Assumption university در تایلند

assumption university

Assumption university در تایلند

assumption university

دانشگاههای تایلند با در نظر گرفتن رتبه بندی های معتبر جهانی به نسبت دیگر کشورهای منطقه مانند هند، مالزی، فیلیپین و غیره از کیفیت بالاتری برخوردار هستند به همین دلیل هر هفته به بررسی شرایط یکی از دانشگاههای تایلند می پردازیم. مطلب این هفته به معرفی دانشگاه اسامپشن Assumption University در تایلند اختصاص دارد با ما همراه باشید:

معرفی دانشگاه

Assumption University یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاهها برای تحصیل در تایلند است و در حال حاضر نزدیک به 20000 دانشجو از 47 کشور مختلف مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. این دانشگاه همچنین مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد که به همین دلیل یکی از گزینه های مناسب برای دانشجویان ایرانی به شمار می رود.

» مطلب مرتبط: تحصیل در تایلند

 

Assumption University به عنوان اولین دانشگاه تجارت و بازرگانی در تایلند در سال 1969 تاسیس شد و با رشد چشمگیر خود به اولین دانشگاه بین المللی تایلند تبدیل شد و امروزه با چندین دانشگاه و مرکز علمی معتبر در کشورهای دیگر مانند آمریکا، استرالیا، اتریش، فرانسه، آلمان و ژاپن دارای همکاری های علمی – پژوهشی می باشد و برای دانشجویان خود این امکان را فراهم آورده است که پس از گذراندن مدتی مشخص در Assumption University برای ادامه تحصیلات خود به دانشگاههای معتبر در یک کشور تحت قرارداد انتقال یابند و مدرک فارغ التحصیلی خود را از این دانشگاهها دریافت کنند.

این دانشگاه دارای دو پردیس است که پردیس اصلی در شهر بانکوک و پردیس جدید در شهر بنگ نا واقع شده اند. پردیس اصلی در بانکوک دارای 71 ساختمان، سالن غذا خوری، خدمات دانشجویان و … می باشد. همچنین پردیس بنگ نا که به دانشجویان مقطع کارشناسی تعلق دارد در محدوده پارک جنگلی بنا شده است. در نهایت رفت و آمد بین دو پردیس دانشگاه آسان و ارزان می باشد و برای تردد بین دو پردیس می توان از وسائط نقلیه عمومی استفاده کرد.

رشته های تحصیلی ارائه شده

Assumption University دارای دانشکده های متعدد است که هر کدام به ارائه دروس در زمینه های تحصیلی متنوع می پردازند از جمله:

 • دانشکده مدیریت و بازرگانی
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده فنی
 • دانشکده علوم و تکنولوژی
 • دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده معماری
 • دانشکده علوم طبیعی و بایو تکنولوژی
 • دانشکده مدیریت آموزشی
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده فلسفه و الهیات

شهریه تحصیل در مقاطع کارشناسی بسته به رشته تحصیلی در حدود 3000 تا 3800 دلار در سال و برای مقاطع کارشناسی ارشد بین 3000 تا 4500 دلار در سال و در مقطع دکترا در حدود 6000 دلار در سال می باشد.

توجه: تمام متقاضیان برای اخذ پذیرش باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 5 ارائه دهند، همچنین برای اخذ پذیرش در برخی از رشته ها شرکت در آزمون ورودی ریاضی الزامی است. افرادی که دارای مدرک زبان نیستند می توانند در دوره های زبان انگلیسی شرکت کنند و سپس با شرکت در آزمون ورودی حد نصاب لازم را کسب نمایند.

اسکان و خوابگاه

برای دانشجویان سال اول مقطع کارشناسی و همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد خوابگاه های مناسب در نظر گرفته شده است که دارای وسایل زندگی و امکانات مناسب مانند اینترنت پرسرعت و امکان استفاده از کتابخانه و باشگاه ورزشی می باشند. اجاره ماهیانه خوابگاه و پانسیون ها در تایلند 100 تا 150 دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *