تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل داروسازی در قبرس

با در نظر گرفتن آینده روشن برای فارغ التحصیلان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و در عین حال، شرایط دشوار برای ورود به این رشته ها در ایران، اکثر خانواده ها و دانشجویان به دنبال گزینه ای مناسب برای تحصیل در خارج از ایران هستند. اگر شما هم رشته مورد علاقه تان برای ادامه تحصیل داروسازی می باشد توصیه می کنیم حتماً گزینه تحصیل داروسازی در قبرس را در نظر داشته باشید.

دوره دکترای داروسازی در قبرس

دوره دکترای داروسازی در قبرس (Pharmacy (Pharm.D یک دوره 6 ساله (12 ترم) به زبان انگلیسی می باشد که (فقط در صورت تحصیل در دانشگاه EMU) مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. پذیرش در این دوره با در نظر گرفتن اولویت شرط معدل انجام می شود و با توجه به ظرفیت محدود پذیرش دانشجوی خارجی می توان گفت که فقط افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی با معدل کل 17.5 به بالا هستند می توانند به اخذ پذیرش امیدوار باشند.

توجه: محدودیت سنی برای اخذ پذیرش 25 سال می باشد و افراد با سن بالای 25 شانسی برای دریافت پذیرش ندارند.

مطلب مرتبط: تحصیل در قبرس

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

شهریه تحصیل در دوره (Pharmacy (Pharm.D در دانشگاه EMU در سال تحصیلی 2018-2017 بدون در نظر گرفتن تخفیف (برای افراد با معدل بالا) 8.435 دلار برای هر ترم است.

دانشجویان ایرانی با مدرک پیش دانشگاهی با معدل 18.5 به بالا می توانند از بورسیه تخفیف 50% در شهریه برخوردار شوند که در این صورت شهریه هر ترم آنها 4.285 دلار خواهد بود. همچنین دانشجویانی که معدل کل آنها 17.5 تا 18.5 باشد بورسیه 25% تخفیف در شهریه دریافت خواهند کرد و شهریه هر ترم آنها 6.360 دلار می باشد.

توجه: امکان پرداخت شهریه برای دانشجویان در 4 قسط در طول تحصیل فراهم می باشد که 35% شهریه در هنگام ثبت نام پرداخت می شود و مابقی در طی 3 قسط (هر ماه یک قسط) باید تسویه شود.

هزینه زندگی در قبرس

هزینه خوابگاه دانشگاه برای یک سال 3000 دلار می باشد. اگر دانشجو یک خوابگاه تک نفره اجاره کند والدین دانشجو در طول سال امکان اقامت رایگان همراه فرزند خود خواهند داشت. در صورتی که دانشجو تمایل به اجاره خانه مستقل داشته باشد اجاره خانه تک خوابه بین 3500 تا 4000 دلار در سال خواهد بود. هزینه خورد و خوراک یک دانشجو در سال معادل 3000 دلار در سال می باشد. در مجموع هزینه های سالانه یک دانشجو بین 6000 تا 7000 دلار تخمین زده می شود.

دوره زبان انگلیسی

زبان تدریس در دانشگاه EMU قبرس انگلیسی می باشد ولی برای اخذ پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) نمی باشد. دانشجویانی که دارای مهارت زبانی کافی باشند و بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه سطح پیشرفته Advanced کسب نمایند مستقیماً وارد دوره اصلی می شوند ولی اگر متقاضی به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشد، بسته به سطح زبان خود، باید یک ترم یا دو ترم در دوره های زبان انگلیسی که توسط دانشگاه برگزار می شود شرکت کند و پس از آن وارد دوره اصلی شود.

شهریه کلاس زبان در دانشگاه EMU در صورت عادی (بدون تخفیف) 4500 دلار برای هر ترم است و در صورت برخورداری از بورسیه 50% به ترمی 2.425 دلار و برای افراد با بورسیه 25% به ترمی 3.462 دلار تبدیل خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دکترای داروسازی در قبرس

  • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
  • ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  • کپی از صفحه اول پاسپورت
  • ترجمه رسمی شناسنامه
  • یک قطعه عکس 3×4

زمان ثبت نام و ارسال مدارک

متقاضیان تحصیل در رشته دکترای داروسازی در قبرس باید در زمان تعیین شده نسبت به ارسال مدارک و ثبت نام اقدام نمایند:

  • ترم بهار – از خرداد تا شهریور
  • ترم پاییز – از آبان تا بهمن

برای کسب اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

تماس با ما