تحصیل در چین – دانشگاه‌های شانگهای

آخرین به روز رسانی: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ 1,457 بدون دیدگاه

دانشگاههای شانگهای

شانگهای با داشتن ۳۰ دانشگاه و کالج معتبر، از شهرهای مهم دانشگاهی چین و گزینه‌ای قابل توجه برای کسانی است که به دنبال تحصیل در چین‌ هستند.

» مطلب مرتبط: تحصیل در چین

 

مهم‌ترین دانشگاههای شانگهای عبارتند از:

دانشگاه فودان (Fudan University)

یکی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌های چین است و در سال ۱۹۰۵، مدت زمان کوتاهی پس از سقوط سلسله کینگ تأسیس شده است. این دانشگاه ابتدا بعنوان کالج تأسیس شد و در سال ۱۹۱۷ به سطح دانشگاه ارتقاء یافت و پس از استقرار رژیم کمونیستی در چین اولین دانشگاهی بود که خود را با سیستم دانشگاهی شوروی تطبیق داد. اکنون رشته‌های مختتلف علوم مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی و هنر در آن تدریس می‌شود.  در رده‌بندی QS درسال ۲۰۱۵، دانشگاه فودان در ردیف ۵۱ بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفت. این دانشگاه عضوی از گروه (C9 (C9 League در چین است و در رشته مدیریت با دانشگاه اقتصاد کره در شهر سئول (Korea University Business School) و دانشگاه ان‌یواس سنگاپور (NUS Business School)‌ گروه S3 Asia MBA را تشکیل داده که در نوع خود منحصربفرد است.

دانشگاه جیائو تانگ شانگهای (Shanghai Jiao Tong University)

یکی دیگر از دانشگاههای شانگهای دانشگاه جیائو تانگ است که قدمت زیادی دارد و در سال ۱۸۹۶ با عنوان مرکز آموزشی نان یانگ تأسیس شد و در طی سال‌ها با ادغام با سایر مراکز آموزشی و دانشکده‌ها وسعت پیدا کرد و در سال ۱۹۵۶ رسما به سطح دانشگاه ارتقاء یافت. برخی از رشته‌های دانشگاه جیائوتانگ عبارتند از: مهندسی‌های علوم دریایی، مکانیک، الکترونیک و مواد، ریاضی، فیزیک، پزشکی، داروسازی و علوم اجتماعی. در سال ۲۰۱۵ در رده‌بندی QS  دانشگاه‌های جهان، این دانشگاه در ردیف ۷۰ قرار گرفت.

دانشگاه تانگجی (Tongji University)

 از دیگر دانشگاههای شانگهای دانشگاه تانگجی است که در سال ۱۹۰۷ دولت آلمان آن را بعنوان دانشگاه پزشکی تأسیس کرده و از سال ۱۹۴۶ رشته‌های مهندسی، هنر، حقوق و علوم اجتماعی به آن اضافه شدند و اکنون رشته معماری و مهندسی شهرسازی آن در چین اعتبار زیادی دارد. در سال ۲۰۱۲ وانگ شو  (Wang Shu) معمار چینی فارغ‌التحصیل دانشگاه تانگجی، جایزه معماری پریتزکر (Pritzker Prize) را دریافت کرد. ابن جایزه را معادل جایزه نوبل در معماری می‌دانند.

دیگر دانشگاههای معتبر شانگهای عبارتند از:

دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای Shanghai International Studies University

آکادمی تئاتر شانگهای Shanghai Theatre Academy

دانشگاه علوم دریایی شانگهای Shanghai Maritime university

دانشگاه علوم و تکنولوژی شانگهای  University of Shanghai for Science and Technology

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید