تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریشارسال در تلگرام

تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش برای متقاضیان بین المللی به نسبت متفاوت است به نحوی که باید مدرک آخرین مقطع تحصیلی دانشجو با مدرک تحصیلی معادل آن دراتریش برابر بوده و همچنین برای ادامه تحصیل در مقطع مشابه در کشور مقصد مناسب باشد. همچنین شما باید تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی بسته به زبان تدریس دوره تحصیلی مورد نظر را داشته باشید که میزان تسلط و نوع مدرک زبان مورد نیاز توسط دانشگاه مربوطه تعیین می شود.

مزایای تحصیل در اتریش

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و دنیا
 • هزینه تحصیل بسیار کم در حد رایگان (300 تا 700 یورو سالی)
 • اجازه کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی
 • تمدید اقامت پس از پایان تحصیل به منظور پیدا کردن شغل در اتریش
 • امکان دریافت اقامت دائم پس از 3 سال کار کردن در اتریش
 • امکان دریافت ویزای همراه
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ویزای دانشجویی اتریش

دانشگاه های برتر اتریشتحصیل در اتریش

از جمله دانشگاه های برتر اتریش که دارای رتبه جهانی هستند می توانیم به :

 • دانشگاه وین University of Vienna با رتبه جهانی 156
 • دانشگاه تکنولوژی وین Vienna University of Technology با رتبه جهانی 246
 • دانشگاه اینزبروک Universität Innsbruck با رتبه جهانی 288 و حضور در 30 دانشگاه برتر دنیا از لحاظ تعداد دانشجویان بین المللی
 • و دانشگاه Karl-Franzens-Universität Graz که با نام دانشگاه گراتز نیز شناخته می شود و دارای رتبه جهانی 411 است اشاره کنیم.

در اتریش بیشتر رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود و رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی عمدتا در مقطع دکترا و در بعضی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شوند. همکاران ما شما را در اخذ پذیرش از دانشگاه دلخواه و رشته های به زبان انگلیسی یاری خواهند کرد.

مقاطع تحصیلی مختلف در اتریش

مقطع طول دوره (سال) زبان تدریس پیش نیاز
کارشناسی 4-3 آلمانی پیش دانشگاهی+ قبولی در دانشگاه سراسری یا مدرک کاردانی
کارشناسی ارشد 2-1 آلمانی کارشناسی + B2 آلمانی
دکترا 3 انگلیسی – آلمانی کارشناسی ارشد + B2 آلمانی/ IELTS 6

نکته: برای متقاضیان ایرانی قبولی در کنکور سراسری یا فارغ التحصیلی از دانشگاه سراسری یا پیام نور لازمه ادامه تحصیل در اتریش است.

آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاههای اتریش:

دانشگاههای اتریش در طول سال 2 ترم تحصیلی دارند که تا تاریخ های :

 • برای ترم تابستانی تا 1 فوريه (11 بهمن ماه )
 • و برای ترم زمستانی تا 1 سپتامبر (10 شهریور ماه ) مدارک تحصيلی دانشجويان خارجی را می پذيرند .

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در اتریش در مقاصع مختلف همچون کارشناسی و یا کارشناسی ارشد باید به این نکته توجه داشته باشند که اخذ پذیرش بین 6 الی 8 هفته بطول می انجامد. بعد از اخذ پذیرش برای دریافت ویزا باید زمان بین 3 -4 ماه را در نظر داشته باشید.

متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی:

 برای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی و مدرک اشتغال به تحصیل می باشد یعنی شما باید در آزمون کنکور سراسری قبولی در رشته مورد نظر برای تحصیل در اتریش را داشته باشید و یا در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی در همان رشته در دانشگاه های ایران باشید. دوره کارشناسی در اتریش 3 ساله می باشد و امکان اقامت پس از اتمام تحصیلات وجود دارد. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد:

برای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد شما نیز به ارائه مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل دارید. دانشجویان ایرانی باید در نظر داشته باشند در صورتیکه مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه سراسری و با نمرات مناسب دریافت کرده باشند می توانند با صلاحدید دانشگاه مقصد به صورت پیوسته در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوند و در صورتیکه مدرک کارشناسی آنها از دانشگاه آزاد صادر شده است امکان تحصیل پیوسته وجود ندارد بلکه متقاضی باید ریز نمرات خود را برای دانشگاه ارسال نمایند و دانشگاه مقصد پس از ارزیابی و تطابق نمرات و واحدهای درسی به دانشجو اعلام میکند که چند واحد دیگر در مقطع کارشناسی  باید در اتریش سپری کند تا به سطح لازم برای شروع مقطع کارشناسی ارشد برسد.

این دوره در اتریش 2 ساله می باشد و امکان کار در زمان تحصیل و همچنین اقامت پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در اتریش:

دوره دکترا در اتریش 3 تا 5 ساله می باشد و زبان تدریس در این دوره انگلیسی است و دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 ارائه دهند. تحصیل ارزان در اتریش در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد و در صورت دارا بودن سوابق تحصیلی درخشان امکان اخذ بورسیه و دریافت حقوق نیز وجود دارد. همچنین در زمان تحصیل اجازه کار 20 ساعت در هفته برای دانشجویان لحاظ شده است. در نظر داشته باشید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مورد نظر گرفته باشید. همچنین متقاضیان ایرانی پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد و شرکت در آزمون دکترا و اخذ قبولی می توانند تاییدیه قبولی خود را برای اخذ پذیرش به دانشگاه مربوطه ارسال نمایند. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

تحصیل ارزان در اتریش برای دانشجویان بین المللی

برای دانشجویان اتریشی یا با تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه تحصیل در اتریش به صورت رایگان می باشد. هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی توسط دانشگاه ها تعیین می شود که این شهریه تحصیلی در حدود 400 تا 700 یورو، بسته به رشته و مقطع تحصیلی می باشد. همچنین 22 دلار حق عضویت در اتحادیه دانشجویی در هر ترمم برای همه دانشجویان الزامی می باشد. برای  دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی مختلف در مقطع دکترا در نظر گرفته شده است که همکاران ما در صورت واجد شرایط بودن متقاضیان،  برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز شما را یاری خواهند کرد.

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

دانشجویان بین المللی در اتریش اجازه کار نیمه وقت خواهند داشت و می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه مربوطه درخواست کار خود را ثبت نمایند. درآمد حاصله از شغل های نیمه وقت می تواند تا قسمتی از هزینه تحصیل در اتریش را پوشش دهد. البته شرایط کار (ساعت کاری و حقوق) برای دانشجویان بین المللی بنا بر مقطع تحصیلی آنها تعیین می شود به این ترتیب که برای دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته با 280 یورو در ماه و دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته با 560 یورو در ماه می باشد.

هزینه زندگی در اتریش بسته به سبک زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد ولی به صورت کلی برای هزینه های زندگی در اتریش 200 یورو برای خورد و خوراک، 50 یورو رفت و آمد، 30 یورو برای بیمه دانشجویی، 100 یورو برای هزینه های متفرقه و 200 تا 400 یورو برای اسکان باید در نظر گرفت. البته برای دانشجویان بین المللی پانسیون های دانشجویی وجود دارند که اتاق با مبلغ اجاره مناسب با هر بودجه را ارائه می دهند. در مجموع برای هزینه زندگی در اتریش برای دانشجویان 700 تا 800 یورو در ماه خواهد بود و این مبلغ به ازای هر نفر اضافه ( همراه دانشجو مانند همسر یا فرزندان) تا 300 یورو قابل افزایش خواهد بود.

سوالات متداول درباره تحصیل در اتریش

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش چیست؟

 • گواهی قبولی یا اشتغال به تحصیل در دانشگاه سراسری
 • برای مقطع کارشناسی: مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • برای مقطع کارشناسی ارشد: مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • رزومه تحصیلی CV
 • پاسپورت
 •  شناسنامه
 •  عکس
 • مدارک زبان

برای تحصیل در اتریش ترجمه مدارک ثبت نام باید به تایید چه مراکزی برسد؟

ترجمه آلمانی یا انگلیسی مدارک باید ابتدا به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد سپس به سفارت اتریش برای تایید ارائه داده شوند. در نظر داشته باشید برای تایید مدارک در سفارت باید هزینه مربوطه پرداخت شود.

آیا برای درخواست اخذ پذیرش باید هزینه ای پرداخت کرد؟

خیر، دانشگاه های اتریش برای اخذ پذیرش هزینه ای ندارند و تنها هزینه مربوط به ترجمه و پست مدارک می باشد.

آخرین مهلت ارسال مدارک برای تحصیل در اتریش چه زمانی می باشد؟

 • برای ترم تابستان : اول فوریه
 • برای ترم زمستان: اول سپتامبر

آیا برای پذیرش در دانشگاه های اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی می باشد؟

زبان تدریس تا مقطع کارشناسی ارشد آلمانی می باشد و برای ورود به دانشگاه های اتریش نیاز به شرکت در آزمون EDP می باشد (در ایران برگزار نمی شود) به منظور اخذ پذیرش رسمی باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید در غیر این صورت پذیرش غیر رسمی خواهید گرفت که به شما 2 سال فرصت می دهد که در دوره زبان شرکت کنید و سپس در آزمون شرکت کنید (تا 3 بار مجاز به شرکت در آزمون هستید و پس از آن پذیرش شما لغو می شود). همچنین اگر در ایران دوره زبان آلمانی را سپری کرده باشید فقط در آزمون EDP شرکت میکنید و مدرک آن را به دانشگاه ارائه می دهید. در انتها ممکن است در بعضی از دانشگاه ها پس از مصاحبه شفاهی دانشجو دیگر نیازی به شرکت در آزمون نباشد و به منزله قبولی در آزمون تلقی شود.

آیا برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در اتریش خوابگاه وجود دارد؟

معمولا در اکثر شهرهای اتریش، خوابگاه های دانشجویی با امکانات مناسب وجود دارد و میانگین اجاره ماهیانه آنها 200 تا 300 یورو می باشد.

آیا ویزای دانشجویی اتریش دارای اجازه کار نیز می باشد؟

بله امکان کار نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

آیا برای دانشجویان متاهل امکان اخذ ویزا برای همسر وجود دارد؟

بله، شما می توانید پس از اخذ پذیرش و ویزا برای همسرتان نیز درخواست الحاق به همسر یا دیدار همسر دهید. در این صورت همسر شما نیز اجازه تحصیل خواهد داشت.

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 پاسخ
 1. اشرف
  اشرف says:

  سلام خسته نباشید من دخترم بوداپست یکسال دانشگاه رفته الان ارشد میخواد بخون کل خرج زندگی در اتریش چقدر میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • اشرف
   اشرف says:

   سلام خسته نباشید من دخترم بوداپست یکسال دانشگاه رفته الان ارشد میخواد بخون کل خرج زندگی در اتریش چقدر میشه ممنون میشم راهنمایی کنیدزبان انگلسی خوب مجاری کمی بلد میخواستم ببینم با این وضع یور میتون مستر بخون

   پاسخ دادن
 2. ژینا
  ژینا says:

  سلام بندە کاردانی علوم ازمایشگاهی دورە شبانە بامعدل 15.9 هستم و دارای 2 سال سابقە کار در آزمایشگاه می باشم مدرک زبان ندارم ایا امکان پذیرش هست??

  پاسخ دادن
 3. حمید
  حمید says:

  سلام من دیپلم الکترونیک ؛کاردانی کنترل کیفیت صنعتی در صنعت سیمان و کارشناسی در رشته مهندسی تکنولوژي خودرو از دانشگاه علمی و کاربردی دارم.البته 8گواهينامه ثبت اختراع دارم.31سال سنمه و.مجرد هستم آیا امکان رفتن به اتریش و تحصیل در دانشگاه فنی وین در رشته مهندسی مکانیک گرایش مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد دارم?

  پاسخ دادن
 4. محمد
  محمد says:

  سلام من کارشناسی روزانه مهندسی برق رو دارم میخونم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در اتریش در مقطع ارشد به چه معدلی در دوران کارشناسی نیاز هست؟
  و بازار کار در این رشته در اتریش چگونه هست؟
  در ضمن چقدر باید هزینه کرد برای تحصیل؟

  پاسخ دادن
 5. محمد حسن گنجی
  محمد حسن گنجی says:

  سلام وقت بخیر، محمد هستم 30 ساله دارای مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد و فوق دیپلم از دانشگاه دولتی، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می شود اقدام کرد ؟ و زمان شروع apply برای wintersemester چه وقت است؟

  پاسخ دادن
 6. بنیامین
  بنیامین says:

  سلام. من ۳۳ سالمه و مشغول تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه دولتی (روزانه) هستم. قصدم این بود که با مدرک کارشناسی و با معدل بالا برای ارشد اقدام کنم. اما الان شرایطم برای ادامه زندگی تو ایران خیلی غیرقابل تحمل شده. کنجکاو شدم بدونم که اگه من درخواست مدرک کاردانی بدم (بعد از انصراف)، میتونم با مدرک کاردانی (با معدل بالای ۱۸) تو این سن برای کشوری در اروپا پذیرش بگیرم؟. مشکل زبان و یادگیری زبان جدید هم ندارم. پیشاپیش از زاهنماییتون ممنونم

  پاسخ دادن
 7. تركى نژاد
  تركى نژاد says:

  سلام داروساز فارغ التحصيل سال ٩٦ هستم براى ادامه تحصيل در رشته تخصص ميتوانم در كدام كشور با هزينه كمترى اقدام
  كنم

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   برای گرفتن تخصص دررشته موردنظرتون میتونید کشورهایی مثل کانادا
   انگلیس وامریکا اقدام کنید.برای گرفتن اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.
   تماس با ما

   پاسخ دادن
 8. قاطمه
  قاطمه says:

  سلام و
  من اتریش زندگی میکنم ولی هنوز به عنوان پناهجو هستم و به احتمال زیاد از طریق وکیلمون اجازه اقامت بگیریم .
  من بیست و هشت سالمه و مدرک پیشدانشگاحی ایران رو دارم و
  الان میخوام اینجا ادامه تحصیل بدم یک موقعیت شغلی بهتر.مدرک ب اینس المانی دارم ! لطقا راهنمایی کنید
  ممنون

  پاسخ دادن
  • قاطمه
   قاطمه says:

   لازم به ذکر هست که مدرک پیش دانشگاهی تجربی دارم ولی وقتی پیگیری کردم گفتن . مدرک پیشدانشگاهی رو از ایران قبول ندارن و دوباره باید یکسال بخونم تا متورا بگیرم .

   پاسخ دادن
 9. Mohammad
  Mohammad says:

  سلام. شرایطمو در زیر مینویسم لطفا راهنمایی کنید منو.
  دیپلم کاردانش با معدل 14 سال 91
  پیش دانشگاهی ریاضی با معدل 10
  بعدش رفتم دانشگاه ازاد ودو سه سالی خوندم و چون علاقه نداشتم رها کردم و در کنکور 96 شرکت کردم.
  تو کنکور رشته حقوق دانشگاه سراسری واسه نیم سال دوم قبول شدم.
  از تابستون هم المانی میخونم و فعلا a2 رو تموم کردم.
  با این شرایط میتونم واسه تحصیل در رشته حقوق مقطع کارشناسی در اتریش اقدام کنم؟
  در ضمن ۲۴ ساله هستم.
  در مورد هزینه هم میشه توضیح بدین من تا سالی ۵۰ میلیون میتوتم هزینه کنم.
  و اینکه جز زبان المانی انگلیسی هم باید بلد باشیم؟
  واسه گرفتن مدرک b2 میتونم اونجا با استاد ایرانی کلاس بگیرم یا باید حتما جایی که خودشون میگن بریم کلاس؟

  پاسخ دادن
 10. مهزیار
  مهزیار says:

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد اسلامی هستم در مقطع لیسانس و خواهان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور اتریش هستم آیا مدرک آزاد پذیرش میشود و در این مقطع حتما باید مدرک زبان آلمانی داشت؟ معدل 15 هستم با سپاس

  پاسخ دادن
 11. محمد
  محمد says:

  با سلام،من تخصص پزشکی در ایران دارم ولی اجازه امتحان مجدد در ایران جهت گرفتن تخصص دیگه رو ندارم،خواستم بپرسم اگه خارج از کشور تخصص دوم بگیرم داخل کشور تاییدش میکنن؟واینکه شرایط پذریش واسه من چجوری میشه؟۳۰ ساله هستم

  پاسخ دادن
 12. میثم اکبری
  میثم اکبری says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مشاور عزیز

  من نظرات قبلی رو خواندنم و هنوز متوجه نشده ام برای بورسیه ( نه پذیرش ) در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین چه باید کرد و چه مدارکی فرستاد
  برای بورسیه در مقطع کارشناسی

  پاسخ دادن
 13. بيتا هستم
  بيتا هستم says:

  سلام و وقت بخير،من دانشجوي ترم ٧داتشگاه ازاد رشته ي روانشناسي هستم و ميخوام براي تحصيل و زندگي به اتريش مهاجرت كنم دقيقا بايد از كجا شروع منم و چكار كنم؟

  پاسخ دادن
 14. پیمان
  پیمان says:

  با سلام
  دو سوال از حضورتان داشتم اولی این که بنده لیسانس ict دارم با معدل 18/86 می تونم برای فوق it بخونم؟
  سوال بعدیم اینه که ایا برای رشته it نمره ایلتس 6/5 کفایت می کنه ؟

  پاسخ دادن
 15. کیا
  کیا says:

  وقت بخیر،
  رشته ی من مهندسی مکانیکه و قصد داشتم که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای اتریش اقدام کنم. بعد از خواندم متن بالا یکم گیج شدم؛ مدرک زبان آلمانی برای این رشته لازمه و اگر لازمه،‌ چه مدرکی؟ یک بخش از متن نوشته شده بود B2 و یک بخش دیگه تایپ شده بود A2…
  با تشکر فراوان

  پاسخ دادن
 16. بیتا موفق
  بیتا موفق says:

  با سلام و وقت بخیر

  لطفا با توجه به شرایط من دقیقا به من مشاوره دهید که میتوانم برای کارشناسی بورسیه دانشگاه موسیقی اتریش بشوم یا خیر

  من مدرک A2 زبان آلمانی دارم اما تا مدتی دیگر میتوانم مدرک B1 را بگیرم
  دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی با معدل 19/98 دارم
  آیلتس با نمره 7
  کنکور سراسری شرکت نکرده ام و واحدی از دانشگاه را نخوانده ام
  مهارت نسبی در سطح تئوری موسیقی ولی میتوانم با تمرین بیشتر در آزمون موسیقی دانشگاه قبول شوم
  آیا من با این شرایط میتوانم بورسیه دانشگاه اتریش را در مقطع کارشناسی اخذ کنم ؟؟
  و اینکه بعد از اینکه مدارکم را ارسال کردم در صورت قبولی در اخذ بورسیه چه مدت بعد از ارسال مدارکم میتوانم وارد دانشگاه شوم ؟؟
  متشکر از کمک شایان شما

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   با شرایطی که دارید میتونید در آزمون ورودی دانشگاه موسیقی شرکت کنید و در صورت قبولی پذیرش بگیرید اما بورسیه خیر .
   باید بتونید هزینه های زندگیتون رو متقبل بشید تا ویزا بگیرید.
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 17. کوثر صمد بین
  کوثر صمد بین says:

  متشکر از پاسخ قبلیتان

  از زمان فرستادن مدارک در سپتامبر و بررسی آن و برنده شدن در بورسیه تحصیلی و ورود به کشور اتریش چند یال یا چند ماه طول میکشد ؟؟

  پاسخ دادن
 18. کوثر صمد بین
  کوثر صمد بین says:

  سلام وقت بخیر
  با تشکر از پاسخ گویی شما

  من مقاله بالا را مطالعه کردم
  سوال من این است که برای مقاطع کمتر از دکترا بورسیه تحصیلی تعلق نمیگیرد ؟
  برای مثال برای افرادی که آخرین مدرک تحصیلیشان پیش دانشگاهی هست بورسیه تحصیلی تعلق نمیگیرد ؟

  پاسخ دادن
 19. زیبا صالحی
  زیبا صالحی says:

  با سلام و ممنون از پاسخ هایتان
  من دیپلم ریاضی با معدل 19/87 هستم و مدرک آیلتس 7 دارم به زبان آلمانی تا حدودی مسلط هستم ولی مدرک ندارم دوره پیش دانشگاهی را هم گذرانده ام ولی کنکور شرکت نکرده ام
  مایل هستم که بورسیه دانشگاه های اتریش را بگیرم آیا من واجد شرایط هستم ؟؟؟
  و اینکه آیا میتوانم در دانشگاه رشته ام را تغییر دهم ؟
  با تشکر فراوان

  پاسخ دادن
 20. فردین شهریاری
  فردین شهریاری says:

  با سلام و احترام ،
  برای آغاز تحصیل در رشته موسیقی بین الملل چه پیش نیازهایی مورد نیاز میباشد ؟

  پاسخ دادن
 21. سحر
  سحر says:

  سلامً من ديپلم معماري دارم بعد واسه فوق ديپلم واسه تربيت بدني اقدام كردم الان ميتونم واسه ادامه تحصيل بيام اونجا شرايط منو قبول ميكنن !؟! ميتونم اونجا تغيير رشته بدم !؟

  پاسخ دادن
 22. نگین
  نگین says:

  سلام من از هنرستان رشته ی معماری خوندم و دانشگاه سراسری هم قبول شدم و در حال تحصیل ترم دو کاردانی هستم
  و همون‌طور ک می‌دونین توی هنرستان ما پیش دانشگاهی نداشتیم
  با این شرایط می‌تونم مدرک اشتغال به تحصیل رو بگیرم و اقدام کنم؟
  یا اینکه می‌تونم مدرک کاردانی رو بگیرم و بعد اقدام کنم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   خیر الان نمیتونید.
   حداقل باید مدرک فوق دیپلم تون رو بگیرید تا معادل پیش دانشگاهی ارزشیابی بشه.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 23. فا
  فا says:

  سلام
  1. لطفا مقایسه ایی میان کشورهای نروژ، آلمان، اتریش و بلژیک انجام دهید؛ از نظر شانس بیشتر برای پذیرش دانشگاهی در یک دانشگاه ممتاز و یا خوب و دادن ویزا.
  2. گاهی گفته می شود که برای ادامه تحصیل ارشد باید در کنکور سراسری همان رشته قبول شده و یک ترم گذرانده باشی؛ درست است؟
  خواهان ادامه نحصیل برای ارشد رشته ی کشاورزی پایدار یا بیوتکنولوژی و یا مبارزه ی بیولوژیک.
  کارشناسی : گیاهپزشکی
  سراسری روزانه
  معدل : متاسفانه 13.95
  ( البته اگر درباره ی هزینه ی فقط تحصیل در رشته و مقطعی هم که گفته شد مقایسه انجام دهید ، ممنون می شوم).
  با سپاس

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   1. در مطالب آینده سعی میکنیم مثل جدول مقایسه پزشکی، برای رشته های دیگه هم این کار و انجام بدیم.
   2. اما در مورد مدرک قبولی ارشد، فقط کشور اتریش به این مدرک نیاز داره و بقیه خیر.
   3.برای شما از نظر معدل یه مقدار پایین تر از متوسط مورد قبول دانشگاهها است، اما با داشتن مدرک زبان ایلتس و رزومه خوب میتونید امیدوار باشید .
   4. میانگین هزینه تحصیل و زندگی در کشورهایی که گفتید بین 40 تا 45 میلیون در سال است .
   موفق باشید

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 24. امیر
  امیر says:

  باسلام میخواستم بدونم من رشته ریاصی تحصیل کردم ومعدل دیپلم کل۱۸/۴۰ونهایی۱۵/۳۰وپیش۱۵/۳۰دارم
  میخواستم بدونم امکان تحصیل پزشکی دراتریش وجودداره

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   شما به تنهایی تنها برای دوره زبان امکان گرفتن ویزا ندارید. حتما باید از یک دانشگاه پذیرش داشته باشید که بتونید برای دوره زبان اون دانشگاه و برای ورود به مقطع درخواستی تون از دوره زبان استفاده کنید.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   شرایط : داشتن مدرک B1 زبان آلمانی و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه
   دانشگاهای موسیقی و هنرهای نمایشی وین
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 25. طاهره
  طاهره says:

  سلام
  من کارشنلسی مرمت بنا دانشگاه غیرانتفاعی بودم و فوق لیسانس رشته جغرافیا و برنامه ریزی توریسم.مبخاستم ببینم مبتونم برای دکتری جهانگردی اتریش اقدام کنم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   برای اخذ پذیرش دکترا در دانشگاههای دولتی اتریش دارا بودن 2 شرط زیر بسیار ضروری است .
   1. دارا بودن مدرک کارشناسی و ارشد دانشگاه سراسری/پیام نور
   2. دارا بودن مدارک مرتبط در مقاطع کارشناسی و ارشد
   در این حالت میتونید برای دکترا امیدوار باشید که پذیرش بگیرید.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 26. مهدی کشفی
  مهدی کشفی says:

  سلام. جهت تحصیل در آلمان یا اتریش سوال داشتم. خواستم بدونم با شرایطم میتونم پذیرش بگیرم؟

  کشفی هستم
  09195056181

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   برای تماس با مجموعه به قسمت تماس با ما مراجعه کنید
   و یا شرایطتون رو بفرمایید تا راهنماییتون کنیم.

   موفق باشید

   پاسخ دادن