شهرهای دانشجویی اتریش

شهرهای دانشجویی اتریش

شهرهای دانشجویی اتریش

با توجه به وجود دانشگاههای متعدد در شهرهای مختلف برای تحصیل در اتریش در این مطلب به معرفی  شهرهای دانشجویی اتریش می پردازیم:

مطلب مرتبط: تحصیل در اتریش

وین

وین Vienna، پایتخت و بزرگترین شهر اتریش به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی با جامعه عظیم و متنوع دانشجویی و همچنین با اماکن فرهنگی بسیار شناخته می شود. این مسائل به همراه دانشگاه های معتبر و شهریه های نسبتا پایین، وین را در لیست 20 شهر برتر دانشجویی قرار داده است (منبع QS Best Student Cities).

شهر زیبای وین دارای مساحت چشمگیری فضای سبز، ساختمانهایی با معماری چشم نواز، کاخ های زیبا و موزه های مشهور می باشد.

این شهر دارای تاریخی غنی از مشاهیر موسیقی و هنر بوده و سرزمین افرادی چون برامز، بتهوون، موتزارت می باشد و در حال حاضر نیز آکادمی های معتبر موسیقی و هنرهای زیبا در این شهر وجود دارند. وین همچنین یکی از برترین شهرهای دانشجویی اتریش می باشد که 2 دانشگاه برتر اتریش، دانشگاه وین  University of Vienna با رتبه جهانی 156 و دانشگاه تکنولوژی وین Vienna University of Technology با رتبه جهانی 246 در شهر وین واقع شده اند.

اینزبروک

اینزبروک Innsbruck به علت قرار گرفتن در دامنه کوه آلپ 2 بار میزبان المپیک ورزشهای زمستانی انتخاب شده و برای علاقه مندان به اسکی، یک بهشت محسوب می شود. رشته کوههای آلپ همیشه از درون اینزبروک قابل مشاهده هستند و شما می توانید با استفاده از تله کابین در کمتر از نیم ساعت بالای قله ها باشید. همچنین اگر شما به اسکی علاقه مند نباشید این شهر به دلیل ترکیب معماری سنتی و مدرن در دامنه کوه قابل مقایسه با جای دیگر نیست.

اینزبروک همچنین به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی اتریش شناخته می شود که سومین جامعه بزرگ دانشجویی اتریش در این شهر زندگی می کنند و چندین دانشگاه در این شهر وجو د دارند که معتبرترین آنها، دانشگاه اینزبروک Universität Innsbruck با رتبه جهانی 288 می باشد.

گراتز

گراتز Graz دومین شهر بزرگ اتریش است که با در برگرفتن دانشجویان بسیار در دانشگاه های خود به عنوان یکی دیگر از شهر های دانشجویی اتریش شناخته می شود. معتبرترین دانشگاه این شهر دانشگاه گراتز Karl-Franzens-Universität Graz  با رتبه جهانی 411 می باشد.

این شهر با وجود جامعه دانشجویی همچنان دارای زندگی پر شور و هیجان و مردمی مشهور به خونسرد بودن است. گراتز با قرار گرفتن در مرکز استان اشتیریا در جنوب شرقی اتریش به عنوان پایتخت آشپزی اتریش شناخته می شود.

لینز

جدا از معماری تاریخی و سبک زندگی سنتی که ویژگی اکثر شهرهای مشهور اتریش می باشد، لینز Linz به دلیل سبک زندگی مدرن شهری شناخته می شود. سومین شهر بزرگ اتریش که در سال 2009 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد، مرکز شهر را به فضایی سرشار از معماری مدرن و آثار هنری معاصر تبدیل کرده است. قسمت قدیمی شهر همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده و پر از کافه های متنوع می باشد که حتما باید به آنها سری بزنید. همچنین این شهر دارای اماکن فرهنگی بزرگ مانند براکنراهاس  the Brucknerhaus و موزه هنر لنتوز، یکی از بزرگترین موزه های هنر اتریش، می باشد.

شهر لینز همچنین به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی اتریش دارای دانشگاه های متعددی می باشد و معتبرترین دانشگاه این شهر، دانشگاه یوهانز کپلرJohannes Kepler University  با رتبه جهانی 551 می باشد.

سالزبورگ

آخرین شهر از شهرهای دانشجویی اتریش که به معرفی آن خواهیم پرداخت یکی دیگر از مقاصد توریستی محبوب در اتریش شهر تاریخی سالزبورگ Salzburg است که در کنار قلعه Festung Hohensalzburg باقی مانده از قرن شانزدهم که در بالای کوه بنا نهاده شده، قرار دارد. همچنین بافت قدیمی شهر به عنوان یک اثر تاریخی در لیست اماکن تاریخی جهان ثبت شده است. ولی شهر سالزبورگ فقط یک شهر تاریخی نیست، هنگامی که بازدید توریستی شما به اتمام برسد اماکن زیادی مانند کافه ها، اماکن سنتی و مدرن فرهنگی و پیست ورزشهای زمستانی برای گشت و گذار وجود دارند که می توانید از آنها لذت ببرید.

معتبرترین دانشگاه این شهر، دانشگاه پاریس لودرن Paris Lodron Universitat Salzburg (دانشگاه سالزبورگ) با رتبه جهانی +700 می باشد.