تحصیل در آلمان

۱۷ خرداد ۱۳۹۴ 5,218 بار نمایش ۱۶۰ دیدگاه

تحصیل در آلمان

برای پی بردن به دلایل استقبال رو به افزایش  دانشجویان بین المللی از تحصیل در آلمان (چهارمین کشور برای پذیرش دانشجو بعد از آمریکا و انگلیس و استرالیا) می توانیم موارد زیادی را برشماریم، که در این قسمت به برخی از آنها به اختصار می پردازیم:

بیش از ۴۵۰ مرکز آموزش عالی در آلمان وجود دارد که با ارائه  حدود ۱۷۵۰۰ دوره آموزشی موقعیت فوق العاده ای را برای متقاضیان بین المللی فراهم کرده تا قادر باشند در هر رشته تحصیلی که به آن علاقه دارند  و در هر مقطع،  به تحصیل در آلمان بپردازند. همچنین بیش از ۸۰۰ دوره آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

از نظر کیفیت آموزشی ۱۲ دانشگاه آلمان در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و برترین دانشگاه های آلمان عبارتند از:

 • Technical University of Munich با رتبه ۶۴
 • Ludwig-Maximilians-Universität München با رتبه ۶۶
 • Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg با رتبه ۶۸
 • KIT, Karlsruhe Institute of Technology با رتبه ۱۰۷
 • Humboldt-Universität zu Berlin با رتبه ۱۲۰
 • Freie Universitaet Berlin با رتبه ۱۲۵
 • RWTH Aachen University با رتبه ۱۴۱
 • (Technische Universität Berlin (TU Berlin با رتبه ۱۴۴
 • Eberhard Karls Universität Tübingen با رتبه ۱۶۴
 • Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg با رتبه ۱۷۱
 • University of Göttingen با رتبه ۱۸۱
 • Technische Universität Dresden با رتبه ۱۹۵

یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان را می توان امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی دانست (در برخی از استانهای کشور آلمان) که برای بسیاری از افراد مسئله مهمی به شمار می رود.

همچنین ویزای تحصیلی صادره برای دانشجویان بین المللی برای کل طول دوره صادر می شود و پس از اتمام دوره تحصیل، قابلیت تمدید برای ۱۸ ماه دیگر به منظور ارائه فرصت به فارغ التحصیلان برای پیدا کردن کار وجود دارد.

بیش از ۱۲ درصد جامعه دانشجویی آلمان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و به همین دلیل با ادامه تحصیل در آلمان شما شانس آشنایی با دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان را خواهید یافت و با فرهنگ و رسوم بیشتر کشورهای دنیا آشنا خواهید شد.

» مطلب مرتبط: اخذ پذیرش تحصیل در آلمان

برای تحصیل در دانشگاههای دولتی آلمان در بیشتر موارد نیازی به پرداخت شهریه نمی باشد و در صورت لزوم مقدار ناچیزی به عنوان شهریه سالیانه دریافت می شود. همچنین امکان اخذ بورسیه های متنوع در رشته ها و مقاطع مختلف وجود دارد و در انتها شما فرصت یادگیری زبان آلمانی را خواهید یافت که با ۱۸۵ میلیون نفر یکی از زبان های پرکاربرد در سطح بین المللی می باشد.

در کنار دانشگاه های با کیفیت و سطح آموزشی در قالب استانداردهای بین المللی، آلمان کشوری با کیفیت زندگی بالا و شهریه های پایین دانشگاهی است. همچنین این کشور همیشه از طرح های حمایتی و بورسیه های تحصیلی گسترده برای دانشجویان بین المللی  و نیز سیاست های اشتغال زایی بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان پشتیبانی میکند.

تمامی این دلایل در کنار ارائه رشته های تحصیلی بسیار به زبان انگلیسی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد، موجب آن شده که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی ، آلمان را بعنوان یک مقصد تحصیلی مناسب انتخاب کنند.

فرآیند اخذ پذیرش تحصیل در آلمان توسط همکاران مجموعه مشاوران امیدار ساکن در آلمان، انجام میگیرد. هر متقاضی بنا به شرایط فردی و پیش زمینه تحصیلی نیاز به مدیریت مدارک جداگانه دارند. که تمامی این امور توسط همکاران ما در ایران و آلمان پیگیری و انجام میشود.

مقاطع تحصیلی مختلف در آلمان

مقطع طول دوره (سال) زبان تدریس پیش نیاز
کارشناسی ۴-۳ اکثر دوره ها آلمانی پیش دانشگاهی+ مدرک  B2  یا B1  زبان آلمانی
کارشناسی ارشد ۲-۱ انگلیسی – آلمانی کارشناسی + B2 زبان آلمانی یا  ۶/۶٫۵ IELTS
دکترا ۴-۳ انگلیسی – آلمانی کارشناسی ارشد + B2  زبان آلمانی یا IELTS 6.5/7

تاریخ شروع کلاس ها

تحصیل در آلمان

هر سال تحصیلی در دانشگاه های آلمان به دو ترم (نیم سال تحصیلی) تقسیم میشود:

 • نیم سال اول (ترم تابستانه): تاریخ شروع دوره ها از ابتدای آوریل  (۱۲ فروردین ماه) و تا پایان سپتامبر(۱۰ شهریور ماه) ادامه دارد
 • نیم سال دوم (ترم زمستانه):  تاریخ شروع دوره ها از ابتدای اُکتبر  (۱۰ مهر ماه) و تا پایان مارس (۳۱ فروردین ماه) ادامه دارد

نکته: با توجه به زمان مورد نیاز برای اخذ پذیرش  و ازدیاد شمار متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی از سفارت آلمان در ایران(که بعضاٌ برای نوبت دهی به چند هفته هم میرسد )،دانشجویان ایرانی می بایستی، ۱ الی ۲ ماه پیش از زمان های اعلام شده اقدام  بکنند.

هزینه تحصیل در آلمان

آلمان بعنوان مقصد تحصیلات عالی، از آن دسته کشورهای اروپایی است که هزینه ای بابت شهریه از دانشجویان بین المللی و آلمانی دریافت نمیکند به همین دلیل هزینه تحصیل در آلمان برای بسیاری از دانشجویان بین المللی به نسبت دیگر کشورهای همطراز مقرون به صرفه تر می باشد.

اگرچه شهریه دانشگاههای دولتی در آلمان رایگان است، اما دانشجویان ملزم به پرداخت مبلغی به صورت ترمی  بابت دریافت خدمات دانشجویی  و اداری به دانشگاه محل تحصیل خود هستند. که این مبلغ بیشتر از ۲۵۰۰ یورو در هر ترم نمی باشد.  برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی شهریه ها برای مقاطع و رشته های مختلف متفاوت می باشد و از ۶٫۰۰۰ تا ۱۳٫۰۰۰ یورو در سال متغیر است.

هزینه تحصیل در آلمان

نکته: دانشجویانی که میخواهند برای تحصیل در آلمان و در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند باید توجه داشته باشند که بعضی از دانشگاهها برای این مقطعع شهریه دریافت میکنند. اگر چه این اصل شامل اکثر دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر (در اینجا مقطع کارشناسی ارشد ) به صورت “نا پیوسته” دارند می شود و همچنین شامل آن دسته از دانشجویانی که هنوز مقطع کارشناسی خود را در یک یا دو سال منتهی به اخذ پذیرش خود در داخل آلمان  به اتمام نرساندن میشود.

هزینه زندگی در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کاملا مناسب می باشد و به صورت کلی با میانگین هزینه زندگی در اروپا برابری می کند. قسمت اعظم هزینه زندگی در آلمان شامل هزینه اسکان می شود که باید ۲۰۰ تا ۶۰۰ یورو برای اسکان در نظر گرفت که این مبلغ در شهرهای بزرگ آلمان بیشتر می باشد به همین دلیل شما می توانید در پانسیون های دانشجویی یک اتاق با قیمت مناسب بودجه خود اجاره کنید.

برای هزینه خورد و خوراک تا ۲۰۰ یورو، ۵۰ تا ۱۰۰ یورو برای پوشاک، ۵۰ تا ۱۰۰ یورو برای حمل و نقل، ۳۰ تا ۵۰ یورو برای تلویزیون، تلفن و اینترنت و در نهایت ۱۰۰ یورو به بالا برای تفریح و هزینه های جانبی باید در نظر گرفت. در مجموع با ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو می توان هزینه زندگی در آلمان را پوشش داد. همچنین با ارائه کارت دانشجویی می توانید از تخفیف دانشجویی در اماکن مختلف استفاده کنید. 

 موارد مهم:

 • دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان در رشته ها مورد نظر خود به زبان آلمانی را دارند باید گواهی مهارت زبان آلمانی یا “آزمون زبان انستیتو گوته” را برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارائه دهند. اما دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطعی که به زبان انگلیسی تدریس میشود را  دارند میبایستی مدرک تسلط به زبان انگلیسی ایلتس (IELTS)  خود که  معمولا باید در سطح نمره  ۶-۶٫۵ باشد ، به دانشگاه ارائه دهند.
 • همچنین در برخی از دانشگاههای خصوصی نیاز به ارائه مدرک آیلتس نمی باشد و دانشجویانی که آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشند می توانند پذیرش دریافت کنند.
 • طبق قوانین جدید آلمان متقاضیان ایرانی که دارای هر گونه مدرک کارشناسی (سراسری، آزاد، پیام نور و غیره) باشند می توانند به صورت مستقیم وارد دوره کارشناسی ارشد بشوند.
 • در بعضی موارد دانشگاهها برای دانشجویان بین المللی که خارج از آلمان اقدام میکنند آزمون های ورودی در نظر گرفته اند ، که دانشجویان بعد از پشت سر گذاشتن این آزمون ها میتوانند وارد دانشگاه شوند.

توجه: 

آزمون های انستیتو گوته نشانگر میزان تسلط فرد به زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی یا زبان دوم طراحی شده و در مراکز تعیین شده در سراسر دنیا بر اساس مقررارت یکسان  برگزار و ارزیابی میشود .

سوالات متدوال درباره تحصیل در آلمان

آیا مدارک اخذ شده در ایران در آلمان معتبر است؟

دیپلم: بله

پیش دانشگاهی: بله

کاردانی: خیر، در آلمان دوره کارشناسی ناپیوسته وجود ندارد و با مدرک کاردانی باید برای مقطع کارشناسی ۴-۳ ساله اقدام نمایید.

کارشناسی: بله اگرچه نوع دانشگاه و معدل در اخذ پذیرش تاثیرگذار می باشد.

کارشناسی ارشد: بله اگرچه نوع دانشگاه و معدل در اخذ پذیرش تاثیرگذار می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از آلمان چیست؟

 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده و ریز نمرات با توجه به مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل
 • فتوکپی پاسپورت و شناسنامه
 • ۱۸ قطعه عکس ۴×۶
 • گواهی زبان آلمانی  و برای رشته های انگلیسی زبان مدرک TOEFL یا IELTS

 

ترجمه مدارک باید به تایید چه مراکزی رسیده باشد؟

ترجمه آلمانی یا انگلیسی مدارک باید ابتدا به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد سپس به سفارت آلمان برای تایید ارائه داده شوند. در نظر داشته باشید برای تایید مدارک در سفارت باید هزینه مربوطه پرداخت شود. همچنین به همراه داشتن مدارک فارسی الزامی می باشد.

 

آخرین مهلت ارسال مدارک برای اخذ پذیرش چه تاریخی می باشد؟

 • برای ترم تابستانی: ۱۵ ژانویه
 • برای ترم زمستانی: ۱۵ جولای

 

‘Uni-assisst’ چیست ؟

Uni-assisst سازمان اطلاع رسانی و اخذ پذیرش برای متقاضیان تحصیل در آلمان می باشد. این سازمان در حدود ۹۰ دانشگاه آلمان را تحت پوشش دارد و دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در آلمان دارند مدارک خود را برای این سازمان ارسال می کنند و Uni-assisst پس از بررسی کامل و در صورت احراز شرایط متقاضی مدارک را برای دانشگاه مورد نظر ارسال می کند و شماره ثبت نام را جهت پیگیری برای دانشجویان ایمیل می کند. شما می توانید با ارسال یک نسخه از مدارک برای تعداد زیادی از دانشگاه های عضو سازمان درخواست پذیرش دهید. هزینه بررسی مدارک برای بار اول (یک دانشگاه) ۵۵ یورو است و در صورت درخواست پذیرش از بیش از یک دانشگاه، به ازای هر دانشگاه ۱۵ یورو به مبلغ اولیه افزوده می شود.

 

پذیرش تحصیل در آلمان به صورت مشروط چگونه می باشد؟

برای تحصیل در آلمان نمره آزمون زبان آلمانی DSH یا Test DaF مورد نیاز است و اگر در زمان ارسال مدارک برای اخذ پذیرش، متقاضی مدرک زبان مورد نیاز را نداشته باشد دانشگاه های آلمان برای متقاضی پذیرش مشروط صادر می کنند تا متقاضی دوره آمادگی زبان را در دانشگاه آلمان سپری کند و در صورت قبولی پذیرش رسمی بگیرد.

 

نمره مورد نیاز زبان برای تحصیل در آلمان چقدر می باشد؟

برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، متقاضیان باید حداقل مدرک B2 را داشته باشند و پس از اخذ پذیرش مشروط برای دوره زبان آلمانی و کسب نمره قبولی در آزمون DSH2  یا Test DaF4 می توانند تحصیلات رسمی خود را آغاز کنند.

برای رشته های انگلیسی زبان نمره IBT 89 یا IELTS 6.5 مورد نیاز می باشد.

 

آیا برای دانشجویان متاهل امکان اخذ ویزا برای همسر وجود دارد؟

بله، شما می توانید پس از اخذ پذیرش و ویزا برای همسرتان نیز درخواست الحاق به همسر یا دیدار همسر دهید. در این صورت همسر شما نیز اجازه تحصیل خواهد داشت.

 ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

 1. تیرداد گفت:

  سلام. من دانشگاه شهید بهشتی فلسفه میخونم، مقطع کارشناسی…
  با داشتن مدرک B1 آلمانی و اینکه درحد متوسط به بالا انگلیسی بلدم، میتونم برای تحصیل در آلمان اقدام کنم؟
  و اینکه حداقل هزینه برای رفتن به آلمان حدودا چقدره؟

  1. سلام
   حداقل B2 نیاز دارید و هزینه سالانتون نزدیک به ۸۰۰۰ یورو خواهد بود

 2. افسون گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و مشغول خوندن زبان آلمانی b1 هستم
  میخواستم ببینم برای لیسانس بدون پیش دانشگاهی میتونم به آلمان برم؟

  1. سلام
   خیر باید حتما ۱۲ سال تحصیلیتون کامل باشه

 3. آ.م گفت:

  سلام وقتتان بخیر.
  با توجه به اینکه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی من بالای ۱۹٫۵ است،از لحاظ «مالی »و «راحت بودن پذیرش » برای تحصیل پزشکی عمومی کدام بهتر است؟آلمان یا ایتالیا؟
  ممنونم از توجه تان.

  1. سلام
   هر دو شرایط ورود متفاوتی دارند.
   هیچ کدام راحت نیستند و نیاز به طی کردن مراحل خودش هست

 4. هستی گفت:

  سلام
  با قبولی پزشکی دانشگاه دولتی در کنکور ایران آیا بورسیه ای برای تحصیل پزشکی تو آلمان بهم تعلق میگیره؟ و اینکه در این صورت هم باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟یا با تافل یا آیلتس هم میشه؟

  1. سلام
   بورسیه تعلق نمیگیره، کماکان باید هزینه اندکی بابت تحصیل و البته هزینه زندکی رو خودتون پرداخت کنید.
   داشتن مدرک زبان المانی جزئ الزامات تحصیل پزشکی در المان است.

 5. M Raeisi گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم ببینم رشته مترجمی زبان دانشگاه ازاد با معدل بالا ١٣ و داشتن B1 میتونم ویزای تحصیلی بگیرم یا نه و این که نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی هم تاثیر داره یا نه؟ممنون میشم جواب بدین.

  1. سلام
   شما برای چه مقطعی میخواهید پذیرش بگیرید ؟

   1. M Raeisi گفت:

    Mn baraye karshenaCie arshad

    1. سلام
     بله میتونید اقدام کنید

 6. H گفت:

  سلام بنده یه پسر ۱۸ ساله هستم دیپلمه هستم با معدل ۱۴ رشته ریاضی فیزیک.ایا میتونم واسه ادامه تحصیل به دانشگاهوهای المان برم.زبان‌المانی هم بلد نیستم قصد دارم‌برم یک دوره کوتاه همونجا یاد بگیرم

  1. سلام
   بایددر ابتدا مدرک زبان المانی بگیرید. بدون مدرک زبان المانی امکان پذیرش و ویزا نیست

 7. Shegheyegh گفت:

  سلام میشه کمی توضیح درباره تحصیل در مقطع دبیرستان در المان بدید؟!

 8. fhm گفت:

  سلام .
  من پیش دانشگاهی رو امسال تموم کردم . و کنکور هم دادم اما جواب کنکور چندادن خوب نبود و معدل دیپلم ۱۹/۲۵ و معدل پیش دانشگاهی هم۱۴/۲۹ شد میخواسم بپرسم شرایط پذیرش و دارم یا باید کنکور پزشکی قبول شم اینجا / یا میتونم برای کالج تو المان اقدام کنم ؟

  1. سلام
   باید حداقل معدل کتبی ۲ سال اخرتون ۱۷ باشه و مدرک زبان المانی داشته باشید که بدون کنکور برید کالج پزشکی

 9. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان پیش دانشگاهی رو تموم کردم و قصد دارم تو آلمان کارشناسی یک رشته مربوط به کامپیوتر بخونم اگر من تو ایران رشته زبان رو انتخاب کنم در آلمان در مقطع کارشناسی تغییر رشته به کامپیوتر واسم امکان پذیر هست یا نه؟ نمرات دیپلم و پیش دانشگاهیم همه عالی هستن

  1. سلام
   اگر مدرک زبان المانی داشته باشید میتونید برای کالج های المان اقدام کنید.

 10. فاطمه گفت:

  سلام من پیش دانشگاهی رو امسال تموم کردم معدل نهایی سوم دیپلم من ۱۹.۸۶ هست میخواستم ببینم میتونم پذیرش رشته پزشکی رو در آلمان بگیرم یا کشور دیگه ای که هزینه هاش خیلی بالا نباشه ممنون

  1. سلام
   اگر مدرک زبان C1 آلمانی رو بگیرید بله میتونید اقدام کنید.

 11. علی نوبری گفت:

  سلام
  لیسانس عمران از دانشگاه سراسری (خواجه نصیر) دارم. معدلم ۱۲ هست. ۳۰ سالمه. دارم برای امتحان آیلتس میخونم. ۲ سال سابقه کار در یک شرکت دارم ولی در ازتباط با کار عمران نبود. قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد در رشته عمران یا MBA دارم. آیا با این شرایط امکان تحصیل رایگان (در این ۲ رشته) در آلمان وجود دارد؟ و آیلتس چند میخواد؟ و اگر کشور دیگه امکانش هست ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر.

  1. سلام
   با معدل ۱۲ شانستون ضعیفه. اما میتونید اقدام کنید. مدرک ایلتستون باید حداقل ۶٫۵ باشد.

 12. ارسلان گفت:

  سلام خسته نباشید . ببخشید من ۱۸ سالمه و امسال کنکور دادم و هنوز جوابش نیومده و میخوام مهاجرت کنم (معدل سال سوم دبیرستان:۱۸٫۸۵ولی معدل سال چهارمم به دلایلی کم شده و نزدیک ۱۵ میباشد نمره ی تافلم ۷۵ و آیلتس هم ۷ میباشد هم چنین در حال گذراندن دوره های اموزش المانی هستم میخواستم بدونم ایا باوجود معدل پایین پیش دانشگاهی بازهم میتونم در المان پذیرش بشم؟

  1. سلام
   معمولا در گروه رشته های پزشکی و مهندس متقاضی باسد معدل کتبی دو سال اخرش حداقل ۱۷ باشد.
   ولی باز شما شانس اقدام کردند دارید.

 13. Mary گفت:

  سلام و خسته نباشید من یک سوال داشتم درباره مدرک زبان آلمانی ؛
  رشته تحصیلی که برای مقطع ارشد در آلمان میخوام تحصیل کنم به زبان انگلیسی هست؛ IELTS 7.5 هم دارم اما مدرک زبان آلمانیم A2 هست؛ آیا حتما باید با این شرایط باید مدرک B1 داشته باشم؟؟
  و میتونم قبل از دانشگاه در خود آلمان کالج های زبانش رو شرکت کنم و B2 رو بگیرم؟
  لطف میکنید پاسخ من رو بدید ممنونم

  1. سلام
   اگر رشته مد نظرتون به زبان انگلیسی هست خیر نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی ندارید.
   وقتی ویزا بگیرید معمولا تا ۲ هفته قبل از شروع دوره میتونید وارد المان بشید، بنابراین زمان کافی برای اون کارندارید.

 14. fateme گفت:

  سلام وقت بخیر
  با معدل١٩کارشناسی رشته روانشناسی و معدل دیپلم ١۶رشته ریاضی و معدل١٣پیش ریاضی… و گذراندن سطح b1 زبان آلمانی …. آیا امکان پذیرشم در ارشد روانشناسی دانشگاه های آلمان وجود داره؟

  1. سلام
   با داشتن مدرک B2 زبان آلمانی و تمکن مالی متناسب با دوره میتونید اقدام کنید.

 15. ارکیده گفت:

  سلام وقت بخیر

  من قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان رو دارم
  رشته دانشگاهیم ریاضی هست- کارشناسی ارشد
  در حال حاضر زبان آلمانی بلد نیستم
  متاهل هم هستم
  ممنون میشم اگر یکم اطلاعات بهم بدین

  1. مشاور گفت:

   سلام
   لطفا صفحات مربوط به تحصیل در آلمان رو در سایت مطالعه کنید، اطلاعات کامل درباره تحصیل و زندگی در آلمان گردآوری شده است.

 16. محمد رضایت گفت:

  سلام بنده ۱۹ سالمه و دیپلم ساختمان از فنی حرفه‌ای دارم
  میخوام برای رشته کامپیوتر هم دیپلم بگیرم تا بتونم تو کالج رشته نرم افزار و برنامه نویسی بخونم آیا من میتونم با استفاده از دیپلم ساختمان تو رشته دیگه ای مثل نرم افزار توی آلمان ادامه بدم یا باید حتماً دیپلم کامپیوتر داشته باشم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   باید هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی مرتبط داشته باشید

 17. ترکمن گفت:

  با سلام
  من ۳۲ سالمه، فارغ التحصیل لیسلنس برق الکترونیک هستم. دیپلم ریاضی با معدل ۱۸٫۹۸، کاردانی برق_الکترونیک از دانشگاه سراسری با معدل ۱۳٫۸۶، کارشناسی برق_الکترونیک غیر انتفاعی علم و فرهنگ با معدل ۱۵٫۲۶، تازه یادگیری زبان آلمانی رو شروع کردم ، آیا می تونم در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آلمان پذیرش رایگان بگیرم ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید

 18. R.m گفت:

  سلام،برای تحصیل در رشته فشن دیزاین کدوم کشورهای اروپای مناسبه؟من کارشناسی عکاسی از دانشگاه علمی کاربردی دارم معدلمم بالای ۱۸برای تحصیل در رشته طراحی لباس میتونم با مدرک کارشناسیم اقدام کنم؟ ارائه پورتفولیو برای دریافت بورسیه تا چه حد میتونه موثر باشه؟
  لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام
   ایتالیا برای شما گزینه ی مناسبی میتوه باشه .

 19. حسینی گفت:

  با سلام
  من دیپلم ریاضی دارم و علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی در آلمان میباشم. ممنون میشم راهنمایی کنید

 20. ارتمیس گفت:

  سلام. من دانشجوی رشته کارگردانی سینما در مقطع کارشناسی هستم. دانشگاهم نیمه دولتی علمی کاربردی هست.
  معدلم بالای ۱۷ بوده هم دوره کاردانی و هم الان که مشغول تحصیلم.
  من میتونم بعد از گرفتن لیسانسم برای ارشد در المان اقدام کنم ؟؟؟؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید

 21. Sara گفت:

  سلام و خسته نباشید من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل ۱۷؛دارم
  میخواستم بپرسم میتونم از یکی از دانشگاه های معتبر آلمان برای مقطع ارشد پذیرش بگیرم؟
  ممنونم میشم پاسخ من رو بدید

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید

 22. ثمین یزدانی فر گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی دانشگاه دولتی شریعتی هستم می خواستم بدونم بعد از اتمام دوره کارشناسی می تونم برای کارشناسی ارشد در آلمان اقدام کنم ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید

 23. احسان گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ۱۸ ساله هستم‌ رشته ی مهندسی کامپیوتر دیپلم ۱۸
  نمره تافل ۹۰ رو گرفتم و b1 المانی رو گذروندم
  از لحاظ شرایط مالی هم همه‌چی‌ محیا هست
  تقریبا تمامی شرایط لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی و اخذ پذیرش رو دارم
  ایا میتونم اقدام برای تحصیل در المان در این رشته شروع‌ کنم؟
  هیچ مشکلی نیست با شرایطم که اقدام کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله شرایطتون خوبه . میتونید اقدام کنید

 24. زینب آذرک گفت:

  سلام وقت بخیر من شنیدم دانشجویان پزشکی مشغول به تحصیل در المان بعد از اتمام به جندین کشور از جمله آمریکا برای کارآموزی فرستاده میشن درسته ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   در برخی دانشگاه ها که قرارداد دارند بله .

 25. بهرام گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در حال حاظر دانشجوی رشته مهندسی نفت دانشگاه علوم تحقیقات واحد تهران هستم که فقط برای فارغ التحصیلی یک ترم دیگه مانده ومن قصد تحصیل در کشور آلمان را دارم و دوتا سوال داشتم امیدوارم بتونید راهنمایی کنید
  ۱) اینکه من متولد ۱۳۷۴ هستم ایا میتوانم از صفر برای یک رشته جدید در المان اقدام کنم !؟
  ۲) یا اینکه بهتره ادامه تحصیل بدهم و المان دانشگاه هایی با محوریت رشته مهندسی نفت دارد یا خیر !؟

 26. ستاره گفت:

  سلام.من معدلم لیسانسم ۱۳٫۵۵ و معدل ارشدم ۱۵٫۹۲ در رشته فیزیک هست. ۴ تا مقاله داخلی و ۱ مقاله isi دارم و دو تا مقاله isi دیگه در حال ویرایش. با این تفاسیر امکان گرفتن پذیرش از دانشگاههای اروپایی برام وجود داره اگه اره به نظرتون کدوم دانشگاهها امکانش بیشتره؟
  ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله . امکان گرفتن پذیرش دارید.
   اروپا قاره ای با کشورهای بسیاره .
   اسپانیا، اتریش ، ایتالیا و هلند کشور های هستند که میتونید امیدوار باشید بهتون پذیرش بدهند.

 27. سجاد گفت:

  سلام
  از کارشناسی تربیت بدنی (گرایش فیزیولوژی) با معدل ۱۸ و نیم میشه فیزیوتراپی تغییر رشته داد؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   خیر

 28. Unknown گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من معدل دیپلمم ١٣ هستش
  میخواستم ببینم میتونم برأی کالج اقدام کنم با أین معدل؟!
  اگه نه باید چ کار کنم؟!
  لططفا راهنماییم کنید

  1. مشاور گفت:

   سلام
   با معدل شما شانسی برای پذیرش ندارید متاسفانه

 29. مازیار گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده فارغ التصیل دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل هستم معدل لیسانسم مهندسی شیمی جنرال ۱۴٫۸۵ شده و ارشدم ۱۶٫۳۵ ه.آیا معدل موثره؟
  در حال رفتن مدرک زبان انگلیسی هستم به نظرتون دوره فوق فشرده یا فشرده تاثیر مثبت میزاره؟.آیا b2آلمانی لازمه برای آلمان؟
  ۵ تا کنفرانس بین اللملی دارم و میتونم isi بدم ه قدر موثره؟کلا راهکار صفر تا صدشو سوال دارم و راه میخوام.سپاس
  هزینه های سفر و تحصیل چطوریه؟
  شرایط کار این رشته چطوره؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   معدل قطعا تاثیر داره.
   دوره زبان بسته به لنتخاب خودتونه. المانی یا انگلیسی داشته باشید کفایت میکنه.
   مقاله برای مقطع دکترا بسیار موثره.
   بهترین منبع برای کسب اطلاعات گوگل هست از منابع اصلی

 30. samira گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل مهندسی پزشکی هستم از ذانشگاه ازاد تبریز معدل کل کارشناسیم هم ۱۵٫۰۵
  تو قسمت سوالات متداول نوشته بودین نوع دانشگاه و معدل برای پذیرش تاثیر داره
  من با این مدرک و معدل میتونم برای گرفتن پذیرش اقدام کنم؟
  فاصله ی تحصیلی تا چند سال مجازه ؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید.
   فاصله تحصیلی حداکثر ۵ سال مجازه

 31. Bahar گفت:

  سلام
  ببخشید در المان دانشگاهی هست ک در رشته تربیت بدنی رایگان باشه هزینه شهریه؟
  اگه هست چه دانشگاهی؟
  و یک چیز دیگ من در سایت ها دیدم که نوشتن برای رشته تربیت بدنی باید کنکور سراری بدین بعد میتونین ویزا بگیرید
  مشکل اینجاس که تربیت بدنی کنکور نداره و من حتما باید از رشته تجربی برم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ورود به دانشگاههای المان باید مدرک زبان المانی و در برخی نیز قبولی سراسری در ایران رو حتما داشته باشید.
   برای جستجو در مورد دانشگاه بهتره از طریق گوگل سرچ کنید .

 32. هلن گفت:

  از طریق حکم کشوری کمکی به هزینه ها میشه؟

 33. افشین عبدالملکی گفت:

  ا. عبدالملکی:
  سلام بنده میخواستم پسرم را که ۱۸ ساله است و الان مشغول خواندن زبان المانی(B1)و گرفتن مدرک پیش دانشگاهی است را برای گذراندن کالج به المان بفرستم ایا میتوانید به بنده کمک کنید؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای دوره های کالج خیر . متاسفانه خدماتی در این زمینه نداریم.

   با تشکر

 34. سوبی را قره زاده شیرازی گفت:

  یعنی اگر من بخوامی برای ارشد و دکترا ادامه بدم چند درصد از دانشگاه ها به زبان آلمانی در رشته ی شیمی هست و من بیشتر با داشتن iElts شانس بیشتری خواهم داشت یا آلمانی ؟چون میدون رشته به رشته متفاوت هست

  1. مشاور گفت:

   سلام
   اکثر دانشگاهها برای مقطع ارشد زبان انگلیسی هم دوره دارند.
   اما ترجیح همیشه به دوره های زبان المانی است و همچنین شانس پذیرش و اقامت بیشتری خواهید داشت.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های دفتر در قسمت تماس با ما ارتباط برقرار بفرمایید.

   با تشکر

 35. سوبی را قره زاده شیرازی گفت:

  من دانشجوی ارشد رشته ی شیمی هستم قبل از اقدام به ادامه ی تحصیل در المان این سوال برای من مطرح هست که در مقطع ارشد و دکترای شیمی دانشگاه های آلمان به چه زبانی بیشتر پذیرش داده میشه،و یا شانس بیشتری خواهم داشت؟

 36. علی گفت:

  سلام. میخواستم بدونم اگر داخل ایران رشته ای مثل پزشکی یا دندان پزشکی رو ۱-۲ سال بخونیم امکانش هست بعدش واحدامون رو انتقال بدیم به دانشگاهی در المان و همون رشته رو ادامه بدیم ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   خیر.
   میتونید با داشتن مدرک زبان آلمانی برید از ابتدا شروع کنید اما امکان تطبیق واحد ندارید.

 37. سپهر گفت:

  با سلام.
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته حسابداری دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم.
  وضعیت نمرات من اصلا جالب نیست.
  ۲ بار به کشور آلمان (مستقیم و از طریق سفارت آلمان) سفر کردم و ۲ بار ویزای شنگن در پاسپورتم هست.
  و اینکه بین دوره فوق دیپلم و کارشناسی ناپیوسته ام تقریبا ۲ سال گپ تحصیلی وجود داره.
  و ۵ سال سابقه کار در ارتباط با رشته حسابداری دارم.
  علاقه مند در تحصیل در رشته MBA در یکی از دانشگاه های آلمان هستم؟
  آیا وضعیت نمرات و گپ تحصیلی مشکلی برای من ایجاد میکنه؟ ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام
   در صورتی که بتونید با ارائه مدارک گپ تحصیلیتون رو ثابت کنید بابت چه مواردی بوده، خیر . هیچ مشکلی براتون بوجود نمیاد.

   1. Mehrnoosh گفت:

    سلام من هم مشکل همین دوستمون رو دارم.میشه بیشتر توضیح بدید که با چه مدارکی میشه اثبات کرد؟آبا با سابقه بیمه میشه این کارو کرد؟

 38. fatemerf گفت:

  سلام من دانشجوی رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم میخواستم بپرسم ایا میشه در مقطع ارشد رشته مدیریت رو در دانشگاه های المان ادامه بدم

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اکثر دانشگاههای آلمان کارشناسی مرتبط و مدرک زبان المانی نیاز دارید

 39. محمد گفت:

  سلام
  من کارشناسی بیوتکنولوژی خوندم در دانشگاه آزاد
  میخوام بدونم هزینه مهاجرت و زندگی چقدره و اینکه درآمد کار به چه صورت هست ؟
  کدوم دانشگاه ها پذیرای رشته ی من هستن و کدوم بهتر هست ؟
  و بعد از اون میشه اقامت دایم بگیرم ؟

  1. خانم حبیب زاده گفت:

   سلام
   هزینه زندگی متوسط بین ۶۰۰-۷۰۰ یورو هست، درامد کار ساعتی ۷-۱۰ یورو، اقامت دائم هم بستگی به کار شما دارد.
   در خصوص دانشگاه ها میتوانید به قسمت آلمان مراجعه فرمایید و برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل بفرمایید.

 40. رضاقاسمی گفت:

  سلام روز بخیر
  رضاقاسمی هستم دانشجوی سال اخر دکترا عمومی دامپزشکی دانشگاه ازاد شهرکرد با معدل حدود ۱۴.۵ هم فارق التحصیل میشم
  میخواستم ببینم برای ادامه تحصیل از چه مقطعی میتونم اقدام کنم و چند درصد احتمال این که بتونم پذیرش بگیرم وجود داره؟
  خیلی ممنونم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   سوال کلی است ! برای گرفتن پذیرش مواردی غیر از معدل نیز باید بررسی
   شود بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه مشاوران ما در تماس باشید.
   تماس با ما

 41. مل گفت:

  سلام ببخشید تحصیل در آلمان برای دهم چه شرایطی داره؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای تحصیل درالمان شما باید مدرک زبان المانی(b1) رو داشته باشیدتا بتونید ادامه تحصیل کنید.

 42. محمد امین حمیدی گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  برای پذیرش المان ایا شرط معدل واسه دیپلم و پیش دانشگاهی وجود داره یا خیر
  با تشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش و ادامه تحصیل در المان باید معدل کل دیپلم وپیش دانشگاهی بالای۱۷ باشد.
   برای داشتن اطلاعات بیشتر با دفتر ما تماس حاصل فرمایید.
   تماس با ما

 43. فرشته گفت:

  سلام وقتتون به خیر.من دانشجوی ترم اخر کارشناسی(ترم۷)زیست شناسی دانشگاه سراسری گرگان هستم.هفته ی پیش ایلتسمو دادم و هنوز نتیجش نیومده ، متاسفانه نمیدونم که تونستم ۶ بگیرم یا نه.اما معدل الف با ۱۷.۶۰ هستم. و مقاله هم دادم که منتظر اکسپت شدنش هستم.و یه کنگره هم تو ۸ مارچ تو پاریس ثبت نام کردم.حالا تا ۱۵ ژانویه من باید چه کار هایی رو انجام بدم دقیقا.و اینکه من نمره ی آیلتس برام چه قدر مشکل ایجاد میکنه؟ میشه وقت گرفت که بعد از دد لاین بهشون تحویل بدیم؟ و اینکه من تا ۱ فوریه امتحان ترمم تموم میشه میتونم نمره ی ترم اخرو بعدا براشون بفرستم؟

 44. محمد چیتگر گفت:

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم شرایطم رو براتون شرح بدم و سوالاتی داشتم
  من کاردانی برق قدرت دارم از دانشگاه سراسری انقلاب اسلامی دارم که البته دیپلم فنی الکتروتکنیک دارم
  اما میخوام المان رشته ی تربیت بدنی بخونم
  دقیقا ۱۱ سپتامبر وقت سفارت گرفتم ک هنوز ایمیلشو بهم ندادن تو شهریور بود
  و تا اونجایی ک من خبر دار شدم یک نفر تو مرداد وقت گرفته از دوستانم در گوته هنوز بش جواب ندادن
  حالا من در حال حاظر دارم امتحانای b1گوته رو میدم و احتمالا اگر نتیجه ی بدی رقم نخوره دیگ پرونده ی b1 تو بهمن بسته میشه
  اما ظاهرا نمیدونم البته میگن باید b2داشته باشم برای دانشگاه ورزش کُلن
  و همچنین شنیدم قبولی دانشگاه سراسری هم تو ایران میخوان ازم چون دیپلم تربیت بدنی ندارم و بازهم شنیدم باید testdaf امتحان بدم همچنین فکر نمیکنم اگر b2بخوان ازم به ددلاین های ترم زمستونه ساله دیگ توی تابستون برسم موافقید وقت سفارتم رو کنسل کنم و مثلا اوله دی دوباره وقت بگیرم چون اگ b2بخوان نمیرسم، ۴ ترمه خودش
  حالا سوال من اینجاست
  اصلا بااین شرایط میتونم رشته تربیت بدنی بخونم؟ ممنون میشم سریعا جواب منو بدید
  تشکر

 45. فریبا خراسانی گفت:

  سلام .. روز بخیر. آیا برای تحصیل در آلمان و گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان مدودیت سنی مطرح هست؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   برای تحصیل در المان محدودیت سنی وجود نداره
   ولی برای گرفتن ویزای تحصیلی برحسب مقطع تحصیلی محدودیت سنی وجود داره
   برای گرفتن اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.
   تماس با ما

 46. sh گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من پیش دانشگاهی رشته تجربی مدرسه تیزهوشان هستم
  برای داروسازی آلمان میتونم برم؟یا ایران اول باید کنکور سراسرس قبول بشم؟؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   نیازی به دادن کنکور در ایران نیست
   معدل دیپلم و پیش دانشگاهیتون باید بالای ۱۷ باشدومدرک c1المانی رو داشته باشیدیک دوره یکساله کالج میگذرونید
   وبعدوارد دانشگاه میشید

 47. علیرضا گفت:

  سلام معدل دیپلم من ۱۴ و معدل پیش هم ۱۸٫۵ هستش . ۲ بار هم رتبه ۱ المپییاد شیمی منطقه رو اوردم. میخواستم بدونم ایا با این شرایط میشه در رشته پزشکی در المان ادامه تحصیل بدم . شرایطش چیه؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   معدل دیپلم و پیش دانشگاهیتون باید بالای ۱۷ باشدومدرک c1المانی رو داشته باشیدیک دوره یکساله کالج میگذرونیدو
   بعدوارد دانشگاه میشید

 48. وحید گفت:

  با سلام
  آیا فاصله زمانی مابین گرفتن مدرک تحصیلی و اقدام برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مراکز عالی آلمان ، ایجاد مشکل میکنه؟
  من حدودا ۷ سال پیش مدرکمو از دانشگاه دولتی گرفتم . آیا میتونم الان اقدام کنم واسه ادامه تحصیل و این بازه زمانی تاثیری نمیذاره روی این پروسه؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنیدفقط
   بااین شرایط گرفتن ویزا بسختی امکان پذیره

   1. وحید گفت:

    درود بر شما
    آیا میتونم از طریق موسسه شما اقدام کنم واسه انجام این کار؟
    و اینکه من با شرکت های بزرگ و معتبر آلمانی مث SIEMENS , Sigma , Merck و GFL کار کردم .
    این قضیه تاثیر مثبتی میذاره روی شرایط فعلی من؟

    ممنونم بابت پیگیریتون

    1. مشاور گفت:

     سلام
     لطفا بامشاوران ما تماس بگیرید.
     تماس باما

 49. شعله ضیایی گفت:

  سلام
  من شعله ضیایی هستم و ساکن شهر کلن در آلمان هستم.وقتی ایران را ترک کردم دانسجوی ترم ۴ دکترا تخصصی رشته دیرینه شناسی بودم همه مدارک تحصیلی ام را بهمراه دارم. ایا میتوانم اینجا تغییر رشته داده و یکی از رشته های پزشکی را انتخاب کنم.لطفا راهنمایی بفرمائید.متشکرم

 50. مریم گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و پیش تجربی میخونم معدل هر س سال دبیرستانم ۱۹ ب بالاست و اگه پیش هم نوزده ب بالا بیاد و مدرک زبان المانی هم بگیرم میتونم در رشته روانشناسی یا هوشبری و اینا برم المان ؟ البته بدون اینکه تو ایران کنکور بدم؟ اخه تو سایتا نوشته باید کنکور ایران قبول شیم بعد
  نمیشه کنکور ندیم و بریم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   شما با شرایطی که ذکر کردید بدون شرکت در کنکور میتونید برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنید.ودر پاسخ به سوال دومتون همچین ایین نامه ای وجود ندارد.

 51. shirin گفت:

  سلام فوق لیسانس مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک دارم معدل ۱۶ و ایلتس ۶٫۵ امکان پذیرش از چه دانشگاهایی در مقطع ارشد رشته فیزیوتراپی دارم و کدوم کشورها تمرکزم بیشتر روی المان و اتریش هست و شهریه رایگان

 52. امیرحسین صمدیه گفت:

  با سلام و خسته نباشین
  ترم ۷ دانشگاه آزاد خمینی شهر رشته عمران هستم ،۲۲ ساله هستم
  خیلی وقته ک دارم فکر میکنم ک در آلمان رشته عمران رو ادامه بدم باز یا ک رشته حقوق رو بخونم علاقم نسبت ب جفتش یکسانه و به حقوق کمی بیشتر
  میخاستم بدونم نظر شما و پیشنهاد شما چیه؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   انتخاب رشته تماما بسته به علاقه و استعداد خودتون داره.
   بهتره جواب این سوال رو در خودتون جستجو کنید .

 53. علی گفت:

  سلام من سال ۹۱ دیپلم کاردانش گرفتم با معدل ۱۴/۹۲ بعدش پیش دانشگاهی ریاضی رو با معدل ۱۰ گرفتم و بعد از اون رفتم سربازی و تو همون مدت مدرک زبان المانی b2 هم گرفتم و بعدش پیش دانشگاهی انسانی با معدل ۱۸ گرفتم و الانم سنم ۲۳ ساله و خیلی علاقه مند هستم که در رشته حقوق یا کامپیوتر در مقطع کارشناسی در المان ادامه تحصیل بدم . خواستم بدونم باید مدرک قبولی تو کنکور سراسری رو هم داشته باشم؟ معدل دیپلمم کم نیست؟ اگر یک ترم در دانشگاه ازاد درس بخونم تاثیری داره واسه پذیرشم توی المان یا نه؟ چون اگر معدل دیپلمم کم باشه میتونم یه دیپلم دیگه هم بگیرم. ممنون میشم پاسخ بدین 🙂

 54. نیلوفر گفت:

  سلام
  من داتشجوی مهندسی صنایع هستم و قضد ادامه تحصیل در المان و دارم میخواستم بدونم شرایط تحصیلی در رشته ی من و همینطور امکان پیدا کردن کار در این رشته در المان به چه صورت است؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   کشور آلمان بهترین گزینه برای رشته های مهندسی هست چه از نظر تحصیل و چه از نظر کار.

 55. مهدی گفت:

  من مهدی هستم ۳۴ ساله دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد فلسفه غرب از دانشگاه بهشتی تهران و کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تبریز در هرسه مقطع شاگرد ممتاز با رزومه تقریبا عالی شامل مقاله ISI ده ها مقاله علمی و پژوهشی و سابقه کار ۵ ساله در کلینیک های معتبر و زیر نظر اساتید مطرح/ میخواستم برای دکترای روانشناسی یا نوروساینس شناختی برای دانشگاه های معتبر انگلیستان اقدام کنم و برام گرفتن fund خیلی مهمه / میشه بفرمایید موسسه شما در این مورد میتونه کمکی بکنه یا خیر؟ در نهایت هزینه تقریبی موسسه برای انجام اقدامات مربوط به اپلای دکترا چقدره؟میشه پاسخ رو به امیلم ارسال کنین
  ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام
   لطفا رزومه بروزتون رو برای ما ارسال کنید. کارشناسان مجموعه شرایطتون رو ارزیابی میکنند و امکان پذیرش و بورستون رو به اطلاعتون میرسونند.

 56. سارا گفت:

  باسلام،من امسال کنکوریم با معدل پیش دانشگاهی۱۷/۴۵،معدل دیپلم۱۹/۴۸،از سال اول راهنمایی تا پایان پیش دانشگاهی در نمونه دولتی درس خوندم و جز شاگردای برتر مدرسه بودم،مدرک زبان آلمانی و زبان انگلیسی ندارم اما میتونم مدرک زبان آلمانی بگیرم،اگه من امسال بتونم پزشکی قبول بشم میتونم بورسیه پزشکی آلمان رو بگیرم؟خوابگاه بهم تعلق میگیره؟ممنون میشم اگه راجع به مسئله حجاب هم بهم اطلاعات بدین

  1. مشاور گفت:

   سلام
   با مواردی که گفتید، شما اگر مدرک زبان آلمانی بگیرید میتونید با هزینه خیلی پایین در دانشگاههای آلمان تحصیل کنید .
   اما هزینه های زندگی با خودتونه و بورسیه ای تعلق نمیگیره.

 57. Sara گفت:

  سلام,من به دنبال دانشگاهی برای ادامه تحصیل در المان هستم,ارشد معماری داخلی به زبان انگلیسی دانشگاهی داره؟

 58. سهیل گفت:

  سلام و عرض ادب
  از کجا میتونم مجوز فعالیتتون رو استعلام کنم؟ جزو موسسات اعزام دانشجو پیدا نکردم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   در بالای سایت شماره مجوز های فعالیت درج شده،
   میتونید برای استعلام مجوز فعالیت موسسه، به کانون موسسات اعزام دانشجو زیر مجموعه وزارت علوم مراجعه و استعلام بگیرید.

 59. اميرحسين گفت:

  با درود،
  من دانشجوی لیسانس عمران دانشگاه ازاد هستم و ٢۵ سالمه. میخواستم بدونم ایا میتونم دوباره برای مقطع لیسانس یه رشته دیگه و یا فنی حرفه ای المان اقدام به درخواست پذیرش کنم؟ ( با داشتن مدرک B1 گوته)منظورم اینه که محدودیت سنی شامل میشه یا خیر؟
  ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام
   خیر مشکلی نداره . میتونید اقدام کنید

 60. محمد گفت:

  سلام خسته نیاشید
  من لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد دارم با معدل بالای ۱۸ و امسال هم در رشته حقوق بین الملل در دانشگاه دولتی قبول شدم . مدرک زبان انگلیسی ایلتس نمره ۷ دارم ایا می تونم برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و رتبه زیر ۱۰۰ المان در رشته خودم پذیرش بگیرم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتوند

 61. دانا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من فوق لیسانس شیمی پلیمر دارم دوسال دفاع کردم مقاله ISI ندارم میتونم درآلمان ادامه تحصیل بدم بدون مقاله یا حتما داشته باشم و اینکه بدون توصیه نامه میشه در آلمان اد امه تحصیل داد؟

  سپاسگذارم

  1. مشاور گفت:

   سلام
   اگر بخواهید دکترا بخونید میتونید بدون مقاله هم اقدام کنید.
   اما مدارکی مثل رزومه، توصیه نامه، انگیزه نامه و مدرک زبان جز ابتدایی ترین مدارک جهت ثبت نام و اخذ پذیرش هستند و هر متقاضی باید داشته باشه.

 62. نیما گفت:

  سلام، وقت بخیر
  من دانشجوی لیسانس رشته IT دانشگاه صنعتی کرمانشاه هستم. میخوام برای ارشد یکی از گرایش های این رشته رو توی تهران بخونم و بعد برای مقطع دکتری در آلمان تحصیل کنم.
  چنتا سوال داشتم که شاید سوالای خیلی از افراد باشه:
  ۱٫ مدرک زبانی که لازمه چیه (تافل، آیلتس، یا مدارک زبان آلمانی یا …)؟
  ۲٫ در حال حاضر مشغول کسب و کار حرفه ای مربوط به رشته خودم هستم. ایا این موضوع هم امتیاز محسوب میشود؟
  ۳٫ از زمانی که اقدام به اپلای میکنم تا زمانی که برای تحصیل در آلمان ساکن میشوم، با بورسیه یا بدون بورسیه چقدر هزینه لازم است؟
  ۴٫ مراکز عالی آموزشی در آلمان در چه شرایطی برای تحصیل در این کشور پشتیبانی میکنند؟
  ممنون که پاسخگو هستید.

  1. مشاور گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه قوانین تحصیلی هر سال تغییر میکنه، بهتره ۱ سال مانده به اتمام تحصیلتون پیگیر موارد اطلاعاتی باشید تا بتونید برنامه ریزی دقیق تری بکنید.
   در هر صورت برای در یافت پاسخ سوالاتون هم میتونید به قسمت دکترا در آلمان مراجعه کنید.

   موفق باشید

 63. سیمین رمضانی گفت:

  با سلام و تشکر بابت اطلاعات خوب و کاربردی که در اختیار کاربران قرار می دهید/ من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه سراسری بیرجند هستم و قصد ادامه تحصیل در این رشته در آلمان را دارم ممنون میشوم بنده را راهنمایی کنید

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله میتونید .

 64. کیاوش گفت:

  سلام
  من الان دارم دانشگاه امیرکبیر مقطع کارشناسی مهندسی نساجی میخونم. معدل دیپلمم نزدیک ۱۷ و رتبه کتکور سراسری رشته های فنی مهندسی ۱۰۰۰۰ هست. مشمل هم نیستم. زبان المانیم خوبه (در حد ب۲) ولی هنوز امتحان رسمی ندادم. مخواستم ببینم میتونم برای کارشناسی فلسفه و ترجیحا دانشگاه معتبر اقدام کنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   با داشتن مدرک زبان آلمانی و دیپلم ۱۲ ساله میتونید برای کارشناسی در رشته های مرتبط با علوم انسانی اقدام کنید .
   موفق باشید

 65. علی گفت:

  سلام. من مهر وارد پیش دانشگاهی میشم میخواستم بدونم میتونم به کالج ترم زمستانه برسم که بعد تابستان سال دیگه وارد کالج بشم ؟
  روند گرفتن وقت سفارت رو از کی باید شروع کرد که دیر نشه و بشه رسید به ترم زمستانه ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از اتمام پیش دانشگاهیتون میتونید برای دوره کالج اقدام کنید.
   گرفتن وقت سفارت و مصاحبه بعد از پذیرش ۵ ماه طول میکشه.

   موفق باشید

 66. سهراب گفت:

  سلام
  در صورتی که بخواهم در مقطع پیش دانشگاهی تحصیل کنم باید چه کار کنم

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه شانس دریافت ویزای برای دوره های مدرسه بسیار پایینه.
   شرایط: داشتن معدل ۱۷ به بالا، مدرک زبان حداقل B1 زبان آلمانی
   موفق باشید

   1. سهراب گفت:

    همین دو مورده یا بیش تر هم هست؟

    1. مشاور گفت:

     همین موارد کافی هست که مانع گرفتن ویزای شما از آلمان خواهد شد.

 67. بنیامین گفت:

  سلام
  من دیپلم الکتروتکنیک وکاردانی ناپیوسته متالوژی جوش ودرنهایت هم کارشناسی ناپیوسته الکترونیک صنعتی بامعدل۱۸رادارم برای تحصیل در المان میتونم بورسیه یاپذیرش بگیرم باتوجه به اینکه تغییر رشته دادم میگم مشکلی برام ایجاد میکنه یانه.چون برای تحصیل میخوام برم ودرنهایت هم برای اقامت وکار.
  شما چه راهی روپیشنهاد میکنین.
  پیشاپیش سپاسگذارم.

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   با مدرک زبان B2 آلمانی و مدرک کارشناسی میتونید برای ارشد پذیرش دانشگاه دولتی بگیرید با شهریه رایگان یا بسیار پایین، اما هزینه های زندگی با خود دانشجو هست.

   موفق باشید

 68. محمد گفت:

  با سلام بنده ۲۶ سالمه قبلا دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی داشتم و مدرک کارشناسی برق رو از دانشگاه ازاد گرفتم الان دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی رو با معدل بالای ۱۹ گرفتم میخواستم بدونم آیا امکانش هست در المان دندانپزشکی بخونم یا نه و در صورت ممکن چ مراحلی رو باید طی کنم.
  مرسی از زحماتتون.

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای پذیرش کالج حداقل باید قبولی سراسری دانشگاه ایران در رشته های پزشکی + مدرک زبان b2 آلمانی رو داشته باشید .

   موفق باشید

 69. سجاد گفت:

  سلام
  من قصد تغییر رشته از دیپلم تاسیسات به کامپیوتر رو دارم
  آیا میتونم برای این کار داخل آلمان اقدام کنم و کار های تغییر رشتمو انجام بدم و دانشگاه برم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   خیر . برای ورود به دانشگاههای آلمان داشتن دیپلم ۱۲ ساله + مدرک زبان آلمانی الزامی است.

   موفق باشید

 70. دانیال نوایی مهربانی گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم مدرک کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد هستم در رشته مکاینک آیا مدرک بدانشگاه آزاد مورد قبول است برای تحصیلات کارشناسی ارشد در آلمان ؟ آیا بددون آزمون با مدرک با آزمون برای تحصیل در خارج تفاوتی ندارد ؟ و نیز میخواستم بپرسم رشته کاردانی من مکانیک ماشین ابزار بوده و رشته کارشناسی مکانیک خود رو و هر دو از گرایشهای مکانیک است آیا در این دو مدرک مشگلی در دانشگاه خارج از کشور پیش نمیاد یا در سفارت ؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   اکثر دانشگاههای ایران از جمله دانشگاه آزاد مورد تایید آلمان هستند.
   با داشتن مدرک زبان آلمانی میتونید برای ارشد رشته های مرتبط با کارشناسی تون پذیرش بگیرید.
   موفق باشید

 71. شمیم گفت:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری هستم.مدرک B2 آلمانی رو هم دارم میگیرم به رشته مد وطراحی لباس علاقه دارم و رزومه خیلی خوبی هم دارم در این مورد آیا با تو جه به رشته کارشناسیم که معماری هست میتونم برای ارشد طراحی مد پذیرش بگیرم؟ لازم هست که در کنکور ارشد در ایران شرکت کنم تا قبولی کنکور سراسری در ایران رو هم داشته باشم و آیا این کمکی میکنه؟ممنون

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   پذیرش در رشته طراحی مد با توجه به اینکه مقطع کارشناسیتون مرتبط نیست امکان پذیر نیست.
   اما راه کارهایی هست، زمانی که وارد المان شدید میتونید برای رشته طراحی تغییر رشته بدید .
   موفق باشید

 72. پونه گفت:

  اگه برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی به وین بخوام برم،چیکار کنم ؟

 73. پونه گفت:

  سلام .من مدرک آلمانی ندارم اما میخوام برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی برم آلمان.
  باید چیکار کنم ؟ میشه دوره زبان آلمانی رو همونجا بگذرونم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط سفارت آلمان، امکان دریافت مدرک زبان آلمانی در این کشور وجود ندارد
   اما تحصیل در گروه رشته های پزشکی شرایط زیر رو میخواد:
   ۱٫ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی با معدل کل حداقل ۱۷ در هر دو پایه
   ۲٫ مدرک B1 زبان آلمانی
   ۳٫ تمکن مالی پرداخت هزینه های زندگی سالی ۴۰ میلیون تومان

   موفق باشید

 74. رضا گفت:

  رشته رو یادم رفت بگم مثلا برای رشته کامپیوتر انگلیسی بهتر هس یا آلمانی؟

 75. رضا گفت:

  با سلام
  میخواسم بدونم فرق بین دانستن زبان انگلیسی یا آلمانی برای تحصیل در آلمان چقدر تفاوت هست. آیا با زبان انگلیسی به اندازه آلمانی امکان پذیرش تحصیلی وجود دارد؟

 76. مرجان براتی گفت:

  باسلام
  قبل از اقدام چگونه میتوان مطمئن شد که پذیرش تحصیلی می شود حتمن گرفت ؟ چون باید برای زبان آلمانی اقدام کرد و برنامه ریزی دقیق تری انجام داد .

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   معمولا شرایط پذیرش یا “Entry Requirements” هر رشته در صفحه وبسایت دانشگاه درج شده، که میتوندید ببینید.
   بعدش میتونید برنامه ریزی آموزش زبانتون رو بچینید.

   موفق باشید

 77. محممد گفت:

  با سلام
  من ۱ سال در فیلیپین در دانشگاه university of santo tomas دارو سازی خواندم و الان می خواهم به المان یک دانشگاه مرد تایید وزارت انتقالی بگیرم ایا امکان انتقالی به دانشگاه های المان هست؟ ایا ازمون و یا امتحانی دارد ؟ ایا مدرک ربان نیاز دارد ؟ و مدارک مر نیاز چی هستند؟
  با تشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه اطلاعات چندانی در مورد شرایط انتقالی ار فیلیپین به سایر کشورها رو ندارم که بتونم راهنمایی کنم.
   برای اطلاع از شرایط ارزشیابی میتونید به صفحه زیر مراجعه کنید:
   اطلاعات تکمیلی
   موفق باشید

 78. نیلوفر اسکندری گفت:

  با سلام
  من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارم و سال سوم دانشگاه در رشته صنایع غذایی هستم
  برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان در رشته های دندان پزشکی- دامپزشکی-پرستاری -تغذیه – صنایع غذایی و رشته های پزشکی ، آیا با یادگیری زبان آلمانی و مدرک مورد نیاز شانسی برای پذیرش خواهم داشت؟(برای دانشگاه های رایگان میخواهم اقدام کنم)

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   موارد زیر رو حتما باید داشته باشید :
   ۱٫ قبولی دانشگاه سراسری ایران
   ۲٫ معدل دیپلم و پیش دانشگاهی تون هر دو باید حداقل بالای ۱۷ باشند
   ۲٫ مدرک زبان آلمانی B2
   ۳٫ تمکن مالی سالی ۸۵۰۰ یورو + هزینه های دانشگاه (در مواردی تا ۴۰۰۰ یورو در سال)

   موفق باشید

 79. حميد گفت:

  سلام ببخشید من سوال کرده بودم که آیا باوجود مدرک لیسانس زبان انگلیسی هم باید دوباره مدرک آیلتس بیارم یا نه؟

  1. مشاور گفت:

   سلام
   بله باید داشته باشید .
   موفق باشید

 80. علی.م گفت:

  سلام من کارشناسی برق هستم و حدود یک سال تا یک سال و نیم دیگه درسم پایان پیدا میکنه
  قصد ادامه تحصیل در رشته ی mba رو دارم میخواستم بدونم آیا امکانش هست و دوم اینکه در ایران برای اونکه زبان آلمانی رو در سطح استاندارد لازم یاد بگیرم چه موسساتی معتبر هستند و سوم اینکه معدل دوره کارشناسی چند باید باشه و تاثیرش چقدره در پذیرش با توجه به رشته ای که میخوام برم
  و آهان هزینه ی تحصیل در رشته ی mba تا جایی که شنیدم بیشتر از باقی رشته هاست در مورد اونم اگه میشه یه توضیحی بدید 👐

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   ۱٫ از نظر اینکه میتوند برای ادامه تحصیل MBA بخونید مشکلی نیست.
   ۲٫ مرکز زبان گوته و ایران اتریش از معتبرترین مراکز آموزش زبان آلمانی است.
   ۳٫ معدل کارشناسی زیر ۱۴ نباشد
   ۴٫ میانگین شهریه هر سال ۱۰٫۰۰۰ یورو خواهد بود.

   موفق باشید

 81. حميد گفت:

  سلام اگه مدرک کارشناسی زبان داشته باشیم هم باید مدرک آیلتس بیاریم یا نه ودر یک قسمت نوشتید دانشجویان ایرانی از دانشگاههای مختلف مستقیم وارد میشوند یعنی اینها هم نیاز به آ یلتسین ندارند؟

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   دانشجوهایی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان میان باید مدرک زبان داشته باشند.

   موفق باشید

 82. امیری گفت:

  سلام پسر من دیپلم فنی حرفه ای دارد دانشگاه همدان بوده انصراف داده زبان آلمانی و انگیسی آشنایی دارد در مهلت یکساله انصراف قراردارد دفتر چه آماده خدمت گرفته آیا میتواند برای کالج یا دانشگاه در آلمان اقدام کند

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالای ۱۷ در هر دو مقطع داشته باشند و مدرک حداقل B1 زبان المانی میتونند برای دوره کالج اقدام کنند .

   موفق باشید

 83. محمدجواد باهنر گفت:

  عرض سلام و احترام و سپاس فراوان از شما بابت زحماتی که می کشید.
  من ارشد مدیریت منابع انسانی دارم و قصد دارم یا شاید داشتم دکتری همین رشته رو درآلمان بخونم. ولی چون رزومه قوی ای ندارم شانسی برای گرفتن بورس ندارم. به نظرتون میشتونم خودم برای دکتری اقدام کنم و از بورس استفاده نکنم؟
  سواال دومم اینه که اگه اون مورد اول نشد، با توجه به اینکه از زمان بعد از فازغ التحصیلی کارشناسیم تا الان دارم در زمینه گردشگری کارمی کنم، آیا میتونم برای ارشد مدیریت هتلداری اقدام کنم؟( با توجه به اینکه من رشته کارشناسیم زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی بده).
  درمورد هزینه های زندگی هم اگه بفرمایید خیلی ازتون ممنون میشم.
  شماره تماس من: ۰۹۳۸۲۳۹۹۳۵۳
  سپاس فراوان از شما

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   گرفتن دکترا در آلمان فرآیند راحتی نیست.
   بله حتما میتونید خودتون هم اقدام کنید.
   با رشته کارشناسی تون میتونید ارشد هتلداری بخونید.
   هزینه زندگی ماهانه ۶۰۰ الی ۸۰۰ یورو در ماه است.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *