دوره زبان انگلیسی در تایلند

دوره زبان انگلیسی در تایلند

دوره زبان انگلیسی در تایلند

با در نظر گرفتن کیفیت مناسب دانشگاههای تایلند در میان دانشگاههای آسیایی و حضور بیش از 10 دانشگاه تایلندی در لیست 700 دانشگاه برتر دنیا، تحصیل در تایلند می تواند گزینه ای مقرون به صرفه برای هموطنان ایرانی باشد که خواهان ادامه تحصیل در آسیا می باشند. یکی از پیش شرط های پذیرش از دانشگاههای تایلند ارائه مدرک زبان و یا شرکت در دوره های زبان انگلیسی در دانشگاه و کسب حدنصاب لازم در آزمون مربوطه است به همین دلیل در مطلب این هفته به بررسی شرایط شرکت در دوره زبان انگلیسی در تایلند می پردازیم.

شرایط دوره های زبان انگلیسی در تایلند

برای ثبت نام در دوره زبان انگلیسی در تایلند موسسات زیادی وجود دارند که معتبرترین آنها در شهرهای بانکوک، پاتایا، پوکت و چندین شهر دیگر فعالیت می کنند. برخی از کالج های زبان انگلیسی شعبه موسسات معتبر بین المللی هستند و برخی دیگر به صورت خصوصی و یا تخصصی دوره های متنوع ارائه می دهند.

در هنگام انتخاب دوره می توانید تعداد ساعت مشخصی را برای یادگیری انتخاب نمایید و به تناسب همان مدت شهریه پرداخت کنید ولی تجربه نشان داده است دوره های کوتاه بازدهی لازم را ندارند و دارای توجیه اختصاصی نخواهند بود به همین دلیل توصیه می شود که دوره های 6 ماهه تا یکساله را برای یادگیری زبان در نظر بگیرید.

نکته حائز اهمیت دیگر انتخاب استاد می باشد. اگر تمایل به یادگیری هر چه بهتر زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان دارید بهتر است اساتید انگلیسی، آمریکایی یا استرالیایی (افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی است) را انتخاب کنید، این نوع اساتید عموماً در موسسات معتبر آموزش زبان در تایلند فعالیت می کنند و به نسبت اساتید تایلندی حق التدریس بیشتری دریافت می کنند بنابراین باید در مدت اقامتتان در تایلند زبان انگلیسی را از بهترین منابع فرا بگیرید تا هزینه و زمان صرف شده توجیه پذیر باشد.

مزایای شرکت در دوره زبان انگلیسی در تایلند

– با شرکت در دوره زبان انگلیسی در تایلند تا حدود زیادی می تواند در مخارج خود در خارج از کشور صرفه جویی کنید زیرا هزینه زندگی در کشور تایلند به نسبت اکثر کشورها پایین تر می باشد و شما با 400 تا 500 دلار در ماه می توانید در این کشور زندگی کنید.

– کشور تایلند با توجه به حجم عظیم توریستی که هر ساله به این کشور سفر می کنند به تدریج دارای فرهنگ غربی شده و استفاده از زبان انگلیسی در آن در حال گسترش می باشد اگرچه همچنان نباید انتظار داشت که همه مردم تایلند به زبان انگلیسی صحبت کنند ولی این کشور را می توان محیطی مناسب برای یادگیری زبان دانست.

– وجود دوره های متنوع و انعطاف پذیر در تطابق با نیازهای زبان آموز و همچنین ارائه دوره های تخصصی مانند دوره های آکادمیک برای دانشجویان، دوره های تجاری برای تجار و افراد شاغل و همچنین دوره های مکالمه و گرامر.

– شهریه مقرون به صرفه دوره های زبان انگلیسی به نسبت دیگر کشورهای آسیایی.

– امکان اخذ ویزای یک ساله برای دوره های زبان برای سفر به تایلند و اقامت در این کشور به منظور تصمیم گیری منطقی بر اساس آشنایی با محیط و فرهنگ تایلند.