با Reading هوشمندانه برخورد کنید!

ITLES READING

با Reading هوشمندانه برخورد کنید!

ITLES-READING

مهارت خواندن و درک مطلب از جمله مهارت هایی است که برای رشد و پیشرفت احتیاج به زمان دارد. اما آگاهی از چند اصل مهم و کار بر روی آنها در کوتاه مدت میتواند نتیجه بخش باشد. فراموش نکنید که شما در آزمونی شرکت میکنید که بسیار هوشمندانه طراحی شده است، پس هوشمندانه با آن برخورد کنید!

اصل اول – انواع سوالات ریدینگ را خوب بشناسید زیرا هر سوال رویکرد خاص خودش را دارد. (در نوشته های بعدی به تفصیل به این موضوع خواهم پرداخت)

اصل دوم – مهارت تندخوانی و تشخیص مقدمه، ایده اصلی ، و نتیجه گیری متن را در خود تقویت کنید. تمامی متونی که در ریدینگ آزمون آیلتس مورد استفاده قرار میگیرند، نوشته هایی اصولی با روندی منطقی هستند.

اصل سوم – همیشه بخاطر داشته باشید که نیازی نیست شما تمام متن را کامل متوجه شوید. پس این موضوع را در ذهن خود پرورش دهید و اصلا نگران نفهمیدن کل متن نباشید. (درخصوص اینکه کجای متن را باید بفهمیم بعدا توضیحات کامل خواهم داد)

اصل چهارم – تا میتوانید دامنه لغات خود را ارتقاء دهید. همچنین همواره سعی کنید تا برای هر لغت حداقل یک یا دو مترادف هم یاد بگیرید. ریدینگ های آیلتس خود منبع فوق العاده لغت هستند هر چند کتاب های بسیاری در این خصوص وجود دارند که در بخش معرفی منابع ذکر خواهند شد (به مرکز دانلود مراجعه کنید)

اصول فوق را جدی بگیرید و جهت مطرح کردن هرگونه سوال در این خصوص با ما در ارتباط باشید.

 

نویسنده این مطلب

حمید آزاد

علاقه وافر به زبان انگلیسی سبب شد تا از سن ۲۰ سالگی کار تدریس را آغاز کنم و حالا بعد از گذشت ۱۴ سال و کسب تجارب بسیار در موسسات مختلف و کار با صدها زبان آموز ، با علاقه ای بیشتر و بصورت تخصصی به تدریس آیلتس مشغول میباشم.
در طول هفت سال گذشته که تمرکز اصلی ام بر روی آزمون های بین المللی نظیر آیلتس و تافل بوده و بیشتر دانشجویانم قشر هدفمند جامعه با انگیزه های تحصیلی و کاری در خارج از کشور بوده اند، با دغدغه ها و مشکلات رایج این قشر بخوبی آشنا شده ام و برنامه ریزی مبتنی بر صرفه جویی زمانی و کار دقیق بر روی ضعف های واقعی داوطلبین آیلتس را در دستور کار خودم قرار داده ام.

1 دیدگاه

  • رها پاسخ

    با سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد ارجمند
    میخواستم راجع به چگونگی شمارش و محاسبه تعداد کلمات کاربردی در نوشتن رایتینگ بپرسم .
    با تشکر

    4 دی 1396 در 15:31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *