تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمانارسال در تلگرام

تحصیل در آلمان

برای پی بردن به دلایل استقبال رو به افزایش  دانشجویان بین المللی از تحصیل در آلمان (چهارمین کشور برای پذیرش دانشجو بعد از آمریکا و انگلیس و استرالیا) می توانیم موارد زیادی را برشماریم، که در این قسمت به برخی از آنها به اختصار می پردازیم:

بیش از 450 مرکز آموزش عالی در آلمان وجود دارد که با ارائه  حدود 17500 دوره آموزشی موقعیت فوق العاده ای را برای متقاضیان بین المللی فراهم کرده تا قادر باشند در هر رشته تحصیلی که به آن علاقه دارند  و در هر مقطع،  به تحصیل در آلمان بپردازند. همچنین بیش از 800 دوره آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

از نظر کیفیت آموزشی 12 دانشگاه آلمان در لیست 200 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و برترین دانشگاه های آلمان عبارتند از:

 • Technical University of Munich با رتبه 64
 • Ludwig-Maximilians-Universität München با رتبه 66
 • Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg با رتبه 68
 • KIT, Karlsruhe Institute of Technology با رتبه 107
 • Humboldt-Universität zu Berlin با رتبه 120
 • Freie Universitaet Berlin با رتبه 125
 • RWTH Aachen University با رتبه 141
 • (Technische Universität Berlin (TU Berlin با رتبه 144
 • Eberhard Karls Universität Tübingen با رتبه 164
 • Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg با رتبه 171
 • University of Göttingen با رتبه 181
 • Technische Universität Dresden با رتبه 195

یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان را می توان امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی دانست (در برخی از استانهای کشور آلمان) که برای بسیاری از افراد مسئله مهمی به شمار می رود.

همچنین ویزای تحصیلی صادره برای دانشجویان بین المللی برای کل طول دوره صادر می شود و پس از اتمام دوره تحصیل، قابلیت تمدید برای 18 ماه دیگر به منظور ارائه فرصت به فارغ التحصیلان برای پیدا کردن کار وجود دارد.

بیش از 12 درصد جامعه دانشجویی آلمان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و به همین دلیل با ادامه تحصیل در آلمان شما شانس آشنایی با دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان را خواهید یافت و با فرهنگ و رسوم بیشتر کشورهای دنیا آشنا خواهید شد.

برای تحصیل در دانشگاههای دولتی آلمان در بیشتر موارد نیازی به پرداخت شهریه نمی باشد و در صورت لزوم مقدار ناچیزی به عنوان شهریه سالیانه دریافت می شود. همچنین امکان اخذ بورسیه های متنوع در رشته ها و مقاطع مختلف وجود دارد و در انتها شما فرصت یادگیری زبان آلمانی را خواهید یافت که با 185 میلیون نفر یکی از زبان های پرکاربرد در سطح بین المللی می باشد.

در کنار دانشگاه های با کیفیت و سطح آموزشی در قالب استانداردهای بین المللی، آلمان کشوری با کیفیت زندگی بالا و شهریه های پایین دانشگاهی است. همچنین این کشور همیشه از طرح های حمایتی و بورسیه های تحصیلی گسترده برای دانشجویان بین المللی  و نیز سیاست های اشتغال زایی بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان پشتیبانی میکند.

تمامی این دلایل در کنار ارائه رشته های تحصیلی بسیار به زبان انگلیسی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد، موجب آن شده که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی ، آلمان را بعنوان یک مقصد تحصیلی مناسب انتخاب کنند.

فرآیند اخذ پذیرش تحصیل در آلمان توسط همکاران مجموعه مشاوران امیدار ساکن در آلمان، انجام میگیرد. هر متقاضی بنا به شرایط فردی و پیش زمینه تحصیلی نیاز به مدیریت مدارک جداگانه دارند. که تمامی این امور توسط همکاران ما در ایران و آلمان پیگیری و انجام میشود.

مقاطع تحصیلی مختلف در آلمان

مقطع طول دوره (سال) زبان تدریس پیش نیاز
کارشناسی 4-3 اکثر دوره ها آلمانی پیش دانشگاهی+ مدرک  B2  یا B1  زبان آلمانی
کارشناسی ارشد 2-1 انگلیسی – آلمانی کارشناسی + B2 زبان آلمانی یا  6/6.5 IELTS
دکترا 4-3 انگلیسی – آلمانی کارشناسی ارشد + B2  زبان آلمانی یا IELTS 6.5/7

تاریخ شروع کلاس ها

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

هر سال تحصیلی در دانشگاه های آلمان به دو ترم (نیم سال تحصیلی) تقسیم میشود:

 • نیم سال اول (ترم تابستانه): تاریخ شروع دوره ها از ابتدای آوریل  (12 فروردین ماه) و تا پایان سپتامبر(10 شهریور ماه) ادامه دارد
 • نیم سال دوم (ترم زمستانه):  تاریخ شروع دوره ها از ابتدای اُکتبر  (10 مهر ماه) و تا پایان مارس (31 فروردین ماه) ادامه دارد

نکته: با توجه به زمان مورد نیاز برای اخذ پذیرش  و ازدیاد شمار متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی از سفارت آلمان در ایران(که بعضاٌ برای نوبت دهی به چند هفته هم میرسد )،دانشجویان ایرانی می بایستی، 1 الی 2 ماه پیش از زمان های اعلام شده اقدام  بکنند.

هزینه تحصیل در آلمان

آلمان بعنوان مقصد تحصیلات عالی، از آن دسته کشورهای اروپایی است که هزینه ای بابت شهریه از دانشجویان بین المللی و آلمانی دریافت نمیکند به همین دلیل هزینه تحصیل در آلمان برای بسیاری از دانشجویان بین المللی به نسبت دیگر کشورهای همطراز مقرون به صرفه تر می باشد.

اگرچه شهریه دانشگاههای دولتی در آلمان رایگان است، اما دانشجویان ملزم به پرداخت مبلغی به صورت ترمی  بابت دریافت خدمات دانشجویی  و اداری به دانشگاه محل تحصیل خود هستند. که این مبلغ بیشتر از 2500 یورو در هر ترم نمی باشد.  برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی شهریه ها برای مقاطع و رشته های مختلف متفاوت می باشد و از 6.000 تا 13.000 یورو در سال متغیر است.

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان

نکته: دانشجویانی که میخواهند برای تحصیل در آلمان و در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند باید توجه داشته باشند که بعضی از دانشگاهها برای این مقطعع شهریه دریافت میکنند. اگر چه این اصل شامل اکثر دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر (در اینجا مقطع کارشناسی ارشد ) به صورت “نا پیوسته” دارند می شود و همچنین شامل آن دسته از دانشجویانی که هنوز مقطع کارشناسی خود را در یک یا دو سال منتهی به اخذ پذیرش خود در داخل آلمان  به اتمام نرساندن میشود.

هزینه زندگی در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کاملا مناسب می باشد و به صورت کلی با میانگین هزینه زندگی در اروپا برابری می کند. قسمت اعظم هزینه زندگی در آلمان شامل هزینه اسکان می شود که باید 200 تا 600 یورو برای اسکان در نظر گرفت که این مبلغ در شهرهای بزرگ آلمان بیشتر می باشد به همین دلیل شما می توانید در پانسیون های دانشجویی یک اتاق با قیمت مناسب بودجه خود اجاره کنید.

برای هزینه خورد و خوراک تا 200 یورو، 50 تا 100 یورو برای پوشاک، 50 تا 100 یورو برای حمل و نقل، 30 تا 50 یورو برای تلویزیون، تلفن و اینترنت و در نهایت 100 یورو به بالا برای تفریح و هزینه های جانبی باید در نظر گرفت. در مجموع با 600 تا 900 یورو می توان هزینه زندگی در آلمان را پوشش داد. همچنین با ارائه کارت دانشجویی می توانید از تخفیف دانشجویی در اماکن مختلف استفاده کنید. 

 موارد مهم:

 • دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان در رشته ها مورد نظر خود به زبان آلمانی را دارند باید گواهی مهارت زبان آلمانی یا “آزمون زبان انستیتو گوته” را برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارائه دهند. اما دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطعی که به زبان انگلیسی تدریس میشود را  دارند میبایستی مدرک تسلط به زبان انگلیسی ایلتس (IELTS)  خود که  معمولا باید در سطح نمره  6-6.5 باشد ، به دانشگاه ارائه دهند.
 • همچنین در برخی از دانشگاههای خصوصی نیاز به ارائه مدرک آیلتس نمی باشد و دانشجویانی که آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشند می توانند پذیرش دریافت کنند.
 • طبق قوانین جدید آلمان متقاضیان ایرانی که دارای هر گونه مدرک کارشناسی (سراسری، آزاد، پیام نور و غیره) باشند می توانند به صورت مستقیم وارد دوره کارشناسی ارشد بشوند.
 • در بعضی موارد دانشگاهها برای دانشجویان بین المللی که خارج از آلمان اقدام میکنند آزمون های ورودی در نظر گرفته اند ، که دانشجویان بعد از پشت سر گذاشتن این آزمون ها میتوانند وارد دانشگاه شوند.

توجه: 

آزمون های انستیتو گوته نشانگر میزان تسلط فرد به زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی یا زبان دوم طراحی شده و در مراکز تعیین شده در سراسر دنیا بر اساس مقررارت یکسان  برگزار و ارزیابی میشود .

سوالات متدوال درباره تحصیل در آلمان

آیا مدارک اخذ شده در ایران در آلمان معتبر است؟

دیپلم: بله

پیش دانشگاهی: بله

کاردانی: خیر، در آلمان دوره کارشناسی ناپیوسته وجود ندارد و با مدرک کاردانی باید برای مقطع کارشناسی 4-3 ساله اقدام نمایید.

کارشناسی: بله اگرچه نوع دانشگاه و معدل در اخذ پذیرش تاثیرگذار می باشد.

کارشناسی ارشد: بله اگرچه نوع دانشگاه و معدل در اخذ پذیرش تاثیرگذار می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از آلمان چیست؟

 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده و ریز نمرات با توجه به مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل
 • فتوکپی پاسپورت و شناسنامه
 • 18 قطعه عکس 4×6
 • گواهی زبان آلمانی  و برای رشته های انگلیسی زبان مدرک TOEFL یا IELTS

ترجمه مدارک باید به تایید چه مراکزی رسیده باشد؟

ترجمه آلمانی یا انگلیسی مدارک باید ابتدا به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد سپس به سفارت آلمان برای تایید ارائه داده شوند. در نظر داشته باشید برای تایید مدارک در سفارت باید هزینه مربوطه پرداخت شود. همچنین به همراه داشتن مدارک فارسی الزامی می باشد.

آخرین مهلت ارسال مدارک برای اخذ پذیرش چه تاریخی می باشد؟

 • برای ترم تابستانی: 15 ژانویه
 • برای ترم زمستانی: 15 جولای

Uni-assisst چیست ؟

Uni-assisst سازمان اطلاع رسانی و اخذ پذیرش برای متقاضیان تحصیل در آلمان می باشد. این سازمان در حدود 90 دانشگاه آلمان را تحت پوشش دارد و دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در آلمان دارند مدارک خود را برای این سازمان ارسال می کنند و Uni-assisst پس از بررسی کامل و در صورت احراز شرایط متقاضی مدارک را برای دانشگاه مورد نظر ارسال می کند و شماره ثبت نام را جهت پیگیری برای دانشجویان ایمیل می کند. شما می توانید با ارسال یک نسخه از مدارک برای تعداد زیادی از دانشگاه های عضو سازمان درخواست پذیرش دهید. هزینه بررسی مدارک برای بار اول (یک دانشگاه) 55 یورو است و در صورت درخواست پذیرش از بیش از یک دانشگاه، به ازای هر دانشگاه 15 یورو به مبلغ اولیه افزوده می شود.

پذیرش تحصیل در آلمان به صورت مشروط چگونه می باشد؟

برای تحصیل در آلمان نمره آزمون زبان آلمانی DSH یا Test DaF مورد نیاز است و اگر در زمان ارسال مدارک برای اخذ پذیرش، متقاضی مدرک زبان مورد نیاز را نداشته باشد دانشگاه های آلمان برای متقاضی پذیرش مشروط صادر می کنند تا متقاضی دوره آمادگی زبان را در دانشگاه آلمان سپری کند و در صورت قبولی پذیرش رسمی بگیرد.

نمره مورد نیاز زبان برای تحصیل در آلمان چقدر می باشد؟

برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، متقاضیان باید حداقل مدرک B2 را داشته باشند و پس از اخذ پذیرش مشروط برای دوره زبان آلمانی و کسب نمره قبولی در آزمون DSH2  یا Test DaF4 می توانند تحصیلات رسمی خود را آغاز کنند.

برای رشته های انگلیسی زبان نمره IBT 89 یا IELTS 6.5 مورد نیاز می باشد.

آیا برای دانشجویان متاهل امکان اخذ ویزا برای همسر وجود دارد؟

بله، شما می توانید پس از اخذ پذیرش و ویزا برای همسرتان نیز درخواست الحاق به همسر یا دیدار همسر دهید. در این صورت همسر شما نیز اجازه تحصیل خواهد داشت.

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

81 پاسخ
 1. محمد امین حمیدی
  محمد امین حمیدی says:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  برای پذیرش المان ایا شرط معدل واسه دیپلم و پیش دانشگاهی وجود داره یا خیر
  با تشکر

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش و ادامه تحصیل در المان باید معدل کل دیپلم وپیش دانشگاهی بالای17 باشد.
   برای داشتن اطلاعات بیشتر با دفتر ما تماس حاصل فرمایید.
   تماس با ما

   پاسخ دادن
 2. فرشته
  فرشته says:

  سلام وقتتون به خیر.من دانشجوی ترم اخر کارشناسی(ترم۷)زیست شناسی دانشگاه سراسری گرگان هستم.هفته ی پیش ایلتسمو دادم و هنوز نتیجش نیومده ، متاسفانه نمیدونم که تونستم ۶ بگیرم یا نه.اما معدل الف با ۱۷.۶۰ هستم. و مقاله هم دادم که منتظر اکسپت شدنش هستم.و یه کنگره هم تو ۸ مارچ تو پاریس ثبت نام کردم.حالا تا ۱۵ ژانویه من باید چه کار هایی رو انجام بدم دقیقا.و اینکه من نمره ی آیلتس برام چه قدر مشکل ایجاد میکنه؟ میشه وقت گرفت که بعد از دد لاین بهشون تحویل بدیم؟ و اینکه من تا ۱ فوریه امتحان ترمم تموم میشه میتونم نمره ی ترم اخرو بعدا براشون بفرستم؟

  پاسخ دادن
 3. محمد چیتگر
  محمد چیتگر says:

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم شرایطم رو براتون شرح بدم و سوالاتی داشتم
  من کاردانی برق قدرت دارم از دانشگاه سراسری انقلاب اسلامی دارم که البته دیپلم فنی الکتروتکنیک دارم
  اما میخوام المان رشته ی تربیت بدنی بخونم
  دقیقا 11 سپتامبر وقت سفارت گرفتم ک هنوز ایمیلشو بهم ندادن تو شهریور بود
  و تا اونجایی ک من خبر دار شدم یک نفر تو مرداد وقت گرفته از دوستانم در گوته هنوز بش جواب ندادن
  حالا من در حال حاظر دارم امتحانای b1گوته رو میدم و احتمالا اگر نتیجه ی بدی رقم نخوره دیگ پرونده ی b1 تو بهمن بسته میشه
  اما ظاهرا نمیدونم البته میگن باید b2داشته باشم برای دانشگاه ورزش کُلن
  و همچنین شنیدم قبولی دانشگاه سراسری هم تو ایران میخوان ازم چون دیپلم تربیت بدنی ندارم و بازهم شنیدم باید testdaf امتحان بدم همچنین فکر نمیکنم اگر b2بخوان ازم به ددلاین های ترم زمستونه ساله دیگ توی تابستون برسم موافقید وقت سفارتم رو کنسل کنم و مثلا اوله دی دوباره وقت بگیرم چون اگ b2بخوان نمیرسم، 4 ترمه خودش
  حالا سوال من اینجاست
  اصلا بااین شرایط میتونم رشته تربیت بدنی بخونم؟ ممنون میشم سریعا جواب منو بدید
  تشکر

  پاسخ دادن
 4. فریبا خراسانی
  فریبا خراسانی says:

  سلام .. روز بخیر. آیا برای تحصیل در آلمان و گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان مدودیت سنی مطرح هست؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   برای تحصیل در المان محدودیت سنی وجود نداره
   ولی برای گرفتن ویزای تحصیلی برحسب مقطع تحصیلی محدودیت سنی وجود داره
   برای گرفتن اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.
   تماس با ما

   پاسخ دادن
 5. sh
  sh says:

  سلام
  خسته نباشید
  من پیش دانشگاهی رشته تجربی مدرسه تیزهوشان هستم
  برای داروسازی آلمان میتونم برم؟یا ایران اول باید کنکور سراسرس قبول بشم؟؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   نیازی به دادن کنکور در ایران نیست
   معدل دیپلم و پیش دانشگاهیتون باید بالای 17 باشدومدرک c1المانی رو داشته باشیدیک دوره یکساله کالج میگذرونید
   وبعدوارد دانشگاه میشید

   پاسخ دادن
 6. علیرضا
  علیرضا says:

  سلام معدل دیپلم من 14 و معدل پیش هم 18.5 هستش . 2 بار هم رتبه 1 المپییاد شیمی منطقه رو اوردم. میخواستم بدونم ایا با این شرایط میشه در رشته پزشکی در المان ادامه تحصیل بدم . شرایطش چیه؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   معدل دیپلم و پیش دانشگاهیتون باید بالای 17 باشدومدرک c1المانی رو داشته باشیدیک دوره یکساله کالج میگذرونیدو
   بعدوارد دانشگاه میشید

   پاسخ دادن
 7. وحید
  وحید says:

  با سلام
  آیا فاصله زمانی مابین گرفتن مدرک تحصیلی و اقدام برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مراکز عالی آلمان ، ایجاد مشکل میکنه؟
  من حدودا 7 سال پیش مدرکمو از دانشگاه دولتی گرفتم . آیا میتونم الان اقدام کنم واسه ادامه تحصیل و این بازه زمانی تاثیری نمیذاره روی این پروسه؟

  پاسخ دادن
 8. شعله ضیایی
  شعله ضیایی says:

  سلام
  من شعله ضیایی هستم و ساکن شهر کلن در آلمان هستم.وقتی ایران را ترک کردم دانسجوی ترم 4 دکترا تخصصی رشته دیرینه شناسی بودم همه مدارک تحصیلی ام را بهمراه دارم. ایا میتوانم اینجا تغییر رشته داده و یکی از رشته های پزشکی را انتخاب کنم.لطفا راهنمایی بفرمائید.متشکرم

  پاسخ دادن
 9. مریم
  مریم says:

  سلام من 17 سالمه و پیش تجربی میخونم معدل هر س سال دبیرستانم 19 ب بالاست و اگه پیش هم نوزده ب بالا بیاد و مدرک زبان المانی هم بگیرم میتونم در رشته روانشناسی یا هوشبری و اینا برم المان ؟ البته بدون اینکه تو ایران کنکور بدم؟ اخه تو سایتا نوشته باید کنکور ایران قبول شیم بعد
  نمیشه کنکور ندیم و بریم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   شما با شرایطی که ذکر کردید بدون شرکت در کنکور میتونید برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنید.ودر پاسخ به سوال دومتون همچین ایین نامه ای وجود ندارد.

   پاسخ دادن
 10. shirin
  shirin says:

  سلام فوق لیسانس مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک دارم معدل 16 و ایلتس 6.5 امکان پذیرش از چه دانشگاهایی در مقطع ارشد رشته فیزیوتراپی دارم و کدوم کشورها تمرکزم بیشتر روی المان و اتریش هست و شهریه رایگان

  پاسخ دادن
 11. امیرحسین صمدیه
  امیرحسین صمدیه says:

  با سلام و خسته نباشین
  ترم 7 دانشگاه آزاد خمینی شهر رشته عمران هستم ،22 ساله هستم
  خیلی وقته ک دارم فکر میکنم ک در آلمان رشته عمران رو ادامه بدم باز یا ک رشته حقوق رو بخونم علاقم نسبت ب جفتش یکسانه و به حقوق کمی بیشتر
  میخاستم بدونم نظر شما و پیشنهاد شما چیه؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   انتخاب رشته تماما بسته به علاقه و استعداد خودتون داره.
   بهتره جواب این سوال رو در خودتون جستجو کنید .

   پاسخ دادن
 12. علی
  علی says:

  سلام من سال 91 دیپلم کاردانش گرفتم با معدل 14/92 بعدش پیش دانشگاهی ریاضی رو با معدل 10 گرفتم و بعد از اون رفتم سربازی و تو همون مدت مدرک زبان المانی b2 هم گرفتم و بعدش پیش دانشگاهی انسانی با معدل 18 گرفتم و الانم سنم 23 ساله و خیلی علاقه مند هستم که در رشته حقوق یا کامپیوتر در مقطع کارشناسی در المان ادامه تحصیل بدم . خواستم بدونم باید مدرک قبولی تو کنکور سراسری رو هم داشته باشم؟ معدل دیپلمم کم نیست؟ اگر یک ترم در دانشگاه ازاد درس بخونم تاثیری داره واسه پذیرشم توی المان یا نه؟ چون اگر معدل دیپلمم کم باشه میتونم یه دیپلم دیگه هم بگیرم. ممنون میشم پاسخ بدین 🙂

  پاسخ دادن
 13. نیلوفر
  نیلوفر says:

  سلام
  من داتشجوی مهندسی صنایع هستم و قضد ادامه تحصیل در المان و دارم میخواستم بدونم شرایط تحصیلی در رشته ی من و همینطور امکان پیدا کردن کار در این رشته در المان به چه صورت است؟

  پاسخ دادن
 14. مهدی
  مهدی says:

  من مهدی هستم ۳۴ ساله دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد فلسفه غرب از دانشگاه بهشتی تهران و کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تبریز در هرسه مقطع شاگرد ممتاز با رزومه تقریبا عالی شامل مقاله ISI ده ها مقاله علمی و پژوهشی و سابقه کار ۵ ساله در کلینیک های معتبر و زیر نظر اساتید مطرح/ میخواستم برای دکترای روانشناسی یا نوروساینس شناختی برای دانشگاه های معتبر انگلیستان اقدام کنم و برام گرفتن fund خیلی مهمه / میشه بفرمایید موسسه شما در این مورد میتونه کمکی بکنه یا خیر؟ در نهایت هزینه تقریبی موسسه برای انجام اقدامات مربوط به اپلای دکترا چقدره؟میشه پاسخ رو به امیلم ارسال کنین
  ممنون

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   لطفا رزومه بروزتون رو برای ما ارسال کنید. کارشناسان مجموعه شرایطتون رو ارزیابی میکنند و امکان پذیرش و بورستون رو به اطلاعتون میرسونند.

   پاسخ دادن
 15. سارا
  سارا says:

  باسلام،من امسال کنکوریم با معدل پیش دانشگاهی۱۷/۴۵،معدل دیپلم۱۹/۴۸،از سال اول راهنمایی تا پایان پیش دانشگاهی در نمونه دولتی درس خوندم و جز شاگردای برتر مدرسه بودم،مدرک زبان آلمانی و زبان انگلیسی ندارم اما میتونم مدرک زبان آلمانی بگیرم،اگه من امسال بتونم پزشکی قبول بشم میتونم بورسیه پزشکی آلمان رو بگیرم؟خوابگاه بهم تعلق میگیره؟ممنون میشم اگه راجع به مسئله حجاب هم بهم اطلاعات بدین

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   با مواردی که گفتید، شما اگر مدرک زبان آلمانی بگیرید میتونید با هزینه خیلی پایین در دانشگاههای آلمان تحصیل کنید .
   اما هزینه های زندگی با خودتونه و بورسیه ای تعلق نمیگیره.

   پاسخ دادن
 16. Sara
  Sara says:

  سلام,من به دنبال دانشگاهی برای ادامه تحصیل در المان هستم,ارشد معماری داخلی به زبان انگلیسی دانشگاهی داره؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   در بالای سایت شماره مجوز های فعالیت درج شده،
   میتونید برای استعلام مجوز فعالیت موسسه، به کانون موسسات اعزام دانشجو زیر مجموعه وزارت علوم مراجعه و استعلام بگیرید.

   پاسخ دادن
 17. اميرحسين
  اميرحسين says:

  با درود،
  من دانشجوي ليسانس عمران دانشگاه ازاد هستم و ٢٥ سالمه. ميخواستم بدونم ايا ميتونم دوباره براي مقطع ليسانس يه رشته ديگه و يا فني حرفه اي المان اقدام به درخواست پذيرش كنم؟ ( با داشتن مدرك B1 گوته)منظورم اينه كه محدوديت سني شامل ميشه يا خير؟
  ممنون

  پاسخ دادن
 18. محمد
  محمد says:

  سلام خسته نیاشید
  من لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد دارم با معدل بالای 18 و امسال هم در رشته حقوق بین الملل در دانشگاه دولتی قبول شدم . مدرک زبان انگلیسی ایلتس نمره 7 دارم ایا می تونم برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و رتبه زیر 100 المان در رشته خودم پذیرش بگیرم؟

  پاسخ دادن
 19. دانا
  دانا says:

  سلام وقت بخیر
  من فوق لیسانس شیمی پلیمر دارم دوسال دفاع کردم مقاله ISI ندارم میتونم درآلمان ادامه تحصیل بدم بدون مقاله یا حتما داشته باشم و اینکه بدون توصیه نامه میشه در آلمان اد امه تحصیل داد؟

  سپاسگذارم

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   اگر بخواهید دکترا بخونید میتونید بدون مقاله هم اقدام کنید.
   اما مدارکی مثل رزومه، توصیه نامه، انگیزه نامه و مدرک زبان جز ابتدایی ترین مدارک جهت ثبت نام و اخذ پذیرش هستند و هر متقاضی باید داشته باشه.

   پاسخ دادن
 20. نیما
  نیما says:

  سلام، وقت بخیر
  من دانشجوی لیسانس رشته IT دانشگاه صنعتی کرمانشاه هستم. میخوام برای ارشد یکی از گرایش های این رشته رو توی تهران بخونم و بعد برای مقطع دکتری در آلمان تحصیل کنم.
  چنتا سوال داشتم که شاید سوالای خیلی از افراد باشه:
  1. مدرک زبانی که لازمه چیه (تافل، آیلتس، یا مدارک زبان آلمانی یا …)؟
  2. در حال حاضر مشغول کسب و کار حرفه ای مربوط به رشته خودم هستم. ایا این موضوع هم امتیاز محسوب میشود؟
  3. از زمانی که اقدام به اپلای میکنم تا زمانی که برای تحصیل در آلمان ساکن میشوم، با بورسیه یا بدون بورسیه چقدر هزینه لازم است؟
  4. مراکز عالی آموزشی در آلمان در چه شرایطی برای تحصیل در این کشور پشتیبانی میکنند؟
  ممنون که پاسخگو هستید.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   با توجه به اینکه قوانین تحصیلی هر سال تغییر میکنه، بهتره 1 سال مانده به اتمام تحصیلتون پیگیر موارد اطلاعاتی باشید تا بتونید برنامه ریزی دقیق تری بکنید.
   در هر صورت برای در یافت پاسخ سوالاتون هم میتونید به قسمت دکترا در آلمان مراجعه کنید.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 21. سیمین رمضانی
  سیمین رمضانی says:

  با سلام و تشکر بابت اطلاعات خوب و کاربردی که در اختیار کاربران قرار می دهید/ من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه سراسری بیرجند هستم و قصد ادامه تحصیل در این رشته در آلمان را دارم ممنون میشوم بنده را راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
 22. کیاوش
  کیاوش says:

  سلام
  من الان دارم دانشگاه امیرکبیر مقطع کارشناسی مهندسی نساجی میخونم. معدل دیپلمم نزدیک 17 و رتبه کتکور سراسری رشته های فنی مهندسی 10000 هست. مشمل هم نیستم. زبان المانیم خوبه (در حد ب2) ولی هنوز امتحان رسمی ندادم. مخواستم ببینم میتونم برای کارشناسی فلسفه و ترجیحا دانشگاه معتبر اقدام کنم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   با داشتن مدرک زبان آلمانی و دیپلم 12 ساله میتونید برای کارشناسی در رشته های مرتبط با علوم انسانی اقدام کنید .
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 23. علی
  علی says:

  سلام. من مهر وارد پیش دانشگاهی میشم میخواستم بدونم میتونم به کالج ترم زمستانه برسم که بعد تابستان سال دیگه وارد کالج بشم ؟
  روند گرفتن وقت سفارت رو از کی باید شروع کرد که دیر نشه و بشه رسید به ترم زمستانه ؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از اتمام پیش دانشگاهیتون میتونید برای دوره کالج اقدام کنید.
   گرفتن وقت سفارت و مصاحبه بعد از پذیرش 5 ماه طول میکشه.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 24. بنیامین
  بنیامین says:

  سلام
  من دیپلم الکتروتکنیک وکاردانی ناپیوسته متالوژی جوش ودرنهایت هم کارشناسی ناپیوسته الکترونیک صنعتی بامعدل۱۸رادارم برای تحصیل در المان میتونم بورسیه یاپذیرش بگیرم باتوجه به اینکه تغییر رشته دادم میگم مشکلی برام ایجاد میکنه یانه.چون برای تحصیل میخوام برم ودرنهایت هم برای اقامت وکار.
  شما چه راهی روپیشنهاد میکنین.
  پیشاپیش سپاسگذارم.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   با مدرک زبان B2 آلمانی و مدرک کارشناسی میتونید برای ارشد پذیرش دانشگاه دولتی بگیرید با شهریه رایگان یا بسیار پایین، اما هزینه های زندگی با خود دانشجو هست.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 25. محمد
  محمد says:

  با سلام بنده ۲۶ سالمه قبلا دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی داشتم و مدرک کارشناسی برق رو از دانشگاه ازاد گرفتم الان دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی رو با معدل بالای ۱۹ گرفتم میخواستم بدونم آیا امکانش هست در المان دندانپزشکی بخونم یا نه و در صورت ممکن چ مراحلی رو باید طی کنم.
  مرسی از زحماتتون.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   برای پذیرش کالج حداقل باید قبولی سراسری دانشگاه ایران در رشته های پزشکی + مدرک زبان b2 آلمانی رو داشته باشید .

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 26. سجاد
  سجاد says:

  سلام
  من قصد تغییر رشته از دیپلم تاسیسات به کامپیوتر رو دارم
  آیا میتونم برای این کار داخل آلمان اقدام کنم و کار های تغییر رشتمو انجام بدم و دانشگاه برم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام
   خیر . برای ورود به دانشگاههای آلمان داشتن دیپلم 12 ساله + مدرک زبان آلمانی الزامی است.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 27. دانیال نوایی مهربانی
  دانیال نوایی مهربانی says:

  با سلام میخواستم بپرسم مدرک کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد هستم در رشته مکاینک آیا مدرک بدانشگاه آزاد مورد قبول است برای تحصیلات کارشناسی ارشد در آلمان ؟ آیا بددون آزمون با مدرک با آزمون برای تحصیل در خارج تفاوتی ندارد ؟ و نیز میخواستم بپرسم رشته کاردانی من مکانیک ماشین ابزار بوده و رشته کارشناسی مکانیک خود رو و هر دو از گرایشهای مکانیک است آیا در این دو مدرک مشگلی در دانشگاه خارج از کشور پیش نمیاد یا در سفارت ؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   اکثر دانشگاههای ایران از جمله دانشگاه آزاد مورد تایید آلمان هستند.
   با داشتن مدرک زبان آلمانی میتونید برای ارشد رشته های مرتبط با کارشناسی تون پذیرش بگیرید.
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 28. شمیم
  شمیم says:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری هستم.مدرک B2 آلمانی رو هم دارم میگیرم به رشته مد وطراحی لباس علاقه دارم و رزومه خیلی خوبی هم دارم در این مورد آیا با تو جه به رشته کارشناسیم که معماری هست میتونم برای ارشد طراحی مد پذیرش بگیرم؟ لازم هست که در کنکور ارشد در ایران شرکت کنم تا قبولی کنکور سراسری در ایران رو هم داشته باشم و آیا این کمکی میکنه؟ممنون

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   پذیرش در رشته طراحی مد با توجه به اینکه مقطع کارشناسیتون مرتبط نیست امکان پذیر نیست.
   اما راه کارهایی هست، زمانی که وارد المان شدید میتونید برای رشته طراحی تغییر رشته بدید .
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 29. پونه
  پونه says:

  سلام .من مدرک آلمانی ندارم اما میخوام برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی برم آلمان.
  باید چیکار کنم ؟ میشه دوره زبان آلمانی رو همونجا بگذرونم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط سفارت آلمان، امکان دریافت مدرک زبان آلمانی در این کشور وجود ندارد
   اما تحصیل در گروه رشته های پزشکی شرایط زیر رو میخواد:
   1. مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی با معدل کل حداقل 17 در هر دو پایه
   2. مدرک B1 زبان آلمانی
   3. تمکن مالی پرداخت هزینه های زندگی سالی 40 میلیون تومان

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 30. رضا
  رضا says:

  با سلام
  میخواسم بدونم فرق بین دانستن زبان انگلیسی یا آلمانی برای تحصیل در آلمان چقدر تفاوت هست. آیا با زبان انگلیسی به اندازه آلمانی امکان پذیرش تحصیلی وجود دارد؟

  پاسخ دادن
 31. مرجان براتی
  مرجان براتی says:

  باسلام
  قبل از اقدام چگونه میتوان مطمئن شد که پذیرش تحصیلی می شود حتمن گرفت ؟ چون باید برای زبان آلمانی اقدام کرد و برنامه ریزی دقیق تری انجام داد .

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   معمولا شرایط پذیرش یا “Entry Requirements” هر رشته در صفحه وبسایت دانشگاه درج شده، که میتوندید ببینید.
   بعدش میتونید برنامه ریزی آموزش زبانتون رو بچینید.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 32. محممد
  محممد says:

  با سلام
  من 1 سال در فیلیپین در دانشگاه university of santo tomas دارو سازی خواندم و الان می خواهم به المان یک دانشگاه مرد تایید وزارت انتقالی بگیرم ایا امکان انتقالی به دانشگاه های المان هست؟ ایا ازمون و یا امتحانی دارد ؟ ایا مدرک ربان نیاز دارد ؟ و مدارک مر نیاز چی هستند؟
  با تشکر

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه اطلاعات چندانی در مورد شرایط انتقالی ار فیلیپین به سایر کشورها رو ندارم که بتونم راهنمایی کنم.
   برای اطلاع از شرایط ارزشیابی میتونید به صفحه زیر مراجعه کنید:
   اطلاعات تکمیلی
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 33. نیلوفر اسکندری
  نیلوفر اسکندری says:

  با سلام
  من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارم و سال سوم دانشگاه در رشته صنایع غذایی هستم
  برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان در رشته های دندان پزشکی- دامپزشکی-پرستاری -تغذیه – صنایع غذایی و رشته های پزشکی ، آیا با یادگیری زبان آلمانی و مدرک مورد نیاز شانسی برای پذیرش خواهم داشت؟(برای دانشگاه های رایگان میخواهم اقدام کنم)

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   موارد زیر رو حتما باید داشته باشید :
   1. قبولی دانشگاه سراسری ایران
   2. معدل دیپلم و پیش دانشگاهی تون هر دو باید حداقل بالای 17 باشند
   2. مدرک زبان آلمانی B2
   3. تمکن مالی سالی 8500 یورو + هزینه های دانشگاه (در مواردی تا 4000 یورو در سال)

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 34. حميد
  حميد says:

  سلام ببخشید من سوال کرده بودم که آیا باوجود مدرک لیسانس زبان انگلیسی هم باید دوباره مدرک آيلتس بیارم یا نه؟

  پاسخ دادن
 35. علی.م
  علی.م says:

  سلام من کارشناسی برق هستم و حدود یک سال تا یک سال و نیم دیگه درسم پایان پیدا میکنه
  قصد ادامه تحصیل در رشته ی mba رو دارم میخواستم بدونم آیا امکانش هست و دوم اینکه در ایران برای اونکه زبان آلمانی رو در سطح استاندارد لازم یاد بگیرم چه موسساتی معتبر هستند و سوم اینکه معدل دوره کارشناسی چند باید باشه و تاثیرش چقدره در پذیرش با توجه به رشته ای که میخوام برم
  و آهان هزینه ی تحصیل در رشته ی mba تا جایی که شنیدم بیشتر از باقی رشته هاست در مورد اونم اگه میشه یه توضیحی بدید 👐

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   1. از نظر اینکه میتوند برای ادامه تحصیل MBA بخونید مشکلی نیست.
   2. مرکز زبان گوته و ایران اتریش از معتبرترین مراکز آموزش زبان آلمانی است.
   3. معدل کارشناسی زیر 14 نباشد
   4. میانگین شهریه هر سال 10.000 یورو خواهد بود.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 36. حميد
  حميد says:

  سلام اگه مدرک کارشناسی زبان داشته باشیم هم باید مدرک آيلتس بیاریم یا نه ودر يک قسمت نوشتید دانشجویان ایرانی از دانشگاههای مختلف مستقیم وارد میشوند یعنی اینها هم نیاز به آ یلتسین ندارند؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   دانشجوهایی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان میان باید مدرک زبان داشته باشند.

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 37. امیری
  امیری says:

  سلام پسر من دیپلم فنی حرفه ای دارد دانشگاه همدان بوده انصراف داده زبان آلمانی و انگیسی آشنایی دارد در مهلت یکساله انصراف قراردارد دفتر چه آماده خدمت گرفته آیا میتواند برای کالج یا دانشگاه در آلمان اقدام کند

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالای 17 در هر دو مقطع داشته باشند و مدرک حداقل B1 زبان المانی میتونند برای دوره کالج اقدام کنند .

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 38. محمدجواد باهنر
  محمدجواد باهنر says:

  عرض سلام و احترام و سپاس فراوان از شما بابت زحماتی که می کشید.
  من ارشد مدیریت منابع انسانی دارم و قصد دارم یا شاید داشتم دکتری همین رشته رو درآلمان بخونم. ولی چون رزومه قوی ای ندارم شانسی برای گرفتن بورس ندارم. به نظرتون میشتونم خودم برای دکتری اقدام کنم و از بورس استفاده نکنم؟
  سواال دومم اینه که اگه اون مورد اول نشد، با توجه به اینکه از زمان بعد از فازغ التحصیلی کارشناسیم تا الان دارم در زمینه گردشگری کارمی کنم، آیا میتونم برای ارشد مدیریت هتلداری اقدام کنم؟( با توجه به اینکه من رشته کارشناسیم زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی بده).
  درمورد هزینه های زندگی هم اگه بفرمایید خیلی ازتون ممنون میشم.
  شماره تماس من: 09382399353
  سپاس فراوان از شما

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور says:

   سلام وقت بخیر
   گرفتن دکترا در آلمان فرآیند راحتی نیست.
   بله حتما میتونید خودتون هم اقدام کنید.
   با رشته کارشناسی تون میتونید ارشد هتلداری بخونید.
   هزینه زندگی ماهانه 600 الی 800 یورو در ماه است.

   موفق باشید

   پاسخ دادن