بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا – تمامی مقاطع

آخرین به روز رسانی: 05 اکتبر 2019 272 ۴ دیدگاه

یکی از بورسیه های تحصیلی استرالیا بورسیه دانشگاه ملبورن این کشور است که به دانشجویان مقاطع مختلف این دانشگاه تعلق می گیرد و می تواند بخشی از هزینه تحصیل آنها را تأمین کند. در ادامه مطلب ضمن آشنایی مختصر با دانشگاه ملبورن، درباره شرایط مختلف بورسیه این دانشگاه توضیح خواهیم داد.

معرفی دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن (The University of Melbourne) در سال ۱۸۵۳ با تنها ۱۶ دانشجو و ۴ استاد کار خود را در حاشیه شهر ملبورن استرالیا شروع کرد اما حالا در قلب این شهر پررونق و بین المللی قرار دارد و مدت هاست که نه تنها در استرالیا، بلکه در دنیا به عنوان یکی از برترین دانشگاه ها شناخته می شود. این دانشگاه در رده ۳۸ رنکینگ جهانی QS جای دارد و پس از دانشگاه ملی استرالیا، دومین دانشگاه برتر این کشور به حساب می آید.

» مطلب مرتبط: تحصیل در استرالیا

تعداد دانشجویان دانشگاه ملبورن از ۱۶ دانشجوی آغاز کار دانشگاه، حالا به بیش از ۴۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو رسیده است که حدود نیمی از آنها را هم دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. در میان دانش آموختگان دانشگاه ملبورن نام ۴ تن از نخست وزیران استرالیا هم دیده می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا در تمام مقاطع تحصیلی سال ۲۰۲۰

the Medley Hall Residential College Bursaries program عنوان بورسیه ای است که دانشگاه ملبورن استرالیا به دانشجویان واجد شرایط این دانشگاه پرداخت می کند. این بورسیه می تواند به دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) و تمامی رشته ها اختصاص یابد، ضمن اینکه دانشجویان از هر کشوری که باشند (ازجمله خود استرالیا و همچنین ایران) می توانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند. البته تعداد دانشجویانی که می توانند از این بورسیه بهره مند شوند، زیاد نیست؛ مبلغ کلی این بورسیه سالانه ۲۸۰ هزار دلار است و بورسیه پرداختی به هر دانشجو بین ۱۰۰۰ تا ۲۹۵۰۰ دلار می تواند باشد.

زمان ثبت نام بورسیه

متقاضیان دریافت بورسیه، تا ۱۴ فوریه  ۲۰۲۰ /  ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ برای ثبت نام فرصت دارند.

چگونگی درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا

متقاضیان بورسیه، ابتدا باید از دانشگاه ملبورن پذیرش بگیرند و سپس با فرستادن ایمیل به آدرس medleyhall-info@unimelb.edu.au برای دریافت فرم تقاضا اقدام کنند.

مدارک لازم

برای اخذ پذیرش از دانشگاه ملبورن مدارک زیر مورد نیاز است:

  • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
  • رزومه تحصیلی یا CV
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • کپی پاسپورت
  • مدرک زبان

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید