درباره اتریش

درباره اتریش

درباره اتریش

درباره اتریش

جمعیت اتریش در حدود 8/5 میلیون نفر است که با قرار گرفتن در قلب اروپا و در بین کشورهایی چون آلمان، جمهوری چک، مجارستان، سوییس، ایتالیا، اسلواکی، اسلوونی و لیختن اشتاین، به یک پل مابین شرق و غرب اروپا تبدیل شده است. از نظر جغرافیایی اتریش از سمت جنوب شرقی و مرکز توسط رشته کوههای آلپ محصور شده، همچینین 10% از رودخانه دانوب که شهر وین بر روی آن بنا نهاده شده در خاک این کشور جریان دارد.

مطلب مرتبط: تحصیل در اتریش

اتریش دوازدهمین کشور ثروتمند دنیا بر حسب سرانه تولید ناخالص داخلی و به طبع کشور آلمان مهمترین شریک تجاری این کشور می باشد. همچنین این کشور محل استقرار مراکز بین المللی مهم مهم مانند آژانس بین المللی انرژی اتمی International Atomic Energy Agency  و سازمان کشورهای صادرکننده نفت Organization of the Petroleum Exporting Countric – OPEC و دفتر سازمان ملل متحد در وین  (United Nations Office at Vienna – (UNOV می باشد که از این منظر کشور مهمی در اروپا در زمینه سیاسی – اقتصادی به شمار می آید.

کشور اتریش ممکن است کوچک به نظر بیاید ولی دلایل متعددی مانند رتبه بالای دانشگاه ها در رنکینگ جهانی و کیفیت زندگی  برای تحصیل در اتریش وجود دارد. از لحاظ جمعیت اتریش با جمعیت لندن برابری می کند ولی این کشور زیبای اروپای مرکزی دربرگیرنده مناظر طبیعی فوق العاده و شهرهای مدرن می باشد.

کیفیت زندگی در اتریش معمولا جزو بالاترین کشورها در سطح بین المللی می باشد و شهر وین در سال 2014 به عنوان دارنده بالاترین سطح کیفیت زندگی در دنیا انتخاب شد. این شهر که یک چهارم جمعیت آن را در خود جای داده است همواره به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی اروپا محسوب می شود و یکی از انتخاب های پرطرفدار در بین دانشجویان بین اللملی می باشد.

سرزمین اتریش افرادی سرشناس چون آهنگسازان برجسته مانند موزارت، اندیشمندانی چون فروید و ورزشکارانی مانند آرنولد شوارزینگر را به دنیا معرفی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *