آزمون GRE

آزمون GRE

آزمون GRE

آزمون GRE

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا یکی از نقاط قوت درخواست شما برای اخذ پذیرش ارائه نمره مناسب در آزمون GRE می باشد که به طرز چشمگیری شانس موفقیت را شما افزایش خواهد داد. در مطلب این هفته به معرفی آزمون GRE و اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در این آزمون می پردازیم.

پس از شرکت در آزمون GRE Revised General می توانید تصمیم بگیرید که چه نمره ای را برای دانشگاه مورد نظرتان ارسال نمایید. اگر احساس کردید که در روز امتحان نتوانستید بهترین نمره خود را کسب کنید می توانید دوباره در آزمون شرکت کنید و سپس بهترین نمره خود را به دانشگاه ارائه دهید.

همچنین آزمون GRE Revised General تنها آزمونی می باشد که در حین آزمون می توانید سوالات یک قسمت را پاسخ ندهید، به عقب برگردید و پاسخهای خود را عوض نمایید و هر بخش از آزمون را که تمایل دارید در ابتدا پاسخ دهید. در واقع کنترل کامل در آزمون در دستان شما قرار دارد.

» مطلب مرتبط: آزمونهای بین المللی

آزمون GRE از سه بخش تشکیل شده است:

Verbal Reasoning – در این بخش توانایی شما برای تحلیل و تجزیه موارد نگارشی و اطلاعات بدست آمده از متون، تحلیل روابط بین اجزای جملات و رابطه بین کلمات و مفاهیم مورد ارزیابی قرار می گیرد.

Quantitative Reasoning – این بخش توانایی حل مسئله شما در مسائل حسابی، جبر و هندسه و تحلیل اطلاعات را ارزیابی می کند.

Analytical Writing – این بخش توانایی شما در تفکر تحلیلی و نوشتاری و به ویژه توانایی شما برای به نگارش درآوردن موضوع های پیچیده به صورت واضح و مشخص را ارزیابی میکند.

چه کسانی در آزمون GRE شرکت می کنند ؟

متقاضیان تحصیلات بین المللی و تحصیل در مدارس تجارت در سرتاسر دنیا در مقاطع کارشناسی ارشد، MBA ، تخصص در رشته های تجاری و یا مقاطع دکترا در آزمون GRE شرکت می کنند. متقاضیان شرکت در آزمون GRE از مناطق مختلف جهان و با پیش زمینه های متفاوت در این آزمون شرکت می کنند به همین دلیل آزمون GRE برای تمام افراد با کیفیت های متفاوت استاندارد سازی شده است.

آزمون GRE در چه زمان و مکانهایی برگزار می شود ؟

آزمون GRE revised General در بیش از 1000 مرکز آزمون در 160 کشور دنیا برگزار می شود. در بیشتر مراکز آزمون به صورت کامپیوتری و در مقاطع زمانی مختلف در طول سال برگزار می شود. در چین، هنگ کنگ، تایوان و کره جنوبی آزمون GRE به صورت کامپیوتری 3 بار در ماه برگزار می شود. در مراکز آزمونی که در بعضی از کشورها امکان برگزاری آزمون به صورت کامپیوتری مقدور نباشد ازمون به صورت کاغذی سه بار در سال در ماههای اکتبر، نوامبر و فوریه برگزار می شود.

چه مراکزی آزمون GRE را قبول می کنند ؟

آزمون GRE در هزاران دانشگاه و مرکز آموزشی در سرتاسر دنیا دارای اعتبار می باشد.

» مطلب مرتبط: لیست دانشگاه ها و مراکز

سیستم نمره دهی آزمون GRE به چه صورت می باشد ؟

نمرات بخش Quantitative Reasoning و Verbal Reasoning از 130 تا 170 و نمره بخش Writing  از صفر تا 6 محاسبه میشود. آزمون GRE شامل دو قسمت برای Verbal و دو قسمت برای Math می باشد که میزان سختی سوالات قسمت دوم به نحوه پاسخ دهی شما به قسمت اول بستگی دارد به این صورت که هر چه به سوالات بهتر پاسخ دهید سوالهای بعدی دشوارتر خواهد بود. بخش Writing بر روی کامپیوتر انجام میشود ولی توسط افراد آموزش دیده تصحیح و نمره دهی میگردد.

برای شرکت در آزمون GRE چگونه ثبت نام کرد ؟

برای ثبت نام و مشاهده نمرات خود باید در سایت ETS حساب کاربری ایجاد نمایید و ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون را از این طریق انجام دهید.

هزینه ثبت نام در آزمون GRE چقدر میباشد ؟

از ژانویه 2015 لیست هزینه های آزمون GRE به این صورت میباشد:

  • هزینه ثبت نام در آزمون: 195 دلار
  • هزینه تاخیر در ثبت نام: 25 دلار
  • هزینه تغییر زمان آزمون: 50 دلار
  • هزینه تغییر مرکز آزمون: 50 دلار
  • هزینه صدور کارنامه اضافه: 27 دلار برای هر دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *