبان کره ای داشته باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با دفتر ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

 81. nazi گفت:

  سلام وقت بخیر میخواستم ببینم برای رشته موسیقی کدوم دانشگاه میتونم برم در سعول و به چه مدارکی نیاز دارم و چقد هزینه دربرداره و ایا با تحصیلات دیپلم میشه یا نه.ممنون.لطفا جواب بدید خیلی واجبه.اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه ک چطوری میتونم اقدام کنم

 82. فاطیما گفت:

  سلام من می خواهم تو دانشگا یونسی پزشکی بخونم به زبان انگلیسی میتونم امسال نوبت دوم به این دانشگا برم ؟معدل دیپلمم ۱۸٫۸۴ شده ودانشگا دولتی هم در امده ام

 83. ناهید گفت:

  با سلام آیا در کشور کره جنوبی من میتونم کارشناسی حقوق بخونم.رشته خودم فقه و حقوق بود و دلایلی معدلم ۱۲/۹۹ است میخوام ارشدمو حقوق بین الملل بخونم لطفا شرایط و کلا رشته حقوق در کره وجود داره؟و شانس من چقدره خواهش میکنم راهنمایی کنید خودم که امید زیادی ندارم ولی خوب گفتم توکل بر خدا بلکه شانس هم به من رو کرد لطفا به من جواب بدین .با تشکر

 84. هانی گفت:

  سلام خسته نباشید.من امسال دوره پیش دانشگاهی رو تموم کردم و میخواستم ببینم امکانش هست که اگه معدل پایین ۱۵ باشه اما مدرک زبان کُره ای داشته باشی تو رشته داروسازی تحصیل کنی؟چنین شرایطی رو بورس میکنن؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   در صورتی که زبان کره ای بلد باشید میتونید شهریه با مبلغ پایین پرداخت کنید.
   اما با معدل پایین امکان تحصیل در رشته های مهم رو ندارید.

  2. ارین گفت:

   معدل طبیعتا باید بالای ۱۵باشه جانم

 85. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر،علاقه دارم برای دکترا در رشته تربیت بدنی در کره ادامه تحصیل بدم اما نمیدونم چه دانشگاهی در کره در زمینه تربیت بدنی خیلی خوب هست.برای ارشد دارم مدیریت راهبردی علامه رو میخونم،میخواستم بدونم اگه در دانشگاه تهران ارشد بخونم امکان پذیرفتن بیشتر،بدون توجه به مقاله و زبان و……با تشکر

 86. رضا گفت:

  ببخشید آیا زبان کده ی کره ای هم هست ؟ میتونید معرفی کنید؟ آیا داخل اینترنت هم کلاس یا چیزی هس که بتونیم کره ای یاد بگیریم؟

  1. ارین گفت:

   بله مدرسه سجونگ در تهران

 87. مهدی گفت:

  سلام ببخشید اگر بخوام تماس تلفنی با شما داشته باشم چور میتونم تماس بگیرم؟
  ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   با شماره های موجود در بالای سایت و یا در قسمت تماس با ما میتونید با ما در ارتباط باشید.

   موفق باشید

 88. راز گفت:

  سلام
  من از دانشگاه پیام نور البته در شهرستان مدرک کارشناسی اقتصاد گرفتم ، انگلیسی مسلط هستم مدرک تافل گرفتم مدرک بی یک گوته المانی دارم و کره ای هم قابل قبول میفهمم و از پس ازمونش برمیام ، مشکل مالی هم ندارم و نیازی به بورسیه نیست معدل دانشگاهم هجده بوده مقاله داخلی هم دارم
  معافیت از خدمت و پاسپورت دارم و مدرکم چون پیام نوره ازاده ،،ایا برای پذیرش در دانشگاه ملی سئول شانسی دارم برای_ کارشناسی ارشد _یا نوع دانشگاه تاثیر داره؟ بین دانشگاه های اسیایی مطرح در دنیا در رشته اقتصاد کدام رو توصیه میکنید؟؟
  البته اگثرا میگن وقتی پول داری برو هرجا اما فقط اروپا اما اسیا رو ترجیح میدم
  دنبال اینم ک یک دانشگاه سطح بالا در دنیا پذیرش بگیرم اما به خاطر اعتبار مدرکم نگرانم لطفا کامل راهنمایی کنید
  تشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بفرمایید معدل دوره کارشناسیتون چنده؟
   و اگر آزمون زبان کره ای بگیرید حدودا چه سطحی خواهید داشت ؟

   1. راز گفت:

    سلام ، همینطورکه گفتم معدلم هجده بوده ، ازمون کره ای ندادم ولی احتمالا سطح سه چهار تاپیک رو بتونم بگذرونم ، چون خودم خوندم .
    با مدرک پیام نور شانسی برای دانشگاه ملی سئول دارم؟ اگر بورس نخوام و هزینه رو خودم بپردازم تاثیری داره ؟
    تشکر

    1. مشاور گفت:

     سلام
     دانشگاه ملی سئول بهترین و معتبر ترین دانشگاه کره است و شرایط قبولیش رقابتی و سخته، حتی در صورتی که با هزینه شخصی اقدام کنید.
     میتونید امتحان کنید اما اینکه چقدر شانس دارید معلوم نیست.

     موفق باشید

    2. Kim masa گفت:

     ببخشید میشه بپرسم چند سال کره ای خوندید؟

 89. ملیسا گفت:

  سلام ، ببخشید میتونید بگید که انتخاب رشته در کره جنوبی از کلاس چندمه ? و اینکه چه رشته هایی رو داره?

 90. مژده گفت:

  ببخشید در ادامه سوال های قبلیم یادم رفت بپرسم.این قوانین بورسیه ثابت هست یا اینکه ممکنه عوض بشه؟
  و این که برای مشاوره باید حضوری بیام یا تلفنی؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   قوانین تحصیلات بین المللی هر ساله تغییر میکنند.
   مشاوره حضوری با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.

   موفق باشید

 91. مژده گفت:

  سلام.خسته نباشین.من لیسانس گرافیک دارم.میخواستم بپرسم برای کارشناسی ارشد میتونم تو کره ادامه تحصیل بدم؟بعد اگه زبان کره ای مسلط باشیم شهریه هاش با توجه به بورسیه ای که تعلق میگیره چند درصد کسر میشه؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر مسلط به زبان کره ای باشید بله میتونید بورسیه بگیرید و شهریتون نزدیک به صفر میشه و فقط باید هزینه های زندگیتون رو پرداخت بکنید.

   موفق باشید

 92. هههههههه گفت:

  سلام..اگه به زبان انگلیسی مسلط باشیم به جای کره ای میتونیم اونجا بریم و امتحان بدیم؟؟یا حتما باید زبان کره ای باشه؟؟؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   میتونید با داشتن مدرک تسلط به زبان انگلیسی (IELTS / TOEFL ) وارد دانشگاه بشید، اما در اون حالت باید متناسب با مقطع و دانشگاهتون شهریه پرداخت بکنید.

   موفق باشید

 93. Nilix گفت:

  سلام.خسته نباشید.من رشته ی تجربی هستم پیش دانشگاهیمم تموم شده با معدل ۱۸.۷۵.میخواستم بدونم من برای بورسیه کره میتونم اقدام کنم؟شرایطش چی هست؟ممنون بابت راهنماییتون

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای بورس باید زبان کره های بلد باشید و آزمون بدید.
   اطلاعات بیشتر در سایت سفارت کره موجود است .

   موفق باشید

 94. ماریا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دبیرستانی ام و میخوام که برای دانشگاه و یادگیری زبان کره ای به کره برم . ایا امکانش هست؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای زبان کره ای باید در ایران بخونید و در سفارت کره امتحان بدید.

 95. نازنین گفت:

  سلام خسته نباشین من دیپلم تجربی دارم با مدل ۱۴ میتونم برم کره تحصیل کنم سنم هم ۲۳ هست یا یاید اینجا کنکور بدم بعد برم ?

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در کره جنوبی حتما نیاز به دادن کنکور ندارید.
   موفق باشید

 96. فاطمه گفت:

  سلام من فارغ التحصیل اتاق عمل دانشگاه اصفهان هستم.میخواستم بعداز اینکه طرحم تموم شد برای خواندن پزشکی به کره برم.میخواستم بدونم در کره شرایطی برای بورسیه در پزشکی وجود داره؟واینکه بخوام با مدرکم اونجا در بیمارستان هم کار کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر زبان کره ای بلد باشید میتونید با شهریه پایین تحصیل کنید.
   اجازه کار دانشجویی در زمان تحصیل هم دارید.

   موفق باشید

   1. سانیا گفت:

    سلام . خسته نباشید
    حین تحصیل چه کارهایی میشه کرد؟ پول هزینه های زندگی درمیاد؟ من الان لیسانس مترجمی زبان میخونم و نامزدم فوق لیسانس حسابداریه میخواستم بدونم اگه بریم خوبه و مشکلی پیش نمیاد؟؟ ممنون از جوابتون…

    1. مشاور گفت:

     سلام وقت بخیر
     مسلما بهترین کار در زمان تحصیل همون تمرکز روی درس خوندنه.
     میتونید به کار پاره وقت هفته ای ۱۰ ساعت بپردازید اما کفاف هزینه زندگیتون رو نمیده.
     موفق باشید

 97. Fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی رشته پزشکی هستم. میخواستم بدونم بعد از اتمام درسم اگر بخواهم برای گرفتن تخصص در کره تحصیل کنم، چه شرایطی برای اخذ بورسیه کامل لازم است.
  باتشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورت دریافت مدرک زبان کره ای میتونید برای دریافت بورسیه های دولتی کره اقدام کنید .

   موفق باشید

 98. پوریا گفت:

  سلام..فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی با معدل ۱۷هستم،قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در این رشته و یا رشته علوم شناختی رو دارم،با توجه به داشتن آیلتس ۷ و مقاله ISI شانس من برای دریافت بورسیه در کشور کره چقدر هست؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله با داشتن مقاله و مدرک زبان میتونید برای بورسیه های دولتی اقدام کنید .

   موفق باشید

 99. رها گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوب شما.
  من مدرک کاردانی باستان شناسی دارم با معدل بالای ۱۷ میخواستم در خصوص ادامه تحصیل در این رشته راهنماییم کنید.
  ممنونم.

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه در زمینه این رشته اطلاعاتی ندارم که بتونم کمکتون کنم.

   موفق باشبد

 100. محمد گفت:

  با سلام برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و دریافت بورس کامل چه شرایطی را باید دارا بود ؟
  با تشکر از زحمات شما.

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   معدل مقطع کارشناسی بالای ۱۸
   تسلط به زبان کره ای / زبان انگلیسی ایلتس ۶٫۵

   موفق باشید

 101. شینتا گفت:

  سلام.
  من پرستار هستم.طرحم رو تازه شروع کردم. معدل لیسانسم نزدیک به ۱۷ هست. قصد دارم برای تغییر رشته به پزشکی و تحصیل به کره برم. معدل دیپلمم ۱۵٫۵ بود. شرایطش برای من وجود داره؟ مدرکم رو از دانشگاه آزاد گرفتم البته دیپلم ریاضی هستم و دنشجوی آی تی بودم بعد کنکور تجربی شرکت کردم و وارد پرستاری شدم و الان ۲۵ سالمه

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی برای ورود به دوره پزشکی + تسلط به زبان کره ی جز شرایط اولیه ورود به دانشگاههای علوم پزشکی کره ی جنوبی است.

   موفق باشید

 102. qazal گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته پزشکی هستم رتبه کنکورم ۵۳۶ و معدل دیپلمم ۱۹.۷۸ ایلتس هم دارم میخواستم ببینم ک میتوتم برای رشته پزشکی از دانشگاه های کره بورسیه یا کمک هزینه بگیرم؟الان ترم ۳ پزشکی هستم

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   مهارت زبان کره ای + هزینه شهریه سالی ۵۰۰۰ دلاری
   شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کره هستند .

   موفق باشید

 103. نوشین سلطانی گفت:

  من دانش اموز سال پیش دانشگاهی هستم میخوام برای مهر وارد دانشگا۵ دولتی سئول بشم من رشته تحصیلیم ریاضی وفیزیک هست میتونم رشته دارو سازی دانشگاه ثبت نام کنم معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ میباشد برایم امکان ثبت نام دارممدرک کاما زبان از کانون زبان ایران را دارم مدرک کامل

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در اکثر رشته های پزشکی باید حتما تسلط به زبان کره ای داشته باشید .
   شهریه سالانه ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ دلار . مدت تحصیل ۶ ساله. حداقل زمان اقدام ۶ ماه.
   تمکن مالی برای هزینه های زندگی ۲۰ میلیون در سال.

   موفق باشید

 104. مونا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم بعد از اتمام دبیرستان وارد کره ی جنوبی بشم
  امکانش وجود نداره؟!

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید با شرایط زیر:
   معدل بالای ۱۶ در کلاس سوم و پیش دانشگاهی + مدرک زبان کره ای رو نیاز دارید.
   موفق باشید

   1. مونا گفت:

    ممنون از توضیحات مفیدتون
    ولی منظور من بورسیه هست
    امکانش وجود داره بعد از اتمام دبیرستان بتونم بورسیه بگیرم؟!

    1. مشاور گفت:

     سلام وقت بخیر
     هزینه تحصیل در کره برای مقطع کارشناسی ترمی ۳۰۰۰ دلاره بصورت میانگین.
     اما اگر زبان کره ای بلد باشید این هزینه به ۱ سوم کاهش پیدا میکنه و میتونید از مزایای دیگه هم بهرمند بشید.
     بورسیه برای متقاضیان با معدل بالای ۱۸ و مسلط به زبان کره ای موجود است.
     موفق باشید

     1. n.m گفت:

      سلام خسته نباشید
      معدل ۱۸ که میگید برای کل دیپلمه یا معدل کتبی هستش؟
      از چه روشی میتونیم بورسیه کره رو بگیریم؟

     2. مشاور گفت:

      سلام وقت بخیر
      معدل کل مد نظر است.
      بورسیه های دولتی در سایت سفارت کره موجود است.

      موفق باشید

   2. نادر گفت:

    ببخشید باید حتما زبان کره ای باشه؟؟

    1. مشاور گفت:

     سلام
     در صورتی که زبان کره ای بلد باشید شهریه دانشگاهتون به یک سوم کاهش پیدا میکنه. وگرنه میتونید به زبان انگلیسی هم تحصیل کنید.

     موفق باشید

 105. دی گفت:

  ساام وقت بخیر شما از موسسات اموزش زبان کره ای هم پزیرش میگیرید؟ معمولا چقدر زمان میبره؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه در حال حاضر خدماتی در این زمینه ارائه نمیدیم.
   موفق باشید

 106. Mahya گفت:

  سلام، خسته نباشید. اطلاعات مفیدی تو ساییتون مطالعه کردم و سؤالی دارم.
  من یک سال هست که پیش دانشگاهی رو تموم کردم و دیپلم پیش رو در رشته علوم تجربی دارم. مدارک زبان انگلیسیم هم Ielts – TTC هستن و درحال یادگیری زبان کره ای هستم. الان درحال گذروندن دوره های طراحی مد و لباس تو آموزشگاه زیر نظر آموزش پرورش هستم. میخواستم بدونم من که تو رشته طراحی مد تحصیلات نداشتم میتونم تو یکی از دانشگاه های کره جنوبی تحصیل کنم یا بورسیه بگیرم یا نه؟ 😅

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه در زمینه این گونه رشته ها باید مستقیم به دانشگاهها مراجعه کنید.
   موسسه ما خدماتی در این زمینه نداریم .

   موفق باشید

  2. شین گفت:

   بله بله میتونید.

 107. هانا گفت:

  سلام. من میخوام برای اموزش زبان کره ای به کره برم‌. بعد از دو سال که تاپیکم رو گرفتم میتونم در رشته مترجمی یا ادبیات زبان انگلیسی در کره برای مقطع لیسانس تحصیل کنم؟ اگر میشه هزینه هر ترم تحصیل حدودا چقدر در میاد؟
  من به این دلیل میخوام کره تحصیل کنم که بتونم اونجا اقامت بگیرم

  1. ارین گفت:

   هرم بستگی به رشتتون داره که فکر میکنم در دانشگاه دولیتی بینه۵۰۰۰دلار تا۶۵۰۰دلار باشه.در ضمن بعد از بورسیه وپایان۴سال تحصیل به شما شش ماه وقت میدن که کار ثابت پیدا کنید اگر پیدا کردین اقامت میدن بهتون و اگر هم نه باید به کشور خودتون برگردید

  2. Kim masa گفت:

   این کار رو اصلا نکنید
   واقعا نمی صرفه
   میخواید جایی برید انگلیسی بخونید که واقعا به دردتون نمی خوره
   مثل اینکه در کویر به دنبال ماهی باشید

 108. شبنم1864 گفت:

  سلام سلامت باشید
  میخوام بدونم برای بورسیه در مقطع ارشد و دکتری رشته های فیزیک پزشکی و مهندسی هسته پرتو پزشکی کره ی جنوبی میشه اقدام کرد؟ رشته هاش موجوده؟ دانشگاه هارو نام میبرین؟
  متشکرم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای اطلاع از شرایط بورسیه و لیست دانشگاهها به لینک زیر مراجعه کنید:
   لیست دانشگاههای مورد تایید کره جنوبی
   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی
   موفق باشید

 109. وحید گفت:

  سلام،من دانشجوی برق یکی از دانشگاه های نسبتا خوب هستم.میخاستم ببینم میتونم برای ارشد برای رشته فیزیک از دانشگاه های معتبرکره پذیرش بگیرم؟ایا کمک هزینه تحصیلی ام بهم تعلق میگیره؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   داشتن مدرک زبان بالا + معدل خوب میتونید پذیرش بگیرید.
   برای گرفتن کمک هزینه آزمون ورودی و مصاحبه هم دارد.

   موفق باشید

 110. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر؛میخواستم بدونم اگه کسی دانشجوی سال دوم فیزیک در دانشگاه آزادباشه بانمرات عالی ومعدل الف و به زبان انگلیسی تسلط کامل نداشته باشه آیاشانسی داره که برای تحصیل در کره اقدام کنه یاخیر؟ممنون میشم اگه سوالمو جواب بدین

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   در میان تحصیل برای ادامه شانس انچنانی نخواهید داشت.
   اما اگر میخواهید از ابتدا پذیرش بگیرید برای دوره کارشناسی و یا بعد از اتمام دوره برای ارشد خوب به مراتب شانس بهتری برای ادامه تحصیل خواهید داشت .

   موفق باشید

 111. Mahsa گفت:

  سلام خسته نباشید ….خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید …من سال ۹۷ کنکور دارم و میخام دوره دانشگاهمو اگه بتونم تو کره بگذرونم ایا امکانش هس برای فوق دیپلم بورسیه بدن ؟ و درکل شرایط دریافت بورسیه چیه ؟ من چکارایی باید بکنم ک صددرصد بتونم بورسیه بگیرم؟ خاهش میکنم راهنماییم کنید:-(

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از شرایط بورسیه می تونید صفحه زیر رو مطالعه کنید.
   پذیرش و بورسیه
   موفق باشید

   1. سحر گفت:

    سلام میخاستم بپرسم امکان بورسیه شدن دانشجو دختر وجود داره؟؟؟ من شنیدم نمیشه!!! حتی اگ زرنگم باشن نمیشه؟؟؟

   2. نازنین گفت:

    سلام.من سال دیگه انتخاب رشته دارم .میخواستم بدونم اگه مترجمی زبان انگلیسی رو بزنم میتونم برای دانشگاه بورسیه کره رو دریافت کنم؟

    1. مشاور گفت:

     سلام وقت بخیر
     متاسفانه موسسه در زمینه رشته مورد نظر شما اطلاعاتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *