تحصیل در اتریش

۱۸ خرداد ۱۳۹۴ 1,084 بار نمایش ۵۹ دیدگاه

تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش برای متقاضیان بین المللی به نسبت متفاوت است به نحوی که باید مدرک آخرین مقطع تحصیلی دانشجو با مدرک تحصیلی معادل آن دراتریش برابر بوده و همچنین برای ادامه تحصیل در مقطع مشابه در کشور مقصد مناسب باشد. همچنین شما باید تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی بسته به زبان تدریس دوره تحصیلی مورد نظر را داشته باشید که میزان تسلط و نوع مدرک زبان مورد نیاز توسط دانشگاه مربوطه تعیین می شود.

» مطلب مرتبط: تحصیل در اتریش

مزایای تحصیل در اتریش

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و دنیا
 • هزینه تحصیل بسیار کم در حد رایگان (۳۰۰ تا ۷۰۰ یورو سالی)
 • اجازه کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی
 • تمدید اقامت پس از پایان تحصیل به منظور پیدا کردن شغل در اتریش
 • امکان دریافت اقامت دائم پس از ۳ سال کار کردن در اتریش
 • امکان دریافت ویزای همراه
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ویزای دانشجویی اتریش

دانشگاه های برتر اتریشتحصیل در اتریش

از جمله دانشگاه های برتر اتریش که دارای رتبه جهانی هستند می توانیم به :

 • دانشگاه وین University of Vienna با رتبه جهانی ۱۵۶
 • دانشگاه تکنولوژی وین Vienna University of Technology با رتبه جهانی ۲۴۶
 • دانشگاه اینزبروک Universität Innsbruck با رتبه جهانی ۲۸۸ و حضور در ۳۰ دانشگاه برتر دنیا از لحاظ تعداد دانشجویان بین المللی
 • و دانشگاه Karl-Franzens-Universität Graz که با نام دانشگاه گراتز نیز شناخته می شود و دارای رتبه جهانی ۴۱۱ است اشاره کنیم.

در اتریش بیشتر رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود و رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی عمدتا در مقطع دکترا و در بعضی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شوند. همکاران ما شما را در اخذ پذیرش از دانشگاه دلخواه و رشته های به زبان انگلیسی یاری خواهند کرد.

 

مقاطع تحصیلی مختلف در اتریش

مقطع طول دوره (سال) زبان تدریس پیش نیاز
کارشناسی ۴-۳ آلمانی پیش دانشگاهی+ قبولی در دانشگاه سراسری یا مدرک کاردانی
کارشناسی ارشد ۲-۱ آلمانی کارشناسی + B2 آلمانی
دکترا ۳ انگلیسی – آلمانی کارشناسی ارشد + B2 آلمانی/ IELTS 6

نکته: برای متقاضیان ایرانی قبولی در کنکور سراسری یا فارغ التحصیلی از دانشگاه سراسری یا پیام نور لازمه ادامه تحصیل در اتریش است.

آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاههای اتریش:

دانشگاههای اتریش در طول سال ۲ ترم تحصیلی دارند که تا تاریخ های :

 • برای ترم تابستانی تا ۱ فوریه (۱۱ بهمن ماه )
 • و برای ترم زمستانی تا ۱ سپتامبر (۱۰ شهریور ماه ) مدارک تحصیلی دانشجویان خارجی را می پذیرند .

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در اتریش در مقاصع مختلف همچون کارشناسی و یا کارشناسی ارشد باید به این نکته توجه داشته باشند که اخذ پذیرش بین ۶ الی ۸ هفته بطول می انجامد. بعد از اخذ پذیرش برای دریافت ویزا باید زمان بین ۳ -۴ ماه را در نظر داشته باشید.

 

متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی:

 برای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی و مدرک اشتغال به تحصیل می باشد یعنی شما باید در آزمون کنکور سراسری قبولی در رشته مورد نظر برای تحصیل در اتریش را داشته باشید و یا در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی در همان رشته در دانشگاه های ایران باشید. دوره کارشناسی در اتریش ۳ ساله می باشد و امکان اقامت پس از اتمام تحصیلات وجود دارد. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

 

متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد:

برای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد شما نیز به ارائه مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل دارید. دانشجویان ایرانی باید در نظر داشته باشند در صورتیکه مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه سراسری و با نمرات مناسب دریافت کرده باشند می توانند با صلاحدید دانشگاه مقصد به صورت پیوسته در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوند و در صورتیکه مدرک کارشناسی آنها از دانشگاه آزاد صادر شده است امکان تحصیل پیوسته وجود ندارد بلکه متقاضی باید ریز نمرات خود را برای دانشگاه ارسال نمایند و دانشگاه مقصد پس از ارزیابی و تطابق نمرات و واحدهای درسی به دانشجو اعلام میکند که چند واحد دیگر در مقطع کارشناسی  باید در اتریش سپری کند تا به سطح لازم برای شروع مقطع کارشناسی ارشد برسد.

این دوره در اتریش ۲ ساله می باشد و امکان کار در زمان تحصیل و همچنین اقامت پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

 

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در اتریش:

دوره دکترا در اتریش ۳ تا ۵ ساله می باشد و زبان تدریس در این دوره انگلیسی است و دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ ارائه دهند. تحصیل ارزان در اتریش در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد و در صورت دارا بودن سوابق تحصیلی درخشان امکان اخذ بورسیه و دریافت حقوق نیز وجود دارد. همچنین در زمان تحصیل اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته برای دانشجویان لحاظ شده است. در نظر داشته باشید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مورد نظر گرفته باشید. همچنین متقاضیان ایرانی پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد و شرکت در آزمون دکترا و اخذ قبولی می توانند تاییدیه قبولی خود را برای اخذ پذیرش به دانشگاه مربوطه ارسال نمایند. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

 

تحصیل ارزان در اتریش برای دانشجویان بین المللی

برای دانشجویان اتریشی یا با تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه تحصیل در اتریش به صورت رایگان می باشد. هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی توسط دانشگاه ها تعیین می شود که این شهریه تحصیلی در حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو، بسته به رشته و مقطع تحصیلی می باشد. همچنین ۲۲ دلار حق عضویت در اتحادیه دانشجویی در هر ترمم برای همه دانشجویان الزامی می باشد. برای  دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی مختلف در مقطع دکترا در نظر گرفته شده است که همکاران ما در صورت واجد شرایط بودن متقاضیان،  برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز شما را یاری خواهند کرد.

هزینه زندگی در اتریش

دانشجویان بین المللی در اتریش اجازه کار نیمه وقت خواهند داشت و می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه مربوطه درخواست کار خود را ثبت نمایند. درآمد حاصله از شغل های نیمه وقت می تواند تا قسمتی از هزینه تحصیل در اتریش را پوشش دهد. البته شرایط کار (ساعت کاری و حقوق) برای دانشجویان بین المللی بنا بر مقطع تحصیلی آنها تعیین می شود به این ترتیب که برای دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته با ۲۸۰ یورو در ماه و دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته با ۵۶۰ یورو در ماه می باشد.

هزینه زندگی در اتریش بسته به سبک زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد ولی به صورت کلی برای هزینه های زندگی در اتریش ۲۰۰ یورو برای خورد و خوراک، ۵۰ یورو رفت و آمد، ۳۰ یورو برای بیمه دانشجویی، ۱۰۰ یورو برای هزینه های متفرقه و ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو برای اسکان باید در نظر گرفت. البته برای دانشجویان بین المللی پانسیون های دانشجویی وجود دارند که اتاق با مبلغ اجاره مناسب با هر بودجه را ارائه می دهند. در مجموع برای هزینه زندگی در اتریش برای دانشجویان ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه خواهد بود و این مبلغ به ازای هر نفر اضافه ( همراه دانشجو مانند همسر یا فرزندان) تا ۳۰۰ یورو قابل افزایش خواهد بود.

 

سوالات متداول درباره تحصیل در اتریش

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش چیست؟

 • گواهی قبولی یا اشتغال به تحصیل در دانشگاه سراسری
 • برای مقطع کارشناسی: مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • برای مقطع کارشناسی ارشد: مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • رزومه تحصیلی CV
 • پاسپورت
 •  شناسنامه
 •  عکس
 • مدارک زبان

 

برای تحصیل در اتریش ترجمه مدارک ثبت نام باید به تایید چه مراکزی برسد؟

ترجمه آلمانی یا انگلیسی مدارک باید ابتدا به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد سپس به سفارت اتریش برای تایید ارائه داده شوند. در نظر داشته باشید برای تایید مدارک در سفارت باید هزینه مربوطه پرداخت شود.

 

آیا برای درخواست اخذ پذیرش باید هزینه ای پرداخت کرد؟

خیر، دانشگاه های اتریش برای اخذ پذیرش هزینه ای ندارند و تنها هزینه مربوط به ترجمه و پست مدارک می باشد.

 

آخرین مهلت ارسال مدارک برای تحصیل در اتریش چه زمانی می باشد؟

 • برای ترم تابستان : اول فوریه
 • برای ترم زمستان: اول سپتامبر

 

آیا برای پذیرش در دانشگاه های اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی می باشد؟

زبان تدریس تا مقطع کارشناسی ارشد آلمانی می باشد و برای ورود به دانشگاه های اتریش نیاز به شرکت در آزمون EDP می باشد (در ایران برگزار نمی شود) به منظور اخذ پذیرش رسمی باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید در غیر این صورت پذیرش غیر رسمی خواهید گرفت که به شما ۲ سال فرصت می دهد که در دوره زبان شرکت کنید و سپس در آزمون شرکت کنید (تا ۳ بار مجاز به شرکت در آزمون هستید و پس از آن پذیرش شما لغو می شود). همچنین اگر در ایران دوره زبان آلمانی را سپری کرده باشید فقط در آزمون EDP شرکت میکنید و مدرک آن را به دانشگاه ارائه می دهید. در انتها ممکن است در بعضی از دانشگاه ها پس از مصاحبه شفاهی دانشجو دیگر نیازی به شرکت در آزمون نباشد و به منزله قبولی در آزمون تلقی شود.

 

آیا برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در اتریش خوابگاه وجود دارد؟

معمولا در اکثر شهرهای اتریش، خوابگاه های دانشجویی با امکانات مناسب وجود دارد و میانگین اجاره ماهیانه آنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد.

 

آیا ویزای دانشجویی اتریش دارای اجازه کار نیز می باشد؟

بله امکان کار نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

 

آیا برای دانشجویان متاهل امکان اخذ ویزا برای همسر وجود دارد؟

بله، شما می توانید پس از اخذ پذیرش و ویزا برای همسرتان نیز درخواست الحاق به همسر یا دیدار همسر دهید. در این صورت همسر شما نیز اجازه تحصیل خواهد داشت.

 ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

 1. اشرف گفت:

  سلام خسته نباشید من دخترم بوداپست یکسال دانشگاه رفته الان ارشد میخواد بخون کل خرج زندگی در اتریش چقدر میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. اشرف گفت:

   سلام خسته نباشید من دخترم بوداپست یکسال دانشگاه رفته الان ارشد میخواد بخون کل خرج زندگی در اتریش چقدر میشه ممنون میشم راهنمایی کنیدزبان انگلسی خوب مجاری کمی بلد میخواستم ببینم با این وضع یور میتون مستر بخون

   1. سلام
    هزینه های دانشگاه بسته به مقطع و رشته متفاوته.
    هزینه های زندگی ماهانه ۷۰۰ الی ۸۰۰ یورو خواهد بود .

 2. ژینا گفت:

  سلام بندە کاردانی علوم ازمایشگاهی دورە شبانە بامعدل ۱۵٫۹ هستم و دارای ۲ سال سابقە کار در آزمایشگاه می باشم مدرک زبان ندارم ایا امکان پذیرش هست??

  1. سلام
   بدون مدرک زبان تقریبا . خیر

 3. حمید گفت:

  سلام من دیپلم الکترونیک ؛کاردانی کنترل کیفیت صنعتی در صنعت سیمان و کارشناسی در رشته مهندسی تکنولوژی خودرو از دانشگاه علمی و کاربردی دارم.البته ۸گواهینامه ثبت اختراع دارم.۳۱سال سنمه و.مجرد هستم آیا امکان رفتن به اتریش و تحصیل در دانشگاه فنی وین در رشته مهندسی مکانیک گرایش مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد دارم?

 4. محمد گفت:

  سلام من کارشناسی روزانه مهندسی برق رو دارم میخونم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در اتریش در مقطع ارشد به چه معدلی در دوران کارشناسی نیاز هست؟
  و بازار کار در این رشته در اتریش چگونه هست؟
  در ضمن چقدر باید هزینه کرد برای تحصیل؟

 5. محمد حسن گنجی گفت:

  سلام وقت بخیر، محمد هستم ۳۰ ساله دارای مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد و فوق دیپلم از دانشگاه دولتی، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می شود اقدام کرد ؟ و زمان شروع apply برای wintersemester چه وقت است؟

 6. بنیامین گفت:

  سلام. من ۳۳ سالمه و مشغول تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه دولتی (روزانه) هستم. قصدم این بود که با مدرک کارشناسی و با معدل بالا برای ارشد اقدام کنم. اما الان شرایطم برای ادامه زندگی تو ایران خیلی غیرقابل تحمل شده. کنجکاو شدم بدونم که اگه من درخواست مدرک کاردانی بدم (بعد از انصراف)، میتونم با مدرک کاردانی (با معدل بالای ۱۸) تو این سن برای کشوری در اروپا پذیرش بگیرم؟. مشکل زبان و یادگیری زبان جدید هم ندارم. پیشاپیش از زاهنماییتون ممنونم

  1. خانم حبیب زاده گفت:

   سلام
   با توجه به سنتون مدرک زبان سطح بالا و مقاله خیلی میتونه شانستون رو بالا ببره.

 7. تركى نژاد گفت:

  سلام داروساز فارغ التحصیل سال ٩۶ هستم براى ادامه تحصیل در رشته تخصص میتوانم در کدام کشور با هزینه کمترى اقدام
  کنم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای گرفتن تخصص دررشته موردنظرتون میتونید کشورهایی مثل کانادا
   انگلیس وامریکا اقدام کنید.برای گرفتن اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.
   تماس با ما

 8. قاطمه گفت:

  سلام و
  من اتریش زندگی میکنم ولی هنوز به عنوان پناهجو هستم و به احتمال زیاد از طریق وکیلمون اجازه اقامت بگیریم .
  من بیست و هشت سالمه و مدرک پیشدانشگاحی ایران رو دارم و
  الان میخوام اینجا ادامه تحصیل بدم یک موقعیت شغلی بهتر.مدرک ب اینس المانی دارم ! لطقا راهنمایی کنید
  ممنون

  1. قاطمه گفت:

   لازم به ذکر هست که مدرک پیش دانشگاهی تجربی دارم ولی وقتی پیگیری کردم گفتن . مدرک پیشدانشگاهی رو از ایران قبول ندارن و دوباره باید یکسال بخونم تا متورا بگیرم .

 9. lawyer گفت:

  salam
  soali dashtam
  man madrake hoghoogh az daneshgahe azad gereftam vali ba moadele 17.aya emkane edameye tahsil dar otrish hast?

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای پذیرش مدرک دانشگاه سراسری در اولویته

   1. سانیا گفت:

    سلام مدرک دانشگاه پیام نور چی؟ قبول دارن؟

    1. مشاور گفت:

     سلام
     مدرک دانشگاه پیام نورمورد قبولشونه البته تحصیل در اتریش بطور کامل رایگان نیست
     ولی هزینه های تحصیل به نسبت سایر کشورها پایینه

 10. Mohammad گفت:

  سلام. شرایطمو در زیر مینویسم لطفا راهنمایی کنید منو.
  دیپلم کاردانش با معدل ۱۴ سال ۹۱
  پیش دانشگاهی ریاضی با معدل ۱۰
  بعدش رفتم دانشگاه ازاد ودو سه سالی خوندم و چون علاقه نداشتم رها کردم و در کنکور ۹۶ شرکت کردم.
  تو کنکور رشته حقوق دانشگاه سراسری واسه نیم سال دوم قبول شدم.
  از تابستون هم المانی میخونم و فعلا a2 رو تموم کردم.
  با این شرایط میتونم واسه تحصیل در رشته حقوق مقطع کارشناسی در اتریش اقدام کنم؟
  در ضمن ۲۴ ساله هستم.
  در مورد هزینه هم میشه توضیح بدین من تا سالی ۵۰ میلیون میتوتم هزینه کنم.
  و اینکه جز زبان المانی انگلیسی هم باید بلد باشیم؟
  واسه گرفتن مدرک b2 میتونم اونجا با استاد ایرانی کلاس بگیرم یا باید حتما جایی که خودشون میگن بریم کلاس؟

  1. Mohammad گفت:

   در ضمن از سربازی هم معافم

 11. مهزیار گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد اسلامی هستم در مقطع لیسانس و خواهان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور اتریش هستم آیا مدرک آزاد پذیرش میشود و در این مقطع حتما باید مدرک زبان آلمانی داشت؟ معدل ۱۵ هستم با سپاس

  1. مشاور گفت:

   سلام
   مدرک ازاد مورد پذیرش قرار نمیگیرد.
   معدل مهمه واینکه مدرک زبان انگلیسی هم داشته باشید کافیه.

 12. محمد گفت:

  با سلام،من تخصص پزشکی در ایران دارم ولی اجازه امتحان مجدد در ایران جهت گرفتن تخصص دیگه رو ندارم،خواستم بپرسم اگه خارج از کشور تخصص دوم بگیرم داخل کشور تاییدش میکنن؟واینکه شرایط پذریش واسه من چجوری میشه؟۳۰ ساله هستم

 13. میثم اکبری گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مشاور عزیز

  من نظرات قبلی رو خواندنم و هنوز متوجه نشده ام برای بورسیه ( نه پذیرش ) در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین چه باید کرد و چه مدارکی فرستاد
  برای بورسیه در مقطع کارشناسی

 14. بيتا هستم گفت:

  سلام و وقت بخیر،من دانشجوی ترم ٧داتشگاه ازاد رشته ی روانشناسی هستم و میخوام برای تحصیل و زندگی به اتریش مهاجرت کنم دقیقا باید از کجا شروع منم و چکار کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   ۱٫ اتمام مقطع فعلیتون
   ۲٫ اخذ مدرک تسلط به زبان آلمانی تا سطح B2

   موفق باشید

 15. پیمان گفت:

  با سلام
  دو سوال از حضورتان داشتم اولی این که بنده لیسانس ict دارم با معدل ۱۸/۸۶ می تونم برای فوق it بخونم؟
  سوال بعدیم اینه که ایا برای رشته it نمره ایلتس ۶/۵ کفایت می کنه ؟

 16. کیا گفت:

  وقت بخیر،
  رشته ی من مهندسی مکانیکه و قصد داشتم که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای اتریش اقدام کنم. بعد از خواندم متن بالا یکم گیج شدم؛ مدرک زبان آلمانی برای این رشته لازمه و اگر لازمه،‌ چه مدرکی؟ یک بخش از متن نوشته شده بود B2 و یک بخش دیگه تایپ شده بود A2…
  با تشکر فراوان

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر

   برای مقطع ارشد اکثر دانشگاهها به زبان آلمانی مدرک B2 از متقاضی میخوان.

   موفق باشید

 17. بیتا موفق گفت:

  با سلام و وقت بخیر

  لطفا با توجه به شرایط من دقیقا به من مشاوره دهید که میتوانم برای کارشناسی بورسیه دانشگاه موسیقی اتریش بشوم یا خیر

  من مدرک A2 زبان آلمانی دارم اما تا مدتی دیگر میتوانم مدرک B1 را بگیرم
  دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی با معدل ۱۹/۹۸ دارم
  آیلتس با نمره ۷
  کنکور سراسری شرکت نکرده ام و واحدی از دانشگاه را نخوانده ام
  مهارت نسبی در سطح تئوری موسیقی ولی میتوانم با تمرین بیشتر در آزمون موسیقی دانشگاه قبول شوم
  آیا من با این شرایط میتوانم بورسیه دانشگاه اتریش را در مقطع کارشناسی اخذ کنم ؟؟
  و اینکه بعد از اینکه مدارکم را ارسال کردم در صورت قبولی در اخذ بورسیه چه مدت بعد از ارسال مدارکم میتوانم وارد دانشگاه شوم ؟؟
  متشکر از کمک شایان شما

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   با شرایطی که دارید میتونید در آزمون ورودی دانشگاه موسیقی شرکت کنید و در صورت قبولی پذیرش بگیرید اما بورسیه خیر .
   باید بتونید هزینه های زندگیتون رو متقبل بشید تا ویزا بگیرید.
   موفق باشید

   1. سانیا گفت:

    چقدر بورسیه میدن میشه بگین؟

 18. کوثر صمد بین گفت:

  متشکر از پاسخ قبلیتان

  از زمان فرستادن مدارک در سپتامبر و بررسی آن و برنده شدن در بورسیه تحصیلی و ورود به کشور اتریش چند یال یا چند ماه طول میکشد ؟؟

 19. کوثر صمد بین گفت:

  سلام وقت بخیر
  با تشکر از پاسخ گویی شما

  من مقاله بالا را مطالعه کردم
  سوال من این است که برای مقاطع کمتر از دکترا بورسیه تحصیلی تعلق نمیگیرد ؟
  برای مثال برای افرادی که آخرین مدرک تحصیلیشان پیش دانشگاهی هست بورسیه تحصیلی تعلق نمیگیرد ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   بورسیه عموما برای مقاطع دکترا در نظر گرفته می شود.

   موفق باشید

 20. زیبا صالحی گفت:

  با سلام و ممنون از پاسخ هایتان
  من دیپلم ریاضی با معدل ۱۹/۸۷ هستم و مدرک آیلتس ۷ دارم به زبان آلمانی تا حدودی مسلط هستم ولی مدرک ندارم دوره پیش دانشگاهی را هم گذرانده ام ولی کنکور شرکت نکرده ام
  مایل هستم که بورسیه دانشگاه های اتریش را بگیرم آیا من واجد شرایط هستم ؟؟؟
  و اینکه آیا میتوانم در دانشگاه رشته ام را تغییر دهم ؟
  با تشکر فراوان

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   با شرایطتون میتونید پذیرش بگیرید. ولی باید شهریه بدید.
   موفق باشید

 21. فردین شهریاری گفت:

  با سلام و احترام ،
  برای آغاز تحصیل در رشته موسیقی بین الملل چه پیش نیازهایی مورد نیاز میباشد ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   مدرک زبان آلمانی در سطح B1
   شرکت در آزمون ورودی دانشگاه

 22. سحر گفت:

  سلامً من دیپلم معماری دارم بعد واسه فوق دیپلم واسه تربیت بدنی اقدام کردم الان میتونم واسه ادامه تحصیل بیام اونجا شرایط منو قبول میکنن !؟! میتونم اونجا تغییر رشته بدم !؟

 23. نگین گفت:

  سلام من از هنرستان رشته ی معماری خوندم و دانشگاه سراسری هم قبول شدم و در حال تحصیل ترم دو کاردانی هستم
  و همون‌طور ک می‌دونین توی هنرستان ما پیش دانشگاهی نداشتیم
  با این شرایط می‌تونم مدرک اشتغال به تحصیل رو بگیرم و اقدام کنم؟
  یا اینکه می‌تونم مدرک کاردانی رو بگیرم و بعد اقدام کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر الان نمیتونید.
   حداقل باید مدرک فوق دیپلم تون رو بگیرید تا معادل پیش دانشگاهی ارزشیابی بشه.

   موفق باشید

 24. koosha گفت:

  ba salam
  kasi ke dar FHS dars mikhone daneshjo be hesab miad ya kheir.
  ba tashakor

 25. فا گفت:

  سلام
  ۱٫ لطفا مقایسه ایی میان کشورهای نروژ، آلمان، اتریش و بلژیک انجام دهید؛ از نظر شانس بیشتر برای پذیرش دانشگاهی در یک دانشگاه ممتاز و یا خوب و دادن ویزا.
  ۲٫ گاهی گفته می شود که برای ادامه تحصیل ارشد باید در کنکور سراسری همان رشته قبول شده و یک ترم گذرانده باشی؛ درست است؟
  خواهان ادامه نحصیل برای ارشد رشته ی کشاورزی پایدار یا بیوتکنولوژی و یا مبارزه ی بیولوژیک.
  کارشناسی : گیاهپزشکی
  سراسری روزانه
  معدل : متاسفانه ۱۳٫۹۵
  ( البته اگر درباره ی هزینه ی فقط تحصیل در رشته و مقطعی هم که گفته شد مقایسه انجام دهید ، ممنون می شوم).
  با سپاس

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   ۱٫ در مطالب آینده سعی میکنیم مثل جدول مقایسه پزشکی، برای رشته های دیگه هم این کار و انجام بدیم.
   ۲٫ اما در مورد مدرک قبولی ارشد، فقط کشور اتریش به این مدرک نیاز داره و بقیه خیر.
   ۳٫برای شما از نظر معدل یه مقدار پایین تر از متوسط مورد قبول دانشگاهها است، اما با داشتن مدرک زبان ایلتس و رزومه خوب میتونید امیدوار باشید .
   ۴٫ میانگین هزینه تحصیل و زندگی در کشورهایی که گفتید بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون در سال است .
   موفق باشید

   موفق باشید

 26. امیر گفت:

  باسلام میخواستم بدونم من رشته ریاصی تحصیل کردم ومعدل دیپلم کل۱۸/۴۰ونهایی۱۵/۳۰وپیش۱۵/۳۰دارم
  میخواستم بدونم امکان تحصیل پزشکی دراتریش وجودداره

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   داشتم مدرک زبان آلمانی و قبولی در کنکور سراسری ایران از پیش شرط های ورود به رشته پزشکی در اتریش است.

   موفق باشید

   1. مهدي گفت:

    خسته تباشید
    منظور از قبولی در ازمون سراسری قبولی در دانشگاه های دولتی است یا دانشگاه ازاد را هم حساب میکنند…؟

    1. مشاور گفت:

     سلام
     فقط دانشگاههای سراسری روزانه است و نه آزاد

 27. طاهره گفت:

  سلام.میخاستم شرایط و مدارک مورد نیاز برای دوره های اموزش زبان آلمانی در اتریش رو بدونم.ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما به تنهایی تنها برای دوره زبان امکان گرفتن ویزا ندارید. حتما باید از یک دانشگاه پذیرش داشته باشید که بتونید برای دوره زبان اون دانشگاه و برای ورود به مقطع درخواستی تون از دوره زبان استفاده کنید.

   موفق باشید

 28. شبنم گفت:

  سلام یعنی نیاز به قبولی موسیقی در کنکور سراسری
  نیست ؟؟

 29. شبنم گفت:

  سلام برای تحصیل موسیقی مقطع کارشناسی شرایط به چه صورت میباشد دانشگاه های مطرح کدوم ها هستند؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   شرایط : داشتن مدرک B1 زبان آلمانی و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه
   دانشگاهای موسیقی و هنرهای نمایشی وین
   موفق باشید

 30. طاهره گفت:

  سلام
  من کارشنلسی مرمت بنا دانشگاه غیرانتفاعی بودم و فوق لیسانس رشته جغرافیا و برنامه ریزی توریسم.مبخاستم ببینم مبتونم برای دکتری جهانگردی اتریش اقدام کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اخذ پذیرش دکترا در دانشگاههای دولتی اتریش دارا بودن ۲ شرط زیر بسیار ضروری است .
   ۱٫ دارا بودن مدرک کارشناسی و ارشد دانشگاه سراسری/پیام نور
   ۲٫ دارا بودن مدارک مرتبط در مقاطع کارشناسی و ارشد
   در این حالت میتونید برای دکترا امیدوار باشید که پذیرش بگیرید.

   موفق باشید

 31. مهدی کشفی گفت:

  سلام. جهت تحصیل در آلمان یا اتریش سوال داشتم. خواستم بدونم با شرایطم میتونم پذیرش بگیرم؟

  کشفی هستم
  ۰۹۱۹۵۰۵۶۱۸۱

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تماس با مجموعه به قسمت تماس با ما مراجعه کنید
   و یا شرایطتون رو بفرمایید تا راهنماییتون کنیم.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *