استراتژی نگارش موضوعات Discussion

ielts writing

استراتژی نگارش موضوعات Discussion

یکی از انواع سؤالات در رایتینگ آیلتس، موضوعات “بحث گونه” است که در آن از شما خواسته میشود دو وجه مختلف یک موضوع را بررسی کنید. در واقع سؤالات این دسته از نوع چالشی هستند و شما بایستی با دقت تمام به توضیح هر دو وجه سؤال بپردازید. یک نمونه از این سوالات را با هم می خوانیم:

A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research.

Discuss both views and give your opinion

اگر به جمله آخر دقت کنید میبینید که سوال از شما خواسته که هر دو مورد را بررسی کنید و سپس نظر خود را بگویید. ساختار پیشنهادی من برای این نوع سوالات بشرح زیر است:

مقدمه:

درجمله اول باید روی سؤال را پارافریز کنید. در جمله دوم نظر خودتان را بیان کنید و سپس بنویسید که متن شما به هر دو وجه خواهد پرداخت.

بدنه اول:

ابتدا در جمله اول دیدگاه اول را بیان کنید و سپس به توضیح آن در جملات دوم و سوم بپردازید. بعد نظر خودتان را بیان کنید و با یک مثال مرتبط آنرا ساپورت کنید.

بدنه دوم:

ابتدا در جمله اول دیدگاه دوم را بیان کنید و سپس به توضیح آن در جملات دوم و سوم بپردازید. بعد نظر خودتان را بیان کنید و با یک مثال مرتبط آنرا ساپورت کنید.

نتیجه گیری:

در پاراگراف آخر باید ابتدا خلاصه موضوع را بیان کنید و سپس جهت گیری خودتان را بنویسید و ایده شخصی تان ابراز کنید. این نحوه نگارش یکی از مدل های پرداختن به موضوعات Discussion است.

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ