درباره آمریکا

درباره آمریکا

درباره آمریکا

درباره-آمریکا

ایالات متحده آمریکا یا به اختصار آمریکا در قاره آمریکای شمالی واقع شده، پایتخت این کشور واشنگتن دی سی می باشد. آمریکا از نظر مساحت (9.828.630 کیلومتر مربع) پس از روسیه و کانادا و همچنین از نظر جمعیت (325 میلیون نفر) پس از چین و هند، سومین کشور جهان می باشد و از لحاظ تنوع نژادی ساکنان آن، متنوع ترین کشور جهان است. آمریکا از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک مرز زمینی دارد همچنین از طریق آلاسکا با روسیه مرز آبی دارد. از شهرهای مهم آمریکا می توان از نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو، هیوستون، فیلادلفیا و دالاس نام برد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در آمریکا

درباره امریکا

آمریکا تا اواخر قرن هجدهم جزو مستعمرات انگلستان به شمار می رفت و در سال 1776 با اتحاد با 13 مستعمره سابق انگلستان اعلام استقلال کرد. این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از کشورهای ابرقدرت شناخته می شود. در حال حاضر ایالات متحده آمریکا از 50 ایالت تشکیل شده است (48 ایالت همجوار و دو ایالت آلاسکا و هاوایی به صورت جدا). سیستم حکومتی آمریکا بر اساس قانون اساسی و سیستم جمهوری فدرال بنا نهاده شده است و رییس جمهور که از طیق انتخابات برگزیده می شود اداره کشور را در دست دارد. از نظر اقتصادی آمریکا با تولید ناخالص داخلی 15000 میلیارد در سال به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان شناخته می شود.

از نظر آموزشی کشور آمریکا با دارا بودن بیشترین تعداد دانشگاه در رنکینگ QS به عنوان معتبرترین و محبوب ترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. ایالت های محبوب برای تحصیلات بین المللی عبارتند از کالیفرنیا، نیویورک و تگزاس و محبوب ترین رشته ها عبارتند از مدیریت و تجارت، مهندسی، ریاضی و علوم کامپیوتر.

البته فقط کیفیت بالای دانشگاه های آمریکا باعث جذب دانشجویان بین المللی نمی باشد بلکه آمریکا با شهرهای پر زرق و برق، طبیعت بکر، ساحل های زیبا و جنگلهای سرسبز و فرهنگهای متنوع برای هر سلیقه ای، چیزی برای ارائه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *