تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستانارسال در تلگرام

تحصیل در انگلستان

برای اخذ پذیرش و تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی  برای کالج ها و دانشگاه ها، سیستم متمرکز پذیرش دانشگاهی – UCAS  وجود دارد. این سیستم تا حدودی مشابه سیستم انتخاب رشته برای قبولی دانشگاه در ایران است. به این صورت که شما میتوانید تمامی مدارک و پیشینه تحصیلی خود را در این سیستم ثبت کرده و سپس نسبت به علاقه تان دانشگاه ها را به صورت اولویت بندی شده انتخاب کنید. سیستم  UCAS – با توجه به ضوابط دانشگاها و کالج ها از یک سو  و کیفیت های دانشجویان از سوی دیگر آنها را به دانشگاه های مورد نظرشان متصل میکند. در صورتی که  شما برای تحصیل در انگلستان از دانشگاهی جواب مثبت دریافت کنید به شما اطلاع خواهند داد.

نکته : آنچه که گروه مشاوران امیدار در کنار انجام تمامی مراحل ثبت نام برای شما انجام میدهد، مشاوره و انتخاب صحیح رشته و اولویت بندی صحیح دانشگاه ها (هر داوطلب برای گزینش دانشگاه خود انتخاب های محدودی دارد) برای افزایش درصد قبولی و اخذ پذیرش شما است.

سیستم آموزش عالی در انگلستان  بسته به قانون ایالتی در هر بخش (منظور: انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) و با توجه به شباهت کلی ، تفاوت های نیز با یکدیگر دارند. مقطع کارشناسی در انگلستان مجموعاٌ 3 سال به طول می انجامد، اگر چه در اسکاتلند به مانند مقطع کارشناسی در ایران، 4 ساله است. برای تحصیل در انگلستان در بعضی از دانشگاه های انگلستان دوره های کارشناسی 2 ساله که بصورت فشرده طراحی شده اند نیز ارائه می شود. همچنین دوره هایی مشابه فوق دیپلم در ایران هستند که 1 و 2 ساله بعنوان دوره های مقدماتی یا Foundation توسط دانشگاه های انگلستان ارائه میشوند و بسیار مورد استقبال دانشجویان است.

دانشجویان برای آغاز مسیر تحصیل در انگلستان، میتوانند با انتخاب دوره  کارشناسی وارد دانشگاه شوند. در بعضی رشته ها دانشجو میتواند با انتخاب دوره 4 ساله پیوسته (3+1) منتهی به کارشناسی ارشد تحصیل کند. طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان 1 الی 2 سال تحصیلی و دکترا بیش از 3 سال نمیباشد. تمامی مقاطع در دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس میشوند. اگر چه در برخی مناطق همچون ولز به زبان ولزی  و اسکاتلند به زبان اسکاتلندی تدریس میشود .

پذیرش تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های انگلستان معمولا به دو دسته تقصیم میشود:

تحصیل در انگلستان

لندن – انگلستان

 • پذیرش مشروط یا Conditional Offer : این نوع پذیرش ، مشروط به ارائه مدارک مورد نیاز (مثلا: مدرک زبان انگلیسی با نمره مورد نظر دانشگاه یا پروپوزال و یا …) به دانشگاه برای قطعی شدن ثبت نام دانشجو می باشد.
 • پذیرش غیر مشروط یا Unconditional Offer : در این  نوع پذیرش شما قطعا تمام شرایط دریافت پذیرش را احراز نموده اید و در صورت  انجام امور مالی، صندلی خود در دانشگاه را رزرو کرده اید.

 برای مقاطع ابتدایی،  راهنمایی و متوسطه گروه مشاوران امیدار با مشاوره تخصصی برای  تطبیق رشته و برنامه های آتی ورود به دانشگاه فرزندان شما ،

از طریق موسسات مجاز همکار در ایران قادر به اخذ پذیرش از معتبرترین کالج های انگلستان است.

سیستم آموزش عالی انگلستان یکی از منعطف ترین و متنوع ترین سیستم های تحصیلی در جهان است. از این رو اطلاع از نحوه  صحیح انتخاب رشته و یا رشته های که شما می توانید در آن تحصیل کنید و در نهایت دانشگاه مقصد، از مهم ترین قسمت برنامه تحصیل در انگلستان شماست. چرا که با آگاهی بیشتر و اطلاعات بروز در مورد مسیر های مختلف تحصیلی که میتواند شما را با صرف هزینه کمتر و زمان سریعتر به هدف نهایی یتان برساند. آنچه که ما در گروه مشاوران امیدار به شما ارائه میدهیم، به غیر از انجام تمامی امور مشاوره تحصیلی، راهنمایی ویزا و … راهنمایی صحیح و ایجاد آگاهی بیشتر برای انتخاب بهتر شماست .

مقاطع تحصیلی مختلف در انگلستان

مقطع طول دوره (سال) زبان تدریس پیش نیاز
کارشناسی 3 انگلیسی پیش دانشگاهی  + مدرک زبان (IELTS 6(5.5
کارشناسی ارشد 1 انگلیسی کارشناسی + مدرک زبان (6)IELTS 6.5
دکترا 3 انگلیسی کارشناسی ارشد + مدرک زبان IELTS 7/6.5

تاریخ شروع کلاس ها

کلاس ها هر سال در ماه سپتامبر (شهریور ماه ) آغاز میشوند. در بعضی رشته ها ، دانشگاه ها اقدام به پذیرش دانشجو در ماه های ژانویه (دی ماه ) نیز میکنند. از آنجایی که سیستم دانشگاهی انگلستان بسیار منعطف است، در برخی موارد دانشگاه ها در مقاطعی چون کارشناسی ارشد نزدیک به شش تاریخ جذب دانشجو در طول سال دارند. برای کسب اطلاع از رشته ها و چگونگی ثبت نام میتوانید با مشاوران امیدار تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان:

 • ترجمه رسمی ریز نمرات بهمراه دانشنامه
 • انگیزه نامه تحصیلی -Statement Of Purpose
 • اصل مدرک زبان انگلیسی (IELTS )
 • رزومه (CV) سوابق کاری و تحصیلی متقاضی
 • پورتفولیو –Portfolio رشته های هنر، عکاسی و امثال این
 • هزینه فرم ثبت نام – Application fee  در برخی دانشگاه ها فقط

 

سوالات متداول درباره تحصیل در انگلستان

انواع ویزای انگستان چیست؟

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کار
 • ویزای اقامت

دسته بندی دانشگاه های انگلستان به چه صورت می باشد؟

 • گروه راسل (Russel Group ): مجموعه ای از 20 دانشگاه برتر بریتانیا با بیشترین بودجه پژهشی در بریتانیا
 • گروه ممتاز: سایر دانشگاه های انگلستان که عضو گروه راسل نیستند.

آیا برای ورود به دانشگاه های انگلستان به نمره آیلتس نیاز است؟

بله برای ورود به دانشگاه در انگلستان حداقل نمره 6 در آیلتس مورد نیاز است و متناسب با رشته و نوع دانشگاه ممکن است نمره های بالاتر نیز نیاز باشد. در صورت عدم دارا بودن نمره 6 می توانید با نمره 5 وارد انگلستان شوید و دوره آیلتس را در انگلستان سپری کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی چیست؟

 • فرم Appendix 8
 • فرم VAF9
 • پاسپورت و پاسپورت های قدیمی در صورت وجود
 • دو قطعه عکس 3×4
 • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه انگلیسی (مدرک تحصیلی، ریز نمرات، مدرک آیلتس و …)
 • مدارک مالی (هزینه دانشگاه + 7200 پوند برای دانشگاه های خارج از لندن یا 9000 پوند برای دانشگاه های داخل لندن) مبلغ ذکر شده باید به مدت 28 روز متوالی در حساب موجود باشد و از حساب والدین یا حساب مشترک نیز برای تایید مدرک مالی میتوان استفاده کرد.
 • هزینه صدور ویزا 289 پوند

ترجمه مدارک باید به تایید چه مراکزی برسد؟

ترجمه مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی صورت بگیرد و نام، امضا، مهر، آدرس و تلفن مترجم به همراه تاریخ ترجمه باید بر روی مدارک باشد.

تا چه زمانی پس از اتمام تحصیل می توان در انگلستان ماند؟

 • دوره تحصیلی بیش از یک سال: طول دوره + 4 ماه
 • دوره تحصیلی 6 ماه تا یک سال: طول دوره + 2 ماه
 • دوره تحصیلی کمتر از 6 ماه: طول دوره + 7 روز

برای دریافت اقامت دائم انگلستان پس از چند سال می توان اقدام کرد؟

پس از حداقل 5 سال اقامت قانونی و با ویزای معتبر میتوانید برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید.

آیا برای همسر دانشجو امکان اخذ ویزای همراه می باشد؟

بله و همچنین در صورت اخذ ویزای همراه، همسر شما نیز اجازه تحصیل در انگلستان را خواهد داشت.